VojvodinaCafe - Sport
  • Sport RSS Feed

30.11.2016 21:21
    Kliknite da pročitate celu vest

Fudbaleri Vojvodine i Partizana remizirali su bez golova u derbi meču 18. kola Superlige Srbije. Prvi put posle više od osam godina duel dva velika rivala završen je bez pogodaka, a ovaj rezultat sa "Karađorđa" najviše odgovara lideru SL Crvenoj zvezdi. Crno-beli su bili bliži pobedi u Novom Sadu, dva puta su pogađali okvir gola, Valeri Božinov je pogodio stativu u 58. minutu, a Leonardo prečku u 92. I Voša je imala nekoliko dobrih prilika, najbolju u poslednjim sekundama preko Malbašića.
    30.10.2016 20:25

Vojvodina polako, ali sigurno gubi korak za vodećom Crvenom zvezdom. Novosađani su u 14. kolu Superlige poraženi od Radničkog u Nišu sa 1:0, dok je Čukarički izgubio od Mladosti sa 2:0. Fudbaleri Vojvodine zahvaljujući trećem porazu u sezoni dele drugo mesto na tabeli sa Partizanom, a nalaze se šest koraka iza crveno-belih. Radnički je u veoma dinamičnom meču slavio pogotkom Mrkića u 22. minutu, ali je pobeda mogla da bude i ubedljivija da je Pavkov iskoristio nekoliko izglednih prilika.
    18.09.2016 20:15

Fudbaleri Vojvodine novi su lideri Superlige Srbije, posle devet kola. "Lale" su u poslednjem meču kola savladale čačanski Borac 2:1 (1:0) na svom "Karađorđu" u nedelju. Novosađani su tako iskoristili poklon Partizana pobedom u 152. derbiju i prestigli Crvenu zvezdu. Voša u sledećem kolu gostuje upravo aktuelnom šampionu na stadionu "Rajko Mitić".
    29.08.2016 08:58

Fudbaleri Bačke ostvarili su prvu pobedu u Superligi, pošto su u Novom Sadu u sedmom kolu pobedili Borac s 1:0. Jedini gol postigao je Luka Luković u 14. minutu. Bačka posle sedam utakmica zauzima poslednje, 16. mesto sa četiri boda, dok Borac ima jedan više i zauzima 15. mesto.
    26.08.2016 11:10

Fudbaleri Vojvodine završili su takmičenje u Ligi Evrope, pošto su remizirali bez golova u revanš meču plej-ofa protiv AZ u Alkmaru. Novosađani su imali težak zadatak jer su pre sedam dana na svom Karađorđu poraženi sa ubedljivih 3:0, a domaćin nije dozvolio ni najmanju nadu gostima. AZ se nije zaletao, rezutlat iz prvog susreta omogućio mu je da igra totalno rasterećeno, a igrači holandskog tima su to u potpunosti iskoristili.
    23.08.2016 09:20

U danima kada se o srpskoj košarci priča sa punim ustima i uspehu muške i ženske reprezentacije u Riju pojavila se i jedna tužna vest. Košarkaški klub Vojvodina Srbijagas objavio je da u narednoj sezoni odustaje od svih takmičenja i da prestaje da postoji zbog teške finansijske situacije. Vojvodina je trebalo da se takmiči u drugoj Ligi Srbije, ali je odustala od nastupa.
    21.08.2016 21:53

Fudbaleri Vojvodine pobedili su u Beogradu Čukarički sa 3:1, u šestom kolu Superlige Srbije. Golove za Novosađane postigli su Aleksandar Paločević u 21. i 67. minutu i Filip Malbašić u 73. minutu, a strelac jedinog pogotka za Čukarički bio je Igor Matić u 61. minutu iz jedanaesterca. Vojvodina je ovom pobedom zadržala drugo mesto na tabeli Super lige, sa 13 bodova, dok je Čukarički ostao na pretposlednjem, 15. mestu sa četiri boda.
    18.08.2016 21:59

Fudbaleri Vojvodine pretrpeli su ubedljiv poraz u prvoj utakmici baraža za Ligu Evropa, pošto su u Novom Sadu izgubili od AZ Alkmara 3:0. Dvostruki strelac za Alkmar bio je Stejn Vujtens, golovim u 32. i 83. minutu, a pogodak je postigao i Fred Frajdej u drugom minutu nadoknade drugog poluvremena. Revanš se igra za nedelju dana. Vojvodina je dobro počela, imala je u šestom minutu prvu priliku preko Melega, ali ipak nije uspela da povde.