VojvodinaCafe - Spartak pobedio, Voši i Donjem Sremu po bod
  • Spartak pobedio, Voši i Donjem Sremu po bod

Subota je dan u kome su odigrani skoro svi mečevi drugog kola Jelen Superlige, a u znak protesta, na koji je pozvala Crvena zvezda, sa pet minuta zakašnjenja počelo je pet utakmica. No, pored protesta, bilo je i vrlo zanimljivih detalja, a nekoliko susreta rešeno je u samim završnicama. Fudbaleri Vojvodine nisu se našli na centru terena Voždovca u zakazano vreme (17:30), a i pre prvog sudijinog zvižduka ušli su u probleme sa sudijom, pa je tako Vranješ dobio žuti karton.

Isto se desilo i u Subotici, na OFK-inom gostovanju Spartku, gde su zbog rasprave sa arbitrom i pre početka utakmice koja je kasnila i više od pet minuta (devet) žutim kartonima opomenuti kapiten "romantičara" iz Beograda Marko Petković i Spartakov Vladimir Torbica. Sa kašnjenjem su na teren izašli igrači Novog Pazara i Rada, ali i na Marakani, gde je Zvezda ugostila Jagodinu.

Pet mečeva se igralo od 17:30 časova, a na vreme su počeli susreti Donji Srem - Javor i Radnički 1923 - Napredak, što znači da se akteri nisu pridružili apelu Crvene zvezde da zbog situacije u srpskom fudbalu mečevi u znak protesta počnu sa pet minuta zakašnjenja.

Što se fudbala tiče, bilo ga je prilično uzbudljivog.

Voša je ispustila pobedu protiv Voždovca, a do konačnih 1:1 stiglo se devet minuta pre kraja kada je Obradović proigrao Adama Marušića koji je rutinski savladao Delača i doneo remi.

Novosadski Superligaš je prvi stigao do vođstva na ovom meču, na kome su njegove pristalice kasnile sa dolaskom, a po ulasku na stadion imale i manji sukob sa pripadnicima Žandarmerije. Igrao se 64. minut kada je Alivodić iskoristio asistenciju Stojana Vranjša da glavom kazni to što štoperi nisu bolje reagovali kod idealnog centaršuta.

Spartak je ostvario minimalnu pobedu nad OFK Beogradom, a gol odluke pao je u 82. minutu kada je posle odbitka nakon šuta Torbice na loptu natrčao Miljan Milivojev i poslao je u sam desni ugao gola golmana Pavlovića. "Romantičari" su ostali bez zlatnog orlića PEtra Golubovića, koji je u 90. minutu dobio drugi žuti karton, a ekipi sa Karaburme nije pomoglo ni što su u timu bili kapiten omladinskih prvaka Evrope Marko Pavlovski, te u finišu i Aleksandar Čavrić.

Donji Srem je odigrao 1:1 sa Javorom, iako je najpre poveo golom Ognjana Damnjanovića u 15. minutu, ali je bod Ivanjičanima koji su u prvom kolu nokautirali Zvezdu doneo Dušan Ivković pogotkom u 70 minutu utakmice.