VojvodinaCafe - Voša ponovo u finalu Kupa
  • Vojvodina ponovo u finalu Kupa

Fudbaleri Vojvodine igraće četvrti put u poslednjih pet godina u finalu Kupa Srbije. Novosađani su nakon trijumfa na Karađorđu od 1:0 i u revanšu u Subotici savladali Spartak istim rezultatom. Duel u Subotici odlučio je Milinković-Savić u 75. minutu, pa će Novosađani imati još jednu priliku da stignu do prvog trofeja u najmasvonijem takmičenju.

Zanimljivo je da u prethodna tri navrata Vojvodina u finalima nije postigla gol.

I fudbaleri Jagodine plasirali su se u finale Kupa Srbije drugu godinu uzastopno. Aktuelni osvajači Kupa su i drugom meču uspeli da savladaju ekipu OFK Beograda, posle 2:1 na Karaburmi slavili su i na "Gradskom stadionu" u Jagodini - 2:0.

'Ćurani' su do prednosti došli u finišu prvog dela igre, kada je Milan Đurić u 37. minutu savladao golmana Beograđana, da bi konačan rezultat susreta postavio Aleksandar Pešić u 54. minutu.

Drugu godinu za redom ćemo gledati duel Jagodinaca i Novosađana za trofej. Prošle godine Jagodina je slavila minimalnim rezultatom.