Ovogodišnji 29. Dani piva u Zrenjaninu, održaće se od 27. do 31. avgusta. Muzički izvođači i bendovi nastupaće na Žitnom trgu, dok će na drugom gradskom trgu, Trgu Slobode biti skoncentrisan sportski program. Najmlađi sugrađani moći će da uživaju u luna parku i zabavnim sadržajima na parkingu Prevlaka, a u gradskoj bašti biće organizovane evergreen muzičke večeri. U ulici Miroslava Tirše ove godine neće biti sadržaja.
Dečiji program biće upriličen ispred Vodotornja, a sajmovi knjiga i rukotvorina biće postavljeni na lokalitetu ispred centralne apoteke do Trga “Dr Zorana Đinđića”. Zbog uobičajenih gužvi, na Pešačkom mostu ove godine neće biti sadržaja.
PROGRAM
26.08 od 9h Povorka fijakera sa pivom kroz grad, poziv zrenjanincima na manifestaciju
ŽITNI TRG
Sreda, 27.08.
20.00h ŠIŠARKE
21.30h Svečano otvaranje, vatromet
22.00h DUNĐERSKI takmičenje u brzom ispijanju piva-kvalifikacije u muškoj i ženskoj konkurenciji
22.15h PARKTIBREJKERSI
00.00h RAMBO AMADEUS
Četvrtak, 28.08.
20.00h RASKRŠĆE
21.30h DUNĐERSKI takmičenje u brzom ispijanju piva-kvalifikacije u muškoj i ženskoj konkurenciji
22.00h LEXINGTON BAND
00.00h STARI GRAD
Petak, 29.08.
20.00h MELEMI
21.30h DUNĐERSKI takmičenje u brzom ispijanju piva-kvalifikacije u muškoj i ženskoj konkurenciji
22.00h ŽELJKO SAMARDŽIĆ
00.00h MESEČINA
Subota, 30.08.
20.00h ABBA REAL TRIBUTE BAND
21.30h Finale DUNĐERSKI takmičenja u brzom ispijanju piva u muškoj i ženskoj konkurenciji
22.00h TONI CETINSKI
00.00h OGNJEN RADIVOJEVIĆ
Nedelja, 31.08.
20.00h EGO
21.30h ŽELJKO ŠAŠIĆ
23.30h MILAN TOPALOVIĆ- TOPALKO
TRG DR ZORANA ĐINĐIĆA (PLATO ISPRED VOJVOĐANSKE BANKE)
27.08.-30.08.- 20-22h XI Međunarodni festival folklora „LALA“ i VIII Internacionalni dečiji folklorni festival “DECA IGRAJU ZA MIR U SVETU”
Učestvuju folklorni ansambli iz sledećih zemalja: Argentina, Meksiko, Panama, Francuska, Rusija, Češka, Slovačka, Bugarska, Rumunija i Srbija
27.08.-31.08. TUBORG STAGE DJ PARTY (od 22.00h)
Sreda 27.08. - DJ Crv & DJ”s Calavera& Manya
Četvrtak 28.08. - DJ Brustol i Lacky DJ
Petak 29.08. - DJ Zira i Rewire DJ
Subota 30.08. - DJ Tolmac i DJ Lucky
Nedelja 31.08. - DJ Peđa i Phill&Dansmore (Babysistters)
PARKING KOD CENTRALNE APOTEKE
27.08.-31.08. “GOMEX BAZAR“ Prodajna izložba proizvoda iz domaće radinosti
HRAM USPENJA PRESVETE BOGORODICE - Svetosavska ulica
28.08. Obeležavanje gradske slave - Velika Gospojina
09h - Liturgija
10.30h - Litija kroz centar grada
09-14.00h XV “BANATSKE VREDNE RUKE-Gomex“ u porti Hrama Uspenja Presvete Bogorodice
PLATO KOD VODOTORNJA
27.08-31.08. PerSu dečiji program
Sreda 27.08.
18:00h Otvaranje Persu dečjeg programa
18:15h Minaqua predstava Čudotvoran izvor, u izvođenju Pozorišta mladih iz Novog Sada
19:15h Dečji hor Supernova
Četvrtak 28.08.
18:00h Diginet Razigrani lavirint – dečje igre, takmičenja, pokloni
20:00h Dečja modna revija – Sportski dan
Petak 29.08.
18:00h Diginet Razigrani lavirint – dečje igre, takmičenja, pokloni
20:00h Dečja modna revija Digiwear – “Od jutra do mraka”
Subota 30.08.
18:30h Branko Kockica i Pozorištance Puž
Nedelja 31.08.
18:30h Kreativni centar CEKOM – predstava, radionice, animacija
Svakoga dana druženje sa klovnom Bimbom!
TRG SLOBODE - IDEA SPORTSKI DANI
Sportska takmičenja i demonstracije sportova
Sreda 27.08.
18.00-18.20h STONI TENIS - STK osoba sa invaliditetom „K2“ Zrenjanin
18.20-18.40h MAČEVANJE –MK „Omladinac“ Zrenjanin
18.40-19.00h SAVATE – SK „Banat Zrenjanin
19.00-19.20h BOKS – BK „Petrograd“ Zrenjanin
19.20-19.40h AMERIČKI FUDBAL – KAF „Knights“ Klek
19.40-20.00h BEJZBOL – BSK „Bečkerek“ Zrenjanin
Četvrtak 28.08.
18.00-18.20h KARATE – KK „Zrenjanin“ Zrenjanin
18.20-18.40h TEKVONDO – TK „Proleter“ Zrenjanin
18.40-19.00h AIKIDO - Klub Realnog Aikido-a „Zrenjanin 1995“ Zrenjanin
19.00-19.20h NINĐICU – NK „Bujinkan“ Zrenjanin
19.20-19.40h DŽUDO – ODžK „Proleter“ Zrenjanin
Petak 29.08.
18.00-20.00h ŠKOLICA SPORTA – „Long Jump Ivana Španović“ Zrenjanin
Subota 30.08.
10.00-16.00h ODBOJKA – OK „Klek Srbijašume“ Klek (turnir u muškoj odbojci)
19.30-22.30h RVANJE – RK „Proleter“ Zrenjanin (finalne borbe međunarodnog memorijalnog turnira „Darko Nišavić“)
U slučaju lošeg vremena finale će se održati u Kristalnoj dvorani u istom terminu.
Nedelja 31.08.
10.00-19.00h ODBOJKA – OK „Klek Srbijašume“ Klek (turnir u ženskoj odbojci)
16.00-19.00h TENIS – Teniski savez Srbije - NIS Otvorena škola tenisa
JEZERO KOD KULTURNOG CENTRA
Subota 30.08.
17.00-18.00h VATERPOLO – VK „Proleter“ Zrenjanin
(u slučaju loših vremenskih uslova promotivna utakmica se neće održati)
REKA BEGEJ – ISPOD PEŠAČKOG MOSTA NA BEGEJU
Subota 30.08.
10.00-14.00h Međunarodna kajakaška Regata „Begej 2014“ – KK „Begej“ Zrenjanin
KRISTALNA DVORANA
Subota 30.08.
10.30-12.30h RVANJE – RK „Proleter“ Zrenjanin (kvalifikacione borbe međunarodnog memorijalnog turnira „Darko Nišavić“)
PROSTORIJE ŠAHOVSKOG KLUBA (UL. PUPINOVA 13)
Subota 30.08.
09.30-14.00h ŠAHOVSKI TURNIR – ŠK „Proleter“ Zrenjanin
BAGLJAŠ - MZ „VELJKO VLAHOVIĆ“
Subota 30.08.
10.00-14.30h ŠAHOVSKI TURNIR – Šahovski savez Zrenjanin
DOM BORILAČKIH SPORTOVA
Nedelja 31.08.
18.00-20.00h KOŠARKA – ŽKK „Proleter 023“ Zrenjanin
STADION SPORTSKOG CENTRA MALA AMERIKA (BIVŠI VOJNI STADION)
Sreda- Nedelja 27.08. - 31.08.
10.00-15.00h TURNIR U FUDBALU – FK „Petlić“ Zrenjanin
GRADSKA BAŠTA
Sreda, 27.08.
18-19h Helen Doron - bajke za decu na engleskom jeziku
21h LANE GUTOVIĆ - Obično veče
Četvrtak, 28.08.
18-19h Helen Doron - bajke za decu na engleskom jeziku
21h MARIJANA ARANĐELOVIĆ - Stand Up komedija i orkestar LEPOTICE I ZVER
Subota,30.08
18-19h Helen Doron - bajke za decu na engleskom jeziku
21h RALE MILENKOVIĆ
Nedelja, 31.08.
21h MIRJANA BOBIĆ MOJSILOVIĆ - Recepti za srećan život
NARODNI MUZEJ ZRENJANIN
27.08.-31.08. Izložba „Evropski put kafe“
Hala sportova MEDISON
28.08.-30.08 od 10h do 18h- XV Međunarodni sajam inovacija, kooperacija i preduzetništva “INOCOOP”
KULTURNI CENTAR ZRENJANIN – LETNJA SCENA
29.08.-21h - Koncert: ZRENJANIN ZOVE – Panta šiklja nafta, Oružjem protivu otmičara i Velliki prezir
GIMNAZIJSKA ULICA
30.08.-15h „31. Zlatni kotlić ” i „7. Memorijal Đula Farkaš- Farki“
Majstori zlatnog kotlića i trofeja
SRC „MOTEL ADA ŠUMICA“
30.08. Izložba pasa - Kinološki klub “Begej” Zrenjanin
LOVAČKI DOM NA MIHAJLOVAČKOM DRUMU
30.08.- 10h - Tradicionalno 9. takmičenje u kuvanju lovačkog gulaša LD „Fazan“ Zrenjanin
PARKING „PREVLAKA“
27.08.-31.08. Dečiji zabavni park
Greške koje su nastale