VojvodinaCafe - Jagodina deklasirala Vošu u Novom Sadu
    • Jagodina deklasirala Vošu u Novom Sadu

Fudbaleri Jagodine savladali su Vojvodinu sa 4:1 u Novom Sadu, dok je Novi Pazar bio bolji od OFK Beograda sa 3:1, u okviru 19. kola Jelen Superlige. Tražila je Jagodina odlaganje meča sa Vojvodinom zbog gripa koji je zadao glavobolje treneru Kruniću pri sastavljanju ekipe. Poveli su "ćurani" preko Gašića več u 4. minutu, uzvratio je Stojanovć, ali su gosti na odmor otišli sa 3:1, zahvaljujući Savkoviću i Lepoviću. Za kraj, Martinović je "overio" pobedu i novi ubedljiv poraz Vojvodine, posle gostovanja Crvenoj zvezdi (0:3).

Borac je pobedu nad kragujevačkim Radničkim najavio u 38. minutu golom bivšeg omladinca Crvene zvezde Ognjena Ožegovića, a zapečatio preko Đura Zeca u nadoknadi vremena. Golova nije bilo u duelima Voždovac - Čukarički i Donji Srem - Radnički, a Nišlije u četiri prolećna kola nemaju poraz, uz gol razliku 1:0.

OFK Beograd je posle mnogo peripetija i problema zbog odrona doputovao na gostovanje Novom Pazaru, koji je na izjednačenje odgovorio golovima Pavlovića i Radivojevića za 3:1 i nova tri boda.

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Spartak sa 3:1, na gostovanju u Subotici u 19. kolu Jelen Superlige, golovima Lazića, Jovića i Ristića iz penala.

Fudbaleri Partizana sačuvali su prednost od četiri boda u odnosu na drugoplasiranu Crvenu zvezdu pošto su u 19. kolu Jelen Superlige savladali Rad sa 2:0 u Humskoj.