VojvodinaCafe - FK Vojvodina na korak do plasmana u LE
  • FK Vojvodina na korak do plasmana u LE

Novosadska Vojvodina plasirala se u plej-of za Ligu Evrope, pošto je u dvomeču trećeg kola kvalifikacija bila bolja od Sampdorije ukupnim rezultatom – 4:2. Posle sjajne partije i pobede u Italiji od 4:0 u prvom meču, Voša nije uspela da ponovi isti uspeh, ali je uprkos porazu 2:0 (1:0) došla na korak do grupne faze. Sampa je uspela da postigne po pogodak u oba poluvremena – najpre je Eder u 16. minutu doneo prednost gostima, da bi konačan rezultat susreta postavio Murijel dvadeset minuta pre kraja.

Imala je i ekipa Zlatomira Zagorčića svoje šanse, čak je i bila bolji rival tokom većeg dela meča, ali je golman Đenovljana Vivijano veoma dobro intervenisao u nekoliko navrata.

Posebno se istakao posle pokušaja Ivanića glavom sa ivice peterca, prvi minimalnom vođstvu svoje ekipe, kada je sa gol-linije uspeo da interveniše nogom, da bi ubrzo zatim divnom paradom pokušaj Sekulića sa ivice kaznenog izbacio u korner.

Crveno-beli su tako ponovili uspeh od pre dve sezone, kada su zaustavljeni od strane Vaduca na poslednjem koraku pred ulazak u najmasovnije evropsko takmičenje.

Žreb za poslednju rundu kvalifikacija na programu je u petak od 13 časova u Nionu, a velika je verovatnoća da će Novi Sad dočekati još nekog od evropskih velikana.

Posle dužeg vremena, za meč crveno-belih iz Novog Sada vladalo je ogromno interesovanje, pa je ekipu Valtera Zenge dočekao krcati stadion Karađorđe, 12.000 navijača i koreografija, a sve je bilo u znaku velikog Vujadina Boškova.

U toku popodneva, delegacije dveju ekipa su u Begeču obišle grob Vujadina Boškova – koji je kao igrač i trener ostavio neizbrisiv trag u istoriji dva kluba.