VojvodinaCafe - Vojvođanski derbi pripao Spartaku
    • Vojvođanski derbi pripao Spartaku

Fudbaleri Spartaka savladali su Vojvodinu u Subotici sa 2:1 u osmom kolu Superlige Srbije i prekinuli niz od četiri meča bez pobede. Spartak je poveo u četvrtom minutu golom Milana Makarića, koji je istrčao pred golmana Vojvodine Srđana Žakulu i poslao loptu u mrežu. Voša je izjednačila preko Mirka Ivanića u 57. minutu, udarcem sa 20-tak metara iskosa sa leve strane i kada se činilo da će doći do podele plena, usledilo je slavlje Subotičana.

Trijumf "golubovima" doneo je Stefan Ilić u trećem minutu sudijske nadoknade, kada je glavom poslao loptu u metu na centaršuta Nebojše Mezeija.

Spartak je prekinuo niz od četiri utakmice bez pobede i zauzima 11. mesto sa devet bodova, dok je Vojvodina prekinula seriju od četiri uzastopne superligaške pobede i nalazi se na petom mestu sa 13 bodova, ali ima i utakmicu manje.