VojvodinaCafe - Vojvodina nemoćna, AZ ubedljiv u Novom Sadu
    • Vojvodina nemoćna, AZ ubedljiv u Novom Sadu

Fudbaleri Vojvodine pretrpeli su ubedljiv poraz u prvoj utakmici baraža za Ligu Evropa, pošto su u Novom Sadu izgubili od AZ Alkmara 3:0. Dvostruki strelac za Alkmar bio je Stejn Vujtens, golovim u 32. i 83. minutu, a pogodak je postigao i Fred Frajdej u drugom minutu nadoknade drugog poluvremena. Revanš se igra za nedelju dana. Vojvodina je dobro počela, imala je u šestom minutu prvu priliku preko Melega, ali ipak nije uspela da povde.

I drugu šansu na utakmici imali su Novosađani. U 13. minutu Malbašić je mogao da postigne gol, ali je bio za malo neprecizan.

U 33. minutu AZ je kaznio promašaje domaćina. Vejtens je posle centaršuta glavom pogodio za 1:0. Drugi gol Vojvodina je primila u nadoknadi prvog dela, a taj detalj je i prelomio meč.

Posle odlične kontre strelac je bio Frajdej. U drugom delu Vojvodina je nastavila da napada, ali nije uspevala da postigne gol, pa je u 80. minutu ponovo kažnjena. Vujtens je fantastično izveo prekid i praktično obezbedio svom timu Ligu Evrope.