Close

Strana 46 od 120 PrvaPrva ... 3644454647485696 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 451 do 460 od ukupno 1195
Like Tree225lajkova

Tema: Citati naši omiljeni...

pleSačica Avatar od  ognjen56

Pol
    Žensko
    Član od
    18.09.2008.
    Aktivnost
    12.07.2011
    Zemlja
    Bosnia and Herzegovina
    Godine
    29

Odgovor: Citati naši omiljeni...

Ja vam, gospodine, nisam zao, premda bih imao dovoljno razloga da budem takav. Svi mi smrtnici imamo istu kožu kad se rodimo, a ipak, kako rastemo, sudbina nas mijenja i oblikuje kojekako, baš kao da smo od voska, i vodi nas različitim putevima istom cilju: smrti. Ima ljudi kojima je staza posuta cvijećem, dok drugi moraju gaziti po čičku i trnju. Oni prvi imaju vedar pogled i nedužno im se lice smiješi od sreće i blaženstva što ga udišu; drugi se muče pod žestokim suncem na pustopoljini i mršte čelo, uvijek spremni da se brane, baš kao zvijeri. Jedno je ukrašavati tijelo purpurom i mirisnom vodicom, a sasvim drugo nagrđivati se tetoviranjem koje se poslije ničim ne da istrti...

Camilo Jose Cela - "Pascual Duarte i njegovi zločini"

Starosedelac Avatar od  Lilith_021

Pol
    Žensko
    Član od
    17.04.2008.
    Aktivnost
    danas
    Zemlja
    Serbia
    Slike
    7

Ako mi zapadne cast da budem zrtva, a budem mogao da biram cija cu zrtva biti, voleo bih da budem Srpska zrtva.
    Samo Srbi i neki drugi sloveni, koje nisam tako pazljivo kao Srbe proucavao, imaju prema zrtvi ljudski, human i lirski odnos.
    Nemci zaboravljaju zrtve. u Francuskoj biti zrtva znaci biti nespretan.
    Svedjani smatraju da je biti zrtva znak privitizma. Englezi su tu stvar obavili u tami srednjeg veka. Velike sile smatraju da je nepristojno to raditi kod kuce. Svajcarci to odbijaju. Italijanima je to smesno.

...Srbi su moji favoriti...

Zato sto sam i ja Srbin, pa ta stvar ostaje nekako medju nama, postaje prisna, prijateljska i topla. Kad Srbin Srbinu smesti to se pamti,pripoveda,oplakuje! I Dzelat i zrtva ostaju u tamnim prostorima smrti nekako zbratimljeni, nerazlucni, besmrtni. Kao Vozd Milos i Vozd Crni Djordje i mnogi od njih manji primeri.
    Uvek je tako bivalo: Jedan je Srbin malo mrtav zato sto ga je drugi srbin malo ubio! Laka im je bila srpska zemlja, vesela im bil Srpska pesma, obojici!
    Dusa je Srpska pokajnicka, a oci srpske bogate suzama.
    A biti ozenjen, opevan i oplakan, to je navise sto jedan mrtav covek moze doziviti.
    A, ako ne bude imao tu cast?
    Nikom nista.
    Zivecemo pa ko duze!
    I tako ziv i u zivotu i tu se moze, neko manje neko vise, biti zrtvom.
    I tu su Srbi moji favoriti.
    Ako budem odbacen, Srbi ce me najdalje odbaciti,
    ako budem ponizen, Srbi ce me najvise poniziti,
    moze da se vredja ko hoce, ja u svoje imam najvise poverenja!

Nepoznat autor

... baba Ruija ~ Tetris Champion Avatar od  yige_gui

Pol
    Žensko
    Član od
    13.03.2006.
    Aktivnost
    14.10.2014
    Zemlja
    Antarctica
    Slike
    4

..prostakluk je u novinskim horoskopima, u proricanjima, u preprodaji istorije, gledanju u buducnost, u prostachkim i jeftinim "psiholoshkim" tumachenjima i odgovorima na tudje probleme kada nisi zadovljan, kada drui mogu zato shto su "drugi" a ne zato shto ti ne umesh i ne mozhesh, ili kad nemash reshenja, ili kad nije onako kako bi zheleo, a lenj si, a sujeta te zhdere, to je taj prostakluk, a bash kao i u toj uzhasnoj zavisnosti od informacija, da chujesh shto pre, da vidish shto pre, shta to onaj radi, te "vesti iz minuta u minut" koje zhderu ljude, 90% toga zaboravish za jedan dan, a 100% zhivish u tome, ee to je prostachki zhivot, informacije, politika, moda, horoskopi, estrada, vodovod i kanalizacija... To je prostakluk. Nek te teraju u kurac...

Srdjan Valjarevic "Dnevnik druge zime"

..seal in disguise.. Avatar od  NSdjanka

Pol
    Žensko
    Član od
    10.04.2007.
    Aktivnost
    09.11.2012
    Zemlja
    Serbia

"...razmišljao sam da zbog toga potražim stručnu pomoć. Na primer, Rene i Stimpi. Ta stvorenja engleske produkcije koja moj sin obožava. Sreća, sreća, radost! Sreća, sreća radost! Sreća, uživancijaaaaa!!! To je umelo da mi melje u glavi po čitav dan. Od kad otvorim oči dok uveče ne zaspim. Dok se tuširam, doručkujem, vozim bicikl do posla, dok sam na sastancima, ponovo se vozim kući, kupujem namirnice za ručak, idem po decu u obdanište, i tako dalje i tako dalje. Ren i Stimpi od jutra do mraka. A drugim danima je bio majstor Bob. O bože!! Bob je majstor ka-žu svi! Bob je majstor NAJ-BO-LJI! ili Teletabisi. Strava i užas. Te, da izvinete, đavolske i kvazislatke figure koje su, kako kažu, osmislili britanski psiholozi da zadovolje radoznalost i nedokučive impulse male dece. Vrši posao ako imaš dve godine, ali deluje zatupljujuće na sve druge. Tinki Vinki! Dipsi! La La! Po! Teletabisi. Teletabisi. Zagrljaaaaaaj! Poželiš da ih propustiš kroz drobilicu iz đubretarskog kamiona..."

Erlend Lu- Dopler
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

...limiT_ Avatar od  TVO.JA_

Pol
    Žensko
    Član od
    12.02.2007.
    Aktivnost
    11.03.2010
    Zemlja
    Serbia
    Godine
    39
    Blog
    3

Meša Selimović "Derviš i smrt"...

"...
    Bila jednom jedna rijeka i magla u njenim predvečerjima i sunčev odsjaj u njinim širinama. Postoji i sada u meni, mislio sam da sam zaboravio. Al' ništa se izgleda ne zaboravlja, sve se vraća iz zaključanih pretinaca, iz mraka tobožnjeg zaborava i sve je naše što smo mislili da je već ničije, ne treba nam, a stoji tu pred nama, svjetluca svojim bivšim postojanjem podsjećajući nas i ranjavajući."

Starosedelac Avatar od  zrNce

Pol
    Žensko
    Član od
    24.10.2007.
    Aktivnost
    18.02.2013
    Zemlja
    Madagascar

Deca igraju neki komad.
    Glavne lichnosti su gostionichar, vojnik koji trazzi prenocishte, gostionichareva kci i djavo.
    Gledam isti komad po osmi put.
    Gostionichar, gostionichareva kci i vojnik igraju sa promenjljivim uspehom.
    Djavo je uvek - sjajan.

Hajnc Shtadler

seljački sin Avatar od  Bazarov

Pol
    Muško
    Član od
    14.03.2008.
    Aktivnost
    17.05.2011
    Zemlja
    Iran
    Godine
    29

Njega nipošto nije trebalo navoditi da suviše razmišlja, njegovu pažnju privlačiti na neprijatne činjenice, na njegovu moguću smrt, na patnje bližnjih. Bez sumnje je na svojoj samrtničkoj postelji, u taj čas kad je, još od Sokrata, red da se izgovore neke uzvišene reči, kazao svojoj ženi, kao jedan moj ujak svojoj, koja je kraj njega probdela 12 noći: "Tebi, Tereza, ne zahvaljujem; ti si samo obavljala svoju dužnost." Kad čovek dotera dotle, treba mu skinuti kapu.

Sartr, Mučnina
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

Pol
    Žensko
    Član od
    17.04.2008.
    Aktivnost
    danas
    Zemlja
    Serbia
    Slike
    7

To je ljubav. Pokusacu da se sakrijem ili pobegnem.
    Rastu zidovi njene tamnice, kao u strasnom snu. Lepa maska se promenila, ali, kao i uvek, jednistvena je. Cemu moji talismani: bavljenje knjizevnoscu, nepouzdana erudicija, ucenje reci koje je koristio ostri sever da opeva svoja mora i svoje maceve, vedrina prijateljstva, galerije Biblioteke, obicne stvari, navike, mlada ljubav moje majke, ratnicke seni predaka, bezvremena noc, ukus sna?
    Biti sa tobom ili ne biti sa tobom je mera moga vremena.
    Vec se vrc razbija na izvoru, vec covek ustaje na cvrkut ptice, potamneli su oni koji gledaju sa prozora, ali tama nije donela spokoj.
    To je, vec znam, ljubav: nemir i olaksanje kad cujem tvoj glas, cekanje i secanje, uzas zivljenja u buducnosti.
    To je ljubav sa svojim mitologijama, sa svojim nepotrebnim malim vradzbinama.
    Ima jedan ulicni ugao kojim se ne usudujem da prodem.
    Vojske me vec opkoljavaju, horde.
    (Ova soba je nestvarna; ona je nije videla.)
    Ime jedne zene me odaje.

Horhe Luis Borhes-Pretnja

Starosedelac Avatar od  zrNce

Pol
    Žensko
    Član od
    24.10.2007.
    Aktivnost
    18.02.2013
    Zemlja
    Madagascar

Otvori usta i sakrij se iza njih.

Moje ime je Johnny Walker. Izgovara se isto kao shto se i pije.

Ja ne radim nigde: isuvishe sam lak za tezzak posao, isuvishe sam
    tezzak za lak posao, i isuvishe seksi za nocni posao.

Josh niko nije otishao na sud zato sto je ubio nechiji duh
    .
    Ima ljudi u drushtvenim bolnicama koji su tamo proveli po trideset
    krvavih godina samo zato sto su nekad davno razbili prozor u svom
    vlastitom stanu.

Volim te. Ne znam kako se to kazze na kalifornijskom.

Pocheo sam da cheznem za zavichajem; za nekim toplim krevetom, ljudima
    koje sam poznavao, za nekim mirnim ulicama, za nekim lukama u kojima
    je voda ruzzichasta sa zalaskom sunca, za nekim devojkama koje sam
    ostavio iza sebe, na brzinu, pakujuci se sebichno za put. Kako je to
    kurvinsko osecanje, ta chezznja! Ne nostalgija, ne patnja zbog toga
    shto si nekud daleko otishao - to je bila chezznja u najchistijem obliku,
    uvek sanjash o nechemu drugom.

Mika Oklop....Ca.Blues

Pol
    Žensko
    Član od
    17.04.2008.
    Aktivnost
    danas
    Zemlja
    Serbia
    Slike
    7

Većina ljudi nije spremna za smrt, svoju ili bilo čiju. Šokira ih, užasava. Ona je kao veliko iznenađenje. Ali nikad ne bi trebalo da bude. Ja nosim smrt u mom levom džepu. Ponekad je izvadim i kažem: ,,Zdravo, mala, kako si? Kad dolaziš po mene? Biću spreman.

Nema šta da se žali u vezi sa smrću više nego što bi se žalilo za rastenjem cveta. Nije smrt ono što je užasno, već životi koje ljudi žive ili ne žive do svoje smrti. Oni ne poštuju sopstvene živote, oni pišaju po svojim životima. Glupa stoka. Previše su obuzeti jebanjem, filmovima, novcem, porodicom. Misli su im pune vate. Gutaju Boga bez razmišljanja, gutaju svoju zemlju bez razmišljanja. Brzo zaboravljaju kako se misli, drugima prepuštaju da misle umesto njih. Mozgovi su im začepljeni vatom. Ružno izgledaju, ružno govore, ružno hodaju. Pusti im veliku muziku i oni je neće čuti. Većina ljudskih smrti je obična prevara. Ništa tu nije ostalo da umre.

Henk Kinaski

Slične teme

1. Vaš omiljeni novinar?
    Autor SQUAW u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 45
    Poslednja poruka: 24.08.2013, 11:28
  2. Omiljeni filmski žanr
    Autor Lady S u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 13.12.2012, 07:58
  3. Citati iz stranih filmova..
    Autor yige_gui u forumu Film i pozorište