Close

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 21

Tema: Moda za pse

ZOE
    ZOE je offline
    neunistivi zlojeb Avatar od  ZOE

Pol
    Žensko
    Član od
    13.12.2006.
    Aktivnost
    29.04.2014
    Zemlja
    Serbia
    Godine
    52
    Blog
    10
    Slike
    2

Moda za pse

Postoje ljudi koji na svog psa, trose veliki novac.... Svaki kucni ljubimac trazi izvesne novcane izdatke: hrana, pribor za higijenu (samponi, cesljevi i cetke, preparati protiv buva itd.), igracke, veterinarske usluge, a u poslednje vreme, tu su i odevni predmeti - dzemperi, jakne, prsluci, kojekakvi kostimi, cipele, marame, cizme....
    Moj pas ima jedan dzemper, koji mu obucem zimi, ako je napolju izuzetno hladno, i ima par cizmica, koje mu obuvam, takodje zimi, zbog soli koja se u neogranicenim kolicinama posipa po ulicama i trotoarima.
    Ovde postoje i specijalizovane prodavnice - butici, opremljeni iskljucivo odevnim predmetima za kucne ljubimce - pse i macke!
    Nemam nista protiv jakne ili dzempera, ali ovde ljudi od svog psa ili macke naprave karikaturu. Oblace ih po prilikama (bozic, uskrs, dan vampira...) i trose silan novac na sve te gluposti, koje inace nisu bas jeftine...
    Da li ste vi za to da se vas kucni ljubimac "nosi po poslednjoj modi"???

Administrator Avatar od  Lady S

Pol
    Žensko
    Član od
    11.03.2006.
    Aktivnost
    15.04.2014
    Zemlja
    Serbia
    Godine
    32
    Slike
    13

Odgovor: Moda za pse

Ovo mi je izuzetno ružno. Ne bih nikada mučila psa navlačenjem krpica koje će ga samo nervirati i smetati mu. Ne vidim pse kao modne detalje, te mi je i samo to "kinđurenje" jedna jako velika glupost.

Što se tiče džemperića za zimu, slušala sam jednom davno jednog čiku koji je savetovao da se psima ne oblače džemperi kada je napolju kiša ili sneg, jer tada će mnogo lakše dobiti upalu pluća (što je i logično ) nego da se osloni samo na svoju dlaku. Moji roditelji su pokušali jedne godine da obuku psa, jer je zaista bila jako hladna zima, a on je kratkodlak, ali smo utvrdili da mu to smeta i da ga nervira i nikada ga više nismo oblačili.

Što se novca tiče, radije bih ga potrošila na neke stvari koje će njega obradovati.

Snebivljiva Aždaja Avatar od  SQUAW

Pol
    Žensko
    Član od
    13.03.2006.
    Aktivnost
    01.09.2009
    Zemlja
    British Indian Ocean Territory
    Blog
    9
    Slike
    2

Slažem se sa Lady u potpunosti

Sećam se jednom sam u nekom rondanju našla neku majicu koju sam nosila sa godinu dana, slatka neka, na cvetiće, a Arči bio mali, tj isti kao sad samo mnogo mlađi i ja mu je natučem bezveze. Nije mi padalo na pamet ni pre ni posle toga da to praktikujem, nego eto, uradila iz zezanja na par minuta. Kad sam ga videla koliko se neprirodno ponaša, odmah sam ga svukla, i bilo mi je žao što sam to uradila. Možeš psa naučiti svašta, i obući ga u svašta i naterati ga da sedi i pozira kao ovi mučenici gore ili kao oni u cirkusima, ali meni je to mnogo ružno i nepotrebno.

Svo Arčijevo "modiranje" se svelo na ogrlicu koju nosi sa mesinganom koskicom, šator u kojem ponekad spava i maramu koju je nosio oko vrata par puta

Ponekad mislim da sve one prangije i kupuju te pse (čivave najčešće) samo da bi ih obukle u LV krpe i nosale po torbama, a ne zato što bi baš volele da imaju ili udome psa. Možda grešim
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

Vojvodjanka Dangerous Fishing Champion, Golden Arrow Champion Avatar od  silvia

Pol
    Žensko
    Član od
    01.11.2006.
    Aktivnost
    29.05.2014
    Zemlja
    Serbia
    Godine
    35
    Slike
    307

Ma ne znam,po meni su to gluposti,ja moje pse nikad nisam oblacila u dzemperice i sl. a mislim da to nikad necu ni uraditi.Zamisli staforda u dzemperu
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

Starosedelac Avatar od  goldie

Pol
    Žensko
    Član od
    20.03.2006.
    Aktivnost
    07.02.2014
    Zemlja
    Serbia
    Godine
    31

Pas ima dlaku i nije mu potrebno oblacenje. Oblacenje psa je potrebno coveku da zadovolji sopstvene hirove.

Administrator Avatar od  Lady S

Pol
    Žensko
    Član od
    11.03.2006.
    Aktivnost
    15.04.2014
    Zemlja
    Serbia
    Godine
    32
    Slike
    13

Citat silvia kaže: Pogledaj poruku
    Zamisli staforda u dzemperu
    Čovečeee

White Eagle Avatar od  Kunic

Pol
    Muško
    Član od
    20.03.2006.
    Aktivnost
    27.10.2007
    Zemlja
    Serbia
    Godine
    31
    Slike
    2

Ja bih te što oblače pse skinuo gole i pustio na ulicu, pa da vide kako je to praviti idiota od životinje.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...

Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

Deran Avatar od  vesna.ns

Pol
    Žensko
    Član od
    25.04.2007.
    Aktivnost
    20.01.2010
    Zemlja
    Serbia

Svi ste Vi delimično u pravu, ali ipak se u potpunosti ne slažem sa vama. Preko zime , ja šijem kaputiće za kuce i verujte mi, ni jednom mi se nije javio neko ko je oblačio psa iz hira. Najčešće su to psi koji su nekim zrelim godinama i verovatno ih muči " reuma " ili nešto slično i jako im prija kada obuku nešto toplo. Postoje i vrste pasa koje uopšte ne podnose zimu, sad zašto su oni zalutali u ovo podnevlje to nije njihova greška. Verujte mi da kod nas je to još daleko od "modiranja", jer naša svest je daleko od toga. Nekom je teško i da odvoji za hranu psu ili mački a kamoli za odeću. Na zapadu , odn u Americi , ima preterivanja , ali kod nas je to još jako retko.

Starosedelac Avatar od  Alexander 37

Pol
    Muško
    Član od
    25.10.2007.
    Aktivnost
    21.07.2010
    Zemlja
    Serbia
    Godine
    28
    Slike
    10

Citat goldie kaže: Pogledaj poruku
    Pas ima dlaku i nije mu potrebno oblacenje. Oblacenje psa je potrebno coveku da zadovolji sopstvene hirove.
    Zavisno od mesta nastanka razlicite rase pasa imaju i razlicite tipove, duzinu i gustinu dlake. Rase pasa koje su vekovoma i decenijama zivele u hladnim predelim zadrzale su gustu dugacku dlaku koja ih je stitila od vremenskih nepogoda. Nasuprot tome rase pasa koje su se razvijale u toplijim krajevima dobili su kracu dlaku ili su je odbacile skroz (meksicki golokozi pas...) Sve bi bilo lepo da covek koji zivi u hladnijim predelima nije pozeleo da gaji pse koji imaju kratku dlaku i time ugrozio njegovo zdravlje. Iz tih razloga se psi oblace u kaputice, cak im se prave i patike. Oblacenje pasa iz tih razloga je sasvim opravdano i jasno. Sto se tice nepotrebnog oblacenja pasa ok. je dok ne smeta psu. Ne volim da vidim pse koji na sebi imaju nepotrebnu odecu i zbog koje pokazuju ne zadovoljstvo.

just en Avatar od  DrinChe

Pol
    Žensko
    Član od
    08.07.2007.
    Aktivnost
    11.03.2010
    Zemlja
    Serbia

Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Ja bih te što oblače pse skinuo gole i pustio na ulicu, pa da vide kako je to praviti idiota od životinje.
    Kratko i ... LoL ... jasno.Saglasna

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. Muškarci i moda
    Autor Najgora u forumu Moda
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 20.06.2012, 14:33
  2. Tehnika i moda
    Autor goldie u forumu Moda
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 24.02.2008, 23:03

Tagovi za ovu temu