Close

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 11 do 17 od ukupno 17

Tema: Baba Vanga

..seal in disguise.. Avatar od  NSdjanka

Pol
    Žensko
    Član od
    10.04.2007.
    Aktivnost
    09.11.2012
    Zemlja
    Serbia

Odgovor: Baba Vanga

Citat egzotic kaže: Pogledaj poruku
    paaa..swe owo za babu wangu je diskutabilno,i ako licno ne wjerujem u to...ali draga moja nowosadjanko...ali si me malo iznenadila kad kazes owako zato sto kako bakica,nece ni jedna biljka ni ziwotinja..sta da swijetle u mraku,kakwe to weze ima..radi se o kontinentu,o mogucoj obnowi u njihowoj reziji,sta ti ja znam..ali swatas..malo si to brzo 'ispekla'
    onda nisam dobro informisana... što ti ne reče da si vangin suplent?.. u tom slučaju bih više vodila računa na koji način iznosim svoj stav...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

Starosedelac Avatar od  bellissima

Pol
    Žensko
    Član od
    29.07.2008.
    Aktivnost
    09.05.2014
    Zemlja
    Serbia
    Godine
    34
    Blog
    14

3. svjetski rat počinje 2010.

2046. uzgajat će se ljudski organi, a 2076. vladat će komunizam - tvrdila je Vangelia Gušterova

Iako je umrla prije 12 godina, slijepa bugarska proročica Vangelia Gušterova, poznatija kao Baba Vanga, slavu je stekla i izvan domovine zahvaljujući internetu i ispunjenim proročanstvima o svjetskim katastrofama, a sada su se mnogi zabrinuli zbog njezina predviđanja da će treći svjetski rat početi 2010.

Svojedobno je bila predvidjela početak Drugoga svjetskog rata, potonuće ruske nuklearne podmornice Kursk: "Potkraj stoljeća, u kolovozu 1999. ili 2000., Kursk će prekriti voda i svijet će plakati nad tim." Riječima "Strava, strava! Američki blizanci past će nakon što ih napadnu čelične ptice, vukovi će zavijati u grmlju, nevina krv bit će prolivena" vidovnjakinja je predvidjela napad na Svjetski trgovački centar 11. rujna 2001. Blizanci su doista srušeni, i to u vrijeme mandata predsjednika Busha čije prezime u prijevodu znači znači grm.

Vanga je predvidjela i perestrojku u SSSR-u te smrt princeze Diane, a priča se i da ju je u vrijeme Drugoga svjetskog rata posjetio Hitler koji je iz njezine kuće izašao uzrujan jer mu je prorekla neslavan kraj. Točno je predvidjela i vlastitu smrt 11. kolovoza 1996., a zabrinutost su izazvali nedavni sukobi u Gruziji koji su također našli mjesto u njenim vizijama. Kad je riječ o trećem svjetskom ratu, Baba Vanga bila je prorekla da će početi nakon pokušaja atentata na četiri državnika i sukoba u Hindustanu 2010.

Rođena je 3. listopada 1911. kao Vangelia Pandeva Dimitrova u Strumici u Makedoniji. Vid je izgubila kao 12-godišnja djevojčica, kad su ju nakon oluje pronašli zatrpanu prašinom i kamenjem, s očima punim pijeska.

Neko se vrijeme školovala u školi za slijepe u Zemunu gdje je naučila brajicu, svirati klavir, šiti. U Bugarsku se morala vratiti nakon smrti pomajke da bi se brinula za mlađu braću i sestre.

Tvrdila je da njezine paranormalne sposobnosti imaju veze s nevidljivim bićima koja joj šalju informacije o prostoru i vremenu. Prorekla je i da će ljudi, tek za oko 200 godina, uspostaviti vezu s izvanzemaljcima iako mnogi od njih već godinama žive na Zemlji. Dolaze s planeta koji se zove Vamfim i treći je planet od Zemlje. Recentna istraživanja koja pokazuju da na Europi, Saturnovom mjesecu možda postoje tragovi života mogla bi se pokazati kao vrlo istinita.

S obzirom na to da je bila u dobrim odnosima s vrhuškom bugarske komunističke partije te da je često viđana u društvu Todora Živkova, skeptici smatraju kako je svoju popularnost mogla zahvaliti barem djelomično informacijama koje je dobijala od bugarske tajne službe. Također, baba Vanga govorila je u vrlo jakom dijalektu i bila polupismena tako da su njene riječi tumačili i zapisivali njeni suradnici.

S druge strane, ruski istraživači paranormalnog zanimali su se za babu Vangu, no njihovi su zaključci i dalje tajna, jedino se zna da je opći dojam koji je ostavila na Ruse prilično uvjerljiv.

I neki poznati ljudi s prostora bivše Jugoslavije pohodili su bugarsku proročicu - tako Lepa Brena tvrdi da joj je brak sa Slobodanom Živojinovićem prorekla upravo baba Vanga.

Baba Vanga bila je vrlo neugodna prema ljudima koje je smatrala zlima, gotovo je uvijek raskrinkavala njihove grijehe i mane. Bavila se i liječenjem i smatrala da se ljudi moraju liječiti prirodnim lijekovma koji rastu u njihovom zavičaju.

Kronološki poredana proročanstva od početka 3. svjetskog rata zvuče kao vrlo neugodna mješavina SF-a i filma strave:

2010. - Početak 3. svjetskog rata. Rat će početi u studenome 2010. i završit će u listopadu 2014. Počet će kao običan rat, zatim će biti upotrebljeno prvo nuklearno, a zatim i kemijsko oružje.
    2011. - Kao rezultat radioaktivnih padavina, na sjevernoj polutci neće ostati ni životinja ni biljaka. Muslimani tada počinju kemijski rat protiv preostalih Europljana.
    2014. - Većina ljudi patit će od čireva, raka kože i drugih kožnih bolesti (kao posljedica kemijskog rata)
    2016. - Europa je skoro bez ljudi
    2018. - Kina postaje nova svjetska sila. Zemlje u razvoju prestaju biti eksploatirane i postaju eksploatatori
    Poruku je izmenio bellissima, 06.11.2009 u 13:22

Pol
    Žensko
    Član od
    29.07.2008.
    Aktivnost
    09.05.2014
    Zemlja
    Serbia
    Godine
    34
    Blog
    14

Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    2010. - Početak 3. svjetskog rata. Rat će početi u studenome 2010. i završit će u listopadu 2014. Počet će kao običan rat, zatim će biti upotrebljeno prvo nuklearno, a zatim i kemijsko oružje.
    Jos jedno prorocanstvo u moru ostalih koje predskazuje treci svetski rat.
    Vangina godina nam je na pomolu, e sad koliko su verodostojno preneta njena "prorocanstva"?

Nekad za vreme stare Jugoslavije, o Vangi se pricalo, sapatom, nase zvezde su odlazile po istinu o svojoj sudbini.Ja iskreno slabo verujem u sve ovo, mislim da je samo posledica manipulacije.
    Ili, a sta ako ima i istine ...

Zaba is back Avatar od  starsica

Pol
    Žensko
    Član od
    23.03.2007.
    Aktivnost
    21.08.2014
    Zemlja
    Fiji
    Godine
    26
    Blog
    1
    Slike
    4

Ako nas ne potrebi svinjski grip, onda ce, reciprocno, biti 3. Svetski
    Ja gledam da u to ne verujem, nije dobro po moj stomak, u moemntu mi se javi dijareja, da ne kazem, proliv. Uznemiravaju me takve stvari

stupid woman Bejeweled Champion Avatar od  believer

Pol
    Žensko
    Član od
    17.11.2007.
    Aktivnost
    danas
    Zemlja
    Cocos Islands

pa,u svakom slucaju,stvari najavljene u neko dogledno vreme cemo lako proveriti
    ostalo je toliko daleko napred da je beskorisno misliti o tome

sirenje islama prognozirali su svi proroci i vidovnjaci
    zar mi nismo svedoci toga?

kinezi...ah,Kinezi....lako je njima siriti se.....

dalje,sasvim je za ocekivati je da ce poceti da se gaje ljudski organi
    to mi je sasvim verovatno
    geneticki inzinjering i medicina napreduju brzinom svetlosti

mislim da sam negde procitala,da se pravilnim tumacenjem Nostradamusa takodje dolazi do 3700 i neke godine kao godine smaka sveta

na srecu,pamcenje coveka je kratko
    i njegov vek
    stoga,moji potomci u 3000.godini nece mi znaciti nista
    pa cak ni oni mnogo mnogo blizi
    Ovakva će te teško zavoleti,teško ćeš joj se svideti i teško će ti to ona priznati.I kad prizna, opet će ti teško ljubav pokloniti.Ali kad te zavoli,neće te ovakva nikad ni prevariti ni izneveriti.

Pol
    Žensko
    Član od
    29.07.2008.
    Aktivnost
    09.05.2014
    Zemlja
    Serbia
    Godine
    34
    Blog
    14

Biografija Vange

Vangelija Dimitrova (devojačko Pandeva, muževljevo Gušterova, a posle smrti Dimitrova; 3. oktobar 1911. - 11. avgust 1996).
    Rođena je u Strumici 1911.
    U prevodu sa grčkog njeno ime znači nosilac radosnih vesti.
    Oslepela je u 12. godini, a u Domu za slepe u Zemunu provela 3 godine.
    Posle udaje nastanila se u bugarskom gradu Petriču. Predvidela je brojne događaje počev od bombardovanja Beograda 6. aprila 1941. godine, predskazanje smrti bugarskog cara Borisa koji ju je posetio godinu dana pre smrti, zemljotres u Skoplju, sudbinu italijanskog premijera Alda Mora, tačan datum smrti svoga muža.
    Smatra se da je oko milion ljudi od nje tražilo pomoć.
    Umrla je 1996. godine i sahranjena u crkvi sv. Petke uz prisustvo i predsednika Bugarske.
    Njena sestra Ljupka odbila je da da naučnicima njen mozak na ispitivanje.

..seal in disguise.. Avatar od  NSdjanka

Pol
    Žensko
    Član od
    10.04.2007.
    Aktivnost
    09.11.2012
    Zemlja
    Serbia

Skoro sam gledala emisliju o Vangi. Ne znam koliko su autori imali nameru da budu ozbiljni, ali meni je podatak da se i sam Hitler kod nje interesovao za svoju sudbinu pa potom smrknut napustio njenu kuću, zvuči groteskno. Senzacionalizam i ništa drugo. Već dugo mi se okreće stomak od raznih predskazanja apokaliptične budućnosti.
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

LinkBacks (?)

Slične teme

1. Deda i baba sa 29 i 30 godina
    Autor Necromancer u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 10.08.2011, 20:01
  2. Dvorac "Baba Pusta", Aleksa Šantić
    Autor Nennad u forumu Bačka