Close

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 21 do 23 od ukupno 23
    has grown up now.. Avatar od  little fairy

Pol
    Žensko
    Član od
    13.08.2007.
    Aktivnost
    03.04.2014
    Zemlja
    Croatia
    Godine
    35
    Blog
    17

Odgovor: Ja vragolan, i moj deda

Koja je uloga bake i djeda spram unučadi? Osim toga što je klincima potrebna njihova ljubav i drugo gledište odgajanja - ono kada im se sve popušta, također smatram da i oni sami, prilikom čuvanja unučadi, ostaju vitalni i mentalno zdravi. To je jedna zdrava simbioza.

Mojeg bakića i mojeg djeda.. Ne bih ih mijenjala. Pružili su mi djetinjstvo o kakvom mogu samo sanjati i hvala im zbog toga.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

Starosedelac Avatar od  dori

Pol
    Žensko
    Član od
    13.05.2009.
    Aktivnost
    27.10.2011
    Zemlja
    Serbia

Moja baka po mami je umrla kada sam imla samo cetiri godine, ali neverovatno je da je se secam, imala je neke lepe oci, sva nekkao graciozna....mila, nezna....kazu da je zaista takva bila, deda po mami je poginuo dva meseca pre nego sto ce se moja mama roditi, tako da ga nikada ni ona nije videla, upoznala, " osetila taj ocinski dodir"..na zalost...Baka i deka sa tatine strane su poziveli dovolno dugo da ih pamtim, do negde kraja moje srednje skole deka, a baka je cak docekala i rodjenje mog sina! Ona je bila onako preka, stroga prema nama unucicima,ali je na neki nacin u njoj bilo neceg toliko posebnog za jednu zenu sa sela da sam je obozavala! Deda je bio "car" pravi onaj, voleo nas je sve podjednako, sa njim smo mogli kako zelimo i sta zelimo, ma nista mu nije bilo tesko....
    Noju roditelji su baka i deka mom sinu i sinu moje sestre, i sada kada ih posmatram....ne vidim neku veliku razliku u ophodjenju prema unucima u odnsou na mene i sestru! Oni su zaista divni i tolerantni roditelji, imam utisak da samo sada imaju vise vremena jer su u penziji da se posvete unucima, vise ih maze, mozda su cak i tolerantiji.....jer generalno sve ono sto roditelji "propuste" sa svojom decom, trude se da nadoknade sa unucima

Potpisujem, bicu najbolja baka na svetu
    Mnoge mrzimo bez ikakvih razloga, a da ih zavolimo, traimo čvrste razloge!

Gastarbajter Avatar od  Sunflower

Pol
    Žensko
    Član od
    27.01.2008.
    Aktivnost
    juče
    Zemlja
    Austria
    Blog
    1

Ja nisam upoznala niti jednog djeda. Sa mamine strane je umro kada je mami bilo 8 godina, pa ga ni ona nije upamtila dobro. Sa tatine strane....umro je u februaru, a ja se rodila krajem juna. Stvarno nisam imala sreće.
    I majka sa mamine strane je umrla kad sam imala 2 god....jedino sam upamtila baku, koja je, iako je imala svoji mana...i bila rastrgana između želje da ugodi svojoj kćerki, a mojoj tetki, uspijevala da pokaže nesebičnu ljubav i bila je veliki radnik, možda se i previše dala svima nama...skončala je onako kako nije zaslužila...ali ja se nisam pitala.

Često se zamislim, i osjećam da mi je u životu i odrastanju trebala ljubav djedova i jedna full time baka. Najviše me boli...kada pomislim da je tako i to se ne može promijeniti. Nikad nisam sjela djedu u krilo, i niko nije na mene gledao sjajnim, suznim očima i u meni vidio svoga sina, ili kćerku...i niko mi nije pričao priče. Malko tužno...ali tako je.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

1. Deda i baba sa 29 i 30 godina
    Autor Necromancer u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 10.08.2011, 21:01
  2. Đilasov deda bio ubica vampira?!
    Autor joksi u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 30.07.2010, 01:10
  3. Muškarac bez porodice, ili deda - momak!?
    Autor duga12 u forumu Porodica
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 30.10.2009, 21:55
  4. 20 nacina da izmaltretirate Deda Mraza
    Autor ZOE u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 11.12.2008, 02:33
  5. Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 22.09.2007, 18:28

Tagovi za ovu temu

Vaš status

• Ne možete pokrenuti novu temu.