Close

Prikaz rezultata 1 do 3 od ukupno 3
    Starosedelac Hangman Champion, Hang Stan Champion, Chain Letters Champion Avatar od  makilli

Pol
    Žensko
    Član od
    21.11.2006.
    Aktivnost
    juče
    Zemlja
    Serbia
    Godine
    32
    Blog
    5

01 Isključuju struju za spas planete

NOVI SAD - Gradska kuća, Petrovaradinska tvrđava, Župna crkva imena Marijina i Saborna crkva ostaće jedan sat u mraku ove subote, počev od 20.30 sati. Na ovaj način gradski čelnici su rešili da podrže planetarnu akciju „Sat za našu planetu” i poruče Novosađanima da zajednički možemo da se borimo protiv klimatskih promena.

- Svedoci smo klimatskih promena koje utiču na pojavu elementarnih nepogoda, a posledica su ljudskih aktivnosti. Neophodno je da postanemo svesni da promenom svakodnevnih navika možemo doprineti suzbijanju klimatskih promena. U Novom Sadu, kao podrška ovoj akciji, biće ugašeno dekorativno osvetljenje na Gradskoj kući i svim zgradama na Trgu slobode, na Srpskom narodnom pozorištu i Pozorišnom trgu, kao i na Župnoj crkvi Imena Marijina i Sabornoj crkvi u centru grada - piše u saopštenju gradonačelnika Igora Pavličića.

Akcija „Sat za našu planetu” ove godine okupila je 1.858 gradova u 80 zemalja, a u njoj će učestvovati i više od polovine vojvođanskih naselja.
    Podržavajući akciju Novi Sad je stao rame uz rame sa gradovima poput Los Anđelesa, Sidneja, Toronta, Meksika, Londona, Hongkonga.
    Akcija se organizuje treći put, a želja svih učesnika je da nateraju vođe svetske politike da razmisle o odlukama koje će doneti u decembru 2009. u Kopenhagenu na globalnom dogovoru o klimatskim promenama.

preuzeto sa:blic.rs
    I may not be perfect but I'm always me
      Vrh

Beli Bora Perjar Avatar od  memento

Pol
    Muško
    Član od
    20.08.2007.
    Aktivnost
    19.10.2014
    Zemlja
    Tonga
    Blog
    2

Odgovor: Isključuju struju za spas planete

Nisam baš uveren u spremnost zapadnih zemalja da se odreknu struje zbog spašavanja planete. Verujem da će već naći neki način da većinu tereta oko ublažavanja posledica globalnog zagrevanja prebace na ostale zemlje. Međutim, ova akcija mi se dopada i verujem da može pomoći u usađivanju u svest ljudi izvesnu opasnost koja nam svima preti, posebno našem potomstvu...

Ispada da su, po logici stvari, Srbi na Kosovu i Metohiji, trenutno najsnažniji zaštitnici planete Zemlje od globalnog zagrevanja...
    Poruku je izmenio memento, 25.03.2009 u 15:01 Razlog: red reči
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!
      Vrh

Monsieur Da Avatar od  Gospodin Ne

Pol
    Muško
    Član od
    16.12.2007.
    Aktivnost
    27.04.2013
    Zemlja
    France
    Godine
    47

Odgovor: Isključuju struju za spas planete

Bas se zapitah kad ce se Kosovo pojaviti na ovoj temi...

Inace,
    jedna bela web stranica na ekranu konzumira 74 watt-a a crna 59.
    Recimo da se dnevno obavi 200 miliona pretraga na Google-u i srednja pretraga traje 10 sekundi to znaci da Google dnevno funkcionise 550 000 sati.
    Po ovim siframa, koristeci tamnu (crnu) pozadinu na ekranu se ustedi 8,3 MWS (mega wat sat) na dan, ili 3000 MWS godisnje.
    Tako ce Google manijaci moci da pomognu malo ovoj planeti radeci pretragu na crnoj verziji:
    Blackle
    Nadam se da nisam promasio temu.
    Qui vit content de rien possde toute chose.
      Vrh

Slične teme

1. Isključujete li računar?
    Autor Morpheus u forumu Hardver
    Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 08.06.2012, 19:26
  2. 200.000 dinara za spas kikindske suvače
    Autor Turkmenbashi u forumu Spomenar
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 11.04.2010, 22:36
  3. Planete i homoseksualnost
    Autor Crazy Angel u forumu Astrologija