Exit 09 - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 30

Tema: Exit 09

  1. #16

    Odgovor: Exit 09

    Ako budem dolazio, to će biti na dan kad sviraju The Prodigy.
      Vrh

  2. #17

    Odgovor: Exit 09

    iako je to redak sluchaj morao bi se slozhiti sa osobom iznad
    chek ko je ta lili alen
    nije valjda to ona shto peva the fear
      Vrh

  3. #18

    Odgovor: Exit 09

    jedva chekam jedva chekam jedva chekam...
    pogotovo Patti Smith <3


    I'm not evil.... I'm just up to no-good...
      Vrh

  4. #19

    Odgovor: Exit 09

    „Stalingrad Cowgirls“ na novosadskoj Tvrđavi










    Najpoznatiji bendovi iz regiona nastupiće na „Fjužn stejdžu” ovogodišnjeg „Egzita”. Tako će publiku na ovoj bini između ostalih zabavljati „Partibrejkers” „Hladno pivo”, „Majke”, „Atheist rap”, Marčelo, „Lollobrigida”, „Ortodox Celts”…, a prvi put u Srbiji nastupiće skandinavska grupa „Stalingrad Cowgirls”.

    Ovu pop, rok, pank grupu iz Finske čine tri devojke koje tek što su postale punoletne, a iza sebe već imaju nastupe sa poznatim muzičkim imenima kao što su Igi Pop i „Stooges”, „Muse”, Avril Lavinj… Inspiraciju za svoju muziku članice sastava „Stalingrad Cowgirls” našle su u pesmama grupa „Ramones”, „The Donnas”, „Sahara Hotnight”, pa se na Petrovaradinskoj tvrđavi 11. jula očekuje dostojan odgovor na nedavno gostovanje „Lenjingradskih kauboja” u Beogradu.

    Mile Kekin, frontmen „Hladnog piva”, već je za „Blic” najavio da će ovo biti njihov najbolji nastup na „Egzitu”, tako da će fanovi ovog benda moći da uživaju 10. jula na „Fjužn” stejdžu. Istog dana nastupiće i najpoznatiji domaći rokenrol bend „Partibrejkers”. Sastav „Majke” sa svojim harizmatičnim pevačem pokušaće prvog dana festivala da prenese atmosferu sirovog rokenrola po kojoj su kod brojne publike odavno stekli kultni status. Novosadski „Atheist rap”, poznat po odličnim nastupima, u godini u kojoj proslavljaju dve decenije postojanja, daće sve od sebe da i na „Egzitu” naprave koncert za pamćenje.

    Marčelo, jedan od trenutno najpopularnijih domaćih repera, predstaviće numere sa aktuelnog albuma „Treća strana medalje”, ali će i svojim oštrim rimama podsetiti posetioce festivala na numere s kojima se popeo u sam vrh domaće hip-hop scene.

    Iz Makedonije dolazi trenutno najperpektivniji mladi bend „Bernays Propaganda”. Hrvatski ženski elektrosastav „Lollobrigita” hrabrim i luckastim tekstovima prolazi zapaženo gde god da se pojavi, pa nema razloga da ne bude tako i na „Egzitu”.

    Već ranije su na ovoj bini najavljeni „Buzzcocks”, „The Herbaliser”, „Delinquent Habits”, Maks Romeo…










    izvor:blic.rs
    I may not be perfect but I'm always me
      Vrh

  5. #20

    Odgovor: Exit 09

    Kupio kartu za nedelju.

    Prodigy i Madness.

    Novi Sade, evE me!!!

      Vrh

  6. #21

    Odgovor: Exit 09

    Dobila karte ..tacnije (kupili mi)

    Iskreno,odusevila sam se kad sam cula da Moby dolazi..ali kao slag na torti Sander Kleinenberg jbt. secam se kad sam pisala na sajtu od Exita sto ne dovedu njega ..al ce da se djuska uz "This is Miami"

    Elem,komplet karata se vratio na staru cenu od 9990 dinara
    za pojedinacne dane 3490 dinara.
      Vrh

  7. #22

    Odgovor: Exit 09

    Redžinald Fildi Arvizu, basista grupe „Korn”, za „Blic”

    Napravićemo šou na „Egzitu“

    Redžinald Fildi Arvizu, basista popularne grupe „Korn” koja će na „Egzitu” nastupiti u petak, 10. jula, u ekskluzivnom intervjuu za „Blic” najavljuje ludnicu na Tvrđavi i tvrdi da „Korn” sada zvuče bolje i žešće nego ikada. Arvizu objašnjava zašto članovima benda ne smeta da ih zovu pionirima nu-metala i zbog čega „Korn” nikada neće biti deo mejnstrim scene.


    „Korn“ će na Petrovaradniskoj tvrđavi nastupiti u petak 10. jula

    Prvi put nastupate u Srbiji, šta možemo da očekujemo na „Egzitu”?
    - Na turneji smo dva i po meseca i sastavili smo set klasičnih „Korn” pesama i mislim da su nam koncerti bolji i žešći nego ikada!

    Trenutno ste na „Escape From The Studio” (beg iz studija) turneji. Kada ćete objaviti novi album?
    - Napravili smo pauzu u snimanju ploče i odlučili da nekoliko meseci budemo na turneji. Naš naredni cilj je da snimimo album koji će predstavljati povratak korenima. Da se vratimo u doba kada smo bili klinci i svirali u garaži. Ponovo sarađujemo sa Rosom Robinsonom, koji je producirao naš prvi album, i materijal koji smo do sada snimili zvuči neverovatno dobro. Pretpostavljam da će ploča biti objavljena početkom 2010. godine.

    Da li vam smeta kada vas nazivaju pionirima nu-metal pokreta?
    - Dugo nismo vodili računa o tome, ali ukoliko ljudi žele da nas kategorizuju na taj način, to je u redu. Uostalom, svaki pokret mora da ima ime, zar ne?

    Nakon 30 miliona prodatih ploča i velike popularnosti u svetu, da li je „Korn” postao deo mejnstrim scene ili i dalje uspevate da budete alternativni bend?
    - Za nas „Korn” nikada nije i neće biti mejnstrim. Mi se ne uklapamo nigde, čudni smo, i to nam savršeno odgovara. Mi smo to što jesmo i dobar je osećaj biti originalan u moru plagijatora.

    Veliku pažnju pridajete vizuelnom imidžu, poznati se po veoma zanimljivim omotima za albume...
    - Danas je veoma važno da album bude vredan kupovine. Zato mi uvek nastojimo da na omotima imamo zanimljive umetničke radove, kao i mnogo propratnog materijala na CD-ovima.

    Pre pet godina ste obradili veliki hit „Another Brick in the Wall” grupe „Pink Floyd”.
    - Džonatan (Dejvis, pevač grupe) i Manki (Džejms Šafer, gitarista) su veliki fanovi grupe „Pink Floyd” i oni su predložili da obradimo tu pesmu i sve je odlično ispalo.

    Nedavno ste objavili autobiografiju „Got the Life” u kojoj opisujete svoju dugotrajnu borbu protiv zavisnosti od droge i alkohola...
    - Bilo je to komplikovano vreme, imao sam zaista ludo putovanje kroz život i osetio sam potrebu da pišem o tim stvarima. Većina ljudi koja je pročitala knjigu je rekla: „Ne mogu da verujem da je Fildi još živ, ili da nije završio u zatvoru”. Kada se vratim u prošlost, verujem da mnogo stvari ne bih ponovo uradio... Želim da verujem da sam dosta toga naučio iz svojih grešaka.

    Religija je očigledno važna za članove grupe, Brajan Velč je 2005. napustio grupu kada je ponovo „otkrio” veru, vi ste zahvaljujući religiji prestali da pijete?
    - To iskustvo je različito kod svakog čoveka, to je kao čudo koje se desi nekome, a od konkretne ličnosti zavisi kako će reagovati na to. Ja sam to prihvatio kao blagoslov i znak da moram da promenim nešto u svom životu.
    nImate li poruku za fanove u Srbiji?
    - Svi ste pozvani na naš koncert! Molim fanove u prvim redovima da vode računa jer uvek postoji mogućnost da se povrede u gužvi. Međutim, ako želite da poludite uz našu muziku... 10. jul, Novi Sad - to je pravo mesto za vas!


    izvor: Blic
    Poruku je izmenio NSdjanka, 02.07.2009 u 18:18 Razlog: reklama
      Vrh

  8. #23

    Odgovor: Exit 09

    EXIT 09: Ovo ne smete propustiti

    Ovogodišnji, jubilarni deseti po redu EXIT festival, svojim posetiocima ponovo je pripremio zanimljiv, eksplozivan i, pre svega, raznovrsan program.



    Sve informacije o ovom, za našu zemlju veoma bitnom kulturnom dešavanju, možete pronaći na zvaničnom sajtu.

    Za razliku od prvih nekoliko godina, kada se festival razvijao i rastao uz sve zgode i nezgode koje prate logistiku jednog toliko velikog događaja, sada je sve u vezi sa EXIT-om veoma jednostavno i nijedan ljubitelj muzike koji od 9. do 12. jula želi da se nađe na Petrovaradinu ne bi trebalo da ima problem sa organizacijom odlaska u Novi Sad.

    Karte se mogu i dalje naći u prodaji po ceni od 9.990 dinara za sva četiri dana (za one koji nisu bili dovoljno ažurni da ih nabave u pretprodaji po daleko nižim cenama).

    U svakom slučaju je daleko isplativije nabaviti četvorodnevnu ulaznicu, pošto se jednodnevne karte kreću po ceni od 3.490 dinara za prva dva dana, dok će karte za treći i četvrti dan koštati 3.990 dinara.

    Vozne i autobuske karte do Novog Sada je moguće nabaviti i na sm dan putovanja, i cena u jednom pravcu se kreće od nekih 400, pa i do 1000 dinara.

    Tokom festivala u našoj severnoj prestonici iznajmljuje se veliki broj stanova, tako da je isplativije ići na tu varijantu, ako već putujete sa velikim društvom.

    U suprotnom dovoljno je samo stići do Novog Sada i uživati u muzici.

    Dan jedan: Flourescent Adolescents



    U vreme kada je gorepomenuta pesma nastala, glavna družina zadužena za zabavu prvoga dana na "Main Stage-u" i dalje je bila u adolescenciji, ali sa novim, drugim i trećim albumima, svi dečaci, a i devojčice nekako dobiju želju da odrastu i budu kao Brus Springstin ili "U2", zar ne?

    U slučaju Lili Alen i "Arctic Monkeys", to baš i nije tako.

    Pošto su postigli planetarni uspeh svojim prvim albumom (da, onaj sa predugim imenom) Whatever People Say I Am, Thats What Im Not, simpatični, tada još nemutirani kvartet iz Šefilda, odlučio je i da na drugom, pa i nadolazećem trećem albumu, sačuva ponos svojih duboko britanskih korena, frizura i muzičkih afiniteta. "Arctic Monkeys" u svojoj muzici od početka 2005. nisu promenili apsolutno ništa, tako da na njihovom koncertu možete očekivati isto ono što su publici nudili na samom početku karijere, a to su oštri, start-stop rifovi, ne preterana virtuoznost, ali zato izrazito energetično izvođenje, predivne singalong refrene i oštroumne opaske mladog Aleksa Tarnera, kojeg svetski mediji nazivaju tinejdžerskim rok naslednikom Čarlsa Dikensa.

    Iako se, posle odličnog debi albuma na kome su, pre svega, dominirali fenomenalni i duboko poetski tekstovi koji su opisivali svakodnevicu mladih u Britaniji, a i šire, javnost je, kako to samo javnost ume, očekivala da bend, makar i na silu, pokuša da sazri i da se promeni na drugom albumu. Srećom po slušaoce, Aleks i drugari su to odbili, tako da je i drugo izdanje, Favourite Worst Nightmare i tematski i muzički veoma slično prvom. Sa drugog albuma, ipak, izdvajaju se dve specifične numere, a to su himna mladih, pevljiva Flourescent Adolescent, kao i, za njihove godine izrazito zrela i verovatno njihova najbolja pesma 505. Srećom po fanove, oni uvek izvode obe, a razlog više da se radujemo njihovom nastupu jeste i najava trećeg albuma mladog kvarteta po nazivu Humbug, sa kojeg će izvoditi barem tri ili četiri numere. Aleks, koji sada ima dosta dužu frizuru nego prethodnih godina (ruku na srce, uopšte mu ne stoji, ali to nije bitno za ovu priču) najavio je da se na novom izdanju oseća uticaj "Black Sabbath-a", dok je dobar razlog da se na ovaj album obrati pažnja i to što su ga producirali "Queens Of The Stone Age". U svakom slučaju, činjenica je da se momci stvarno razvijaju i bolje sviraju svake godine, tako da možete očekivati, pre svega, žestoko prašenje. Mislim, koliko brit rok može da bude žestok (a u svakom slučaju divan).

    Pre njihovog nastupa, posetioci će imati odličnu priliku da gledaju ništa manje oštroumnu, ali zato daleko ciničniju i pevljiviju Lili Alen, koja će biti drugi hedlajner na glavnoj bini te večeri. Kćerka Kita Alena koja je jednako slavna zbog svog Deca sa stanice Zoo odrastanja i kritike svega i svačega, koliko i zbog muzike, ove godine se publici predstavlja sa novim albumom Its not me, its you. I na svom drugom izdanju Lili nije preduzela veliki korak napred od svog, popastično pevljivog, a u isto vreme sociološki kompleksnog debi izdanja Alright, Still, tako da ćete uživati u širokom dijapazonu tematski sličnih numera.

    To svakako, barem u njenom slučaju, nije ništa loše, pošto su i nove pesme (a naročito Not Fair i Everyones at it) jednako britke i pokrivaju diskusije na temu lošeg seksa, kokaina, kineske hrane, Boga, odusutnog oca, i svih onih stvari koje toliko fasciniraju današnje urbane devojčice. Dobra vest je i to da Lili, zapravo, veoma lepo peva, kao i da uživo njen bend zvuči dovoljno ozbiljno da privuče i mušku publiku i, generalno, sve poštovaoce britanske muzike. Ne zaboravite, pored novog albuma, na meniju ćete imati i stare pesme o osveti dečku koji ju je varao, sitnim lopovima na ulicama Male Britanije, udvaračima u barovima, ali i fenomenalnu Littlest things, baladu o vezi koja se loše završila, koja uvek nekako bude najbolja tačka njenog nastupa.

    Naravno, pre i posle beskrajno zabavnih nastupa na glavnoj bini, u toku šetnje po tvrđavi i pauza između petog i osmog obroka ili razmene nežnosti sa privlačnim ljudima suprotnog pola, odlazak na "Roots Manuva", "Partibrejkerse" i "The Herbaliser" je svakako pun pogodak.

    izvor: B92
      Vrh

  9. #24

    Odgovor: Exit 09

    Akcija Ako vozim, ne pijem. Ako pijem, ne vozim

    Besplatan autobuski prevoz na Egzit

    Kompanija Carlsberg je u saradnji s Egzitom pokrenula akciju Ako vozim, ne pijem. Ako pijem, ne vozim u okviru koje će za egzitaše biti organizovan besplatan autobuski prevoz tokom trajanja festivala.



    Svakoga dana će 36 autobusa polaziti iz najvećih gradova Srbije u pravcu Novog Sada i, naravno, vraćati putnike u mesto polaska. Takođe, 25 autobusa je obezbeđeno za egzitaše iz Slovenije, Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Makedonije i Bugarske. Posetioci koji su već kupili karte za Egzit, autobuske karte mogu rezervisati preko sajta: MyExit | Social Network of EXIT Community, a detaljne informacije o terminima polazaka mogu se pronaći na internet stranici: EXIT Festival - Home. Zvezde festivala biće Mobi, Peti Smit, Prodigy...

    Blic vas vodi na festival
    Prvih pedeset čitalaca koji u 12 časova na mejl exit09@blic.rs pošalju tačan odgovor na pitanje: Kako se zove pesma koju je Peti Smit snimila zajedno sa Brusom Springstinom? dobiće po jednu kartu za treći dan Egzita, subotu, 11. jul. Pored tačnog odgovora potrebno je ostaviti sledeće podatke: ime i prezime, adresu i kontakt telefon.
      Vrh

  10. #25

    Odgovor: Exit 09

    GledO Madness i The Prodigy.

      Vrh

  11. #26

    Odgovor: Exit 09

    Znachi smorio sam se kolko ochesh shto nisam bio tamo
    Poruku je izmenio NSdjanka, 16.07.2009 u 11:26 Razlog: spot
      Vrh

  12. #27

  13. #28

    Odgovor: Exit 09

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Znachi smorio sam se kolko ochesh shto nisam bio tamo
    Pa, trebao si da budeš. Znaš već da svi uvek kažu kako je bilo ludilo, ovoono, ali Prodigy su stvarno ludilo. U najizvornijem obliku.
      Vrh

  14. #29

    Odgovor: Exit 09

    Posle onakvog koncerta The Prodigy,sta vise da me zainteresuje?
    Ne verujem da cu skoro na neki koncert .
      Vrh

  15. #30

    Odgovor: Exit 09

    Toliko brzo su prosla ta cetiri dana da je to neverovatno

    Kad sam sabrala utiske najbolja dva dana ubedljivo prvi i zadnji ..
    Vatromet je bio odlican kao i Lily Allen koja je usledila,muzika je bas bila prijatna,iako je bas i ne slusam.
    Zadnji dan zbog Sandera..ne bih prezalila da nisam otisla ..a Moby..smorio je iskreno,nadala sam se da ce biti mnogo bolje
    Sve u svemu,dobro je bilo.
      Vrh

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Exit 2008
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 41
    Poslednja poruka: 26.07.2008, 22:59
  2. Exit 08
    Autor NSdjanka u forumu Spomenar
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 13.07.2008, 20:14
  3. Exit 07
    Autor goldie u forumu Spomenar
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 26.07.2007, 08:28
  4. Guča i Exit; pomirenje
    Autor idavik u forumu Spomenar
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 18.09.2006, 19:43

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •