Od sutra okrećem novi list!
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 26
  1. #1

    Od sutra okrećem novi list!

    Verujem da gotovo ne postoji osoba koja nije došla u situaciju da kaže sama sebi:

    - Ovako više ne ide. Od sutra okrećem novi list!

    Međutim, to je lako reći, ali je teško izvodljivo. Bar ja tako mislim.

    Da li ste nekada sebi ili drugima obećali da ćete "okrenuti novi list" i da li ste ga stvarno i "okrenuli"?
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  2. #2

    Odgovor: Od sutra okrećem novi list!

    Čini mi se da ponekad svaki dan to govorim sebi a ne mrdam dalje od korica A šta znam,ranije sam više pričala nego sprovodila tu zamisao do kraja dok je sad totalno obrnuto što više vremena prolazi i što sam starija to mi je lakše da okrećem nove listove i pravim radikalne promene u svom životu.Možda neke odluke i nisu bile pametne,no bile su moje i ne kajem se zbog njih I da,slažem se sa tobom memento ponekad je zaista to lakše reći nego uraditi a ustvari sve to zavisi od osobe i od toga koliko je spremna da promeni sebe i svoj život
    I may not be perfect but I'm always me

  3. #3

    Odgovor: Od sutra okrećem novi list!

    sklona sam radikalnim promenama, tako da okretanje lista u mom životu nikada ne ostane samo na rečima i željama..

    ako rešim da ga okrenem, onda ga i okrenem, pa nek ide život..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  4. #4

    Odgovor: Od sutra okrećem novi list!

    Ja sam jedna vagica koja uvek nešto meri,premerava...Šta god da uradim,u kom god pravcu da krenem,osvrćem se oko sebe i procenjujem svoje postupke.

    Bilo je situacija u kojima sam mislila da neću moći da okrenem novi list,a gle...okrenula sam nekoliko,a ne samo jedan.Nakon svega bude preispitivanja,ali vraćanja nikako.Idemo dalje...
    Ako voli jedan cvet koji se nalazi na nekoj planeti,slatko je noću gledati nebo.

  5. #5

    Odgovor: Od sutra okrećem novi list!

    Tesko mi je da pravim radikalne rezove, treba mi puno vremena da se odlucim na tako sta, jednostavno uvek sve preispitujem isuvise i dajem neke sulude sanse svemu...ali kada se odlucim, secem....okrecem novi list...bilo je takvih situacija
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  6. #6

    Odgovor: Od sutra okrećem novi list!

    Da, dešavalo se i to. Nisam od ljudi koji ne vole promene. Bilo je vrlo radikalnih rezova u mom životu. To nisu odluke donete na prečac, već nešto što se dugo kuva u meni, pretresem svaku sitnicu i kada odlučim - presečem.
    Ne radim to često ali neki radikalni potezi su prosto neophodni s vremena na vreme obzirom da se čovek povučen životnim iskustvima svakodnevno menja.
    Svaki put kada sam okrenula novi list to je urodilo plodom, odn. sve velike i naizgled nagle promene su bile doba odluka.Zasada.
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  7. #7

    Odgovor: Od sutra okrećem novi list!

    Ne izgovaram ništa i ne pretim sama sebi kako bih se na bilo šta naterala. Nisam lenja da se bilo kako pokrenem niti sam sklona ušuškavanju. Pomislim li ili izgovorim list je već okrenut. Nikada nisam verovala u sutra ili u "od ponedeljka" ili "od prvog". Uvek i samo u - sad i odmah.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  8. #8

    Odgovor: Od sutra okrećem novi list!

    Okrenuo sam jedan veliki novi list i nisam se pokajao. Za taj jedan veliki korak trebalo mi je mnogo vremena, oklevanja.... Mislim da cu naredni veliki list okrenuti mnogo lakse, upravo zbog lepog iskustva s prethodnim

    Covek treba da skupi hrabrost. Jednom kad je stekne, i kad vidi da posledice i nisu tako strasne kakvim ih je zamisljao, postaje mnogo lakse donositi velike odluke u zivotu.

  9. #9

    Odgovor: Od sutra okrećem novi list!

    Citat jovuk kaže: Pogledaj poruku
    Ja sam jedna vagica koja uvek nešto meri,premerava...Šta god da uradim,u kom god pravcu da krenem,osvrćem se oko sebe i procenjujem svoje postupke.

    Bilo je situacija u kojima sam mislila da neću moći da okrenem novi list,a gle...okrenula sam nekoliko,a ne samo jedan.Nakon svega bude preispitivanja,ali vraćanja nikako.Idemo dalje...
    Upravo sve baš tako, čak i to što sam vagica.

    Bilo je situacija u kojima sam se prevrtala sa sve listovima, ali se nisam pokajala. I nekako mislim da sam s godinama samo usavršila tu analizu da bude što konstruktivnija, a poduhvati usaglašeni sa duševnim mirom koliko god je to moguće. Tako da sad više ne merim 222 puta, dovoljna su dva merenja da bih nešto sekla ili šila.
    Vrag odneo šnalu...

  10. #10

    Odgovor: Od sutra okrećem novi list!

    Prosečni blizanac okreće nove listove (prosečno, bar) dvadeset četiri puta dnevno.

    To nema nikakve veze sa obećanjima datim sebi a još manje drugima.
    To je stvar prilagođavanja životu ... u hodu.
    Poruku je izmenio CHichaGlisha, 14.03.2009 u 23:35 Razlog: progutano "datim"

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  11. #11

    Odgovor: Od sutra okrećem novi list!

    Nekako kad god sam od sutra okretala novi list,desavalo mi se da ga nikad ne okrenem ili da ga okrenem tek kad mi se zestoko obije o glavu.

    Ja vise ne prihvatam sutra,vec odmah, to sutra mi nista ne znaci, osim izgovora da
    ga necu mozda ni okrenuti.
    Dakle, ako neku odluku donesem, sprovodim je odmah, jer sutra je novi dan, mogu se i predomisliti i moze biti kasno.

  12. #12

    Odgovor: Od sutra okrećem novi list!

    Stalno okrecem nove listove, pokusavam na sebi nesto da promenim, i ne polazi mi za rukom da to ima efekta na moju situaciju,ali ne predajem se.
    "Ljepota nije u licu; ljepota je svjetlost u srcu."

  13. #13

    Odgovor: Od sutra okrećem novi list!

    Od sutra cu ja da postanem idot prema nekim osobama...
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  14. #14

    Odgovor: Od sutra okrećem novi list!

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    Ja vise ne prihvatam sutra,vec odmah, to sutra mi nista ne znaci, osim izgovora da
    ga necu mozda ni okrenuti.
    "Postoji samo jedna reč u velikom satu vremena - sad."

    Javi ću se na ovu temu ponovo... za koji dan već, da Vas obavestim kako sad stvari stoje sa okretanjem novog lista, kojeg večito okrećem ali i uvek nađem neki izgovor da to ne uradim, barem ne do kraja, što mu dođe skoro isto.
    Ovo što sam pročitao na ovoj temi je bilo interesantno i u par postova sam pronašao i neka svoja razmišljanja, a neka su me ohrabrila da probam nešto. Videćemo...
    Možda ovo vetrovito vreme napolju bude i poslužilo nečemu... možda mi pomogne da okrenem stranicu do kraja.

  15. #15

    Odgovor: Od sutra okrećem novi list!

    ja bi' da vratim jedan stari list ...

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vojvodina danas i sutra
    Autor Becar u forumu Politika
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 24.10.2009, 19:22

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •