Sva ta ravnica
Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6
  1. #1

    Sva ta ravnica

    Televizijska serija “Sva ta ravnica”, nastala po istinitim motivima iz knjige " Kao i sva ravnica" Nenada Čanka, ima za temu sudbinu braće Jagodića, koji na svom bogatom i prostranom imanju u Banatu, žive na prelazu između devetnaestog i dvadesetog veka. Jovan i Branko naslednici su nekad čuvenih banatskih grofova i, iako su njihovi napori usmereni ka produžavanju loze Jagodića, njihova prerana smrt označiće kraj nekad moćne vojničke porodice...

    Televizijska serija “Sva ta ravnica” treba da prikaže dosad neprikazan deo prošlosti Srba, Banata i Vojvodine. Srpskog porekla, Jagodici su grofovska porodica odana Austro-ugarskoj monarhiji, jedna od onih koja je odlucujuce uticala na istorijsko, kulturno i privredno oblikovanje onog što su Banat i Vojvodina danas. Njihova prica pokazuje dugo skrivani deo neobicnog, višegeneracijskog lutanja srpskog etnosa...
    Takodje, ona prikazuje i privatan život u Banatu, sa kraja devetnaestog i pocetka dvadesetog veka, kao i sve bogatstvo tamošnjeg kulturnog nasledja, u najvecoj mogucoj istorijskoj tacnosti.
    Hronika o kraju jedne porodice, “Sva ta ravnica” je pre svega drama, nekad sentimentalno, nekad crnohumorno intonirana, a ponekad slicna gotskom trileru o porodicnoj ukletosti.

    Uloge: Dragan Nikolic, Gordan Kicic, Gorica Popovic, Dejan Lutkic, Josif Tatic, Katarina Radivojevic, Ivana Popovic, Sonja Damjanovic, Ivan Bosiljcic, Jelena Rakocevic, Jelisaveta Tatic Cuturilo, Vojin Cetkovic.


    Slucajno na netu naidjoh na ove seriju. Djeluje mi interesantna tematika. Da li je neko gleda?
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  2. #2

    Odgovor: Sva ta ravnica

    Ja sam pogledala prvu epizodu, pa sad čekam da prođe neko vreme, da skinem sa neta, i od jedared pogledam par komada, jer mi je ovako smor da čekam ponedeljak inače, sviđa mi se serija
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  3. #3

    Odgovor: Sva ta ravnica

    Gledam ja nisam pratio neku seriju godinama, još kada sam čuo da ima malo epizoda reko' daj da pogledam nije loša. Zanimljiva je priča, ambijent, kostimi i sve to. Razlikuje se od svih serija koje se momentalno emituju a i glumačka ekipa je ok. Posebno mi je zanimljivo prepoznavanje lokacije gde je serija snimana Za sada mi baš drži pažnju.



  4. #4

    Odgovor: Sva ta ravnica

    Televizijska serija Sva ta ravnica treba da prikaže dosad neprikazan deo prošlosti Srba, Banata i Vojvodine. Srpskog porekla, Jagodići su grofovska porodica odana Austro-ugarskoj monarhiji, jedna od onih koja je odlučujuće uticala na istorijsko, kulturno i privredno oblikovanje onog što su Banat i Vojvodina danas. Njihova priča pokazuje dugo skrivani deo neobičnog, višegeneracijskog lutanja srpskog etnosa. Takođe, ona prikazuje i privatan život u Banatu, sa kraja XIX i početka XX veka, kao i sve bogatstvo tamošnjeg kulturnog nasleđa, u najvećoj mogućoj istorijskoj tačnosti.
    Dopada mi se, tematika je odlicna Sam ambijent u kom se seriaj emituje odise nekim dahom istine, proslosti, ljubavi, mrznje, svega onog sto je za bilo kavu projekciju potrebno. Glumacka ekipa je odlicna.
    Mnoge mrzimo bez ikakvih razloga, a da ih zavolimo, tražimo čvrste razloge!

  5. #5

    Odgovor: Sva ta ravnica

    Dopada mi se. Lep ambijent , zanimljiva prica i dobri glumci ...
    Pravo osvezenje. A kap u moru etno - motivisanih serija i emisija sa raznih televezija.
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  6. #6

    Odgovor: Sva ta ravnica

    recimo da mi se serija cini ok s tim sto su glumci mogli da uloze minimalan napor i iskopiraju cuveni vojvodjanski nacin akcentovanja reci tzv otezanje pri govoru mislim da bi mnogo doprinelo ubedljivosti.
    ivancica

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •