Svakome prema... zaslugama...
Prikaz rezultata 1 do 13 od ukupno 13
  1. #1

    14 Svakome prema... zaslugama...

    Šta za vas uopšte znači zaslužiti nešto, ili zaslužiti nečiju pažnju? Ili rečenice tipa: ''On, ona... zaslužuju, ili ne zaslužuju moju pažnju!''

    Da li vas naslov teme asocira na merenje, vaganje... možda čak i trgovinu, ako bismo malo grublje tumačili...

    Svakome prema zaslugama... da li je primenljivo u vašem životu...
    Ako jeste, ne mislite li da ste možda uskratili nekoga za lepu reč... delo?
    Ako nije, da li to znači da se dajete bezrezervno (naravno, za sve postoje granice, koje sami postavljamo)...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  2. #2

    Odgovor: Svakome prema... zaslugama...

    Ima istine u tome, u tim zaslugama... I valja to premeravanje i selektivnost. To je lekcija koju još uvek učim, mada sve više uviđam da je nikad do kraja neću savladati do preciznosti koja bi mi omogućila da svoj život pojednostavim.
    Nije lako kad ti je jedna od osnovnih socijalnih osobina blagonaklonost. Zakucavaš se u sijaset zidova, u startu se ispostaviš kao neko ko nešto daje (poverenje, dobru volju), pa to onda može biti pronevereno, zloupotrebljeno, izigrano...
    E tako sam se i ja naubijala vazda, dok nisam usavršila nešto što se zove distanca, a to mi daje mogućnost da ipak izvagam ko je vredan truda, pažnje, vremena, živaca...
    Ne može se bez neke selektivnosti, inače bi se rasipali uludo i naširoko. Zato je bolje izabrati uži krug ljudi kojima možemo da se posvetimo maksimalno, a i onaj širi kojem dajemo šansu da se pokaže kao valjan. E tu su onda zasluge na delu. Ne radi se tu uvek o trange-frange odnosima, o trgovini ili naizmeničnom potkupljivanju, radi se i o plemenitijim odnosima, u uočavanju stavova ili onih osobina ljudi zbog kojih bi ih bilo vredno imati u svom okruženju. To su poverenje, pozitivna energija, zajedničke teme, srodnost po profesiji, pa čak i zajednička muka koja izaziva razmenu nekih iskustava... Mnogo je toga što može uticati na zbližavanje... Ali uvek, na prvom mestu, treba da imamo na pameti to koliko smo sami vredni truda drugih ljudi i zašto bi se oni uopšte bavili nama. A to je mnogima najteže...
    Za svega par ljudi u mom životu bih "ruku u vatru", ostali mogu da me imaju dok mi ruke ne gore... Iako, ponekad bih zaista poželela da može da me bude u bar 30 primeraka, da bih mogla svemu što mi se učini kao dobro ili vredno dati šansu da mi postane blisko. No, jedan je život ipak, selekcije su neminovne...
    Vrag odneo šnalu...

  3. #3

    Odgovor: Svakome prema... zaslugama...

    Mogu da kažem :
    "Nema me u toj priči" ... i ... " To je moj modus vivendi" ...
    iako potpuno suprotne, nema greške - istinite su obe tvrdnje.

    1. - "Nema me u toj priči"
    Na prvu loptu sam sasvim miran, dobar, pozitivan, druželjubiv lik. Neagresivne naravi. Veoma "prilagodljive" ličnosti.
    U srži mi je dobronamernost prema okolini ... vasioni, svetu, prirodi, ljudima, životinjama ... i mikroorganizmima
    Tako startujem. Uvek. Sa svima. I sa poznatima i sa nepoznatima, i sa bliskima i sa dalekima.

    I tako funkcionišem sve dok :
    svojim antenicama ne nazrem (načujem),
    svojim zenicama vidim,
    svojim venicama ne osetim,
    nagoveštaj nekog mogućeg diabo.Lika.



    e, tada je već red da na scenu i na snagu stupi - pravilo br.2. " To je moj modus vivendi".
    antenice se tresu, zenice se okrenu, beonjače zakrvave, i tekućina u venicama proključa.
    (nije baš da se transformišem u Drakulu, ali nije ni mnogo daleko od toga )
    ... svakako sledi - svakom ko je tu reakciju izazvao, od tada pa na_dalje ... po zasluzi.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  4. #4

    Odgovor: Svakome prema... zaslugama...

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku
    Šta za vas uopšte znači zaslužiti nešto, ili zaslužiti nečiju pažnju?
    Ceo moj život prati me jedna stvar...zadužili su me ljudi,kojima ja nikad nisam učinila nešto veliko,da tako kažem,a opet s' druge strane, ja svoju pažnju što svesno što nesvesno,poklanjam ljudima koji to zaslužuju svojim životom...svojim načinom života.


    Ili rečenice tipa: ''On, ona... ne zaslužuju moju pažnju!''
    Postoje takvi ljudi,to je fakat...najčešće oni koji vrše neku nepravdu nad nekim,ne moram to biti ja...nevažno je.

    Da li vas naslov teme asocira na merenje, vaganje... možda čak i trgovinu, ako bismo malo grublje tumačili...
    I ovim odgovorom ja vagam...sve zavisi,da li su dobre ili nedobre zasluge.Tu pravim paralelu.

    Svakome prema zaslugama... da li je primenljivo u vašem životu...
    Šta god ja mislila,u praksi je neprimenljvo,bar u mom životu.

    Nekako se nosim mišlju...ima već ko će se pobrinuti za to...da sve dođe na svoje mesto.

  5. #5

    Odgovor: Svakome prema... zaslugama...

    Mislim da je svako vredan nečije pažnje, bez razlike. Sve do onog trenutka kada pokaže da mu se na našu pažnju kaki... Čemu pažnja onda? Grubo zvučalo ili ne, ceo život je jedno veliko cenjkanje, vaganje i trgovina... Koliko daš toliko primiš- prosta računica koja objašnjava sve. U trenutku kada oceniš da si potcenjen ili precenjen, odnos se iz korena menja...
    Poruku je izmenio NSdjanka, 08.04.2009 u 17:37 Razlog: slovce
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  6. #6

    Odgovor: Svakome prema... zaslugama...

    Kod mene se te stvari odvijaju potpuno nesvesno i spontano..vođena skoro nepogrešivim instinktom, tačno izdoziram kome koliko pripada, po zasluzi..

    i nije mi bitno da li ću ja nešto dobiti zauzvrat, bitno mi je samo da taj neko zna tu pažnju da ceni i poštuje..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  7. #7

    Odgovor: Svakome prema... zaslugama...

    Ako mi neko "legne"u startu,ako poznam iskru dobrote i ako se njegova
    energija podudari sa mojom,cinim sve i koliko mogu i nikada ne razmisljam o tome da li ce mi to biti vraceno!Tako zivim sve ove godine i nisam nikada bila uskracena ni u
    cemu.

  8. #8

    Odgovor: Svakome prema... zaslugama...

    Nemam u glavi taj trip da će me svako preveslati, da će me zgaziti, da se ne vredi davati. I zato se dajem. I u tom davanju i uzimanju ne merim, ne čekam da dobijem da bih dala. Kad dajem ne očekujem pohvale, niti time nekog zadužujem.
    Ipak...
    Prvi put kad osetim da se potcenjujem od strane onog kom se dajem, zamislim se. I na prvu loptu ne verujem sebi. Ali, postajem obazrivija, počinjem da obraćam pažnju na ono što najčešće ne primećujem, počinjem da merim. Merim dok mi merenje ne pokaže da li me osećaj vara. Ukoliko me ne vara, jednostavno, povlačim ručnu i distanciram se.
    Mogu da pokušaju da me gaze, ali ne dam da me zgaze.
    Tako da ... na koncu svega, , svakom prema zaslugama.
    Poruku je izmenio Mish, 08.04.2009 u 22:33
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  9. #9

    Odgovor: Svakome prema... zaslugama...

    "Slabo divanim mađarski..." reče Balašević .
    Reagujem uvek nagonski, prema svojim instinktima. Dajem se bez rezerve onima koje "vučji" nanjušim da smo slični. Oni ne moraju da učine bilo šta, važno je da ja osetim šta se krije ispod oklopa. U osećanjima nikada ne "merim", mnogo puta sam se uverio da moj otvoren nastup uspe da "rastopi" minska polja, sruši tvrđave...otvori kapije. A čak i da to ne uradi...ja sam miran pred sobom jer sam "pružio ruku".
    Kalkulacije...su rezervisane za neke druge oblasti življenja, ne i za moj odnos prema ljudima.
    I dobro je....jer se jako brzo pokaže "ko ima srca". Ko ga nema...bar sam mu pružio šansu da pokuša da bude ono što jeste .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  10. #10

    Odgovor: Svakome prema... zaslugama...

    Smatrala sam, otvarajući ovu temu, da bi trebalo da bude baš tako.
    Svakome prema zaslugama.
    Kada sam vratila film unazad, shvatila sam da sam pogrešila.

    Grešila... Uskraćivala ''sebe'' nekome... kome sam možda baš u određenom trenutku bila potrebna... Ginula - bukvalno za ono, što sam kovala u zvezde.
    Merenje, ili premeravanje?
    Ovo je bio mnogo bolniji proces... buđenja...

    Opet... Otresam kolena... sakupljam čaure, posle rafalne paljbe i idem dalje.
    Za trunku opreznija i pažljivija ...


    jer... ''i dalje to sam ja... sa malo manje sna...''
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  11. #11

    Odgovor: Svakome prema... zaslugama...

    mene je teshko zgaziti a svakome pruzzim priliku da me prevesla. tako mi lakshe. ne moram dugo da verujem u iluziju o nekome, a sklona sam iluzije stvarati.

    merenje nije za mene. moj glavni kochioni ima fabrichki defekt, pa tako punom snagom i u jednom i u drugom pravcu. kad volim volim full, kad ne volim ni ne znam da taj neko postoji.

    samo sam provalila jednu zanimljivu tehniku., najlakshe se vidi shta je na dnu kace, ispod sira i kajmaka, ako ga razbesnish. nema da omane. ljudi u besu pokazuju svoju pravu prirodu.
    & underpaid......

  12. #12

    Odgovor: Svakome prema... zaslugama...

    Verujem da ljudi u besu pokazuju svoje pravo lice,
    ali nikada ne bih eksperimentisala sa emocijama, kako svojim, tako ni tuđim.
    Jedostavno, nanjušim osobu, kakva je u suštini.
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  13. #13

    Odgovor: Svakome prema... zaslugama...

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku
    Svakome prema zaslugama... da li je primenljivo u vašem životu...
    Primenjivo je, ali je problem u tome što čovek, da bi dostigao stadijum u kom se ponaša prema toj devizi, mora biti izigran/ponižen/napadnut mnogo puta. I onda kaže "dosta je". Svakome prema zaslugama, a ko je koliko zaslužio.. tu treba da prestanu osećanja, a da se uključi razum. S ovim delom sam ja sam dugo imao problem, i još uvek je prisutan u tragovima. Samo nas naša osećanja sprečavaju da ovu praksu primenimo u potpunosti.

    Pod ovim "zaslužio" ne mislim na pitanje da li nam je neko nešto dao, pomogao, učinio. U mnogim situacijama sam izbegao da nekome nešto tražim, misleći da time izigravam poverenje te osobe. A čovek zaslužuje moje poverenje time što je iskren, dobrodušan... duhovnim, to je jedino važno. Kad vidim da je neko dobar čovek, sve ću mu dati, desnu ruku u vatru ako treba.
    Poruku je izmenio Morpheus, 11.11.2009 u 02:28

Slične teme

  1. Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?
    Autor Ivana-psy u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 412
    Poslednja poruka: 15.01.2015, 14:02
  2. Ribolov ili ljubav prema vodi?
    Autor morrib u forumu Lov i ribolov
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 25.02.2013, 20:34
  3. Kakve ste prema voljenom biću???
    Autor Goga u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 46
    Poslednja poruka: 20.02.2010, 12:47
  4. Sportovi Prema Horoskopskom Znaku
    Autor sekula u forumu Astrologija
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 22.04.2009, 22:12
  5. Mržnja prema LJUDIMA
    Autor SQUAW u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 26.01.2009, 23:07

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •