Strah od predavanja.
Prikaz rezultata 1 do 12 od ukupno 12
  1. #1

    Strah od predavanja.

    Tako čest, da može da se na njega posmatra kao na pravilo. Naime, bez obzira na bliskost, neverovatnu količinu topline i prepoznavanja, uvek se odstavlja odstupnica za "ono nešto" što će se, koliko sutra, pojaviti iza ugla, biće savršeno i promeniće nam život iz korena...


    ...a što se nikad ne pojavi...


    ...i godine lete, a mi se igramo kroz njih, ne primećujući koliko je u stvari to "savršeno" ponekad blizu, koliko smo pored njega mogli da budemo ono što jesmo, koliko smo dozvoljavali da nam magla večitog nezadovoljstva napravi koprenu ispred očiju kroz koju nije moguće videti jasno...


    ...i pustili da nestane, da ga odnese reka vremena, da taj grumen zlata izbaci pred noge nekom drugom čije je oko umelo da ga prepozna, odmah...

    ...što sam matoriJi, sve više dopuštam sebi da se prepustim, i sanjam...jedino mi fali adekvatan saučesnik u toj kriminalnoj radnji...na duže staze...

  2. #2

    Odgovor: Strah od predavanja.

    Kao jako mlada sam preležala tu bolest nepredavanja, distance, femkanja..samo jedno kratko vreme, na samom početku, sam uzdržana, ali samo dok ne opipam teren i shvatim da li nekoga zaista želim..onda se dajem bez zadrške, prepustim se potpuno i zaista ne postoji veći užitak od toga..
    a još veći užitak je kada to moje predavanje ohrabri i "protivnika" da uradi isto..

    Strah od predavanja?

    verovatno strah da se ne bude povređen..a više povredi ono kajanje posle nepredavanja i ono eh, da uradih ovo ili ono..ili kad shvatiš da su manjak otvorenosti i neizrečene reči, oterala nekoga do koga ti je jako, jako stalo..

    isplati se, višestruko..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  3. #3

    Odgovor: Strah od predavanja.

    Da...poznat mi je.

    Zbog straha da ne budem povređena,ponosa,...nisam dopuštala sebi da se :predam,da volim,da budem "nečija"...Svi su bili moji,a ja samo svoja.
    Ako voli jedan cvet koji se nalazi na nekoj planeti,slatko je noću gledati nebo.

  4. #4

    Odgovor: Strah od predavanja.

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    koliko smo dozvoljavali da nam magla večitog nezadovoljstva napravi koprenu ispred očiju kroz koju nije moguće videti jasno...

    Nazalost, desavalo se ...
    Zbog nezadovoljstva, zbog straha da budem povredjena,zbog nekog luckastog ponosa, zbog mnogo toga ...

    Razlozi su sada nebitni,godine su prohujale, ostao je samo neciji osmeh, negde sakriven u kutku proslosti i nista vise.
    Zbog straha ....

    Vreme me naucilo
    Kad volim,ja volim svim srcem i dajem sebe ne sebicno i ne plasim se,sta meni moze strah ...
    Vec mi je jednom slomio srce na komade, svaki sledeci put manje ce boleti ...

    Ne, nemam strah,ne vise ...

  5. #5

    Odgovor: Strah od predavanja.

    Plasim se da moja ljubav ne izgubi volju..previse me cheka..ponekad i po vise od mesec dana

    postoji strah,nebi ga bilo da je ne volim..

  6. #6

    Odgovor: Strah od predavanja.

    nisam sigurna da mi je potrebno potpuno predavanje....suvise sam zaokupljena sopstvenim zivotom....strah ili odsustvo potrebe,prosto nisam sigurna.....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  7. #7

    Odgovor: Strah od predavanja.

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku


    ...i pustili da nestane, da ga odnese reka vremena, da taj grumen zlata izbaci pred noge nekom drugom čije je oko umelo da ga prepozna, odmah...
    Možda smo se previše trudili, pa je tamo neko zlata vredan, pobegao glavom bez obzira. To se dešavalo meni. Nekada... Davno...

    Strah od predavanja...
    Razbijen u paramparčad, uz zagrljaj, jedan - jedini, glas koji je pevao:''You... are.. my... ''... Temperatura, groznica, strahovi i dileme su bile razbijene u najsitnije deliće...
    Nema šanse da se ikada više sastave...

    Đavolak, koji se poigrava sa mojim mislima i osećanjima, me truje...
    Kao da mi ledi srce... Kao da postajem santa leda...

    Znam, nije strah od predavanja - pobeđen je - imao je dostojnog protivnika .

    Izvinjavam se autoru, što mu je tema proširena, ali nekako me je inspirisao da napišem upravo ovo. Znači da ima nade...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  8. #8

    Odgovor: Strah od predavanja.

    Taj strah...nisam imao sve do posle razvoda. Posle...sam nalazio stotine razloga da uvek budem samo "baraba iz neke druge priče".
    Ukoliko bih primećivao da se trenutna partnerka sve više "zagreva" govorio bih joj:
    - Ne čini to sebi - želeći da je zaštitim od razočarenja jer nisam u sebi nalazio snage da se potpuno otvorim i predam. Čak sam (u jednom periodu) svesno išao na šemu obeshrabrivanja ukoliko bih primetio da nekoj "oči svetle". Nekoliko godina sam želeo da budem samo otac, da sina ne opterećujem nekom novom ženom, da zna da postoji samo on. Vezice su trajale samo par meseci...i nikada se nisu poklapale sa periodom kada mi je sin tu.
    Hvala bogu...sada je odrastao i ima u meni druga. Zanimljivo je to što on insistira da nastavim život, eventualno napravim novu porodicu...budem srećan.
    P.S. Nemam pojma zašto vam sve ovo rekoh...valjda zato što vidim da je mnogo vas iskreno .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  9. #9

    Odgovor: Strah od predavanja.

    Svi ga posedujemo,manje ili više,priznali ili ne...

    Predala sam se i kada sam unapred znala da ginem...To što sam znala,bilo mi je gore od samoga straha...

    I sutra bi ponovo...nek ide život...

  10. #10

    Odgovor: Strah od predavanja.

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Svi ga posedujemo,manje ili više,priznali ili ne...

    Predala sam se i kada sam unapred znala da ginem...To što sam znala,bilo mi je gore od samoga straha...

    I sutra bi ponovo...nek ide život...
    Ave Caezar , morituri te salutant !

    "Za ljubav, treba imat dušu" - Atomsko sklonište
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  11. #11

    Odgovor: Strah od predavanja.

    Jedno vreme mi je stvarno išlo loše i uplašila sam se da će taj trend da se nastavi... Kao, "loša sreća", "zla kob", "pogrešna zvezda" i štatijaznamjoškoja mudrost za kojom obično posežemo prilikom neuspeha... U jednom trenutku sam shvatila da sam sebe konzervirala i osudila na samoću i mrak... Najteže mi je bilo da napravim prvi iskorak, a onda sam videla da napolju sunce sija jače, da život buja i da ne želim da ga provedem omeđena strahovima, ne želim da budem tužna i sama samo zato što sam se u jednom trenutku prepustila i prestala da želim... Nema ničeg lošeg u predavanju... Još uvek će kod tebe ostati najveći deo ... Ako to srculence i bude malo povređeno, bar ćeš biti svestan da ga imaš i da još uvek ume da kucka istim žarom... I ljubavna bol ima neku čar
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  12. #12

    Odgovor: Strah od predavanja.

    Imala ga samo jednom...ali ne strah da se predam...vec (vise) strah od neizvesnosti..nepoznatog..da nije bilo tako, sada bi ja bila u Madridu i spikala spanski, por favor

    Nikada nisam gledala tako da ce se iza "ugla" pojaviti bolji, vredniji...u tom (datom) trenutku je onaj s' kojim sam bila bio najvredniji...(pre)davala se i preko maximuma...

    Strah mi se pojavljivao posle prekida...da li cu mu naci "zamenu"..da li ce neko biti dostojan kao i on...u svakom trazila priblizno slicnog njemu (ili boljeg)..jer na manje ne bih pristala...kriterijumi su sa svakom (propalom) vezom samo se povecavali...

    Jesam ja to omasila temu
    Budi pametan i pravi se lud

Slične teme

  1. Strah od sreće
    Autor proleće u forumu Psihologija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 23.07.2015, 15:06
  2. Strah od starosti??
    Autor Leka u forumu Psihologija
    Odgovora: 58
    Poslednja poruka: 24.07.2012, 13:36
  3. Strah od ljubavi
    Autor Mish u forumu Ljubav
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 29.06.2011, 22:01
  4. Strah od lekara
    Autor SQUAW u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 23.06.2010, 00:16
  5. Strah od zubara
    Autor _baba_ u forumu Zdravlje
    Odgovora: 55
    Poslednja poruka: 22.07.2009, 13:31

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •