Sito za misli - Strana 19
Strana 19 od 23 PrvaPrva ... 91718192021 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 271 do 285 od ukupno 339
  1. #271

    Re: Odgovor: Sito za misli

    Vec dugo , dugo ..tako , u tim casovima dokolice , a i u drugim casovima , dilema je jedna mori.
    Razmisljam, lomim se , koji je pravi , smislen odgovor na tako cesto postavljano pitanje ...Kako si ?
    Mozes odgovoriiti neodredjeno .....tako ..tako , ...tu i tamo ...kako kad ...
    Ili tajanstveno - kontradiktorno .....da je bolje ne bi valjalo..
    Ili pesimisticki
    " uh , ne pitaj me ...ne podsecaj me ...svakim danom sve je veci zal ...lose , jako lose , ali bolje nego sto cu biti sutra."
    Ili optimiisticki....onako ...ali ako Nole uzme Wimbldon ....osecacu se super.
    Njegova sreca je i sreca moja.
    Ili filozofski.....kao sto rekose Sopen i Hauer........nema srece ...ima samo manje ili vise boli."
    Ili na to tako cesto postavljano pitanje odgovoriti kontrapitanjem
    ...a sta ti mislis ?
    A sto pitas ?
    A sta te boli racku ?
    A jel te stvarno zanima ili pitas tek da nesto pitas ?"

    Stvarno . ali kako odgovoriti na ti pitanje ..kako si ? ...a da ne razocaras pitaca , ili, daleko bilo, zabrines ga?

    Kako sam ?
    O tome cu misliti i sutra.
    U casovima dokolice.
    I onim drugim casovima koji prolaze , neumitno , kao sto sve prolazi ,,jebes ga ..(elegija )
    Tako sam.
    Ja prolaznik.
    Kao i svi.
    Kao i sve.

    https://www.youtube.com/watch?v=Yr16KdzCZNU...
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  2. #272

    Odgovor: Re: Odgovor: Sito za misli

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Razmisljam, lomim se , koji je pravi , smislen odgovor na tako cesto postavljano pitanje ...Kako si ?
    " Ne moze bolje, da moze - bilo bi. "
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  3. #273

    Odgovor: Re: Odgovor: Sito za misli

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    ...Kako si?
    Evo pomalo...

    "Dragi naši u tuđini, napisao bih vam da smo, hvala bogu, dobro i zdravo, kao što i vama od sveg srca želimo, ali kod nas su takva vremena da je nepristojno kazati da ste dobro, kad nikome nije.

    Kako si?

    — Dobro.

    — Hajde, neka je bar nekom danas dobro! — kažu vam uterujući vas u krivicu. Ako kažete da niste dobro, proneće u varoši glas da ste na samrti.

    Ali najlepši odgovor svakako je "Pomalo..." U njemu ima neke stare lukavosti i mudrosti: on je kao bajalica, magična reč koja čuva od nesreće. "Pomalo" kao da govori neprilikama da zaobiđu njegovog vlasnika, jer je beznačajan i nikome ne zauzima mesto.

    Znajući to, Beograđani su izmislili najmanje stotinu varijanti odgovora na to pitanje: Kako si? "Gura se...", "Ide, ide, pa stane!", "Kako drugi hoće!", "Živi se...", "Životinjari se", "Provlačim se nekako!", "Langzam, langzam, aber ziher!" (nikada nisam saznao šta to znači), da ne nabrajam dalje...

    "Pomalo" je filozofija skromnosti i neprimetljivosti u životu. Ta reč je proizvod vekovne mudrosti i opreza: slična je onoj tabli koju je na grudima nosio neki ludak, a na kojoj je pisalo: MOLIM DA ME SE NE PRIMEĆUJE."

    Kapor
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  4. #274

    Odgovor: Re: Odgovor: Sito za misli

    Citat Lilith_021 kaže: Pogledaj poruku
    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    ...Kako si?
    Evo pomalo...

    "Dragi naši u tuđini, napisao bih vam da smo, hvala bogu, dobro i zdravo, kao što i vama od sveg srca želimo, ali kod nas su takva vremena da je nepristojno kazati da ste dobro, kad nikome nije.

    Kako si?

    — Dobro.

    — Hajde, neka je bar nekom danas dobro! — kažu vam uterujući vas u krivicu. Ako kažete da niste dobro, proneće u varoši glas da ste na samrti.

    Ali najlepši odgovor svakako je "Pomalo..." U njemu ima neke stare lukavosti i mudrosti: on je kao bajalica, magična reč koja čuva od nesreće. "Pomalo" kao da govori neprilikama da zaobiđu njegovog vlasnika, jer je beznačajan i nikome ne zauzima mesto.

    Znajući to, Beograđani su izmislili najmanje stotinu varijanti odgovora na to pitanje: Kako si? "Gura se...", "Ide, ide, pa stane!", "Kako drugi hoće!", "Živi se...", "Životinjari se", "Provlačim se nekako!", "Langzam, langzam, aber ziher!" (nikada nisam saznao šta to znači), da ne nabrajam dalje...

    "Pomalo" je filozofija skromnosti i neprimetljivosti u životu. Ta reč je proizvod vekovne mudrosti i opreza: slična je onoj tabli koju je na grudima nosio neki ludak, a na kojoj je pisalo: MOLIM DA ME SE NE PRIMEĆUJE."

    Kapor
    Odgovor koji već godinama dajem na nekulturno pitanje "kako si" (Nekulturno zato što 99% onih koji ga postave nije stvarno briga kako si, no izigravaju "kulturu".) je: vrlo.

    Uz prilog "vrlo" svako može da doda šta god hoće: dobro, loše...
    A obično tek posle nekog vremena, kada im dođe iz dupeta u glavu, zapitaju se šta li je ovaj hteo da kaže?!

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  5. #275

    Odgovor: Sito za misli

    Pre par godina sam počeo primenjivati:
    - Ne znam u čemu je stvar al' sam zaista sve bolje i bolje.-
    U 99% slučajeva po odgovoru, napuštam potencijalnog sugovornika.

    A Vi, kako Te?

  6. #276

    Odgovor: Sito za misli

    Jbg..ja sam rastao uz ranije crtaće pa često odgovaram parafrazirajući legendarne rečenice ili aludirajući na viđeno u njima. A uvek sam pristalica Ezopovske škole da je najbolje opisati nešto navodeći životinje.
    Tako da..na pitanje - Kako si?- postoje dve verzije:
    1. Ako sam baš okeT onda - K'o mačak u cegeru !
    2. Ako sam imao težak dan onda - K'o običan ker ! (Što je za vuka epska uvreda ).

    .................................................. .....

    Nego, svašta viđam.
    Koliko ja znam Hadži je skraćenica od Hadžija tj. muslimana koji je išao na hadžiluk (posetu Meki i Medini). Malo je neobično da neko ko je Hadži (Hadžija) preporučuje android aplikacije za Krsne slave pravoslavcima . Mada..šta znam, možda se čoveku samo učinilo nešto "zvučnim" pa ko veli...da se zakitim !
    Poruku je izmenio Sivi, 08.07.2015 u 14:56 Razlog: slovce
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  7. #277

    Odgovor: Sito za misli

    Koristi se i kod muslimana i kod hriscana.Kod hriscana odlaskom na hodocasce u Jerusalim,najcesce za Uskrs,i poklanjanje Hristovom grobu..zadnji za koga sam cula ,bar od javnih licnosti je Dejan Tomasevic,iako je rekao da ga nece pridodati..

  8. #278

    Odgovor: Sito za misli

    !
    Citat davorjanka kaže: Pogledaj poruku
    Koristi se i kod muslimana i kod hriscana.Kod hriscana odlaskom na hodocasce u Jerusalim,najcesce za Uskrs,i poklanjanje Hristovom grobu..
    ..Znam. Hadži Ruvim je bio arhimandrit manastira Bogovađa a to je moj komšiluk . Jedan od mojih predaka je krajem 18 veka Hadži Ruvimu poklonio malu biblioteku jer je on bio poznat kao čovek izuzetnih vrednosti i žedan znanja.
    Nažalost bio je i prva žrtva čuvene seče knezova ali je iza njega ostala biblioteka koja je sem crkvenih knjiga sadržala i preko 108 drugih od čega preko 40 istoriografske građe, Treba se setiti da je Vuk Karažić u to vreme bio još junoša .
    Hadži Đera je pogubljen ubrzo po smrti Hadži Ruvima a bio mu je desna ruka u manastiru u kojem su upravo njih dvojica u januaru 1803g okupili 12 knezova i napisali žalbu sultanu na dahije. Tada su ti knezovi i položili zakletvu da će podići bunu protiv dahija. Hadži Ruvim je pomogao obnovu manastira Rače, naše čuvene prepisivačke i književne škole, čiji je iguman Hadži Melentije bio jedan od vođa Prvog srpskog ustanka. Sve Hadžija do hadžije .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  9. #279

    Odgovor: Sito za misli

    Ne postoji nacin da se ljudi zaustave i nateraju da zive u bedi,siromastvu,drustvu gde je rat,gde haraju epidemije.Uvek mi padne na pamet jedna emisija koja govori o ljudima koji pokusavaju da iz Bocvane predju u Juznoafricku republiku.Za njih je ona zemlja sigurnosti,posla,sanse za bolji zivot.I nema prepreka,osim prirodne,lavovi.Tacno znaju gde su divlji prelazi i cekaju u tom pojasu.Znaju i ljudi iz Bocvane,ali moraju da pokusaju.I svako vece stradaju od lavova.Cak ,povedu sa sobom starijeg clana porodice ,koji se dobrovoljno zrtvuje,samo da njegovi predju i dokopaju se sigurnosti.
    Jedini nacin je stvoriti ljudima sansu u sopstvenoj zemlji.

  10. #280

    Odgovor: Sito za misli

    ....Muškarci su brži od žena, četiri prevoza danas, u sva četiri - većina žena svih uzrasta stoji, većina muškaraca svih uzrasta, naročito oni srednjih godina, volu rep d' iščupaju, sede. I gledaju kroz prozor...

    Pozajmljeno od Mimice,ali se poklapa sa mojim mislima..

  11. #281

    Odgovor: Sito za misli

    A moje misli idu u drugom pravcu...
    Već dugo sedim na terasi, veče je, mrak, samo što nije svanulo...
    Presabiram misli i uvek nailazim na prepreku. A kod mene je uvek tanka linij izmedju misli i ostvarenja.
    Čini mi se da toliko toga moram da naučim, da otkrijem, da složim u svojoj glavi da bih mogla da budem dobar roditelj, dobar životni saputnik, dobar komšija...
    Čini mi se da bih mogla smanjiti kopanje po sebi. Tumačenje onoga što je teško dokučivo. Ono što se već vekovima ponavlja kao šabon.
    Poznajem nekoliko njih koji sve rešavaju snom.
    Ako boli glava , kažu idem da spavam. Ako je devojka ispalila ili momak prevario, idem da spavam. Ako je otkaz idem da spavam. Ako je bilo šta nepremostivo i teško rešivo, oni idu da odspavaju.
    Nedavno sam u knjizi ,,Kad padne noć" od Murakamije takodje naišla na devojku koja je tek tako u snu već tri meseca.To je navodno njen beg od stvarnosti koju trenutno ne može da okrene u svoju korist.
    Strašno!
    Već je 13,10 časova.
    Auta se i dalje čuju, zrikavci zakodje, komšijine patke koje su inače vrlo glasne, spavaju.
    I dalje sam na terasi i dalje je mračno. Za svega nekoliko sati će svanuti. Možda tada neću biti upola ovako odlučna, ali sada dok je mrak i to jesam, hoću ka kažem da što god da se desi u ovom čudnovatom životu važno je da grabiš napred, bez mnogo osvrtanja i analiziranja prošlosti. Da biraš dobre usputne stanice, da pažljivo slušaš ljude, i sebe, i uvek grabiš napred.
    Život je kretanje bez obzira na smer ili dužinu rute. Važno je da ne stojiš u mestu. Najgore je kada nemaš cilj. Onda bauljaš, prilično pogubljen.
    Ok, je da spavaš noću, ali sve duže od toga je uskraćivanje sebe za najbolje stvari koje mogu da se dogode, i to svakog sekunda.
    Rekla bih dremanje života.
    "Ukrašću srce od cigana da raskrstim sa brigama"!

  12. #282

    Odgovor: Sito za misli

    Nešto razmišljam...da je ceo svet u debeloj buli!
    Iako imamo primere nekih zemalja koje beleže enorman privredni rast, kada pogledamo ukupan saldo shvatimo da čak i takve zemlje imaju enormne dugove (izražene u BDP-u).
    Kina, Japan, USA, Grčka, pola EU...beleže nezapamćen rast spoljnog i unutrašnjeg duga. A sve mi se čini da je to debela bankarska petljavina!!! Opšte poznata je stvar da postoji unutrašnje piramidalno zidanje dugova između banaka. Velika većina novca je u stvarnosti samo virtuelna, samo se presipa sa računa na račune uz bankarsko ugrađivanje i tako liči na aždaju koja će progutati svet.
    Često volim da stanje uporedim sa sličnim u prošlosti i dođoh do nekih paralela:
    - Začetnik bankarskog sistema je "red siromašnih vitezova Hrista i Solomonovog Hrama", poznatijeg kao Templari. Naime oni su na početku uveli da svi njihovi članovi se odriču celokupne imovine u korist Reda. Priznavanjem od strane Pape su stekli ugled i faktički imali zadatak da obezbeđuju hodočasnike do Jerusalima (nastali su posle 1 krstaškog rata i osvajanja Jerusalima 1118g). Zanimljiva je činjenica da su takođe rodonačelnici bankarskih računa. Naime budući hodočasnik je mogao, na primer, predati novac u Francuskoj ispostavi, dobiti svoj kod na parčetu tkanine ili drveta, obući mantiju i prošetati do Jerusalima i tek tamo predati kod lokalnoj ispostavi Templara i odmah je mogao podići svoj novac. Time je izbegavao opasnost da bude tokom puta opljačkan!!!
    - Svi ratovi užasno koštaju (a pogotovo takvog obima kao krstaški) pa su vladari bili prinuđeni da se zadužuju kod Templara. Epilog takvog stanja je bila enormna zaduženost mnogih vladara i jačanje moći Reda i njegovih Velikih majstora. Bukvalno je svaki vladar bio veliki dužnik i samim tim zavistan od monaško-viteškog Reda.
    - Francuski kralj je "prelomio" 1307g (ni 180g postojanja reda) i golom silom ukinuo Red, pobio i spalio vođe i prekinuo finansijsku agoniju mnogih.
    E sad...zar vam se ne čini da je svet u istom kolapsu ? Setite se skorašnje, bankarske krize izazvane baš virtuelnim novcem i bankarskim piramidama? Taj događaj mi se čini pre svega kao Generalna proba predstave koja nam se sprema. Što je najgore niko pojma nema ko stoji iza toliko narasle moći banaka. Čak i najvećim laicima je jasno da, na primer, Grčka NEMA ŠANSE da vrati navedeni dug; da USA ima preko 1000 milijardi dolara godišnji deficit, da Kina ima preko 230% BDP zaduženosti, Japan oko 200%..a mi ovako bedno živimo sa svega 70% BDP zaduženosti.
    Setite se samo skorašnje buke oko dužnika u švajcarcima pa je isplivalo na videlo da je neko pozajmio 30 hiljada, vraćao 9 godina i sada faktički dužan 40 hiljada!?!
    Shvatate li kako je veštački izazvan kolaps čovečanstva? Bankarskim zelenašenjem!
    Stoga se baš pitam...kada će nekome da "pukne film"...pa da sve pijavice prođu kao Templari! Ali pazite, uopšte nisam siguran da sve ovo i nije svojevrsna osveta pomenutih Vitezova jer ko uopšte upravlja svetskim bankarstvom?
    P.S. Trenutno živimo u Piramidalnoj tvorevini i uskoro se očekuje kolaps takve nakaradne tvorevine. Igralo se na kartu naivnosti i pohlepe i pokazalo kao uspešno.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  13. #283

    Odgovor: Sito za misli

    Citat davorjanka kaže: Pogledaj poruku
    ....Muškarci su brži od žena, četiri prevoza danas, u sva četiri - većina žena svih uzrasta stoji, većina muškaraca svih uzrasta, naročito oni srednjih godina, volu rep d' iščupaju, sede. I gledaju kroz prozor...
    Da, brži su, nažalost. Jako često baš onda kada ne bi trebali !
    Oni sede a žene stoje!?! Onda je jasnije ko je jači pol !
    Ipak, najjači utisak mi "gledaju kroz prozor!"! Pa majku mu žene pored su bliže, dostupnije nego one kroz prozor, i postoji ogromna šansa da se pokažu kao džentlemeni i ustupe im mesto!
    Nego...generalni zaključak se sam nameće:
    - Mora da ste nabasale na organizovan prevoz LGBT populacije (da ne kažem gejeve) jer
    1. su se pokazali kao p...e,
    2. nisu obraćali pažnju na vas
    3. i još su slabiji.
    Zar postoji logičnije objašnjenje ?
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  14. #284

    Odgovor: Sito za misli

    Ma nema ga,cista petica za logiku

  15. #285

    Odgovor: Sito za misli

    Listam malocas FB.
    Iskace naslov: Bivsa snaja Vere Matovic bla-bla-bla.

    I sve se nesto mislim kako smo mi sto imamo svoje ime i prezime, svoj identitet, svoje neke profesije, stremljenja i htenja zapravo ubogi u odnosu na ovde sa identitetom identitet BivsaSnajaPolupoznateEstradneZvezde, LepaCerkaRatnogZlocinca, SestraKraljiceVriska,.....

    I, htedoh reci, volim svoju ubogost.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

Strana 19 od 23 PrvaPrva ... 91718192021 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Misli poznatih...
    Autor SQUAW u forumu Filozofija
    Odgovora: 2545
    Poslednja poruka: 07.08.2018, 15:32
  2. Čitači tuđih misli
    Autor ANIBAS u forumu Psihologija
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 15.06.2013, 23:24
  3. Misli mene gone, sve do vasione...
    Autor Aca1983 u forumu Spomenar
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 23.05.2007, 21:46
  4. Misli poznatih...o psima
    Autor silvia u forumu Kućni ljubimci
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 31.03.2007, 01:25
  5. Računari će čitati misli?
    Autor irnik u forumu Spomenar
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 01.08.2006, 07:25

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •