Ponos i ljubav - Strana 3
Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 47
  1. #31

    Odgovor: Ponos i ljubav

    Kada pođe čovek od takve pretpostavke, uvek će naći ono što traži,a kada pođe od suprotne, takođe će naći ono što traži, samo će mu biti lepše
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  2. #32

    Odgovor: Ponos i ljubav

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    uvek će naći ono što traži
    Ako ima sta da se nadje, ja bih da to nadjem, ne da zazmurim pred tim
    Gather ye rosebuds while ye may...

  3. #33

    Odgovor: Ponos i ljubav

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku

    Zivotne prilike i ljubavi se ne pustaju
    posebno ne iz nekog glupavog Ponosa koji cesto,vrlo malo veze ima sa Ponosom a mnogo vise sa Strahom,nesposobnoscu da se suocimo sa delovima sebe koje ne poznajemo,drustvenim okvirima koji nam uvezuju krila,hiljadu drugih trica
    ali,u osnovi,cesto se Ponos koristi kao paravan za Strah,Strah,Strah

    zato,na pitanje Ponos ili Ljubav? ja uvek odgovorim sa Ljubav!

    Moja nana je uvek divno pricala o dedi.Znala sam iz prica da nije bio sladak covek,niti mlak,niti uvek na mestu.POdsmehnula sam se jednom,rekavsi joj: Ali ti si igrala njemu na stolu u dva ujutru ako je to trazio od tebe!
    A ona je rekla :Da.Ali ja sam imala kome da igram!

    To vam je odgovor.Treba proceniti je li to covek kome treba igrati na stolu ako on to zeli.Da li vam se igra za njega? Da?
    pa igrajte,devojke....
    to je Ljubav,ponos nema veze s tim....
    Da, potpisujem svaku rech!
    Ljubav ne zna za granice, ne zna za ponos, ali PRAVA ljubav, ukoliko umemo da je prepoznamo...
    Bravo N.
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  4. #34

    Odgovor: Ponos i ljubav

    Ljubiti znači dati sve od sebe, bez ostatka, bez očekivanja, bez trgovine. Kad se ispolji tamna strana lika bića koje volim, ja praštam, praštao sam i praštaću do u večnost. Kad me obrve malodušnost ili duže proboravim u neravnoteži sila da bih o postojanju svedočio, ispolji se moja tamna strana i ja se molim Gospodu da mi oprosti. Živeti u praštanju i pokajanju. I biti ponosam na snagu i moć ljubavi koja u nama živi, biti toliko ponosan na ljubav da si spreman i život svoj da daš za nju.
    Navlačim dronje uz oronule tugujem domove eonima
    daleko od savršenog siromaštva

  5. #35

    Odgovor: Ponos i ljubav

    slažem se sa korisnikom Bazilejom.
    Ti si moj čovek

  6. #36

  7. #37

    Odgovor: Ponos i ljubav

    e...na ovo sam mislila,al'nikako da utrefim da bude sa citatom...hahaha
    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Ume to otvaranje za neke ljude da bude jako teško, jer polaze od pogrešne pretpostavke da će ih svako zajebati. Na kraju budu previše ponosni da sami dođu do zaključka da je možda ta njihova nedovoljna otvorenost dovela do dobrog dela problema.

  8. #38

    Odgovor: Ponos i ljubav

    Ponos?
    Mislim da ga često brkamo sa samopoštovanjem, barem u ljubavi.
    Jer, često, čak i kada bezumno volimo, budemo dovedeni u situaciju da odreaguje samopoštovanje.
    A možda baš stoga što taj neko, ne "pročita" da je jako blizu "granice", što svojim rečima i delima nas dovede u poziciju da "ukočimo" svoje davanje?
    Ljubav je toliko vredna, toliko nas "podigne" da smo svesni da bi pad bio jako bolan. A taj "ponos" je samoodbrana, neki naš rezervni padobran, da se ne bi raspali.
    Jer...ljubav je davanje, a kada pomislimo (zbog sitnih ucena, postupaka, čuvenih "meni za ljubav" i "igara moći") da neko želi da se igra sa nama, da samo "prima" a malo "daje", onda...proradi "ponos".
    Nekako...sam mišljenja da za sve to je, na neki način, odgovorna i druga strana jer nije našla pravi način da nam "priđe", da nas razume, da shvati da ljubav ne treba koristiti kao ucenu, da u njoj "nema pobednika" jer...kada ljubav prođe, oboje smo gubitnici!
    Ako već volimo, čemu potreba da partnera ponizimo, da ga nateramo da se "povinuje" našim hirovima?
    Par, ako se voli, može samo zajedno da pređe neke lične "granice", držeći se za ruke. Zajedno je uvek i lepše i lakše i dostojanstvenije .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  9. #39

    Odgovor: Ponos i ljubav

    Potpuno sam uveren da se odnos prema ljubavi kod mnogih ljudi s godinama menja. Od mladenačke strasti u kojoj ponos ume često da bude direktno proporcinalan čvrstoći đuke, odnono grudi (kod dama) pa do zrelog stanja naše ličnosti u kojoj je moguće postići rezonansu u nesebičnom davanju i primanju jednog od najlepših prirodnih fenomena koji nam je priroda (Bog) dala i koji mi zovemo ljubav...

    Ako pogledamo sledeće mišljenje (sa kojim se potpuno slažem):

    Citat lado kaže: Pogledaj poruku
    Meni vise lici da preponosni najvise ljube sami sebe.Vise nego nekog drugog.A to onda nije ljubav.
    shvatićemo i suštinske uzroke našeg ponosa. Ponos je inače potpuno iracionalno stanje potpuno fluidno i u konačnom štetno. Kako u ljubavi, tako i u bilo čemu drugom.

    (Ovim demantujem sam sebe i svoje pisanje u jednom ranijem postu, jer sam u njemu želo da (blago) bocnem jednu osobu sa svog foruma, što, na žalost, tada nisam uspeo...)
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  10. #40

    Odgovor: Ponos i ljubav

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku

    shvatićemo i suštinske uzroke našeg ponosa. Ponos je inače potpuno iracionalno stanje potpuno fluidno i u konačnom štetno. Kako u ljubavi, tako i u bilo čemu drugom.
    Šta je čovek bez ponosa?Naravno ako ponos nije samo prikrivanje necije sadisticke nastrojenosti i slicnih nezdravih ponasanja.

  11. #41

    Odgovor: Ponos i ljubav

    Citat Zblj kaže: Pogledaj poruku
    Šta je čovek bez ponosa?Naravno ako ponos nije samo prikrivanje necije sadisticke nastrojenosti i slicnih nezdravih ponasanja.
    I dalje je čovek, samo racionalan i pragmatičan, bez iluzija o sebi i svojoj veličini.
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  12. #42

    Odgovor: Ponos i ljubav

    Nekako...sam mišljenja da za sve to je, na neki način, odgovorna i druga strana jer nije našla pravi način da nam "priđe"
    Slažem se sa ovim.Zapravo mislim da je u tome suština ove teme.

    Kad naidjete na partnera koji ima ključ za vašu dušu onda nema ponosa.Onda ponos izgleda kao nešto davno prevazidjeno.

    Kad imate uz sebe nekomaktibilnog partnera i kad mnogo stvari ne funkcioniše naravno da proradi i samopoštovanje,što ljudi zovu ponosom.Kad me neko ne ceni,naravno da dobija to zauzvrat.Kad me ne ko poštuje ,voli,uživa u meni činim sve da prevazidjemo zajedno žute minute.
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

  13. #43

    Odgovor: Ponos i ljubav

    Citat Zblj kaže: Pogledaj poruku
    Citat memento kaže: Pogledaj poruku

    shvatićemo i suštinske uzroke našeg ponosa. Ponos je inače potpuno iracionalno stanje potpuno fluidno i u konačnom štetno. Kako u ljubavi, tako i u bilo čemu drugom.
    Šta je čovek bez ponosa?Naravno ako ponos nije samo prikrivanje necije sadisticke nastrojenosti i slicnih nezdravih ponasanja.
    Čovek bez ponosa je jedan od najplemenitijih i najhumanijih mogućih izraza svoje vrste. Ali, da bi tvoji kondenzatori mogli da prime toliku količinu mudrosti, pogledaj temu o ponosu gde možeš slobodno napisati svoje mišljenje o tome.

    http://www.vojvodinacafe.rs/forum/os...tml#post652497
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  14. #44

    Odgovor: Ponos i ljubav

    Konstantno se ponos vezuje za nesto lose,nemam volje ni da pokusavam da se objasnjavam.Ukratko ne verujem u bezrezervna davanja sebe i gutanje kojecega zarad 'boljitka' veze ili cega vec...naravno ovo ne znaci da nisi racionalan i da ne znas da pravis kompromise,samo ponos ti daje granicu do koje ces ici.Ovo je pocelo na sasvim drugoj temi,pa u skladu sa tim:

    Sutnuo bi je ko staru krpu...ljubav? Svi mi na kraju gledamo sebe,a pubertetlija vise nisam se zamaram budalastinama...ma sta tupili ipak smo mi sebi najveci i najdrazi ipak,sto je po meni i normalno

    Uostalom trcala bi ko kuce za njim posle toga,pa ako mu je stvarno stalo mogo bi da izgladi stvari jer ju je naucio da nije neki mlakonja koji prasta sve.Neko postovanje mora da postoji.


    Poruku je izmenio Zblj, 12.02.2012 u 18:09

  15. #45

    Odgovor: Ponos i ljubav

    Citat Zblj kaže: Pogledaj poruku
    Konstantno se ponos vezuje za nesto lose,nemam volje ni da pokusavam da se objasnjavam.Ukratko ne verujem u bezrezervna davanja sebe i gutanje kojecega zarad 'boljitka' veze ili cega vec...naravno ovo ne znaci da nisi racionalan i da ne znas da pravis kompromise,samo ponos ti daje granicu do koje ces ici.Ovo je pocelo na sasvim drugoj temi,pa u skladu sa tim:

    Sutnuo bi je ko staru krpu...ljubav? Svi mi na kraju gledamo sebe,a pubertetlija vise nisam se zamaram budalastinama...

    Uostalom trcala bi ko kuce za njim posle toga,pa ako mu je stvarno stalo mogo bi da izgladi stvari jer ju je naucio da nije neki mlakonja koji prasta sve.Neko postovanje mora da postoji.
    Ne, ne moraju to biti budalaštine. Verujem da dobar deo nas meša pojmove kao što su ponos, dostojanstvo, samopoštovanje (što je lepo rekao Sivi), ali i lični interes, tako da ne znači da se razlikujemo suštinski u apslviranju problema iz ove teme. Ja sam ne jednom bio ponosan i nagao u donošenju odluka. Sa ove vremenske distance, mogu da kažem da sam uglavnom tada činio greške. A, o bezrezervnoj ljubavi, slično mislim. Možda kod nekog i postoji. Ja najbliže tome osećam samo prema svojoj deci, ali to je već za neku drugu temu.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Ponos, kako bez njega?
    Autor Lillith u forumu Muška kafana
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 24.06.2011, 18:14
  2. Budući ponos Novog Sada, Marina na Dunavu
    Autor Mish u forumu Novi Sad
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 19.11.2008, 19:36
  3. U slavu i na ponos panonske ravnice
    Autor Necromancer u forumu Spomenar
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 15.11.2007, 21:14

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •