Ponos i ljubav - Strana 4
Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234
Prikaz rezultata 46 do 47 od ukupno 47
  1. #46

    Odgovor: Ponos i ljubav

    Sutnuo bi je ko staru krpu...ljubav? Svi mi na kraju gledamo sebe,a pubertetlija vise nisam se zamaram budalastinama...ma sta tupili ipak smo mi sebi najveci i najdrazi ipak,sto je po meni i normalno
    Gde si , i na koji način izvukao zaključak da je ponos taj osećaj koji nam dokazuje i pokazuje da volimo sebe? Zar nije ugađanje nama samima, ono što nas čini srećniji, pa da l' to bio hedonizam, il' koji kurac? Na koji način ponosnim držanjem činimo i ugađamo sebi?
    Ponos nije racionalan,dok je ljubav prema sebi izuzetno racionalna stvar, tu se sabira dva i dva.
    Ukoliko pođemo od ponosa, koji nam može naneti štetu, jer je delom lišen uticaja odrasle osobe u nama, kako onda činimo sebi uslugu ispoljavajući ga?
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  2. #47

    Odgovor: Ponos i ljubav

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Sutnuo bi je ko staru krpu...ljubav? Svi mi na kraju gledamo sebe,a pubertetlija vise nisam se zamaram budalastinama...ma sta tupili ipak smo mi sebi najveci i najdrazi ipak,sto je po meni i normalno
    Gde si , i na koji način izvukao zaključak da je ponos taj osećaj koji nam dokazuje i pokazuje da volimo sebe? Zar nije ugađanje nama samima, ono što nas čini srećniji, pa da l' to bio hedonizam, il' koji kurac? Na koji način ponosnim držanjem činimo i ugađamo sebi?
    Ponos nije racionalan,dok je ljubav prema sebi izuzetno racionalna stvar, tu se sabira dva i dva.
    Ukoliko pođemo od ponosa, koji nam može naneti štetu, jer je delom lišen uticaja odrasle osobe u nama, kako onda činimo sebi uslugu ispoljavajući ga?
    ponos nas mozda spreci da imamo neku patnju u buducnosti?Pored mnogih drugih stvari pokaze i ko je kakva osoba i tu mislim na ona nadjebavanja koja su sastavni deo zivota i svugde ih ima.ako si ti razuman valja ispitati i druga strana kakva je i prema rezultatu odluciti da li se sa njom moze komunicirati ili ne.

    Doduse dostojanstvoo i ponos mi nekako idu zajedno,sad ko zna mozda i gresim...

    i da se ogradim-nista u zivotu nije sigurno,tako da...

Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234

Slične teme

  1. Ponos, kako bez njega?
    Autor Lillith u forumu Muška kafana
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 24.06.2011, 18:14
  2. Budući ponos Novog Sada, Marina na Dunavu
    Autor Mish u forumu Novi Sad
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 19.11.2008, 19:36
  3. U slavu i na ponos panonske ravnice
    Autor Necromancer u forumu Spomenar
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 15.11.2007, 21:14

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •