Ponos i ljubav - Strana 2
Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 47
  1. #16

    Odgovor: Ponos i ljubav

    Jednom sam sebi dozvolila da izgubim ponos zbog neceg sto sam tad mislila da je ljubav. Postala sam bezbojna, izgubila sam se potpuno u tom 'davanju', bar sam ja to tako pokusala da posmatram. Smatala sam da treba da progutam stosta zbog ljubavi.

    A onda sam se nekako osvestila - sreca moja, ponos se probudio. Ovde pricam o ponosu kojim cuvamo sami sebe, da se ne izgubimo, da ne izbledimo i pretvorimo se u nesto sto nismo. Jednom sam to uradila, i nikad vise.

    Onaj ko mi moj ponos ne dozvoljava i pokusava na bilo koji nacin da ga suzbije, ne zasluzuje ljubav. Onaj ko to razume, ucinice me itekako ponosnom.
    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis

  2. #17

    Odgovor: Ponos i ljubav

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Ponos i ljubav itekako mogu zajedno. Ja sam ponosna na ljubav koju imam Dubim i na jednoj trepavici i pevam u isto vreme jer volim i jer sam voljena.

    A ponos, tu je, na lancu. I bez problema bih ga pustila da pokida ljubav na komade, a da se i ne osvrnem. Postoje situacije koje bi me momentalno zaledile toliko da mislim da tu ne bi bilo mesta ni patnji ni kajanju.



    Ja nisam. Ali razumela sam kindergirl, majla i ubicu mekog srca
    Citat TVO.JA_ kaže: Pogledaj poruku
    Nikada ne bih odbacila ponos zbog ljubavi,Da li bi neko kome je stalo
    do mene,dozvolio da ostanem bez ponosa....
    .....a sadE....?
    Ćuti i prenesi dalje....

  3. #18

    Odgovor: Ponos i ljubav

    Treba imati ponosa,ali tamo gde stanuje ljubav ponos moze samo da osenci lepe emocije_
    "neizrecivo je i bezimeno ono što mojoj duši stvara muku i slast i što je još i glad moje utrobe..."

  4. #19

    Odgovor: Ponos i ljubav

    Citat Cecara kaže: Pogledaj poruku


    Onaj ko mi moj ponos ne dozvoljava i pokusava na bilo koji nacin da ga suzbije, ne zasluzuje ljubav. Onaj ko to razume, ucinice me itekako ponosnom.

    Svaka čast Cecara .
    Imam slično viđenje jer smatram da bih gubitkom ponosa izgubio veliki deo sebe, svoje samopoštovanje i da onda ne bih bio ravan partneru. Mislim da ako nekome odgovaram, onda da treba da ostanem onaj koji jesam, a ne da budem neko drugi (koji ni samim sobom nije zadovoljan). Sam ne tražim niti podnosim "sluge", uvek su mi draže one koje su svoje i jake.
    Ne mislim da će mi "pasti kruna sa glave" ako priznam svoju grešku, ako se izvinim, ako sam spreman na sankcije zbog svojih postupaka.

  5. #20

    Odgovor: Ponos i ljubav

    Citat SansRomantic kaže: Pogledaj poruku


    I to je loše...i to prolazi, onako kako godine prolaze, tako shvataš da durenje, inat ili vraćanje milo za drago, zidaju zidove oko tebe samoga, neminovno te odvajajući od onoga što hrani dušu...a to je ljubav...
    Iz dana u dan dizes sve vece zidove oko sebe ...
    I gusis se u sopstvenom ponosu.
    Mnogo gresaka sam napravila zbog tog istog ponosa.
    Kad bi sad stavila na tas kod mene su ponos i inat imali isti primat.
    Nisam znala razgraniciti i uvideti nesto sto mi je bilo pred nosom.
    Zbog ponosa.
    Ili sam ja mislila da je to ponos.

    U ljubavi nema ponosa,posle bezbroj lekcija, naucila sam da drzim vrata srca sirom otvorena, ali i da ne dozvolim da bilo ko uprlja prag tih istih vrata, jer to onda vise ne bi bila ja.
    I tu vise ljubavi ne bi bilo mesta.

  6. #21

    Odgovor: Ponos i ljubav

    Ne...nisam bila ponosna...umela sam da zaplacem,da zamolim...da jauknem...Da li je kraj dosao zbog nedostatka ponosa ili je tako jednostavno moralo da bude...ne znam.
    Ne pitam se vise.
    Dosta je bilo.
    Nema tog resenja za koje ja nemam problem !

  7. #22

    Odgovor: Ponos i ljubav

    Meni vise lici da preponosni najvise ljube sami sebe.Vise nego nekog drugog.A to onda nije ljubav.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  8. #23

    Odgovor: Ponos i ljubav

    Postoji ona koju često neki citiraju, a ja ću da je prenesem, i to istim sredstvima koje ću da pomenem: "tamo gde ponos doputuje, ljubav kofere spakuje", ali ja se ne slažem. Verujem kada vas neko voli, a voli VAS takvim kakvi ste, sa svim manama i vrlinama, glupostima i pametima, ondaK taj neko ili ta neka nikada neće želeti da vi gazite svoj ponos. Zapravo, mislim da vam nikada neće ni pasti na pamet da mislite o ponosu, nema potrebe u tom slučaju, osoba koja vas voli vam neće dati. Osoba koja vas ne voli ima dobrano da vas natera da mislite o ponosu, i to često o onome "da li da gazim svoj ponos zbog toga i toga...". I ma koliko neki voleli persijske tepihe, i silne ručno izvezene čvorove, možda tada valja razmisliti da stopirate leteći ćilim i zbrišete odatle.
    kome smeta nek' eta

  9. #24

    Odgovor: Ponos i ljubav

    Citat lado kaže: Pogledaj poruku
    Meni vise lici da preponosni najvise ljube sami sebe.Vise nego nekog drugog.A to onda nije ljubav.
    Svi mi najviše ljubimo sami sebe. Ko kaže suprotno, najblaže rečeno preteruje. Ali, to nije i ne treba biti prepreka tome da volimo još nekoga istim intenzitetom. Ljubavlju mi ne gubimo ništa, samo dobijamo. Dobijamo jednu novu dimenziju, neko drugi nam postaje jednako važan. Ali to ne sme značiti da mi postajemo manje važni od partnera, da su naše želje i potrebe manje bitne. Ljubav da, u punom obimu, ali ne po cenu da neko gazi po nama jer ga volimo.

  10. #25

    Odgovor: Ponos i ljubav

    A najtezhe je zbog izgubljene Ljubavi,dobiti "po+nosu"...A kad je izgubimo,svi to dobijemo,zar ne?
    Ako je doshlo do "kantara",izmedju Ljubavi i Ponosa,tu ljubavi nije ni bilo...
    Me Bring Da Enlightenment...

  11. #26

    Odgovor: Ponos i ljubav

    U ljubavi ne poznajem ponos, i nije mi teško ništa da uradim za onu s kojom sa, koju volim, izblamiraću se ako treba, uradiću sve, biću krpa, biću prašina.
    Sažaljevam one koji su previše ponosni da bi voleli, tj oni kojima je ponos iznad svega, oni su vazda nesrećni, njihov je svet satkan od hladnih i tmurnih boja.
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  12. #27

    Odgovor: Ponos i ljubav

    Ponos ne treba da se poistovecuje s nekim drugima stvarima sa kojima se cesto poistovecuje.


    Naravno da treba imati neki svoj ponos. Pobogu, pa necu valjda dozvoliti da me neko zajebava i pravi majmuna od mene, a ja da uzivam u svemu tome jer ga, boga ti, volim! Nisam ni mazohista, a ni tinejdzerka, nema potrebe da to sebi priredjujem.

    A onaj ko me voli i postuje, nece me nikad ni dovesti u situaciju da moram da razmisljam o ovome. Drugim recima, sta bi ja to kod nekog trebalo da volim ako zbog njegovih postupaka imam osecaj da gazim svoj ponos?
    Gather ye rosebuds while ye may...

  13. #28

    Odgovor: Ponos i ljubav

    Budalaština,...ponos odmah treba odbaciti,treba seotvoriti do kraja iskreno pa šta bude

  14. #29

    Odgovor: Ponos i ljubav

    Citat ANIBAS kaže: Pogledaj poruku
    Budalaština,...ponos odmah treba odbaciti,treba seo tvoriti do kraja iskreno pa šta bude
    Ume to otvaranje za neke ljude da bude jako teško, jer polaze od pogrešne pretpostavke da će ih svako zajebati. Na kraju budu previše ponosni da sami dođu do zaključka da je možda ta njihova nedovoljna otvorenost dovela do dobrog dela problema.
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  15. #30

    Odgovor: Ponos i ljubav

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Ume to otvaranje za neke ljude da bude jako teško, jer polaze od pogrešne pretpostavke da će ih svako zajebati.
    ... pa se onda, mozebiti, pretpostavka ipak pokaze kao tacna
    Gather ye rosebuds while ye may...

Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Ponos, kako bez njega?
    Autor Lillith u forumu Muška kafana
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 24.06.2011, 18:14
  2. Budući ponos Novog Sada, Marina na Dunavu
    Autor Mish u forumu Novi Sad
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 19.11.2008, 19:36
  3. U slavu i na ponos panonske ravnice
    Autor Necromancer u forumu Spomenar
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 15.11.2007, 21:14

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •