Hira Ratan Manek - Strana 10
Strana 10 od 24 PrvaPrva ... 8910111220 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 136 do 150 od ukupno 349
  1. #136

    Odgovor: Hira ratan manek

    De si prijatelju ... pocela dijeta a ? Oblacno malko ovih dana
    Ja poceo da ga ranim po mesecini
    Nikako da navatam vremena da doruckujemo zajedno ... a i onako stalno pada kisa
    Ko je za jednu voznjicu

  2. #137

  3. #138

    Odgovor: Hira ratan manek

    Citat slavkos kaže: Pogledaj poruku
    večera!!!

    Samo ti pravi zazubice

    anyway... eto na 20 minuta sam danas tako da vredi gledati ujutro ili uvece kada ima dobrog i ukusnog sunca... njam- njam!!



    ps. i dalje ne jedem nista, samo sunce- solar vodu i malo caja

  4. #139

    Odgovor: Hira ratan manek

    Casopis Slobodna Dalmacija o HRM-u

    Hira Ratan Manek posjetio Zadar: Niti riječi o Pozdravu suncu, a od njega živi


    05.07.2009. | 17:37


    Hira Ratan Manek posjetio Zadar: Niti riječi o Pozdravu suncu, a od njega živi

    U organizaciji Centra Tara, Zadar je prošlog vikenda posjetio Hirachand Ratanashi, najveći promicatelj sunčeve joge, poznatiji pod imenom Hira Ratan Manek.

    Ovaj vitalni 72-godišnji Indijac ne jede duže od 13 godina, već živi od energije sunca, odnosno prakticirajući gledanje u Sunce (tzv. sun-gazing), dio solarne joge koja je, tvrdi, put u besmrtnost, idealna za postizanje mentalnog, fizičkog i duhovnog zdravlja.

    Ostatak teksta imate na linku gore

  5. #140

    Odgovor: Hira ratan manek

    Ovo NIJE dnevnik nego mali opis gostovanja Gospodina Hira Ratan Maneka u Novom Sadu 9. jula 2009. god. i molim moderatore da ne brisu ovaj post... btw. blagovremeno
    cu vas obavestiti kada ce biti snimak TV Vojvodine i Apolo TV

    125. dan (jutro) 08. Jul 2009. god.
    21 minut i dolazak Hire u Novi Sad. Najsrecniji dan mog zivota ali u isto vreme i najtezi iz mnogo razloga. Ipak znate nije lako biti glavni organizator necega ovako velicanstvenog I neponovljivog. Pa da pocnem, jel ce ovaj dan uci u istoriju neka nasa pokolenja znaju kako je sve pocelo u Srbiji o tome sta mislim pod tim, vreme ce pokazati! Ujutro sam odradio svoj sungazing i bilo je fantasticno, nisam dozvoljavo svojim mislima da budu obuzete brigom oko Hirinog dolaska, sve ce biti kako treba, samo polako i sve ce se resavati na licu mesta. Pokrenuli smo nas mozak na visi nivo i dodatno ga energizirali tako da cemo imati u pravi trenutak pravu stvar koju treba uraditi razmisljao sam Celo jutro se razmenjujem e-meilova sa Hirom kada krece, kada ce biti u Novom SaduSaznao sam da nema sanse da Hira krene pre 12h u podne iz Zagreba i to kolima jel nema u to vreme voz niti autobus kako bi stigao na vreme, znaci trebalo bi mu oko 5h da stigne kod nas. Oko 14h pozvao sam sluzbu sa sajta za majice da ih pitam kada ce mi dostaviti one dve majice koje smo dogovorili d ace stici na vreme jel imam jako vazan dogadjaj za 20- tak minuta na divno cudo majice su konacno stigle. U 16h krenuo sam u prostorije Ultra Well Spa koji pomazu u organizaciji dolaska, gde su nas cekali novinari i tv ekipe RTV Vojvodina i TV Apolo, kao i drugi novinari. 17h je, Hira kasni zovem Igora i pitam sta se desava? Gde su sad? Odgovorio mi je da su mu javili da su jos na granici i cekaju U neobaveznoj prici sa novinarima oko sungazinga kada sam rekao za svoje benefite sta mi se desava sve i ono sto pisem u mom dnevniku, dodatno su bili zainteresovani da probaju licno sa sungazingom raspitujuci se za postupak kako raditi sungazing. 17:40 Konacno je stigao Master Hira Ratan Manek, odmah su mu pripremili mesto, kamere i uzeli interviju. Nakon intervijua HRM je hteo da se slika sa organizatorima tako da smo mu prisli Gospodja Tanja i ja i slikali se sa Hirom izmedju nas. Sliku kada dobijem postavicu na sajt pa cete me upoznati (Nadam se da sam dobro ispao posto nisam nesto fotogenican :D). Dakle momak u crnoj majici sa motivom kunadlini i natpisom Sungazing- Solarna Joga sam licno ja, vas cybermikan. Vreme pocetka predavanja se blizilo, seli smo u taksi koji nas je doveo direktno pred zgradu Muzeja Sto se tice snimanja, bili su razni novinari koji su hvatali beleske a, od tv ekipa samo TV Vojvodine koja je snimila manji prilog za emisiju koju ce praviti. Nadam se da cemo moci obezbediti deo amaterskog snimka sa predavanja koji je snimao Gospodin sa leve strane i postaviti ga na nas sajt. Nakon predavanja, pitao sam Hiru da ga posetimo mi sa sajta koji su zapisani na stranici za nagrade kada dobijem svoju odstetu da nam platim putovanje u Egipat i Indiju, Omah mi je bez razmisljanja samo kratko odgovorio: Yes, you are welcome. Pitao sam ga da mu donesemo lap top na poklon kada putuje svetom i propoveda o sungazingu da ne zavisi od toga da li njegov host ima kompjuter ili ne da bude u kontaktu sa ostalim organizatorima. On je samo kratko isto tako bez razmisljanja rekao: No, ok, pitao sam ga da mu poklonim nasu belu majicu sa sungazing motivima I pokazao mu je odusevio se majicom I videlo se da mu se svidela, sto je I prokomentarisao ali opet je rekao: No, I dont recive a gifts from nobody I am pure but dont need nothing, only sun. Dakle, jelovnik samo Sunce, Solarna Voda, malo caja i kakao prah kako bih bio jaci danas.



  6. #141

    Odgovor: Hira ratan manek

    Ovo sam upravo poslao svojim clanovima preko meila koji dobijaju samo clanovi sajta!


    Jesti ili ne jesti, pitanje je sad?

    Zasto sam u opste dosao na to da nista ne uzimam od hrane vise od mesec dana?

    Jasno stoji u mom dnevniku da od 6. dana ili 60 sekundi sungazing mi je pocela da se smanjuje zelja i potreba za hranom. Tako da od tog dana kada bih uzeo malo vise hrane nego sto mi je bilo potrebno, boleo me je stomak a u njemu sam osecao kao da imam neki kamen koji mi pritiska stomak. Dakle, morao sam da poslusam samo svoje telo, u ovom slucaju stomak i kada on kaze: E, sada je dosta hrane prestani vise da se tovaris njome, nije ti potrebno toliko, samo sam trebao da ga poslusam i tog momenta stanem sa jelom.

    Kada sam pitao HRM-a o mom slucaju i rekao mu da ne jedem jel nemam potrebu za tim od svojih nekih 18 minuta sungazinga, a inace od prvih 60 sekundi sam poceo da smanjujem potrebu za jelom, da me cesto zabole stomak posle jela, da li je sve tu dobro ili nesto fali i sta da radim? On mi je odgovorio veoma kratko: To se desava sa nekima da ostave hranu tokom procesa, samo slusaj svoje telo i jedi samo prema svojoj gladi, ni vise ni manje.

    Poslusao sam ga. Kada mi se trazilo da nesto pojedem kasnije odlucivao sam se za papriku (zimnicu iz tegle) ili malo cvekle na dan bez hleba, kada nisam imao potrebu danima onda sam koristio samo caj ili kakao sa solarnom vodom.

    Mucilo me je sto verujem da je to sa vecinom od vas; Zasto mi nekada treba manje a nekada vise hrane? Zasto posle 5-10 dana potpunog uzdrzavanja od hrane jel nisam imao potrebu za njom odjednom zelja da pojedem samo malo dijetlanog hleba i malo jogurta sa pola konzerve ribe (dok sam jos jeo hranu), ili bar jedan kolac i to zelja je neverovatna i nesnosna, a hteo sam da oslabim.

    Odgovore sam nasao ovde:

    Sungazing- Solarna Joga Site Dobro Dosli u Zajednicu Mladih i Dugovecnih Ljudi!!! - NAUKA i SUNGAZING

    Slika na samom pocetku linka.

    Ljudi kao i biljake i zivotinje imaju svoj 24-casovni sat, bioloski sat koji stvara cirkadijske ritmove. Planeti Zemlji treba 24h da napravi jedan pun krug oko svoje ose krecuci se oko Sunca.
    Cirkadijski ritam je ciklus koji se vrti u krug kao zemlja oko svoje ose na putu oko Sunca. Ovaj ciklus je poput Zemljinog ciklusa zavisan od Sunca/Sunceve svetlosti. Samo ime ciklusa to govori, cirkadijski od circa sto znaci oko/okolo i dies sto znaci dan. Pomenuti ritam u skladu sa kretanjem Zemlje tokom 24h stvara promene temperature tela, mozdane aktivnosti, produkcije hormona i metabolizma. Mozete da radite, jedete, pijete, vezbate najzdravije ali ako ne unesete dovoljnu kolicinu Sunceve svetlosti preko ociju vasa osa rotacije nece biti zdravlje nego bolest. Sunce je spoljasnji sat po kome se bazdari/uskladjuje nas sat. Nas sat, unutrasnji sat, unutrasnji stvoritelj ritma se zove SCN-suprahijazmaticko jedro koje se nalazi u hipotalamusu. Dakle, Sunce kao spoljasnji sat salje signale za pravilan rad unutrasnjeg sata tj. SCN-a, koji kontrolise cirkadijske ritmove koji usaglasavaju razlicite fizioloske promene tela sa promenama svetlosti u toku dana i noci-kada ima Sunceve svetlosti i kada je svetlost otsutna. Nase telo ima vise od 100 cirkadijskih ritmova tj. prirodnih ciklulsa koji kontrolisu apetit, energiju, raspolozenje, spavanje, libido.Kada nismo usaglaseni sa prirodom patimo od poremecaja cirkadijskog ritma koji se manifestuje na razlicite nacine-gojaznost, dijabetes, nesanica, depresija,bolesti srca, kancer..

    Vise o oveme imate na nasem sungazerskom sajtu!!!

    Kada sam malo bolje ovo prostudirao razumeo sam neke stvari kako treba:

    Prvo, da treba ici na spavanje kada sunce ide, i ustajati kada ono ustaje kako bi mi se cirkadijski ritmovi uskladili sa prirodom.

    Drugo, Posto se bavim racunarima, pokusacu da vam objasnim to u skladu sa mojoj strukom. kada jedem nesto sam mozak u skladu sa telom mi zatrazi da uzmem hranu kako bi bio zauzet sa varenjem zajedno sa sistemom za varenje, i poslao me na spavanje a u svrhu zato sto je trebalo nesto da poradi na sebi ili nekim delovima tela dok spavam. To vam je kao kada instalirate neki novi program ili drajver u vas kompjuter pa ga morate restartovati, da bi prihvatio promene. Posto je mozak najsofisticiraniji kompjuter isto je tako i sa njim, primi neki novi program, upgrade i posto on proceni da mu treba ne ometan rad na instalaciji nove komponente, natera vase telo na glad, vi uzmete da jedete, on je zauzet tim procesom i posalje vas na spavanje (zato mi se mnogi od vas javljaju i pitaju zasto im se cesto spava posle jela). Vidite, sungazing je potpuno prirodna i neophodna stvar za sve one koji hoce da koriste sto veci kapacitet svog mozga, ozdrave ali i sam postupak ima svoje zakone i nacine na koje to postize.

    Tako nemojte biti optereceni zasto jedete ili ne, koliko jedete ili kad cete prestati da jedete i drugim pitanjima. Sam HRM kaze da nije cilj ne jesti, to je dobra stvar jel moze kosmicka energija ne ometano da struji kroz vas, cilj je da postignete dobro zdravlje i sto duzi zivot. I na kraju moj savet kao osobe koja vec mesec dana nema potrebe za hranom je da zaista slusate samo svoje telo. Kada ste gladni jedite, kada niste- nemojte. To je jako jednostavno, samo slusajte sta je vasem telu potrebno. Ako vam se spava, odspavajte bar sat- dva vas mozak zahteva od vas da mu nesmetate u poslu koji ima da odradi pa vas na momente eliminise i gasi da moze da radi na miru. Moje iskustvo je da uvek kada mi se to gore spomenuto desavalo i kada sam ustao posle spavanja je to da mi se vid znacajnije poboljsao, da nisam imao bolove u kicmi ili nogama kao ranije itd. Pricam vam ovo iz svog iskustva u skladu sa naucnim cinjenicama o karkadijskim ritmovima i naravno savetima naseg ucitelja HRM-a

    Samo nastavite dalje da radite siguran sungazing i neka vas energija
    sunca vodi.

  7. #142

    Odgovor: Hira ratan manek

    Hira posetio Hrvatsku jula 2009 godine. Na nacionalnoj televiziji Hrvatske! I jos jednoj Hrvatskoj televiziji!




    http://bjo.bmj.com/content/92/11/1439.full.pdf http://www.astrovojvodina.com/simbol.htm http://www.carskapalata.rs/carskapalata.html

  8. #143

    Odgovor: Hira ratan manek

    Dana 21. jula u utorak od 20:15 TV Vojvodina emisija "Medjuprostori" Bice prikazan interviju sa Gospodinom Hira Ratan Manekom koji je uradjen u prostorijama Ultra Well Spa organizacije.

    Organizator je bio : cybermikan kako sam vam i obecao ranije




  9. #144

    Odgovor: Hira ratan manek

    mikane..prwo nije intervIju,wec interwjU a drugo..jesi primjetio,da nas bas briga za Hira ratan manek ..znaci,posto ne jedes,jer to 'hira' nalaze,znaci..idi naruchi mijesano meso sa shopskom salatom ..mozes ti to ...pusthi ti zuto sunce..

  10. #145

    Odgovor: Hira ratan manek

    Citat egzotic kaže: Pogledaj poruku
    mikane..prwo nije intervIju,wec interwjU a drugo..jesi primjetio,da nas bas briga za Hira ratan manek ..znaci,posto ne jedes,jer to 'hira' nalaze,znaci..idi naruchi mijesano meso sa shopskom salatom ..mozes ti to ...pusthi ti zuto sunce..
    Hira nikome nista ne nalaze! Procitaj gore moj post "Jesti ili ne, pitanje je sad"

    Mogu, veruj mi i te kako mogu da se prezderavam- ali necu!!!

    i hvala za ispravku za ono "Interviju"


  11. #146

    Odgovor: Hira ratan manek

    ej..pa sto ne pojedes,cisto malo..pa se ti i dalje drzi toga...ne da bi zawarao glad,znam,ali onako kao ja recimo sad sladoled,nece me najesti niti nishta,al uzecu..zasto i ti to ne uradis sa mesom npr.

  12. #147

    Odgovor: Hira ratan manek

    Citat egzotic kaže: Pogledaj poruku
    ej..pa sto ne pojedes,cisto malo..pa se ti i dalje drzi toga...ne da bi zawarao glad,znam,ali onako kao ja recimo sad sladoled,nece me najesti niti nishta,al uzecu..zasto i ti to ne uradis sa mesom npr.
    Pa vidi... prvo ne zelim jel hocu da se potpuno oslobodim hrane. A kao drugo, mogu da pojedem sta god ja pozelim... nije stvar u tome da meni kao sad sungazing to zabranjuje... nego pazi ja sam podstanar i sad jeste kriza, rekao bih kriza kao nikad do sad, tako da predpostavljas da sam ja bio prinudjen i radi kilaze ali i radi finansija da postanem "Nejed" u tom smislu!!!

    Ali, ako osetimglad... sto jos od 11. juna nije bio slucaj, sigurno da cu uzeti bar malo jagurta i dijetalnog hleba.

    Tako da mi ovo ekstra dodje radi kilaze i zdravlja, ali i radi para jel moram da pazim da imam da platim stan.

    Hvala Bogu Prastvoritelju jedinome da mi je omogucio da mogu da ne trosim pare na druge stvari, nego da mogu platiti stan na vreme


  13. #148

    Odgovor: Hira ratan manek

    Citat cybermikan kaže: Pogledaj poruku
    Dana 21. jula u utorak od 20:15 TV Vojvodina emisija "Medjuprostori" Bice prikazan interviju sa Gospodinom Hira Ratan Manekom koji je uradjen u prostorijama Ultra Well Spa organizacije.

    Organizator je bio : cybermikan kako sam vam i obecao ranije



    Moze da se gleda i preko interneta online:



    RTV 1

    RTV 2

    Ili mozda bolje, odete na sajt Radio Televizije Vojvodine http://www.rtv.rs

    Super je sajt, ima i emisja za skidanje kao sto su popularno petkazanje
    Poruku je izmenio nelesko, 17.07.2009 u 11:09
    http://bjo.bmj.com/content/92/11/1439.full.pdf http://www.astrovojvodina.com/simbol.htm http://www.carskapalata.rs/carskapalata.html

  14. #149

    Odgovor: Hira ratan manek

    Citat nelesko kaže: Pogledaj poruku
    Moze da se gleda i preko interneta online:



    RTV 1

    RTV 2

    Ili mozda bolje, odete na sajt Radio Televizije Vojvodine http://www.rtv.rs

    Super je sajt, ima i emisja za skidanje kao sto su popularno petkazanje
    VAZNO OBAVESTENJE O EMITOVANJU INTERVIJU-A SA HIROM IZ SRBIJE:

    RADI DANA ZALOSTI, ZBOG POGIBIJE DEVET

    GRADJANA SRBIJE U EGIPTU, EMISIJA O HIRA
    RATAN MANEKU NA TV VOJVODINE,
    POMERENA JE ZA UTORAK 04. AVGUST 2009. GODINE-
    „MEDJUPROSTORI“ KOJA CE BITI PRIKAZANA U 20:15h
    Emisiju mozete pratiti preko interneta preko realtime
    plejera. Skinite prvo pleyer ovde:
    http://www.real.com/

    Otvorite realplayer
    otvorite OPEN ili kliknite CTRL+O

    ukucate link: RTV 1 i kliknete OK- U gornjem desnom uglu imate opciju i za snimanje!!

  15. #150

Strana 10 od 24 PrvaPrva ... 8910111220 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •