Hira Ratan Manek - Strana 2
Strana 2 od 24 PrvaPrva 123412 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 349
  1. #16

    Odgovor: Hira ratan manek

    POSTUPAK- BENEFITI- PREPORUKE
    SUNGAZING PRAKSA- UKRATKO!
    I

    POSTUPAK:

    - SIGURNI SUNGAZING- RADITI 10 SEKUNDI NA DAN I POVECAVATI SVAKI DAN SAMO PO 10 SEKUNDI !!! OBAVEZNO RADITI U SIGURNE SATE!!! SIGURNI SATI SU UNUTAR PRVOG SATA OD IZLASKA SUNCA i ZADNJI SAT SUNCEVOG ZALASKA!!!

    - U ZIMSKOM PERODU MOZE SE RADITI BILO KOJI DEO DANA KADA JE UV ISPOD 2 i KADA JE SUNCE PRIJATNO ZA OCI!!!

    - MOZETE TREPTATI

    - POZELJNO JE DAVATI POZITIVNE AFIRMACIJE, MOLITVE, MEDITACIJE... ALI PREDMET NASEG OBOZAVANJA NIJE SUNCE

    - OBAVEZNO ZATVORITE OCI NAKON GLEDANJA DOK JOS VIDITE BOJE i SLIKE

    - UVEK RADITI BOS KAD JE TO MOGUCE

    - RADITI BEZ NAOCARA ili KONTAKTNIH SOCIVA

    - MORA BITI GOLA (NEPOKRIVENA GLAVA)

    - PRAVA I ISPRAVLJENA KICMA

    - NAJBOLJE JE STAJATI OVIM REDOM NA:

    1. PESKU

    2. GOLOJ ZEMLJI BEZ TRAVE

    3. DRVETU

    4. KAMENU (Moze i asfalt, ali da nije hladan)

    - IZBEGAVATI GDE JE MOKRO I VLAZNO!!!!

    II

    - CEO PROCES BI TREBALO DA SE URADI ZA GODINU DANA!!!

    PRVA TRI MESECA UKUPNO GLEDANJE JE 15 MINUTA

    DRUGA TRI MESECA JE UKUPNO GLEDANJE OD 30 MINUTA

    TRECA I ZADNJA TRI MESECA SU GLEDANJE OD 45 MINUTA

    III

    KONTRAINDIKACIJE:

    1. TRUDNICE

    2. DECA DO 12 GODINA

    3. OSOBE KOJE NE MOGU DA DRZE PRAVU KICMU

    4. OSOBE KOJE IMAJU PROBLEME SA OCIMA (UPALE, PECENJE...)



    BENEFITI SUNGAZING PRAKSE:
    BENEFITI SUNGAZINGA 15 MINUTA PRAKSE:

    - UM, MENTALNI BENEFIT

    1. MENTALNI i JAK UM

    2. SAMOPOUZDANJE

    3. POSTOJANOST i STABILNOST UMA

    4. OSLOBADJANJE MENTALNOG STRESA i DEPRESIJE

    5. KONCENTRACIJA i DOBRA NAVIGACIJA

    6. JAK i ENTUZIJASTICAN UM

    7. VITALNOST UMA

    8. POBOLJSANA MEMORIJA i PAMCENJE

    9. STRPLJENJE

    10. PODRZAVANJE POZITIVNOG MISLJENJA

    11. OSLOBADJANJE LOSIH NAVIKA

    12. ZIVOT SAD

    13. OSTAR i ZDRAV INTELEKT

    BENEFITI SUNGAZINGA 30 MINUTA PRAKSE:

    - TELO, BENEFITI FIZIOLOSKE PRIRODE

    1. CISTI SE TELO OD TOKSINA i OTROVA

    2. OTKLANJANJE UKOCENOSTI I BOLA

    3. HRONICNE BOLESTI

    4. DIJABETES

    5. VISOK i NIZAK KRVNI PRITISAK

    6. GASOVI

    7. KISELINA

    8. ASTMA

    9. BRONHITIS

    10. ALERGIJE

    11. POBOLJSANJE VIDA

    12. URAVNOTEZAVANJE TIROIDNE ZLEZDE

    13. SINUSI

    14. UHO, GRLO, NOS

    15. HEMOROIDI

    16. SVE VRSTE ARTROZA (KOSTI, ZGLOBOVI...)

    17. KAMEN U BUBREZIMA i ZUCI

    18. URINARNE INFEKCIJE

    19. UVECANA PROSTATA

    20. PSORIJAZE, AKNE i BUBULJICE, KOZNI PROBLEMI

    21. POTREBA ZA MESOM i RIBOM NESTAJE

    22. BALANSIRA TEZINU

    23. JACA KOSTI

    24. JACA SRCE

    25. JACA IMUNITET

    BENEFITI SUNGAZINGA 45 MINUTA PRAKSE:

    - DUHOVNI ili SPIRUTALNI BENEFITI

    1. POZITIVNA PROMENA LICNOSTI

    2. POZITIVAN STAV

    3. STRPLJENJE

    4. FRUSTRACIJE, BES i IRITACIJE NESTAJU

    5. SPONTAMO KREIRAMO MIR i LJUBAV SA SVIMA

    6. VIDIMO KVALITETE U DRUGIMA TRUDIMO SE DA IH PRIHVATIMO i RAZVIJEMO u SEBI

    7. POMOC DRUGIMA

    8. POSTENJE

    9. NE NASILJE

    10. ISTINA

    11. UM POSTAJE SRECAN i ZADOVOLJAN

    12. PRESTAJE POTREBA ZA HRANOM

    13. LAKO OSTVARIVANJE DUHOVNIH CILJEVA



    SUNCANJE ili SURYA SNANA

    - 30- 40 MINUTA NA MEKOM SUNCU (1,5 DO 2h PRE ZALASKA) ili KADA JE UV NA 0 (NULI) !!!

    - GOLISAVI (TO IMA PREDNOSTI)

    - DOBRO JE ZA RAK, JETRU, ARTROZU... DOBIJA SE A, D i E VITAMIN KOJI SE NALAZE U ZIVOTINJSKOM MESU, JACAJU SE KOSTI i CISTI TELO OD OTROVA



    SUNCANA ili SOLARNA VODA (SURYA JAL)

    - STAKLENA FLASA NE VECA OD 2L !!! MOZE BELE, ZELENE ili BRAON BOJE

    6- 8h DA STOJI NA DIREKTNOM SUNCU POKLOPLJENA SA NECIM STAKLENIM, NAKON TOGA DA PRENOCI i MOZE SE PITI, KUVATI, PRATI ODREDEJENI DELOVI TELA, POSEBNO OCI i ZA ONE KOJI NE VIDE DOBRO..

    Evo ga... pa ko voli neka izvoli

  2. #17

    Odgovor: Hira ratan manek

    dal mozhe on to da radi uz pomoce elektrichne struje

  3. #18

    Odgovor: Hira ratan manek

    Ljudi, hemoglobin i hlorofil veze nemaju jedno s drugim.
    Ne treba uporedjivati slicnosti, vec opisati kompletan mehanizam prenosa kiseonika, sto veze nema sa fotosintezom.
    Takodje bi molio cenjene propagatore da se udostoje ovozemaljskih, (naukom dokazanih) fizickih zakona i da mi iskazu energetski bilans coveka koji fotosintetizuje:
    Koliko energije prima od sunca?
    Koeficijent korisnog dejtva pretvaranja?
    Koliko je energije potrebno da se on krece, pomera misice?
    Radi li taj covek i na sijalicu i indirektnu dnevnu svetlost?
    itd, itd, dajte, ne budite smesni, ja razumem da danas svi zgrcu pare na gluposti drugih, ali sto je mnogo, mnogo je...
    svojim tekstovima zatupljujete nasu decu...
    Poruku je izmenio biterlemon, 11.04.2009 u 19:49
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  4. #19

    Odgovor: Hira ratan manek

    Chuj, pola afrike umire od gladi przzechi se na suncu... niko im nije rekao za kundavani jogu... Shto se tiche Adama i Eve, siguran sam da znash i shta su metafore, a shta bukvalizam...

    Reci nam da smo dosadni mineri teme, al ako si prijatelj zdravoga razuma imachesh razumevanja i za nashu sumnju i pitanja. Sa druge strane svako ima slobodnu volju ma shta bio... sunce gore, tvoj zzivot u tvojim rukama, i zijaj ceo dan...

  5. #20
    Citat maksimilijan kaže: Pogledaj poruku
    dal mozhe on to da radi uz pomoce elektrichne struje

    Ne!!!! Ni slucajno! Struja ce te ubiti, sunce ce te oziveti!!!





    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Ljudi, hemoglobin i hlorofil veze nemaju jedno s drugim.
    Ne treba uporedjivati slicnosti, vec opisati kompletan mehanizam prenosa kiseonika, sto veze nema sa fotosintezom.
    Takodje bi molio cenjene propagatore da se udostoje ovozemaljskih, (naukom dokazanih) fizickih zakona i da mi iskazu energetski bilans coveka koji fotosintetizuje:
    Koliko energije prima od sunca?
    Koeficijent korisnog dejtva pretvaranja?
    Koliko je energije potrebno da se on krece, pomera misice?
    Radi li taj covek i na sijalicu i indirektnu dnevnu svetlost?
    itd, itd, dajte, ne budite smesni, ja razumem da danas svi zgrcu pare na gluposti drugih, ali sto je mnogo, mnogo je...
    svojim tekstovima zatupljujete nasu decu...
    I tako... mozemo mi pricati samo o tome, filozofirati, voditi rasprave itd. ali od toga druze nema bas koristi!!!

    Evo ti jednostavan test kojim ces potvrditi ili oboriti nase tvrdnje, treba ti samo malo vise hrabrosti od postavljanja nekih pitanja...

    Trazim samo 10 dana da gledas u sunce u PRVOM satu kad ono izlazi i u ZADNJEM satu kada zalazi, ako mozes bos na zemlji, pesku ali bez trave!!!! ako nosis naocare ili sociva da ih skines, dakle prvi dan gledas samo 10 sekundi, 2. dan gledas samo 20 sekundi, 3. dan gledas u sunce samo 30 sekundi itd do 10- tog dana ako ti se svidi osecaj (a, hoce)!!! ti slobodno nastavi i podrzi nase zalaganje da nasim ljudima otvorimo oci i damo alternativni izlaz iz ove sve strasnije i gore krize!!!

    Eto samo to... sam testiraj i sve ce ti vec biti jasno.... imaces sam odgovore na svoja sva pitanja!!!
    Poruku je izmenio Morpheus, 11.04.2009 u 20:06 Razlog: Uzastopne poruke

  6. #21

    Odgovor: Hira ratan manek

    Citat cybermikan kaže: Pogledaj poruku
    I tako... mozemo mi pricati samo o tome, filozofirati, voditi rasprave itd. ali od toga druze nema bas koristi!!!

    Evo ti jednostavan test kojim ces potvrditi ili oboriti nase tvrdnje, treba ti samo malo vise hrabrosti od postavljanja nekih pitanja...

    Trazim samo 10 dana da gledas u sunce u PRVOM satu kad ono izlazi i u ZADNJEM satu kada zalazi, ako mozes bos na zemlji, pesku ali bez trave!!!! ako nosis naocare ili sociva da ih skines, dakle prvi dan gledas samo 10 sekundi, 2. dan gledas samo 20 sekundi, 3. dan gledas u sunce samo 30 sekundi itd do 10- tog dana ako ti se svidi osecaj (a, hoce)!!! ti slobodno nastavi i podrzi nase zalaganje da nasim ljudima otvorimo oci i damo alternativni izlaz iz ove sve strasnije i gore krize!!!

    Eto samo to... sam testiraj i sve ce ti vec biti jasno.... imaces sam odgovore na svoja sva pitanja!!!
    to neka psihoza?

    da nećeš još i da sedi na ladnom betonu?

  7. #22

    Odgovor: Hira ratan manek

    Citat Uprolazu kaže: Pogledaj poruku
    to neka psihoza?

    da nećeš još i da sedi na ladnom betonu?

    nije! to je samo prosti i obican poziv da isti isproba ono sto kritikuje jel nepoznaje!

    vidi, mogu da imam pretaranu tortu sa jagodama i da ti samo pricam o njoj, kakva je, koliko ima cega itd. a da je nikad ne probas?

    i da li ces ti imati ikakve koristi od toga a, da je ne probas?

    i mora da se drzi par lakih i jednostavnih pravila koje sam naveo u gornjem postu!!!!

  8. #23

    Odgovor: Hira ratan manek

    Kuc, kuc... Ja sam samo htela da pitam je l' ti to ovo iskustvo deliš sa nama iz čistog altruizma ili ipak imaš nešto drugo na umu? Ok mi je to što imaš svoja ubeđenja i što stojiš iza njih, ali mi nije jasno što se toliko upinješ da ih nametneš kada već vidiš da ovde "klima" i nije baš tako sunčana...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  9. #24

    Odgovor: Hira ratan manek

    Citat cybermikan kaže: Pogledaj poruku
    nije! to je samo prosti i obican poziv da isti isproba ono sto kritikuje jel nepoznaje!

    vidi, mogu da imam pretaranu tortu sa jagodama i da ti samo pricam o njoj, kakva je, koliko ima cega itd. a da je nikad ne probas?

    i da li ces ti imati ikakve koristi od toga a, da je ne probas?

    i mora da se drzi par lakih i jednostavnih pravila koje sam naveo u gornjem postu!!!!
    dokazano je da meditacija umiruje,ali isto tako i stvara zavisnost i psihozu,ovo mi deluje kao još jedna u nizu...

    torta je torta,meditacija je meditacija

    uostalom zavijanje na mesec mi je dovoljno

  10. #25

    Odgovor: Hira ratan manek

    Citat NSdjanka kaže: Pogledaj poruku
    Kuc, kuc... Ja sam samo htela da pitam je l' ti to ovo iskustvo deliš sa nama iz čistog altruizma ili ipak imaš nešto drugo na umu? Ok mi je to što imaš svoja ubeđenja i što stojiš iza njih, ali mi nije jasno što se toliko upinješ da ih nametneš kada već vidiš da ovde "klima" i nije baš tako sunčana...

    Postovana Braco i Sestre, Dragi Prijatelji



    MI MOZEMO POMOCI DA SE OKOLINA OKO NAS PROMENI NA BOLJE!



    MI MOZEMO POMOCI I IMAMO TU ODGOVORNOST DA NAS NAROD CUJE O SUNGAZINGU!



    MI CEMO DATI I OMOGUCITI I NASEM NARODU, U NASOJ ZEMLJI DA POVRATE IZGUBLJENU NADU U BOLJE SUTRA!



    MI IMAMO MISIJU I CILJ, DA DAMO NASEM NARODU ALTERNATIVU DANAS, DA SPASEMO NAS NAROD OD ROBOVANJA CVRSTOJ HRANI U OVO DOBA KRIZE, DA BUDU IZLECENI OD 90% BOLESTI, DA IMA KVALITETNIJI I DUZI ZIVOT, DA IMA MIR I SPOKOJ KOJI I MI IMAMO KOJI PRAKTIKUJEMO SUNGAZING, DA PROSIRE SVOJE VIDIKE I DA OTVORE SVOJE OCI!



    I ZATO TREBAMO SVU VASU POMOC I PODRSKU DANAS!!!

    Kao sto znate master Hira Ratan Manek (HRM) dolazi iz Indije, pa je potrebno da se plate i troskovi puta, boravka u zemlji, kao i iznajmljivanje sale da sto vise ljudi cuje, i zapocne ovu praksu sto svi mi radimo kako bi i oni resili svoje probleme.

    Takodje su nam potrebna i sredstva da platimo Hirino gostovanje na TV i Radio stanicama, za stampanje plakata i reklamiranja!

    Znam da su vremena jako teska i da je svuda i svima kriza, ali mi mozemo da pomognemo da promenimo okolinu oko nas tako sto cemo ponuditi nasem narodu ono sto i mi imamo, na nacin na koji najbolje mozemo, pa su nam zato potrebne vase donacije i vasa pomoc!

    Svi koji zele i mogu da pomognu, svi koji osecaju i znaju da mogu da doprinesu svojim donacijama neka se jave na sledece e- meilove ili mesindzere:



    yahoo:

    cybermikans@yahoo.com



    windows live mesindzer:

    cyber-ufo@hotmail.com



    skype:

    cybermikan



    Planiran dolazak mastera HRM je 08- 10. 07. 2009. u Srbiju

    HVALA SVIMA i LJUDI AJDE DA PODIGNEMO SVEST U SRBIJI!!!



    Hira Ratan Manek
    Solar Healing Tour 2009




    Update for Hira Ratan Manek's 2009 tour schedule:
    April 9 - 14 London and UK
    April 14 - 30 Spain
    May 1 - 7 Denmark
    May 8 - 14 Belgium
    May 14 - 25 Holland
    May 26, 27 UK
    May 28 - June 11 Sweden, Norway, Finland
    June 11 - 30 Spain
    July Croatia, Serbia, former Soviet Block countries
    August, September, October, USA, Canada, South America

    - OSNIVANJE SOLARNOG CENTRA SRBIJE i REGIONA

    MOJA VIZIJA JE OTVARANJE SOLARNOG CENTRA i HRAMA ZA SRBIJU, REGION i EVROPU!!

    U OKVIRU SOLARNOG CENTRA, BICE HRAM KOJI CE IMATI VECIM DELOM DVORISTE, I DVA OGROMNA LUKA, ODAKLE CE SE JASNO VIDETI SUNCE U PRVOM SATU NJEGOVOG IZLASKA, I ZADNJEM SATU NJEGOVOG ZALASKA.

    CILJ HRAMA JE DA LJUDI KOJI ZIVE U URBANIM DELOVIMA GRADA MOGU SLOBODNO DOCI U HRAM NA SIGURNI SUNGAZING, ZATO CE NAM SLUZITI OGROMNO DVORISTE I ONA DVA LUKA NA ZIDINAMA HRAMA POPUT STOUN HENDZA.

    POLAKO CE SE I TO OBISTINITI!!! SAMO TREBATI RADITI SIGURAN SUNGAZING, I SIRITI IDEJU I PRAKSU DALJE!!!

    CILJ CENTRA CE BITI PRENOSENJE INFORMACIJA, POMOC U SVAKOM TRENUTKU PO PITANJU SUNGAZINGA, SAVETOVANJA, RAD SA BOLESNICIMA i ZATVORENICIMA, POMOC STARIMA i IZNEMOGLIM LICIMA, INVALIDIMA... I DA NAGLASIM, SVE TO BEZ IKAKVE FINANSIJSKE KORISTI!!! DONATORI NAM TREBAJU SAMO ZA POKRIVANJE TROSKOVA I IMACE SVAKI MOMENAT- ALI BAS SVAKI MOMENAT, BILO KOJE DOBA DANA I NOCI UVID AKO TO ZELE U TO KAKO SE RASPOLAZE TIM NOVCEM!!!!

    KADA LJUDI BUDU OSLOBODJENI ROBOVANJU CVRSTE HRANE, I BUDU SE HRANILI SAMO ENERGIJOM SUNCA, NESTACE SVAKO SIROMASTVO ILI CE ISTO BAR BITI UBLAZENO, RESICE SE PROBLEM SA BOLESCU 21. VEKA A, TO JE GOJAZNOST....

    KADA SE LJUDI BUDU OSLOBODILI PLACANJA SKUPIH LEKOVA, I PLACANJA SKUPIH LEKARSKIH PREGLEDA, RESICE TAKODJE MNOSTVO SVOJIH PROBLEMA!!!

    ITD...

    SUNCE JE JEDAN MALI DEO PRASTVORITELJA SVIH STVORENJA, TREBA SE HRANITI NJIME!!!!



    - OSNIVANJE SOLARNE TELEVIZIJE ZA SRBIJU i REGION
    IMAMO U PLANU U BLISKOJ BUDUCNOSTI DA OSNUJEMO SOLAR TV KOJA CE POCETI SA EMITOVANJEM U SRBIJI, I PROSIRITI SE NA PODRUCIJU CELE NEKADASNJE YUGOSLAVIJE.

    CILJ TELEVIZIJE CE BITI UPOZNAVANJE LJUDI SA SUNGAZINGOM, PRAKSA ISTOG KAO I POMOC U SVAKOM TRENUTKU.

    TELEVIZA SE NECE BAVITI DNEVNO- POLITICKIM, VERSKIM i RELIGIOZNIM, KAO NI BILO KOJIM DRUGIM TEMAMA SEM SUNGAZINGOM I TIM PROCESOM!



    - OSNIVANJE SOLARNE SKOLE

    CILJ JE DA OBUCIMO STO VISE KVALITETNIH LJUDI NA PODRUCIJU BIVSE YUGOSLAVIJE KOJI CE PODUCAVATI DRUGE ISPRAVNOM SUNGAZING PRAKSOM!



    MI NE PLANIRAMO NASU BUDUCNOST

    MI JE STVARAMO!!!!


    VAZNO JE ZAPOCETI, MI SMO ZAPOCELI, OVO JE MALI ALI OGROMAN KORAK NAPRED, MI IMAMO ODGOVORNOST DA NASI NARODI UPOZNAJU ISTINU I BLAGODATI SUNGAZINGA, NA NAMA JE DA LI CEMO ODGOVORITI TOM IZAZOVU!!!

    PUNO SUNCANIH DANA, RADITE SIGURNI SUNGAZING, PUNO POZITIVNIH EMOCIJA, SIRITE LJUBAV i SAMO LJUBAV, SIRITE NESEBICNO SUNGAZING SVOJIM NAJBLIZIMA, PRIJATELJIMA, RODBINI... PA JE VAS DEO U GLOBALNOM PRASTVORITELJEVOM CILJU i NAMERI ISPUNJEN!!!


    MI SMO NA MISIJI - WE ARE ON THE MISSION


    TRANSPARENTNO!!!
    - STANJE DONACIJA:

    to stanje je javno i transparentno na nasem sajtu!!!

    posto se ne smeju ostavljati linkovi ka drugim sajtovima i forumima (ne znam bas zasto), ali trudicu se da ispostujem to, ako nekada ne uspem da ispostujem imamo nase drage moderatore koji ce to ispraviti

    u google ukucajte: cybermikan-sungazing- solarna joga srbija i to je to...

    eto nije navodjenje linka ka sajtu, niti navodjenje, nego samo prosta informacija kao i sve ostale

  11. #26

    Odgovor: Hira ratan manek

    Fakat neko vjeruje u sve ovo?
    I'm floating on air..

  12. #27

    Odgovor: Hira ratan manek

    Citat ognjen56 kaže: Pogledaj poruku
    Fakat neko vjeruje u sve ovo?
    na zalost kada biste imali priliku da vidite ostale linkove i sajtove na ovu temu pali biste na straznjicu koliko ih ima, i jos vise koliko nas radi sungazing i koliko se samo uverilo u to!!!

    kucajte u google pa cete videti : cybermikan, sungazing, solarna joga, solar healing, solar yoga...


    SOLARNA JOGA / SUNGAZING
    U 19 stoljecu britanci su u Indiji otkrili postojanje jogija koji su navodno imali vise stotina godina, tako su sa velikim interesom zapoceli istrazivati fenomen fantasticno starih i vitalnih ljudi. Ti stari ljudi-jogiji poznavali su jednu od najcuvanijih tajni svih vremena"solarnu jogu" odnosno nacin ili tehniku s pomocu koje se direktnim upijanjem energije sunca, može podmladiti fizicko tijelo. Ljude koji su ovladali mocima manipulacije suncevom energijom nazivaju"oni koji se hrane bozjom manom" Najpoznatiji solarni jogiji 19 i 20 stoljeca su Swami Visudananda, Prahlad Djani, lutajuci svetac Sun-jogi Umasankara i Hira Ratan Manek, takodje lutajuci svetac Sun-jogi koji nesebicno prenosi savremenim ljudima ovo prastaro znanje. Ovaj zadnje nabrojani je prosao ispitivanja NASA, americke agencije za svemirska istrazivanja u trajanju od skoro 2 godine, a nikada ni jedan covjek prije Maneka nije bio podvrgnut tako temeljitim i dugorocnim testiranjima. Zakljucak znanstvenika NASA bio je da se radi o fenomenu, jer su sva istrazivanja pokazala stvarne vrijednosti solarne joge, a neke tehnike su uklopljene i u program za obuku astronauta. Nekoliko naucnika isprobalo je osobno Solarnu Jogu i bili su fascinirani nacinom i brzinom kojom su potaknuli svoje Paranormalne sposobnosti, one su kod svakog covjeka latentne, ali ih je tesko pobuditi, zato mnogi odustaju, jer sve tehnike zahtjevaju dugogodisnji svakodnevni rad, ali ne i Solarna Joga, ona brzo i mocno budi uspavane sposobnosti covjeka, kao i njegovo zdravlje. Primjenom i svakodnevnim vjezbanjem solarne joge, nestaju sva fizicka i psihicka oboljenja u roku od nekoliko mjeseci. Energija sunca i njen dugin spektar boja odgovaraju boji organa u ljudskoj bioplazmi- auri, iscjeljivanje bojom poznata je holisticka metoda i primjenjuje se u SAD, Francuskoj, Engleskoj, Njemačkoj, Srbiji, Hrvatskoj, Bosni, Indiji......!

    Tecaj solarne joge kratak je i lako savladiv, te ne trazi nikakve fizicke napore, niti zahteva neke fizicke vezbe posebnog karaktera, samo nesto zelje i volje, kada ste donjeli odluku o promjeni kvalitete zivota, vec ste ucinili pola posla, ucinili ste inicijaciju i evokaciju. Solarna Joga se moze nauciti prakticirati i bez vodstvom nekog iskusnog trenera, gurua ili praktikanta, za sada ne postoje pisana djela o toj u tajnosti dugo cuvanoj tehnici, ali imate dosta uputstava, video materijala, slika za tu praksu.
    "Bez sunca nema zivota, svaki pokret svakog zivog bica dogadja se zahvaljujuci suncu"

  13. #28

    Odgovor: Hira ratan manek

    Ja jesam za promovisanje alternativnih izvora energije, ali ja sam mislio na vetrenjache i solarne panele... Mreezznjacha moga oka je daaleeeko manja od povrshine svih listova samo jedne mushkatle, a potroshim daaleeeeeko vishe energije nego ona. Gledam ponekad u sunce u smiraj dana, kao i verovatno svako od nas i ko se ne osecha drugachije uz lep zalazak sunca verovatno je slep ili operisan od sposobnosti da ceni prirodnu lepotu...


    Gledao sam te sajtove druzze, uglavnom govore isto, maltene prepisuju isti text o HRM... josh ne nadjoh da je NASA neshto zvanichno i saopshtila o nalazima i ispitivanjima. Ili je dakle to istrazzivanje od koje bi koristi imao ceo ljudski rod manje zanimljivo od recimo istrazzivanja rasta pasulja u bestezzinskom stanju

    http://www.biocontrols.com/videos/aero200.html

    http://www.nasa.gov/vision/earth/tec...ic_plants.html

    ili je vecha tajna ...ili ga prosto nije bilo...
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 11.04.2009 u 21:54

  14. #29

    Odgovor: Hira ratan manek

    Evo ovde su navedena imena ljudi i ustanova koji su ga analizirali:

    Solar Healing Center


    The first of these fasting lasted for 211 days during 1995-96 in Calicut, India directed by Dr. C.K. Ramachandran, a medical expert on allopathy and ayurvedic medicine.

    This was followed by a 411 day fast from 2000-2001 in Ahmedabad, India directed by an International team of 21 medical doctors and scientists led by Dr. Sudhir Shah (Dr. Shah's synopsis report) and Dr. K. K. Shah, the acting President of Indian Medical Association at that time. Dr. Maurie D. Pressman, MD also describes his experience with HRM in an article he wrote and later joined the team for the next observation on HRM.

    After the excitement of the findings at Ahmadabad, HRM was invited to Thomas Jefferson University and University of Pennsylvania in Philadelphia where he underwent a 130 day observation period. This Science/Medical Team wanted to observe and examine his retina, pineal gland and brain, therefore this observation team was led by Dr. Andrew B. Newberg, a leading authority on the brain and also featured in the recent movie "What the Bleep Do We Know", and by Dr. George C. Brenard, the leading authority on the pineal gland. Initial results found that the gray cells in HRM's brain are regenerating. 700 photographs have been taken where the neurons were reported to be active and not dying. Furthermore, the pineal gland was expanding and not shrinking which is typically what happens after mid fifties and its maximum average size is about 6 x 6 mm, however for HRM, it has been measured to be at 8 x 11 mm....

    In 2002 Hira Ratan Manek gave over 136 lectures in USA and has been invited by government agencies of many countries to help them understand this process at which point he established his International Headquarters in Orlando, Florida. In 2003 HRM gave over 147 lectures in US, Canada, Caribbean and UK and nearly 400 newspapers all around the world have published articles on him. Additionally, many television channels have broadcast stories about him and he was most recently interviewed by BBC World Services. In December, 2003 HRM traveled to India for 4 months and delivered 70 lectures to various cities such as Chennai, Pondicherry, Mumbai, Ahmedabad, Baroda, Palitana, Kachchh, Jodhpur, Pali, Balotara, Lucknow, Delhi, Chadigarh, and other areas. Additional lectures in Delhi , Mumbai, Lucknow and Dhadigarh were sponsored by Times Foundation whose Chairperson Smt. Indujain has taken a keen interest in spreading the universally popular HRM Phenomenon (Suryanamaskar). Sri Sri Ravi Shankar, Founder of Art of Living Foundation and Surya Foundation of International Naturopath Organization and Salila Tiwari doctor of Indian Prime Minister Vajpayeeji have also taken a keen interest in HRM Phenomena spreading all over the world. It was at the house of Salila Tiwari that ZTV interviewed HRM and where Surya Foundation made a detailed film on him. ZTV released the HRM interview on March 25th in their Hindustan Hamara Program and has repeated it many times since then. BBC World Services also repeatedly broadcast HRM's interview on July 22nd, 2003. Other media groups from all over the world have reported on HRM including those from Europe, Russia and Gulf Countries.....

  15. #30
    To sto oni cute, ili se boje da kazu javno je razumljivo jel bi morala da se pise nova knjiga iz fiziologije, a sto je najbitnije iz farmakologije. Koliko bi samo lekova nestalo, a ljudi bez posla. A zdravih ljudi na sve strane. Treba napomenuti da Hira Ratan Manek putuje iz zemlje u zemlju i upucuje ljude na praksu gledanja u Sunce u prvom satu izlaska sunca i u poslednjem satu zalaska ( praksa opisana na sajtu cybermikan-sungazing- solarna joga srbija), suncevoj svetlosti koja obnavlja i telo i um, navodeci doktore, ustanove koje su ga pratile koji su ga kontrolisali 211 dana, pa 411 dana, pa 130 dana NA SUNCU i VODI BEZ HRANE. Navodi ih javno sto putem interneta, sto pojavljujuci se u tv emisijama, kao i na javnim predavanjima.

    I kao sto Arthur C. Guyton, John E. Hall kazu u MEDICINSKOJ FIZIOLOGIJI 11-to izdanje ( savremena administracija Beograd 2008 ):


    Dosad smo razmatrali neuronska podrucja, transmitere i mehanizme koji se odnose na spavanje. To nije objasnilo proces naizmenicnog smenjivanja ciklusa spavanja i budnosti. Zasada pravog objasnjenja nema. Stoga cemo dozvoliti nasoj masti da se razmahne i ukaze na sledece moguce mehanizme koji se odnose na spavanje.

    Ja sam vec naveo teoriju za fotosintezu u Ljudi. Druga bi bila da je Sunceva Svetlost specifican stimulus, bioaktivator umno-telesni sinhronizator i koordinator dolazi do ociju koja salju signale u mozak a iz mozga putem nerava ( pobudjuju se akcioni potencijali ) po celom telu. U prevodu gledanjem u sunce se dobija energija i regulisu funkcije organa, tkiva, celija, biomolekula, elektrona i tako nadalje sve sto je do sada detektovano da postoji u coveku a i ono sto jos uvek nije detektovano a postoji u coveku.

    Pored svetlosti bitan je i san koji je povezan sa svetlosti. Ko moze neka ustaje kad se Sunce budi. U 7h su najvise vrednosti naseg hormona budnosti - kortizola. Ako spavamo kad se nas organizam budi idemo u poremecaje.

    Ko zeli da razvija teorije dobrobiti svetlosti iz frizidera ili naprimer masiranja mozga zracenjem mobilnog telefona samo napred. Mada ja bih za masiranje mozga preporucio da se ide bos po zemlji naravno da ne bude hladna vec topla

    Evo jos malo pa svice

    Citat nelesko kaže: Pogledaj poruku

    I kao sto Arthur C. Guyton, John E. Hall kazu u MEDICINSKOJ FIZIOLOGIJI 11-to izdanje ( savremena administracija Beograd 2008 ):


    Dosad smo razmatrali neuronska podrucja, transmitere i mehanizme koji se odnose na spavanje. To nije objasnilo proces naizmenicnog smenjivanja ciklusa spavanja i budnosti. Zasada pravog objasnjenja nema. Stoga cemo dozvoliti nasoj masti da se razmahne i ukaze na sledece moguce mehanizme koji se odnose na spavanje.
    A mozda mi ne spavamo uopste, to samo praksa pokazuje da mi spavamo a da li tako zaista jeste Dobro je dok ima prakse

    Da biste mogli da razumete kako to da Sunce biva toliko mocno i lekovito, i sto je najbitnije jednostavno besplatno radi za nas, napisacu inicijalnu reakciju koja je teorijski i prakticno dokazana a odnosi se na sintezu Vitamina D3 u kozi pod uticajem UV-zraka iz Suncevog spektra.

    Najvazniji od vitamina D je vitamin D3 znan i kao holekalciferol. Vitamin D3 se stvara u kozi, iz jedinjenja koje se normalno nalazi u kozi, 7-dihidroholesterola pod uticajem UV-zraka iz Suncevog spektra.

    Sunce je lekovito za kosti ( posredstvom vitamina D ) pa ako zelite da vas prirodna inteligencija blagosilja jedino sto treba da uradite je da izadjete napolje i suncate se i kazete hvala. Za dzabaka, ne morate da kupujete vitamin D u apoteci ili da ga unosite hranom, to sunce radi za vas. Samo ne izlaziti na jako sunce. Do deset ujutru i od 16h.

    Naravno, ja podrzavam i praktikujem gledanje u Sunce po HRM-praksi = Hira Ratan Manek.
    Poruku je izmenio Morpheus, 12.04.2009 u 10:07

Strana 2 od 24 PrvaPrva 123412 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •