Hira Ratan Manek - Strana 5
Strana 5 od 24 PrvaPrva ... 3456715 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 75 od ukupno 349
  1. #61

    Odgovor: Hira ratan manek

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Biter, jes' ti opet pio mnogo lemona?

    @Mikane

    Brate
    Druže
    Prijatelju

    Mani se čorava posla

    Da je Bog želeo da se sa suncem hranimo, ne bi nam dao organe za varenje! Nego bi nam ugradio solarne ćelije pa da se fotosintetišemo

    Nisi ni svestan kakvu štetu nanosiš sebi i svom organizmu....Ajd' što sebi to radiš, ali zašto pobogu, nagovaraš druge na to?

    Savet-> Prekidaj pod hitno s tim cirkusom, i vataj se kašike i viljuške dok još nisi upo u anoreksičnost

    Tacno je "Bog to i hteo" Sta je rekao Adamu i Evi? Uzmite koljite i zderite zivotinje i njihovo meso ili da jedu SVE plodove sa drveta samo sa drveta spoznaje dobra i zla da ne jedu? aaaaaaaaaaa?

    Btw. imas i ovu pricu negde:-

    Misterije sunca- Uvod u Sun Gazing



    U svojoj audio knjizi „ The SOLution“ (Rješenje), Wayne Purdin predstavlja povijest gledanja u sunce i štovanja sunca, počevši u starom Egiptu pa sve do 21. st. Ovaj članak predstavlja upoznavanje s duhovnom praksom sungazinga (gledanja u sunce).



    Misterije sunca- Uvod u Sun Gazing



    Sungazin je star koliko i sam čovjek. Po mitu o stvaranju sungzera Yezida u Iraku, nakon stvaranja Zemlje, Bog je poslao sedam arhanđela u rajski vrt Eden sa zadatkom da stvore i obrazuju Adama i Evu. Arhanđel Michael ih je stvorio i obdario ih dušom udahnuvši im dah života. Njegova prva lekcija se dogodila kada ih je okrenuo prema izlazećem suncu te im rekao da oni i njihovi potomci trebaju svakodnevno štovati goruću kuglu kao simbol vrhovnog Boga. Da bi unaprijedio njihovo štovanje, dao im je posebne molitve koje bi trebali izgovarati dok meditiraju za Boga.......


  2. #62

    Odgovor: Hira ratan manek

    Citat Kal_el kaže: Pogledaj poruku
    KAd cemo na kafu ? Daj da se vidimo dok ne umres od bez hrane
    Nacicemo se ovih dana sigurno, samo da se malo organizujem po pitanju vremena. Ne pijem kafu ali moze kakao ili kapucino svakako. I eto HRM licno dolazi u Novi Sad 8. jula 2009. godine u 19h Prirodnjacki Muzej u Radnickoj ulici sam mu rezervisao salu, pa ces moci iz prve ruke sve da ga pitas....



    Moj savet ti je da pocnes sad vec da radis siguran sungazing... i ako imas neka pitanja po pitanju procesa javis mi se na neki od mojih mesindzera



    da ne spamujem i ne otvaram novi post, upisacu ovde desavanja za danas...

    101. dan (vece) 9. jun 2009. god.
    17 minuta gledanja u sunce! Danas sam se prejeo i malo me muci stomak. Jeo sam 10 zalogaja kuvanog krompira i pola manjeg paradjza (strasno!!!) nije mi bilo potrebno toliko, ali eto sta je navika koja te prati godinama!!! Inace da napomenem da mi je bilo dosta samo 3- 4 zalogaja krompira i cetvrtina paradajza, a ja zapeo i samo trpaj u grlo... Pijem dosta solarne vode na dan i osecam se bas energetski...
    Poruku je izmenio cybermikan, 09.06.2009 u 19:31

  3. #63

    Odgovor: Hira ratan manek

    Citat cybermikan kaže: Pogledaj poruku
    Odlicna stvar ti je pala na pamet! Zato sto ne znaju da kada bi gledali u sunce ziveli bi kao i ja u poslednje vreme od malo caja do podne (sad cu ga kuvam bas), kako-a popodne i malo tresanja ili banana za veceru posle 20h

    A, ne znaju jel su vlasnici sveta odlucili da im ne daju to znanje, nego da ga sakriju od njih kako bi smanjili "nepotrebne" ljude na planeti, ipak nas je samo 6 ipo milijardi!



    Vlasnici sveta (btw pojasni mi ko su oni, ne informisana sam) sakrivaju tamo neke osnovne informacije od ljudi u Africi i zato oni umiru od gladi?
    Eh, a da znaju da im je hrana na domak ruke i da samo treba malo da gledaju u
    sunce, oni bi u zdravlju i veselju doziveli stotu ...
    Pih, gde sam ja zivela do sad

  4. #64

    Odgovor: Hira ratan manek

    E Boze moj,sta sve necu da procitam,pa alal vera ovom deki,mada mi malo izgleda luuuuuuuuuuuud,jbt ne jede 13 godina,kako je ziv uopste..
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  5. #65

    Odgovor: Hira ratan manek

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku


    Vlasnici sveta (btw pojasni mi ko su oni, ne informisana sam) sakrivaju tamo neke osnovne informacije od ljudi u Africi i zato oni umiru od gladi?
    Eh, a da znaju da im je hrana na domak ruke i da samo treba malo da gledaju u
    sunce, oni bi u zdravlju i veselju doziveli stotu ...
    Pih, gde sam ja zivela do sad
    Eto ti pogledaj samo mene sta ja pisem sta sad jedem i kako se nasitim sa jakooooooooooo malooooooooooo hrane za razliku od ranije!

    Vlasnici sveta u senci ili vlada u senci su ti u stvari illluminati (prosveceni), oni pali andjeli kako ih biblija naziva ili reptili kako ih david icke (potrazi o njemu na google) naziva. To su bica iz visih dimenzija koja nas iz nize dimenzije vrte oko malog prsta jel mi prvo ne vidimo vise dimenzije, a posto postoji ono vekovno da ne postoji ono sto se ne vidi, oni sasvim slobodno vrsljaju po nama...


  6. #66

    Odgovor: Hira ratan manek

    Citat joksi kaže: Pogledaj poruku
    E Boze moj,sta sve necu da procitam,pa alal vera ovom deki,mada mi malo izgleda luuuuuuuuuuuud,jbt ne jede 13 godina,kako je ziv uopste..
    pa eto citaj po meni, ja nisam jos ni pola prakse zavrsio a vec me jako malo hrane nasiti....


  7. #67

    Odgovor: Hira ratan manek

    Citat cybermikan kaže: Pogledaj poruku
    Eto ti pogledaj samo mene sta ja pisem sta sad jedem i kako se nasitim sa jakooooooooooo malooooooooooo hrane za razliku od ranije!
    Ma jedes Ti sada jako malo, ali...ko zna dokle ces tako...zna se da covek moze najduze bez hrane...sada koristish stecene zalihe...ali, zivi bili pa videli (te)
    Budi pametan i pravi se lud

  8. #68

    Odgovor: Hira ratan manek

    Citat cybermikan kaže: Pogledaj poruku
    Eto ti pogledaj samo mene sta ja pisem sta sad jedem i kako se nasitim sa jakooooooooooo malooooooooooo hrane za razliku od ranije!

    Vlasnici sveta u senci ili vlada u senci su ti u stvari illluminati (prosveceni), oni pali andjeli kako ih biblija naziva ili reptili kako ih david icke (potrazi o njemu na google) naziva. To su bica iz visih dimenzija koja nas iz nize dimenzije vrte oko malog prsta jel mi prvo ne vidimo vise dimenzije, a posto postoji ono vekovno da ne postoji ono sto se ne vidi, oni sasvim slobodno vrsljaju po nama...

    Cekaj, bez uvrede, ali nemoj mi reci da ti verujes u ovo sto pises.
    Pa meni je ovo smesno, mozda kad bih pricala nekom detetu od pet godina, on bi mi mozda poverovao,ali mozda.

    Ne znam kako se ti nasitis sa tako jako malo hrane,a da je malo malo je.
    Znas li ti sta radis svom organizmu?
    Ne kazem da treba preterivati sa hranom, ali ovo sto ti pises po meni je besmislica.
    Hajde mi pojasni nesto.
    Sta mislis, covek koji radi na gradjevini i vuce malter citav dan, deset sat efektivnog fizickog rada.
    Koliko bi on mogao ziveti,po ovom tvom sistemu?

  9. #69

    Odgovor: Hira ratan manek

    Citat leptiric kaže: Pogledaj poruku
    Ma jedes Ti sada jako malo, ali...ko zna dokle ces tako...zna se da covek moze najduze bez hrane...sada koristish stecene zalihe...ali, zivi bili pa videli (te)
    Eo da se obavestis malo.... pravda.ru izvor pa potrazi malo po netu

    Autotrofi: Novi ljudi su se pojavili koji niti piju tekucinu niti jedu hranu

    Sva bica na planteti zemlji mogu da se podele na dve kategorije- Autotrofe I Heterotrofe. Vecina biljaka cine prvu kategoriju - oni primaju energiju iz ne-organskih stvari - sunca ili vazduha - i to tokom procesa fotosinteze. Ljudi i zivotinje spadaju u drugu grupu, koja podrazumeva ishranu sa drugim zivim bicima. Zato, ljudi, koji mogu ziveti na solarnoj i svemirskoj energiji su blizi biljkama nego drugim ljudima. Postoji grupa autotrofa i u Moskavi. Oni se sastaju u Konstantin Vasiliev Muzeju, gde dele svoja iskustva sa drugima. Tamo smo zabelezili da ako zena doji njeno dete do cetiri godina, na primer njeno dete ce lakse postati autotrof kada napuni pet godina – prosto I jednostavno.
    Majke ne jedu hranu niti piju tekucinu ali ipak imaju dovoljno mleka da podoje svoju decu. Video sam i pricao sa takvim ljudima u Moskvi koji su odbacili hranu I tekucinu od sebe. Prvo su postali vegeterijanci, izbacili su iz svoje upotrebe sve zivotinjske preradjevine. A nakon toga I vegeterijansku hranu takodje. Kada ljudi prestanu jesti fizicku hranu, oni takodje prestaju sa uzimanjem bilo kakve tekucine. Drugim recima ne piju nista.

    ”Najpoznatija autotrof zena u Rusiji je Zinaida Baranova. Starica od 67 godina iz grada Krasnodera. Ona se polako privikavala na svoje novo postojanje. Iz prva se odrekla mesa, i uzimala samo vegeterijansku hranu, I sada vec 4 ipo godine ne uzima nikakvu hranu ili tekucine. Naucnici iz Instituta Bauman ispitivajuci njezin organizam su bili vrlo iznenadjeni saznanjem da ta zene bioloski odgovara dobi do 20 godina zivota coveka. Professor Spiridonov dosao je do zakljucka da je ova penzionerka savrsenog zdravlja, svi njeni vitalni organi, ceo telesni sistem, posebno stomak, su funkcionisali savrseno dobro. Zaista ona je jako energicna i ushicena osoba da se ni ne prepoznaje da ima 67 godina, rekao je profesor. Ona je bila oslobodjena od svih bolesti, cak i od onih hronicnih. Rekla je da je bilo prilicno tesko za nju da se navikne na novi nacin zivota, ali da nije videla drugu alternativu.
    Patila je od grceva, iscrpljenosti, suvih usta, bolesti srca, pluca, jetre itd. Bilo je trenutaka kada je mislila da ce umreti. Ali zdravlje ove zene se poboljsali drasticno za samo mesec ipo dana.

    Inace izadjite ljudi iz tih ljustura i pravila na koje ste navikli, i prihvatite da postoji nesto novo i drugacije!!!


  10. #70

    Odgovor: Hira ratan manek

    Citat cybermikan kaže: Pogledaj poruku
    Tacno je "Bog to i hteo" Sta je rekao Adamu i Evi? Uzmite koljite i zderite zivotinje i njihovo meso ili da jedu SVE plodove sa drveta samo sa drveta spoznaje dobra i zla da ne jedu? aaaaaaaaaaa?
    Boli te zub? Ili su krajnici u pitanju?

    ŠTA aaa?

    Kakve veze imaju plodovi i hrana biljnog porekla sa gledanjem u sunce? I hranjenje istim?

    Ili si i ti možda jedan od -> "New Age" raznoraznih prevodioca i umnih "tumača" Svetog Pisma?


    (Mojsijeva1 – gl1)

    29. I još reče Bog: Evo, dao sam vam sve bilje što nosi seme po svoj zemlji, i sva drveta rodna koja nose seme; to će vam biti za hranu.



    Gde vidiš da Bog kaže-> "Evo, dao sam vam sunce što daje svetlo, i to će vam biti za hranu" ?!?


    Citat cybermikan kaže: Pogledaj poruku
    U svojoj audio knjizi „ The SOLution“ (Rješenje), Wayne Purdin predstavlja povijest gledanja u sunce i štovanja sunca, počevši u starom Egiptu pa sve do 21. st. Ovaj članak predstavlja upoznavanje s duhovnom praksom sungazinga (gledanja u sunce).

    Ako si pametan, tu knjigu ćeš zakopati u neku rupu, prekriti crnom zemljom(što dublje to bolje) i zaboraviti na njen lokalitet…


    Citat cybermikan kaže: Pogledaj poruku
    Sungazin je star koliko i sam čovjek. Po mitu o stvaranju sungzera Yezida u Iraku, nakon stvaranja Zemlje, Bog je poslao sedam arhanđela u rajski vrt Eden sa zadatkom da stvore i obrazuju Adama i Evu. Arhanđel Michael ih je stvorio i obdario ih dušom udahnuvši im dah života. Njegova prva lekcija se dogodila kada ih je okrenuo prema izlazećem suncu te im rekao da oni i njihovi potomci trebaju svakodnevno štovati goruću kuglu kao simbol vrhovnog Boga. Da bi unaprijedio njihovo štovanje, dao im je posebne molitve koje bi trebali izgovarati dok meditiraju za Boga.......
    Ne znam zašto, ali uvek kada ovako nešto pročitam, u’vati me neka drhtavica, propraćena tikovima u levom oku i desnoj gornjoj usni…dok mi se istovremeno mali prst na obema nogama grči, uvija, savija, i kao da hoće da iskoči iz papuče. I da nemam čarape, ko zna šta bi bilo…

    Mišolovka

    Mišolovka je jedan od simbola prevare. U početku, ona se koristila za hvatanje miševa, ali njen princip rada se tokom istorije najviše primenjivao za “hvatanje ljudi”. Princip rada mišolovke je jednostavan. Ona izgleda kao da nudi nešto veoma primamljivo, a u stvari je klopka. Žrtva koja se uhvati u mišolovku najčešće određeno vreme pati, da bi na kraju usledila smrt. U retkim slučajevima žrtva uspe da se iščupa iz mišolovke i sačuva život. Mišolovka ne nastaje sama od sebe - nju neko pravi. Onaj ko je pravi pretpostavlja određene stvari->

    1. da će žrtva doći na mesto na kome se nalazi mišolovka.
    2. da će žrtva biti oduševljena "ponudom" mišolovke.
    3. da žrtva nije sposobna da prepozna prevaru mišolovke, ili je sposobna da prepozna, ali je toliko oduševljena ponudom da sama sebe uverava da neće biti uhvaćena (ili da posledice hvatanja "nisu tako strašne").
    4. da žrtva neće moći da se oslobodi mišolovke i da će sa žrtvom moći da radi šta želi.

    Prvobitno, mišolovke su pravljene od strane ljudi za hvatanje štetočina. Vremenom su se uloge promenile, tako da su štetočine počele da prave mišolovke za hvatanje ljudi. U stvari, štetočine su počele da glume ljude i da prave mišolovke, a ljudi su postali štetočine i počeli da se hvataju u mišolovke.


    Da li je tebi prijatelju uopšte poznato, ko je bog sunca-oziris, kojeg spominješ preko one knjige, a kojeg su poštovali, klanjali se, prinosili ljudske žrtve i buljili u njega - stanovnici staroga egipta, i mnogi dan današnji – koji sebe nazivaju masonima…?

    Citat:

    "Sunce je drevni simbol životvorne i generativne moći Božanstva"

    "Obožavanje sunca postalo je osnov svih religija drevnoga sveta"


    Albert Pike, mason 33. Stepena
    Morals and dogma str:13, 593.


    Oziris je egipatski bog mrtvih i bog sunca, ali je poznat i pod mnogim drugim imenima. U Trakiji u Grčkoj poznat je bio kao Dionis, božanstvo uživanja, zabave i vina. Proslave u njegovu čast obično su se završavale žrtvovanjem ljudi i obredima orgijaškog (seksualnog) tipa. U Starom Rimu nazivan je Liber ili Bakho (Bahus). Lidijci su ga nazivali Vasarej, u Persiji je bio poznat kao Mitra, a njegovi sledbenici su se bavili astrologijom. Kod Krićana se zvao Zagrej i "postao podzemno božanstvo koje dočekuje duše umrlih u Adu i pomaže im u očišćenju".

    Frigijci poznaju Ozirisa kao Savazija, poštovan je kao sunčano božanstvo (bog sunca), predstavljan je sa rogovima, a njegov simbol bila je zmija! Na drugim mestima sreće se pod sledećim imenima: Deous, Mladi Jupiter, Kentaur, Orion, Mladi Pluton, Isvara, Krilati, Nimrod, Adoni, Hermes, Prometej, Posejdon, Buts, Dardan, Himer, Imbros, Jasius, Zevs, Jakho, Hu, Tor, Vel, Serapis, Ormuzd, Apolon, Tamuz, Atus, Herkul, i verovali ili ne – Val!
    Većina ovih božanstava su poštovana kao sunčana božanstva ili bogovi sunca.
    Obožavanje sunca skriveno iza božanstava i simbola igra veoma značajnu ulogu u masonstvu!

    Citat:

    "Sunce je hijeroglifski izvor istine , jer je izvor svetlosti."

    "Sunce, njegovo svevideće oko, nalazi se u našim ložama."


    Albert Pike, mason 33. Stepena
    Morals and dogma str:776,477.

    Citat:

    "Sjajna zvezda predstavlja veliku centralnu svetlost, koju su kao sunce, obožavali toliki narodi, pravog Boga kome se svi masoni klanjaju."

    Albert Pike, mason 33. Stepena
    Magnum opus str:7

    "Bog sunca nije stvorio ništa"

    Kaže Pajk, pa onda nastavlja->

    "Masonska ideja će uvek biti vezana za Vrhunsko Biće – nazivamo ga Velikim Arhitektom Univerzuma – jer univerzum smatramo Njegovim najznačajnijim hramom, i savršenim delom arhitekture."

    "Lucifer, Svetlonoša! Čudno i tajanstveno ime za duha tame!
    Lucifer, Sin jutra! Da li On nosi svetlost?
    Ne sumnjajte u to!"

    "Djavo, pali Lucifer ili Svetlonoša…"

    Kaže
    Albert Pike, mason 33. Stepena
    Morals and dogma str:321

    Dakle, bež’ kolko te noge nose, od koncepta gledanja i obožavanja sonceta…


  11. #71

    Odgovor: Hira ratan manek

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    Cekaj, bez uvrede, ali nemoj mi reci da ti verujes u ovo sto pises.
    Pa meni je ovo smesno, mozda kad bih pricala nekom detetu od pet godina, on bi mi mozda poverovao,ali mozda.

    Ne znam kako se ti nasitis sa tako jako malo hrane,a da je malo malo je.
    Znas li ti sta radis svom organizmu?
    Ne kazem da treba preterivati sa hranom, ali ovo sto ti pises po meni je besmislica.
    Hajde mi pojasni nesto.
    Sta mislis, covek koji radi na gradjevini i vuce malter citav dan, deset sat efektivnog fizickog rada.
    Koliko bi on mogao ziveti,po ovom tvom sistemu?
    Za bilo sta sto radis, pa i za tvoje pisanje sad po tastauri ti ne treba snaga, nego energija!!!



    vidi, ja imam preko 3 TB video materijala o nlo-ima, visim dimenzijama, reptilima... tako da to nije nesto sto sam ja izmislio... video sma ranije nlo i NIKO me ne moze ubediti da ne postoje kao ni u to odakle su... a nisu samo vanzemaljci tu u pitanju!


  12. #72

    Odgovor: Hira ratan manek

    Mi sve sto tvrdimo radimo to samo sa dokazima!

    COVEK KOJI JE ZIVEO 256 GODINA



    Prema 1933 smrtovnice iz dva casopisa Time Magazine i New York Times, Kinez Li Ching-Yun je sahranio 23 zene i preko 180 potomaka u vremenu od 256 godina za koje je ziveo..

    Da li je on stvarno mogao biti tako star? Mogao je zaboraviti svoj rodjendan. Environmental Graffiti istrazuje dalje.



    Tajne za beskonacan zivot



    “Odrzavaj miran (usporen rad) srca- metabolizam, sedi poput kornjace, zivahno hodaj kao golub i spavaj kao pas.” To su bile reci i savet koje je Li dao Wu Li Pei-fu, vojnom diktatoru, koji ga je uzeo u svoju kucu da bi naucio i spoznao tajnu ekstremno dugog zivota.



    Li je odrzavao unutrasnji mir i spokoj uma koji su ga i doveli do neverovatne tajne dugovecnosti. (Upravo mi solarnom jogom

    to radimo , jel tako deluje taj proces u nama i zato

    mozemo sa sigurnoscu biti i tvrditi da cemo i mi koji

    je upraznjavamo ziveti mnogo duze nego oni koji to

    ne rade)!!! Njegova dijeta je u sustini bila uglavnom bazirana na rizi i vinu.



    Od 0 Do 256



    Neverovatno koliko je malo poznato o Li Ching-Yunovom Ranijem zivotu. Znamo da je rodjen u pokrajini Szechwan u Kini, gde je i umro. Takodje smo saznali iz jednog zapisa, da je za njegov deseti rodjendan putovao u Kansu Shansi, Tibet, Annam, Siam i Manchuria sakupljajuci razne biljke po suncu.



    Ocigledno je, po ostalim spisima da je vise od sto godina, Li nastavio prodaju svog lekovitog bilja, a potom kasnije I prodaju bilja prikupljenih od strane drugih ljudi. On je (prema Tajmsu) imao sest-incni dug nokat na njegovoj desnoj ruci.



    Mozda mislite da je on izgledao star, zgrcen, sa oronulom kozom ili groznog izgleda, ali kako god bilo izvori iz tog vremena su ostalo zapanjeni njegovom mladolikoscu. Da li sumnjate u sve ovo? Da li je Li Ching-Yun stvarno bio star kako je on tvrdio, da mu nije rodjendan mozda upisan pogresno od strane svestenika, ili je cisto preterivanje?



    Hajde da detaljnije ovo sagledamo…



    Devet zivota Li Ching-Yun

    Po njegovim zapisima rodjen je 1736. godine i ziveo je 197 godina. Medjutim 1930. God. profesor i dekan na univerzitetu Minkuo po imenu Wu Chung-Chien, pronasao je spise koji "dokazuju" da je Li rodjen u stvari 1677. Godine. To su bili zapisi koji su pokazivali kako mu je Kineski vladar licno slao cestitke za njegov 150. i 200. rodjendan.

    Dakle postavlja se pitanje da li je on zaboravio svoj rodjendan? Da li je to cak isti Li Ching-Yun?



    Gledajuci sve to s medicinske i dokumentovane tacke gledista: Jeanne Louise Calment, francuskinja koja je umrla 1997 godine do sada ima titulu kao osobi koja je najduze zivela na zemlji i to 122 godina, sto je fenomenalna duzina vremena za ljudski zivot.



    To bi znacilo, da ako je dokaz koji je otkrio Wu Chung-Chien bio tacan, Li Ching-Yunova starosti bi nadmasila sluzbeni rekord za vise od 130 godina. Da li je ovo medicinski moguce, zakljucite sami?





    Osvrt na "MELATONIN i PINEALNU ZLEZDU"



    Postavljena je dupoko u nasem mozgu i naziva se pinealna zlezda ili pineal glend. Ova malena zlezda je snabdevac endokrinog sistema, i upravlja najvecim delom funkacija u nasem telu. Ona kontrolise i upravlja nasim " telesnim satom" proizvodeci melatonin; hormon koji bi mogao biti najvece otkrice od pronalaska penicilina, i prekidac za kontrolisanje procesa starenja. Pinealna zlezda kontrolise takodje nas ciklus spavanja, promene telesne temperature posebno pri promeni godisnjih doba. Ona govori zivotinjama kada treba da se sele u tople krajeve, upravlja njihovim odrastanjem. Usporava i ubrzava metabolizam, govori im kada da se najedu radi ulaska u hibernaciju, i kada da se bude iz nje na prolece.



    Melatonin je hormon koji ne kontrolise samo kada smo pospani, nego nam pokazuje koliko smo stari, kada ulazimo u pubertet, i kako se nas imunoloski sistem bori protiv bolesti. Obzirom da je smestena u sredini naseg mozga, pinealna zlezda nema direktan pristup suncevom svetlu. Nase oci joj salju direktnu informaciju o dnevnoj (suncevoj) svetlosti ili kada je ugaseno svetlo i kada je mrak. Sunceva svetlost stimulise pinealnu zlezdu da proizvodi melatonin,

  13. #73

    Odgovor: Hira ratan manek

    Citat cybermikan kaže: Pogledaj poruku
    Mi sve sto tvrdimo radimo to samo sa dokazima!

    COVEK KOJI JE ZIVEO 256 GODINA

    “Odrzavaj miran (usporen rad) srca- metabolizam, sedi poput kornjace, zivahno hodaj kao golub i spavaj kao pas.” To su bile reci i savet koje je Li dao Wu Li Pei-fu, vojnom diktatoru, koji ga je uzeo u svoju kucu da bi naucio i spoznao tajnu ekstremno dugog zivota.
    Nešto mi je očigledno promaklo u vezi ovog Bruce lee-a

    Njegovi saveti su->

    1. Odrzavaj miran (usporen rad) srca- metabolizam.
    2. sedi poput kornjace
    3. zivahno hodaj kao golub
    4. spavaj kao pas

    Hmm...nigde ne pominje buljenje u sunce

    A taj lee, je inače sitna riba naspram prepotopnih ljudi->

    5. Tako požive Adam svega devet stotina trideset godina; i umre.

    6. A Sit požive sto pet godina, i rodi Enosa;

    7. A rodiv Enosa požive Sit osam stotina sedam godina, rađajući sinove i kćeri;

    8. Tako požive Sit svega devet stotina dvanaest godina; i umre.

    9. A Enos požive devedeset godina, i rodi Kajinana;

    10. A rodiv Kajinana požive Enos osam stotina petnaest godina, rađajući sinove i kćeri;




    Jedini koji može da da dugovečni život je Bog! A ne bog sunca....

  14. #74

    Odgovor: Hira ratan manek

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Nešto mi je očigledno promaklo u vezi ovog Bruce lee-a

    Njegovi saveti su->

    1. Odrzavaj miran (usporen rad) srca- metabolizam.
    2. sedi poput kornjace
    3. zivahno hodaj kao golub
    4. spavaj kao pas

    Hmm...nigde ne pominje buljenje u sunce

    A taj lee, je inače sitna riba naspram prepotopnih ljudi->

    5. Tako požive Adam svega devet stotina trideset godina; i umre.

    6. A Sit požive sto pet godina, i rodi Enosa;

    7. A rodiv Enosa požive Sit osam stotina sedam godina, rađajući sinove i kćeri;

    8. Tako požive Sit svega devet stotina dvanaest godina; i umre.

    9. A Enos požive devedeset godina, i rodi Kajinana;

    10. A rodiv Kajinana požive Enos osam stotina petnaest godina, rađajući sinove i kćeri;




    Jedini koji može da da dugovečni život je Bog! A ne bog sunca....
    Ono je gore samo deo teksta koji sam ja preveo, inace govori o usporenju metabolizma sto mi radimo sungazingom i tu je spona i to je to samo na druge nacine, dajemo dokaz da je to moguce!!!

    Inace Adam je ziveo tako dugo jel mu je "Bog" rekao da jede sa svakog drveta.... a ne da kolje druge zivotinje i zdere kao vi danas!!!

  15. #75

    Odgovor: Hira ratan manek

    Citat cybermikan kaže: Pogledaj poruku

    Inace Adam je ziveo tako dugo jel mu je "Bog" rekao da jede sa svakog drveta.... a ne da kolje druge zivotinje i zdere kao vi danas!!!
    Prvo mi ne zderemo, nego jedemo namirnice zivotinjskog porekla.
    Mnogo kulturnije zvuci, slozices se.

    Drugo, naveo si Li Ching Yuna, jer si ga nasao na vikici i on je umro vec odavno,
    a u medjuvremenu mora da znate za jos nekog ko je ziv, ta nisu valjda svi pomrli, bas sad a da ne delju dvestotu godinicu?
    I iskreno ni u to ne verujem i gde se spominje njegovo gledanje u sunce?

    Trece, covek snuje Bog odredjuje

Strana 5 od 24 PrvaPrva ... 3456715 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •