Hira Ratan Manek - Strana 18
Strana 18 od 24 PrvaPrva ... 81617181920 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 256 do 270 od ukupno 349
  1. #256

    Odgovor: Hira ratan manek

    Ja nisam zavrsio celokupan proces od 45 min. da bih postavljao medicinske nalaze, ali ako bas mora i budem dobre volje na kraju, mozda cu to i uraditi.

  2. #257

    Odgovor: Hira ratan manek

    Citat cybermikan kaže: Pogledaj poruku
    hemarikon je ustvrdio gore u postu da se nocu ne luci melatonin i pomesao ga sa melaninom koji je u kozi...
    Ne laži jer ja sam "gore u postu" napisao
    Citat hemarikon kaže: Pogledaj poruku
    Svetlo sa retine aktivira signal u hipotalmusu koji potom daje signal epifizi da prekine proizvodnju melatonina. Prema tome gledanjem u Sunce se stopira proizvodnja melatonina, u organizmu će biti manje melatonina kao posledica sungazinga a nedostatak melatonina može voditi u bolest.
    Ni melamin ni noć ne pominjem.


    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    Gledas li ti tu farmu zaista?
    Ma farma je naučni dokaz...


    Citat Acky kaže: Pogledaj poruku
    [B]
    Nikola Tesla je...
    Opa, buljioci u sunce skaču u odbranu Tesle. Oćete li i sa Kosova rasterati EULEKS?


    Citat cybermikan kaže: Pogledaj poruku
    ko radi sungazing nemoze mu nista novi svinjski grup
    "grup" ne može ali da li može gripa?


    Citat cybermikan kaže: Pogledaj poruku
    taj ce uskoro propasti
    A ti jesi propao? Kroz krevet mislim.


    Citat cybermikan kaže: Pogledaj poruku
    raste mi nova kosa
    Javi i Hiri da i njemu poraste... mislim kosa

    Guzgazing

  3. #258

    Odgovor: Hira ratan manek

    Molio bih ban za ovog korisnika hemarikona jer danima spamuje i trolla na forumu, kao sto je i sad postavio licno ime, prezime sa adresom gde mi zivi majka i time zenu doveo u opasnost!!!

    Molio bih da ga banujete jer je prevrsio sve mere a i cini krivicno delo postavljajuci necije licne podatke na javni forum!

    Hvala

    Ps. molio bih da dostavite policiji njegov IP ukoliko mi se nesto desi sa majkom a meni adresu od ovog podlog nitkova!

  4. #259

    Odgovor: Hira ratan manek

    Citat hemarikon kaže: Pogledaj poruku
    Ne laži jer ja sam "gore u postu" napisao


    Ni melamin ni noć ne pominjem.
    Ja objavljujem da se povlacim sa ovog foruma sve dokle se moji licni podaci ne sklone sa ovog javnog foruma, a time gubite i reklamu na mom sajtu jer cu vas forum skinuti sa linkova prijatelja i gubite informacije iz prve ruke za ovu temu!

    Imate hemarikona pa neka vam on soli pamet mesajuci: melatonin iz pinealne zlezde sa melaminom i melaninom itd. toliko o njegovoj strucnosti za ovu temu!

    Posebno napominjem za moje licne podatke koje je Ser_Gogsy u svom religioznom zaru prekrseci ustav i zakon izneo na javni forum moje licne podatke sa adresom stanovanja a koji i dlaje tu stoje.

    Hvala na saradnji!

  5. #260

    Odgovor: Hira ratan manek

    Objavljivanje sadržaja javno dostupnih internet stranica kao što je ova

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Jel?

    Ali malo donacija sa strane ne bi škodilo...hehehe...kockice se polako sklapaju



    nije kršenje zakona. Tim pre jer si ti lično objavio tu stranicu. Ukoliko su podaci objavljeni na tvom sajtu lažni onda je to tvoja krivica.
    Guzgazing

  6. #261

    Odgovor: Hira ratan manek

    Nemoj mikana da mi dirate
    Kako cu ja sad uciti sunZgazicenas, ako nemam informacije iz prve ruke

  7. #262

    Odgovor: Hira ratan manek

    Držite se teme. Ovo je naučni forum, pa se ponašajte u skladu s tim.

  8. #263

    Odgovor: Hira ratan manek

    Pošto je ovo naučni forum tada se i iznesene tvrdnje moraju podkrepiti odgovarajućim dokazima. Kao što reče

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Mene iskreno vredja postavljanje ove teme u nauku umesto u parapsihologiju, jer vi niste dokazali da se radi o nauci. Naprotiv, mi smo ukazali da vam sva naucna objasnjenja imaju nedostatke, sto se u slucaju nauke ne zme da se desi.
    zaista je uvredljivo da se ova tema nalazi u forumu nauka. Sungazing nije nikakva nauka. Radove o sungazingu niko ne objavljuje u odgovarajućim naučnim časopisima. Čak ni oni lekari koji su navodno ispitivali Hiru Ratan Maneka. Svi radovi o solarnoj jogi i sungazingu su postavljeni na privatne sajtove propagatora tih praksi a ne na sajtovima na kojima se objavljuju naučni radovi.

    Ne treba zaboraviti da su radovi pisani za naučne časopise i publikacije pisani po odredjenim pravilima, moraju zadovoljavati odredjenu formu i moraju imati kredibilitet. Ništa od toga ne zadovoljavaju "radovi" Hire Ratan Maneka i drugih propagatora sungazinga.
    Guzgazing

  9. #264

    Odgovor: Hira ratan manek

    Mogu reci da sungazing vecim delom spada u duhovnu nauku. Tako da po meni ovo nije promasaj, vec odredjeni clanovi sa svojim postovima ovde (a lako ih je prepoznati) koji svojim nacinom razmisljanja uopste nisu azurni za bilo kakve diskusije o istom, zbog ogranicenosti shvatanja stvarnosti koja ce ljudskom rodu uvek ostati nedovoljno neistrazena, sve dok se ne pomiri sa tim i krene od 3D ka visim dimenzijama radi spoznaje.

  10. #265

    Odgovor: Hira ratan manek

    "...zbog ogranicenosti shvatanja stvarnosti koja ce ljudskom rodu uvek ostati nedovoljno neistrazena, sve dok se ne pomiri sa tim i krene od 3D ka visim dimenzijama radi spoznaje."


    i ondaK rekoh sebi " čoveče... ljudu... glup si!... ovo je nauka bre ej!"
    teška srca, al moradoh da priznam sebi
    ...najvaniji znak je - znak pitanja.

  11. #266

    Odgovor: Hira ratan manek

    Eto do cega nas je doveo puki materijalizam, da sami sebi budemo robovi svog nedisciplinovanog uma. To se zove moderna civilizacija XXI veka.

  12. #267

    Odgovor: Hira ratan manek

    Citat Acky kaže: Pogledaj poruku
    Mogu reci da sungazing vecim delom spada u duhovnu nauku.
    Ovo je forum nauka i tehnologija pa ste zalutali jer je nauka materijalistička a tehnologiju da ne pominjem.
    Guzgazing

  13. #268

    Odgovor: Hira ratan manek

    Citat nelesko kaže: Pogledaj poruku
    Evo jos lepse slike



    Sad treba povezati sintezu ATP-a uz pomoc svetlosti kod biljaka sa sintezom ATP-a uz pomoc svetlosti kod coveka

    Hemoglobin se nalazi u eritrocitima koji poseduju mitohondrije u kojima se vrsi sinteza ATP-a.

    Eritrociti su u krvnim sudovima oka najizlozeniji suncu.
    Na slici nije prikazan hemoglobin već struktura hema. A ni ta formula nije tačna jer fali jedan ugljenikov atom. Osim toga ni na jednoj strukturi nisu prikazani vodonikovi atomi. Ugljenikovi atomi su dati kao jednovalentni i trovalentni, budalaštine, formule su napisane da bi se manipulisalo činjenicama radi lažnih zaključaka.

    Hemoglobin je daleko složenije strukture od hlorofila. Kod ljudi, hemoglobin se sastoji od četiri proteinske podjedinice. Svaka podjedinica se sastoji od proteinskog lanca strukture α-heliksa vezanog sa neproteinskom hem grupom. U hem grupi je atom gvožđa vezan sa četiri atoma azota koordinatno-kovalentnom vezom u središtu porfirinskog prstena.

    Sintezu ATP-a uz pomocu svetlosti kod biljaka sa sintezom ATP-a uz pomoc svetlosti kod coveka nećeš moći povezati jer svetlost nije od značaja za sintezu ATP-a. Sinteza ATP-a se odvija i u potpunom mraku. Da nije tako čovek ne bi mogao da se pomera kad Sunce ode na počinak.

    Kvazi nauka je oduvek bila omiljen alat lažova i manipulanata. "Eksperti" sungazinga nisu ništa novo u plejadi lopova koji pokušavaju na "dobrovoljnoj" osnovi da prazne tudje džepove. Laicima njihova argumentacija može da izgleda "naučno" jer su poluistine izvadjene iz konteksta veoma efikasno sredstvo za mlaćenje prazne slame.
    Guzgazing

  14. #269

    Odgovor: Hira ratan manek

    Citat GLANCE kaže: Pogledaj poruku
    "...zbog ogranicenosti shvatanja stvarnosti koja ce ljudskom rodu uvek ostati nedovoljno neistrazena, sve dok se ne pomiri sa tim i krene od 3D ka visim dimenzijama radi spoznaje."


    i ondaK rekoh sebi " čoveče... ljudu... glup si!... ovo je nauka bre ej!"
    teška srca, al moradoh da priznam sebi
    Šta su to više dimenzije? Kako ih definišeš? Da li postoje sada ili su postojale ili će tek postojati?
    Guzgazing

  15. #270

    Odgovor: Hira ratan manek

    Slazem se, povlacim se ali ja cu se povuci trajno, mozda kad kad bacim pogled na forum cisto da vidim sta ce jos lupetati. Oni ovo ne zele prihvatiti, jer to njihova nauka nemoze prihvatiti i to verovatno zato sto se ovo ne vidi pod mikroskopom. Zato je i Hemarikon rekao da su cakre za njega slanina.

    Evo jednog teksta koji ukratko opisuje sta su to cakre:

    >>Središta čovjekove životne energije. U istočnjačkoj medicini, koja je još davno prije Zapada otkrila da je sve energija, sustav čakri ili energetskih središta ustanovljen je i priznat već tisućama godina, a danas se sve više uvažava i u zapadnoj kulturi, prije svega među liječnicima.
    Čakre su energetska središta, transformatori energije, koji naše tijelo povezuju s univerzalnom svemirskom energijom (ta svemirska energija u različitim kulturama nosi različita imena: či prana, orgon.). One tu energiju usisavaju, dijele na sastavne dijelove i po energetskim kanalima ili nadijima šalju u žlijezde s unutrašnjim lučenjem, živce i krv.
    Postoji više čakri. Najčešće govorimo o sedam glavnih čakri koje su smještene u sredini tijela, a raspoređene su odozdo prema gore tako da svaka iduća podrazumijeva višu razinu postojanja. Čakre su povezane s živčanim centrima kralježnice i djeluju na zdravlje materijalnog tijela i duha. Svaka od sedam čakri napaja važne organe u materijalnom tijelu, te je povezana s njoj odgovarajućim organima, žlijezdama i spletovima živaca.
    Čakre su zapravo stožasti vrtlozi, koji se vrte velikom brzinom i metaboliziraju energiju, a boje čakri povezane su s frekvencijom energije, koju čakra metabolizira pri određenoj brzini.
    Svaka čakra ima svoju prednju i stražnju stranu. Prednja strana povezana je s čovjekovim osjećajima, stražnja s voljom.
    Čovjek je zdrav, ako su mu čakre usklađene i otvorene za protok energije; što više energije protječe kroz čakre, čovjek je zdraviji.
    Ako čakra ne može metabolizirati energiju, kažemo da je blokirana. Tok energije je preslab, pa pojedini dijelovi tijela nisu opskrbljeni s dovoljno energije.
    Stoga postepeno nastaju kvarovi i smetnje koje prepoznajemo kao bolesti ili različite psihičke poteškoće na materijalnoj razini čovjekovog postojanja.<<

    Upravo ovaj protok energije sungazingom mozemo stabilizovati i dovesti je u harmoniji. Jer sungazingom ne samo da manje ili vise uticemo sugestivno na sebe, suncevu energiju upijamo iz prostora bez obzira da li gledamo u sunce ili ne. Ali razlika je ta sto gledanjem dobijamo najveci priliv ove pozitivne energije koja svojom snagom budi celokupan proces. Zbog toga se postize mentalno i fizicko zdravlje kao i jak imunitet. I naravno kada pricamo o sungazingu, ne radi se samo o tome da se zivi bez hrane, ne to zavisi od mnogih faktora, i HRM je rekao da to nije razlog. Razlog za sungazing je zdravo psihicko i fizicko telo, a pored toga se postizu i dodatni benefiti.

    Da li je sad jasno da se ovo ne vidi pod mikroskopom, i pored toga sto danas postoje uredjaji koji mogu snimiti ljudsku auru... jeli moguce da ta danasnja opsta nauka i dalje nema objasnjenja sta je ustvari aura i odakle dolazi... u XXI veku smo, sa ovako razvijenom tehnologijom i ovoliko pameti, ali najvaznije o ljudskom telu i dalje neznamo... zalosno je sto su ljudi pre hiljada godina o ovome znali a mi danas ne prihvatamo... mada ja bih rekao da sve "oni" znaju nego cute. I naravno nije ovo sve, ovo je samo mali delic...

    Hemarikone znam da mislis da su ovo gluposti, onda neka... po teoriji tvojoj ipak je sigurnije sa slaninom kao sto si rekao, koja po meni u vecim dozama moze samo stetiti organizmu i nista drugo.

    A sad odoh, i ja vas ostavljam da nastavite sa raspravama, kao i evo ovaj moj post donece vam puno inspiracije za negiranje sungazinga, jer ovde nema slanine... necu se vredjati mozete me slobodno kritikovati da su ovo gluposti, ja licno nemam nikakve koristi ako neko ovo odbaci, tu sam da pomognem ali posto imam osecaj da vecina tako ne misli onda cu se povuci. Vase "vise Ja" je ono sto je pozitivno i to vam otvara da bolje spoznate stvarost oko sebe, nemojte dozvoliti da vam Ego upravlja zivotom. Pozdravljam sve i ako sam nekog slucajno uvredio, izvinjavam se ...
    Poruku je izmenio Acky, 29.10.2009 u 00:45

Strana 18 od 24 PrvaPrva ... 81617181920 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •