Hira Ratan Manek - Strana 19
Strana 19 od 24 PrvaPrva ... 91718192021 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 271 do 285 od ukupno 349
  1. #271

    Odgovor: Hira ratan manek

    Situacija je takva da ste se udaljili od teme i prešli granicu lepog ponašanja.
    Molim vas vratite se na diskusiju o temi.

  2. #272

    Odgovor: Hira ratan manek

    Kada ovde mogu da se pisu svakve gluposti van teme, spameovi, trollanja, da se postavljaju neciji licni podaci itd sto nema direktne veze sa ovom temom i ja cu postavljati svoj dnevnik koji je direktno vezan za istu jer je dokazuje u praksi!

    U nauci neke tvrdnje ako se ne dokazu prakticno one ne opstaju! Prema tome da nije ni jedan moderator skinuo moj dnevnik sa ovog foruma jer cu ga opet postaviti pa me banujte sami to je vasa stvar a onda neka ostali citaoci prosude kome ste ovde drzali stranu i ko ima prava a ko nema (to govorim jer mi od pocetka nije dozvljeno da postavljam svoj dnevnik i iskustva ove prakse kao na ostalim forumima)... !!!

    182. dan (jutro i vece) 07. Oktobar 2009. god.
    15 minuta i 20 sekundi ujutro i 15 minuta i 20 sekundi uvece. Predivan uradjen sungazing ujutro sa terase a uvece sa ulaznih vrata koja su okrenuta prema severo -zapadu. Kada sam zavrsio sa gledanjem u sunce i drzao zatvorene oci video sam kao neke crvene energetske zle zmijske oci koje su me gledale, imao sam osecaj da ce me progutati ali da ih je nesto drzalo i nesto im jace branilo da to urade. Za divno cudo videci takav prikaz u opste se nisam uplasio… samo sam se iznenadio sto vidim to sto vidim i shvatio sam da sam tog momenta pobedio strah koji sam imao od nepoznatog ali I od zmije. Na jelovniku: Preslatko Sunce, solarna voda, i malo caja.

    183. dan (jutro i vece) 09. Oktobar 2009. god.
    15 minuta ujutro i 15 minuta i 50 sekundi uvece. Ovde bih zeleo navesti dozivljaju iz oba puta gledanja jer su mi zaista impresivni. Kada sam drzao zatvorene oci ujutro sam video ljubicasti kruzic koji se sirio I skupljao I svaki put kad se skupio, ispustao je kao neke varnice. Uvece sam video ogromno crvenilo i kao da su se formirali neki energetski oblici. Bilo je predivno!

    21. 10. 2009. Dopunjavanje energijom od 21 minut jer je Sunce zaslo za horizont pa nisam uspeo odraditi dalje. Dakle, dopunjavanja kada ne stignete uraditi vas redovan sungazing ne racunate nikad u vreme, to neka vam je samo na dopunjavanje energije. Propusti u danima su radi izuzetno loseg vremena!

    184. dan (popodne oko 14:30h) 27. Oktobar 2009. god.
    UV je na 2 i sigurno je za sungazing i uzivancija za oci, telo i duh moze poceti! 31 minut sungazinga. Posto je zimsko vreme i moze se gledati u sunce kada je UV na 2 ili ispod 2, pristupio sam svom sungazingu i punjenju energijom cim se sunce pojavilo iz oblaka. Sunce je bilo malo jace pa se tada preporucuje gledanje na vise nacina, vi izaberite koji vam nacin najvise odgovara. Mozete drzati ruke iznad vasih ociju i glave i kroz prste gledati u sunce, mozete uzeti neki belu providnu tanku tkaninu (gazu) I gledati kroz nju… za mastovitije sungazere mozete si napraviti naocare od gaze i kartona, moj nacin sungazing kada je malo jace sunce je da gledam kroz prste ili kroz krosnju drveca. Posebno za one koji su na manjim minutama preporucujem da gledate kroz krosnju drveta i “podesite” sunce kako vama odgovara da vam ulazi kroz oci.

    28. oktobar 2009. god. Oko 10h UV je na 0 i uradio sam 15 minuta dopunjavanja suncevom energijom, jer je sunce pobeglo iza oblaka i napustilo me je! Bio sam malo razocaran sto necu moci dalje gledati, uracunati svoje vreme I naravno jacati um, telo i duh, ali isto tako i imunitet dalje, mada sam sada vec 1 milion posto siguran da ce me obici ova svinjeca gripa i bilo koja druga bolest ipak imam u vidu jacanja imuniteta do te mere da mi nista spalja ne moze nauditi da budem nad covek!
    185. dan 30. Oktobar 2009. god.

    31 minut i 10 sekundi konacno idemo dalje…. Konacno dosezemo sledeci nivo! 11h je UVje na 0 i sigurno je za sungazing I danasnja doza punjanja moze da pocne…. Cool! Predivan sungazing sam odradio sa svoje terase u sungazing majici i sortsu, e ovo je bilo previse za stariju komsinicu koja me je videla kako gledam u sunce i krstila se cesto ponavljajuci neke molitve (nisam cuo tacno sta da bih napisao pa cu to izbeci), dakle nije mogla izdrzati i onda je glasno upitala ne znam samo koga jer je bila sama na terasi: Pa dobro zar njemu u opste nije hladno ja sam se smrzla? Kako moze 30 minuta stajati tako mirno i gledati u sunce po ovakvom vremenu u tim kratkim pantalonama i toj majici? Samo sam je iskulirao I nastavio dalje gledati jer ne volim da me neko prekida…. Kada sam kasnije isao u prodavnicu tako u sortsu i kratkoj majici (ne da bih izigravao neku budalu jer hladnocu u opste ne osecam a lice i celo telo mi sve gore od toplote i prijatne uzarenosti posebno u obrazima)… pa mi smeta ako se obucem jace posto sav zracim toplinom i slusam samo svoje telo! Dakle, pitala me je kako mi nije hladno i kako se ne bojim da cu se prehladiti? Odgovorio sam joj da je to zato sto u opste moje telo ne oseca hladnocu i da mi je cak prijatno tako setati po kuci i napolju. (To je moje licno iskustvo ne mora biti za svakog ko radi sungazing tako)… I rekao joj sto se tice bolesti da se ne mogu razboleti jer osecam kao neki energetski omotac oko sebe koji je u stanju zastiti moje telo od bilo kog spoljnaog i unutrasnjeg uticaja.


    186. dan 31. Oktobar 2009. god.
    31 minut i 20 sekundi predivnog sungazinga! Sungazing sam uradio oko 13:30h kada je UV bio na 0 i sunce prijatno za oci. Nasao sam novo mesto za sungazing u ovo doba dana, i novog drugara da nisam sam kada radim sungazing, to je moj predivni brat drvo u dvoristu kroz cije krosnje se sunce probijalo puneci me svojom energijom kroz oci. Zaista je divno raditi sungazing i imati svoj licni tjuner za podesavanje primanja suncevih zraka kroz krosnju drveta taman koliko ti je to dovoljno za oci, samo se pomeris malo levo ili desno i nastelujes taman koliko ti je dovoljno sunceve svetlosti a da ti ne smeta za oci vec da ti je sve prijatno i sa uzivanjem. Nakon zavrsenog sungazinga pored drustva brata drveta :D video sam mnogo plavih krugova koji su igrali na sve strane praveci razne figure… predivno!!!

    187. dan 01. Novembar 2009. god.
    31 minut I 30 sekundi! Ekstra sungazing pored mog drvenog brata, I kroz njegove ruke :D WoW, toplota mi je sve jaca i jaca u obrazima posebno, nije mi hladnoiI ne osecam fluktacije vremena, energetski omotac oko mene je sve veci i sve jaci da nekada ljudi u autobusu se sve guraju oko mene posebno samo da me dotaknu jer osete energiju koja izvire I zraci iz mene. Ne morate biti nesto posebno mudri da biste to shvatili I razumeli tj. Prometili kako se svi hoce “ogrebati” bar za malo energije koja izvire iz mene. Kada sam pre neki dan imao tretman masaze stariji covek mi je platio 2 tretmana jer nije hteo da stanem sa masazom koja mu je prijala za telo, svo vreme je govorio kako je osecao neke trnce I tolplotu da izviru iz mojih dlanova, rekao mi je sto sam ja i sam znao da imam neverovatno jako energiju i da mu to jako prija da samo nastavim da radim dalje… naravno taj dan sam uzeo duplo vise para nego obicno I stekao redovniju musteriju koja ce me preporuciti dalje.
    Poruku je izmenio cybermikan, 01.11.2009 u 19:55

  3. #273

    Odgovor: Hira ratan manek

    Samo da priupitam, je l ti i kad zatvorish ochi vidish tu energiju i te krugove ?

  4. #274

    Odgovor: Hira ratan manek

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Samo da priupitam, je l ti i kad zatvorish ochi vidish tu energiju i te krugove ?
    Tako je! Uvek se posle gledanja oci drze zatvorene i onda se vidi "licni kaleidoskop"


  5. #275

    Odgovor: Hira ratan manek

    Nadam se da si svestan da to nisu nikakve vizije i prikazi nekakvih vishih energija, vech prosto manje vishe privremeno oshtechenje retine preopterechene dugotrajnim izlaganjem svetlu i UV zrachenju?

    Inache, ja nechu da brishem dnevnik jer smatram da je priceless ) Samo josh nisam siguran da je ovo pravo mesto za njega

  6. #276

    Odgovor: Hira ratan manek

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Nadam se da si svestan da to nisu nikakve vizije i prikazi nekakvih vishih energija, vech prosto manje vishe privremeno oshtechenje retine preopterechene dugotrajnim izlaganjem svetlu i UV zrachenju?
    Hm...ne! Meni su ocu u savrsenom stanju bar tako kaze oftalmoloski zadnji izvestaj i to je samo jos jedan dokaz i nalaz koji spremam za januar- februar mesec i gostovanje u emisiji "Na rubu znanosti" koja ce biti kao neki feeback na Hirine informacije....

    A, evo sta kazu i drugi ljudi...

    Sungazing- Solarna Meditacija- Suncarenje Dobro Dosli Na Balkanski Sajt Portal Vecno Mladih i Dugovecnih Ljudi!!! - Guestbook

    To je otvaranje 4. dimenzije kako god to vama zvucalo ovde....

    Poruku je izmenio cybermikan, 01.11.2009 u 19:51

  7. #277

    Odgovor: Hira ratan manek

    Citat cybermikan kaže: Pogledaj poruku
    Hm...ne! Meni su ocu u savrsenom stanju bar tako kaze oftalmoloski zadnji izvestaj i to je samo jos jedan dokaz i nalaz koji spremam za januar- februar mesec i gostovanje u emisiji "Na rubu znanosti" koja ce biti kao neki feeback na Hirine informacije....

    To je otvaranje 4. dimenzije kako god to vama zvucalo ovde....

    E, ja imam pitanje:

    a šta je sa kakEnjem?

    Mislim, kako probavni trakT reaguje na suncogleD?



  8. #278

    Odgovor: Hira ratan manek

    Pitanje je kolko che ti ochi potrajati, ako i poverujem u to shto kazzesh....No kako bilo, svi znamo shta znachi biti zaslepljen jakim svetlom ili dugo gledati u jedan izvor svetlosti, bio on sunce, svecha ili sijalica... uvek che njegova slika ostati izvesno vreme "urezana" u retinu oka...
    Neka josh uvek i nemash neke ozbiljne posledice, ali to svakako nisu chudesni prikazi i otkrovenja.

    Na rubu znanosti? Doista? Ako drugi gost bude Satja Sai Baba mozda materijalizuje neki ratluk...

    E, ja imam pitanje:

    a šta je sa kakEnjem?

    Mislim, kako probavni trakT reaguje na suncogleD?
    E pa kako ne znash, opshte je poznato da sungejzeri kake kuglaste munje!

  9. #279

    Odgovor: Hira ratan manek

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    E, ja imam pitanje:

    a šta je sa kakEnjem?

    Mislim, kako probavni trakT reaguje na suncogleD?


    Sve je i tu OK nema sta brines....


  10. #280

    Odgovor: Hira ratan manek

    Citat cybermikan kaže: Pogledaj poruku
    u emisiji "Na rubu znanosti"
    Eeee, ako je reč o "Na rubu znanosti" da vidimo kakve emisije priprema čuveni hrvatski pjevač Krešo. Solarna Joga Sa Prevodom. Citirano je tekst sa video snimka. Ostalo su moji komentari.

    (0:00, spiker) Tradicija legendi o besmrtnicima u Azije je vrlo duga
    # Naravno a šta kažete na legendu o jednorogu, i to je legenda samo ko tvrdi da je video jednoroga navuku mu ludjačku košulju.

    a već se u prastarim Kineskim tekstovima spominju mudraci čiji je životni vijek bio i po nekoliko stotina godina. Uglavnom se to pripisivalo vrlo dugom zadržavanju daha i sličnim tehnikama koje pod imenom pranajama nalazimo i u Indiji.
    # Povodom zadržavanja daha poznato je da ronioci na bisere imaju kratak životni vek oko 30 godina upravo zbog predugog zadržavanja daha.


    I danas neki vjeruju da se praotac taoizma nalazi još uvek krije negde živ u špiljama Altaja a starot mu se mjeri tisućama godina.
    # Aha i udvara se prababi Ramzesa II.


    Ozbiljnije se fenomen fantastično starih ljudi počeo istraživati u XIX stoljeću kada su britanske okupacijske vlasti u Indiji zabilježile postojanje yogija koji su navodno imali više stotina godina.
    # Još samo da su te iste vlasti zabilježile i datum rodjenja pa onda ništa ne bi bilo navodno.


    Dio tih ljudi je kako se vjerovalo poznavao jednu od najčuvanijih tajni svjeta svih vremena solarnu yogu odnosno način kako se fizičko tjelo može podmladiti izravnim upijanjem sunčeve energije preko očiju.
    # Solarna yoga nije praksa yoge jer reč solarna nije Indijskog porekla.


    Sredinom prošlog stoljeća stanoviti je Swami Višunadanda pred skupom znavstvenika oživio mrtvog vrabca tako da je osobitom lećom u njegovo oko usmjerio sunčeve zrake.
    # I onda su u Holivudu došli na ideju da snime seriju izuzetno profitabilnih filmova o Frankeštajnu.


    Iako je vrabac živio samo jedan sat gotovo da nema zapadnog autora koji se ne poziva na ovaj fenomen kada je u pitanju tajna solarne yoge.
    # Ovo je dokaz isto koliko je dokaz da je neko izvršio ubojstvo jer je ubojstvo strašan čin.


    Razvijena je teorija o tome da je moguće živjeti samo od sunčeve energije zato što je razlika u strukturi klorofila iz biljaka i hemoglobina iz ljudske krvi neznatna.
    # Razlika izmedju klorofila i hemoglobina je ogromna. Klorofil je boja, fotosintetski pigment dok je hemoglobin složen protein. Klorofil služi da kvant svetlosti inicira rekciju

    2H2O + 2NADP+ --> O2 + 2NADPH + H+

    Prema tome ovde se troši enrgija i oslobadja se kiseonik. Hemoglobin služi za prenos kiseonika kroz krv do mesta gde će se trošiti i osloboditi energiju. Jasno je da hemoglobin nikd neće vršiti funkciju klorofila ma koliko neko buljio u Sunce.


    One koji su vladali moćima manipulacije sunčevom svjetlošću nazvali su onim koji se hrane božjom manom.
    # U cirkusima ih nazivaju madjioničari.


    Vjerovatno bi sve ostalo na legendi da zapadnom hemisferom prije tri godine nije odjeknula senzacionalna vjest.
    # Toliko je bila senzacionalna da su svi strepeli od skoka cene nafte.


    Hira Ratan Manek 67-mo godišnji inženjer mehanike s juga Indjije već 7 godina živi od šalice vode dnevno i sunčeve energije. Naime i sama medicina tvrdi da čovjek koristi samo 6-7% mozga.
    # Non Sequitur, to što čovek koristi VOLJNO 6-7% (neke procene idu do 25%) mozga nije dokaz da je ciga 7 godina živio od šalice vode dnevno i sunčeve energije. Inače čovek koristi sve delove mozga samo što su neki delovi nedostupni voljnoj kontroli. Na primer aktiviranje pinealne žlezde vrši hipotalamus u vreme kad je čovek u dubokom snu bez svesti.

    Osim toga sam Hira Ratan Manek je potvrdio pije jogurt, sokove, mlaćenicu, da je više puta jeo "čvrstu ranu" a postoje i svedoci koji su ga uhvatili da noću krišom krade hranu iz frižidera. Stan mu je uvek bio dobro opskrbljen hranom.


    A Manek je zaključio kako bi se pri korištenju punog kapaciteta mozga izvukle sve čovekove urodjene sposobnosti. Tako je on uz sunčevu energiju i mantru gaitri otkrio način aktiviranja svog mozga.
    # U to ne sumnjam. Od onda solari po Evropi i prebogtoj Amerci, dakle veoma je aktivirao mozak. Još i da ovce aktiviraju svoj mozak. Ali ovcde su za šišanje.


    (2:10, govori ciga) Prema mantri gaitri moramo prihvatiti prigrliti sunčeve zrake u ovo fizičko tjelo. Moramo dopustiti da se natalože. Kako se povećava količina sunčeve energije tjelo postaje spremište sunčeve energije. Kad se tjelo napuni sunčevom enrgijopm ljudski mozak se rasvjetli i aktivira. Tada postajete nadčovjek superiorno biće.
    # A on je znači nadčovjek, superiorno biće. Svaki ciga svoga konja fali.


    (3:02, spiker) A da bi svako od nas postao superčovjekom potrebno je jedan dan odlučiti stati bos na zemlju te provesti 10 sekundi gledajući u Sunce. Svaki idući dan period upijanja solarne energije potrebno je produžiti za 10 sekundi i izdržati u tome.
    (3:18, govori ciga) Kad nakon otprilike 6 mjeseci dosegnete 20 minuta gledanja u Sunce sve vaše fizičke bolesti su pod kontrolom i nestaju. Oslobodjeni ste svih fizičkih oboljenja. Kako se to dogadja? Svi naši unutarnji organi srce, pluća, jetra, bubrezi ovise o duginim bojama u sunčevim zrakama. Ako je neki unutarnji organ bolestan razlog
    je nedostatak odredjene boje sunčevog spektra. Kad tjelo primi tu boju bol nestane. Ali ne samo bol. Kako nastavljamo nako otprilike 7 i pol mjeseci glad popušta. Više ne postite ne odričete se hrane. Možete nastaviti obavljati svoje dnevne obaveze bez ograničenja. Morate samo nastaviti gledati u Sunce. To će vam pomoći.
    # Što je babi milo to joj se i snilo. Kao što i vama sve najbolje od sveg srca želimo i da vam u životu bude sve najbolje i da vam bude dobro kao što se sve može najbolje poželjeti...


    (10:05, spiker) Podsjećalo bi to na novinarsku patku da ne postoji dokument koji je potpisalo čak 6 endrokinologa a iz kojeg je očito da je Manek svoju sposobnost demonstrirao pred lječničkim stručnim timom i to u razdoblju od čak 211 dana.
    # Ded na videlo taj dokument! Kako takv dokument ne postoji ili ne potrvdjuje ništa spektakularno tada je to zaista novinarska patka.


    Maštu su posebice zapalile priče koje su procurile iz svemirske agencije NASA. Eksperti žele istraživati Manekov fenomen ne bi li iskoristile njegove mogućnosti preživljavanja za buduće svemirske letove.
    # Te priče i dan danas su samo priče. Ne postoji nikakav NASA izveštaj o navodnim istraživanjima Manekovog fenomena. Taj izveštaj nisu pronašli ni oni koji su se direktno obraćali NASA. U medjuvremenu je NASA objavila svoj izveštaj koji se može pronaći i govori upravo o štetnim posledicama u obliku katarakte koje preživljavaju astronauti kao posledica ekspozicije UV zračenju i to više godina nakon ekspozicije iako se problemi nisu odmah manifesvovali.


    Stvari su dovedene do usijanja kada je nizozemski tim lječnika 30 dana ispitivao Prahlade Džamija asketu iz savezne države Maharaštre koji je u izolaciju stavljen bez hrane i vode.
    # Ded na videlo i taj dokument.


    Ipak nisu svi solarni jogiji podvrgavani tako rigoroznim znavstvenim testovima. Najpoznatiji od njih svakako je najpoznatiji lutajući svetac San Yogi Umanšakara čovjek koji se bez problema kreće himalajskim vrhovima pješice polugol čak i kada se radi o temperaturama od minus 20 celzijevih stupnjeva. Iako satima gleda u Sunce iz njega kako kaže crpi energiju. Lječnici su ustanovili zapanjujuću činjenicu njegove su oči sasvim zdrave.
    # Kao i mnogim Rusima koji se svake godine redovno kupaju u zaledjenim sibriskim rekama. Ima toga i u drugim sredinama, pa od skora i na Savi su počele da se redovno održavaju takve manifestacije umesto ranije pojedinačnih. Niko nije pomenuo da se bavi buljenjem u Sunce, jednostavno reč je o "čeličnim" ljudima.


    (6:20, Umašakara) Mnogi lječnici savjetuju da ne gledate u Sunce bez zaštite. Ključ je u našoj vjeri. Možemo gledati u Sunce bez opasnosti i uživati u njemu. Bez treptanja. To možete vježbati korak po korak.
    # Ako je reč o vjeri svak može da vjeruje u što hoće.


    (6:35, spiker) Oni koji Umašakaru poznaju tvrde da posjeduje nadnaravne moći u koje spada i inedia višemjsečno potpuno gladovanje bez ikakvih posledica za organizam. Ovo ipak nadasve opasna praksa samo za izabrane jer može dovesti do sljepoće premda yogi koji su upućeni u njezine tajne tvrde da ona krije ključ vječnog života.
    # Verovatno i jeste za izabrane u tom smislu da imaju nešto u oku što im pomaže da ne oštete retinu. Na primer kataraktu.


    (7:02, voditelj) Evo gospodine Plečko gledanje u Sunce zahtjeva dodatno objašnjenje. O čemu se radi?

    (7:06, Plečko) Prvo i prvo moram upozorit vrlo ozbiljno ljude da se u to bez zaista morate raditi isključivo pod nadzorom visokokvalificiranog i ovdje kao što imamo Umašakara ili Hira Ratan Maneka. Prema tome ovoga šta se dogadja gledajte teorija govori sljedeće. Ta sposobnost se naziva inedia to smo čuli da čovek gubi glad nestaje gladi i tako dalje. Nakon 15 minuta gledanja bez treptanja u Sunce ko to može postić gube se mentalni problemi mentalne bolesti.
    # Naravno ko u ovo poveruje ne može da poludi može samo biti lud ili prevarant.


    Nakon 30 minuta gube se fizička oboljenja problemi fizički i tako dalje.
    # Odlična tehnika za lečenje raka kože. Izadje oboleli na sunce i "izleči se".


    Postupak ide do 44-og minuta. Tu je kraj.
    # Amin. O mrtvima sve najbolje.


    E sad to se smatra da krv kompletna prodje organizmom kroz našu retinu u očima u tom periodu
    # To se smatra, a šta je zaista?


    i to je jedino mjesto gdje Sunce dodiruje izravno korpuskule krvne. Znači krvna zrnca direktno su izložena Suncu jedino fizički u našim retinama znači u očima
    # Lepo zveči a dokaz?


    i tu dolazi do nabijanja te te pomoću energije koju su Egipćani nazivali niter.
    # Ako nema dokaza tu su Egipćani.


    I time ta ljudska krv dobiva jedno posebno svojstvo karakteristiku i naravno prema tvrdnjama i prema istraživanjim koja je NASA provela sa Hira Ratan Manekom
    # I gde je taj dokument koji potvrdjuje da je NASA bilo šta utvrdila na cigi?


    potpuno se na neki način ne razjašnjen totalno izgubio apetit i taj čovek nije godinama jeo ništa pije samo jednu šalicu vode dnevno.
    # Čemu laganje da ništa nije jeo. Upravo na snimcima HRT ciga lično objašnjava da je jeo. Nije puno, malo, malkice...


    Ali ponovno moram napomenuti meni je dobro poznata ta praksa
    # Ma on je stručnjak za žutu štampu pa kad kaže da mu je nešto dobro poznato onda je to autoritet u koji se ne sumnja, pitajte ga on će sam potvrditi da govori istinu prema tome to je istina, kad vam on kaže.


    i znam da je jako opasno za oči i za ljude koji su neiskusni se u to upuštati bez strogog nadzora i vrlo vrlo opreznog povećanja tog vremena.
    # Naravno da je opasno, to znaju i deca.


    (8:38, voditelj) Što se tiče ovog da mu nije potrebna hrana neki povezuju hemoglobina sa klorofilom pa kako biljke mogu možemo i mi kroz
    (8:48, Plečko) Tajna je u tome da u evoliciji mi smo zajednički nastaju biljke i ljudi od nečeg ishodišta istog. Naime u čemu klorofil ima istu strukturu kao hemoglobin samo na tom u sredini magnezijum u klorofilu a željezo u hemoglobinu.
    # Hemoglobin i klorofil se u molekulskoj masi razlikuju kao voda i recimo šećeri. Naime hemoglobin ima daleko veću molekulsku masu, protein je i ima sasvim drugu ulogu u organizmu od klorofila.


    Ta velika sličnost potiče neke da misle da bi se transfer energije kakav vrši klorofil u biljci mi mogli pomoću hemoglobina gledajuć u Sunce izvršit u našem organizmu.
    # Mnogo više je razlika izmedju hemoglobina i kolorfila. Tačno je da klorofil apsorbuje energiju ali hemoglobin apsorbuje kiseonik. To i nije neka sličnost već razlika.


    To je jedna teoretska postavka koja je dopadljiva
    # Svakako i on zna da to služi samo za potpaljivanje mašte.


    medjutim daleko je dan kada ćemo je neosporno dokazati.
    # Nije daleko, već je dokazano da klorofil vrši sasvim drugu funkciju od hemoglobina.


    Ali moramo jednu stvar napomenuti. Tu vi imate na zapadu ljude kršćanski svetac jedan katolički Nikolas Fon Frije on je živio on je mogao gledati u Sunce satima i živio je isključivo od te Sunčeve energije. Dokazano je da je tjednima, danima, mjesecima nije ništa jeo pio je samo vodu.
    # Ovde je kršćanstvo dominantno pa nije loše potražiti saveznike. Eto imate "dokaz" solarnu yogu potvrdilo i kršćansvo.


    Imate doktoricu Barbaru Mor koja je najavila da će živeti 150 godina i da na sličan način pomoću te inedie hodala oko pješice nije jela mjesecima medjutim dogodila se tragedija poginula je u saobraćajnom udesu pa nismo nikad mogli saznati dal bi joj to uspjelo pošlo joj za rukom.
    # Nego, recite vi koliko biste želeli živeti?


    Vi imate u povjesti dosta tako slučajeva ljudi koji su se hranili pomoću te te te sunčeve energije. Prem tome to je ta solarna yoga je jedan od najvećih misterija vjerojatno svih vremena. Definitivno u području yoge istoka i tako dalje to je najčuvanija tajna.
    # To je tolika tajna da će večito ostati najtajnija tajna u zoni sumraka.

    Eto toliko o "znanosti" u "Na rubu znanosti".
    Guzgazing

  11. #281

    Odgovor: Hira ratan manek

    Da li ima ovde neki doktor neuropsihijatar molim vas? Jasno je da ovde imamo slucaj paranoidne opsesivne shizofrenie de facto.... Ajde ljudi lecite ga vise jer mu je sve gore i gore iz dana u dan... Poslednji post je OFFTOPIK!!!

    Poruku je izmenio cybermikan, 02.11.2009 u 15:41

  12. #282

    Odgovor: Hira ratan manek

    Moram priznati da me verodostojnost tvrdnji iznetih u ovoj temi prodrmala iz temelja, te da sam napokon progledao i video svetlost pravim očima. Ovom prilikom se izvrćem, ovaaaj, izvinjavam Sungejzerima zbog iskazanog nepoštovanja prema njihovim običajima, te obećavam da ću prvom prilikom isprobati lekovitost gledanja u Sunce prema uputstvima HRM-a.

  13. #283

    Odgovor: Hira ratan manek

    I evo novi cimer (soba do moje) je upravo dosao sa posla sa dijagnostikovanim virusom H1N1 ili poznatijim pod svinjska gripa, sav je iznemogao, preznojava se, kaslje, boli ga grlo, tesko dise i ima temperaturu 39 vec... ja sam mu pre 10 dana od kako se doselio rekao da radi sungazing kako bi se zastitio, on me je samo saslusao i nista nije odreagovao... ali kada je dosao pre oko 10 minuta sav zabrinut radi dijagnoze pitao me je kako se radi ono gledanje u sunce? Odgovorio sam mu i uputio kako da radi sungazing koji ce poceti vec od sutra ujutro kako je rekao!!!

    Pa zaista dok ne dogore nekome do noktiju taj se nece trznuti...

    Ja sam siguran 100 miliona % da me nece ni okrznuti ovaj virus sto je u njemu, ja znam da mi virus ne moze nista i necu se cak ni morati boriti sa njim!!!




  14. #284

    Odgovor: Hira ratan manek

    Citat cybermikan kaže: Pogledaj poruku
    I evo novi cimer (soba do moje) je upravo dosao sa posla sa dijagnostikovanim virusom H1N1 ili poznatijim pod svinjska gripa

    Ima virus zbog kojeg je citava planeta u strahu i panici i doktor ga pustio kuci ili je samo dosao sa posla pa je sam usput konstatovao da ima taj virus?
    Molim te mikane, pojasni mi nesto mi tu bas nije jasno?

  15. #285

    Odgovor: Hira ratan manek

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku

    Ima virus zbog kojeg je citava planeta u strahu i panici i doktor ga pustio kuci ili je samo dosao sa posla pa je sam usput konstatovao da ima taj virus?
    Molim te mikane, pojasni mi nesto mi tu bas nije jasno?
    Nema sta da se pojasnjava vise, covek otisao na posao boleslljiv jos od sinpc, posle posla otisao kod lekara ovaj mu je prepisao neke lekove i rekao da je pod virusom H1N1 da lezi kuci, pije cajeve i sto vise vitamina c.

    Sta ti mislis da ce one koji imaju svinjsku gripu sve da potrpaju u bolnice neke? Ma ajde koliko bi im trabalo ustanova za to? Svi u svoje kuce i da ne izlaze napolje to danima govore preko tv-a... ali radeci sungazing i jacajuci svoje telo i imunitet mogu da budu gde god hoce i nista im nece biti!!!


Strana 19 od 24 PrvaPrva ... 91718192021 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •