Emisije iz kulture
Prikaz rezultata 1 do 7 od ukupno 7
  1. #1

    Emisije iz kulture

    U Lagumima, na Studiju B, pre neko veče je gostovao gospodin Milan Vlajčić i ponovo sam i tu emisiju omiljenog mi TV kanala gledala sa punom pažnjom od - do, bez praznog hoda. Ne samo zato što je čovek pravi filmofil i poznavalac mog grada, istorije, umetnosti... Ne, nego zato što sam zaista gladna takvih sadržaja. On reče da redovno prati i hrvatsku emisiju "Po ure kulture" koju hrvatska državna televizija emituje svakodnevno, u udarnom terminu, posle Dnevnika. Za svaku pohvalu.

    Dok se nama ne desi tako neko čudo, mogli bismo ovde da obavestimo jedni druge o emisijama iz kulture koje volimo.

    Kada, gde... Šta god za održavanje glave iznad površine bare!


  2. #2

    Odgovor: Po ure kulture

    Super emisija ...prije sam je češće gledala kad je išla u drugom terminu...a sad se rijetko kad sjetim na vrijeme i prebacim tek pred kraj ili odgledam odjavnu špicu
    I'm floating on air..

  3. #3

    Odgovor: Po ure kulture

    I meni se desi, ali kada vidiš gosta koji te baš intrigira, a još i imaš sreće da sutra ujutru ne moraš mnogo rano da ustaješ, pogledaj reprizu - iste noći u neko zlo doba, ne znam tačno kada (kada mi se desi, zapamtiću, pa ću ti javiti).

    P.S. Pomenuti gospodin me je tada naježio pričom o petom oktobru koji je prepričao tako da sam se posle duuuuuuuuuuugo vremena osetila skoro pa isto kao onda.
    On je bio sa pokojnim glumcem (ma glumčinom) Ljubom Tadićem i pošto se gos'n Ljuba malo teže kretao, sporo su šetali i kaže, prvi put je video ljude koji mu ljube ruku i bilo mu je i lepo i teško. I isplatilo se, jer kada su stigli u centar nade, Ljuba mu je rekao (eee, sad da možeš da čuješ ) : Ovako mi bije srce, iskočiće.
    Uh...
    Poruku je izmenio DrinChe, 05.04.2009 u 22:59

  4. #4

    Odgovor: Po ure kulture

    Za sve zainteresovane...emisija je večeras u 21:10 na HRT1
    I'm floating on air..

  5. #5

    Odgovor: Po ure kulture

    Prošle noći sam stigla na kraj reprize emisije Duška Bogdanovića "Sredina" i stičem utisak da joj je ovde mesto za priču. Reče čovek da je termin sredom, 19:00, Radio televizija Vojvodine.

    ~

    Četvrtkom, na istoj televiziji, sam videla najavu za dve emisije koje sam htela da pogledam, ali ni to nisam stigla zbog Koncerta zahvalnosti (Filharmonije). Da ne zaboravim:



    Emisija "Međuprostor" je kratki osvrt na tekuće kulturno-zabavne i muzičke događaje, zanimljive priče, koncerte, putopise...
    Međuprostor: Zabranjeno pušenje
    20:10

    ~

    Između redova, umetnički program
    22:30

  6. #6

    Odgovor: Po ure kulture

    Hronike 54. Sterijinog pozorja mogu se pratiti svake noći na Prvom programu Radio-televizije Vojvodine, u ponoć.

    Prošle noći sam stigla da na RTS- u (2) pogledam prikaz Ivane Petrović o Kralju Liru odigranom u senci Petrovaradinske tvrđave, razgovor u studiju, Šerbedžijin intervju, Lenkinu priču o Mostarskoj simfonijeti, a i Nada Zorić je prikazala delić groteske (Nušićeve) Banjalučkog pozorišta pravljene baš u vreme lokalnih izbora u Republici Srpskoj.

    Kvalitetno i ovako u komadićima.

    I još nešto meni bitno: da poželim da se na scenu što pre vrati Bogdan Diklić, da se radujemo.

  7. #7

    Odgovor: Emisije iz kulture

    Biće repriza, sigurno, pa je ovo i preporuka: U emisiji "Moj Beograd" je gostovao profesor Ljubiša Rajić i ako sam dobro razumela prošle noći u sitne sate, reče da je 1977. osnovao Lektorat za skandinavistiku pri Filološkom fakultetu.

    A priča je ono što me je do zore držalo budnom: otac mu je bio ratni zarobljenik u Norveškoj, pa je pored svog zla proizašlo i nešto dobro. Rat se završio, godine prolazile i 1964. kada je profesor bio đak XIV beogradske gimnazije jedan od naših ratnih zarobljenika je pokrenuo akciju da se neko naše dete pošalje u tu zemlju (i stipendira, pretpostavljam) da bi se prijateljske veze koje su se za vreme rata stvorile sa njihovim narodom nastavile.
    I otišao je profesor - đak na godinu dana, radio na seoskom imanju i učio jezik, ali i naučio da kosi, muze krave i sve te seoske poslove. Tako je počelo. Koji gospodin... Nije ni pomenuo ordenje i počasne titule koje je dobio od švedskog kralja, pa Norveška priznanja - član njihove Akademije nauka i svašta nešto što sam čula.
    Pogledajte, jako je dobro (Studio B).

Slične teme

  1. Petrovaradin - bastion umetnosti i kulture
    Autor CHichaGlisha u forumu Umetnost
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 27.02.2010, 15:11
  2. Kalendari Maja kulture
    Autor Dejan B u forumu Istorija
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 17.02.2010, 15:32
  3. Ubica iz pilot- emisije „Velikog brata“
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 06.11.2007, 22:08

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •