Kriza srednjih godina
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 16
  1. #1

    Kriza srednjih godina

    Nije me još stigla, ali već polako hvatam sebe u nekim razmišljanjima o tome..ko sam, šta sam, gde sam i šta sam postigla do sada u životu..šta sam mogla, a nisam i šta bih još mogla da uradim dok ne bude kasno..

    „Period srednjeg doba stavlja pred nas posebne zadatke:moramo prihvatiti da je mladost prošlost i suočiti se sa dolazećom starošću, shvatiti i prihvatiti svoja ograničenja i vratiti se sebi autentičnom, odreći se nekih iluzija iz ranijeg životnog ciklusa i izgraditi realistične ciljeve i vrednosti.Neispunjavanje ovih zadataka, može nas dovesti u ono što se naziva krizom srednjih godina..“

    Obično kad se pomene kriza srednjih godina, misli se na muškarce, međutim iste simptome mogu imati i žene..ti simptomi, najčešće se osete između 40-e i 50-te godine, ali se kod nekog mogu javiti već u 35-oj..
    U tim godinama ljudi su već uveliko u kolotečini života koja ubija..svaki novi dan je sličan prethodnom, nezadovoljstvo, neispunjeni snovi..a starost kuca na vrata..u napadu krize, čovek pokušava da iz korena promeni život, napušta posao ili se preterano posveti istom ili nekom hobiju..preteruje sa alkoholom, duvanom, hranom, sedativima..neki uplove u vanbračne veze, muškarci najćčešće sa mlađim ženama jer im je potrebna potvrda muškosti koja se polako gasi..
    Vrlo su česte i depresije, naročito u ženskoj populaciji koje se pripisuju klimaksu..

    U današnje vreme, retki su oni koji bar malo ne osete ovu krizu, bar u nekom blažem obliku..dok oni koji imaju „nedovršene poslove“ iz mladosti i neostvarene snove koji nisu bili nemogući, ovu krizu mnogo jače osete..

    Šta vi mislite o ovom fenomenu?Kako izbeći ili bar ublažiti ovaj problem srednjih godina?
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  2. #2

    Odgovor: Kriza srednjih godina

    A jel sam ja to u srednjem dobu
    Moji simptomi su isti kao i pre 20 godina Nemam problema ni sa cim, osim pamcenjem... Vec sam negde spomenula (ne secam se gde) da se niti bojim godina, niti starosti.... bojim se jedino bolesti.
    neunistiva zlojebaba!

  3. #3

    14 Odgovor: Kriza srednjih godina

    Citat Aiko kaže: Pogledaj poruku

    Šta vi mislite o ovom fenomenu?Kako izbeći ili bar ublažiti ovaj problem srednjih godina?
    Verujem da se granice pomeraju (barem kada su godine u pitanju).
    Verujem da su krize moguće u našim glavama, ili našim dušama.
    ZOE je to jako lepo objasnila.
    Primećujem da meni dragi ljudi sve više računa vode o ishrani, o načinu života, pronalaze sreću i zadovljstvo u malenim stvarima.
    Isto tako verujem da onaj ko je sklon alkoholizmu, tabletomaniji... i sl.. neće reper da pronađe u ''srednjim godinama'' godinama, već mnogo ranije. Pod uslovom da ima sklonosti ka istim.
    Ono što sam videla, i naučila od mog tate je neprestano učenje, i rad...
    Nema krize, nema zalaženja u tamne vilajete.

    Ne želim da se plašim, jer sve ono čega sam se plašila do sada - stiglo me je.
    Nemam vremena.
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  4. #4

    Odgovor: Kriza srednjih godina

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku
    Ono što sam videla, i naučila od mog tate je neprestano učenje, i rad...
    Nema krize, nema zalaženja u tamne vilajete.
    da, tako i ja sebe vidim..

    posmatrajući ljude iz svoje okoline, vidim da im najviše smeta činjenica što neke stvari ne mogu raditi kao u naponu snage..a još teže im pada šo to sebi ne mogu da priznaju..želje su jedno, mogućnosti drugo i tu većina poklekne..neko za tren, a nekoga baš uzdrma..

    slažem se, da nam je samo zdravlja..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  5. #5

    Odgovor: Kriza srednjih godina

    sve cheshce u moJoJ blizi vidim primere da mushkarcima daleko tezze pada ksg()....
    jedan primer je bash drastichan...ne bi da ga iznosim ima male dece....uglavnom strashno....
    ono shto znam sigurno....i gledajuci svoJu maJku....da je rad ono shto odrzzava + stvari u koJima uzzivamo....hobiJi....putovanja....etc
    i nema vremena za ''gluposti''
    chu....ksg....ma ajte....molim vas...mada...35 samo shto niJe....

  6. #6

    Odgovor: Kriza srednjih godina

    Kriza !? ... isto koliko i kriza rođenja, kriza puberteta, kriza odrastanja, kriza roditeljstva, i .... (kriza smrti.)
    Život je to, sve kriza do krize, štos je samo u prihvatanju i dobroj amortizaciji .. (pomenutih "udaraca" ).
    ... a ogledalo je (uvek) tu.


    Smatram da je to više "film" u kome igraju dojučerašnje "zvezde", koje ne mogu da shvate da treba već jednom da "padnu" s'neba (estrade) pošto dolaze nove, male, mlade zvezde i zvezdice ...

    jer ...
    "Nebo je malo, malo je za sve
    dole se mora, mora se zar ne ..."




    Ja to "srednje doba" nisam ni primetila ... protrčala sam kroz to ... davno ... žmurećkE .


    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  7. #7

    14 Odgovor: Kriza srednjih godina

    Citat Aiko kaže: Pogledaj poruku
    da, tako i ja sebe vidim..

    Drago mi je - nisam ni sumnjala.

    Citat Aiko kaže: Pogledaj poruku
    posmatrajući ljude iz svoje okoline, vidim da im najviše smeta činjenica što neke stvari ne mogu raditi kao u naponu snage..a još teže im pada šo to sebi ne mogu da priznaju..želje su jedno, mogućnosti drugo i tu većina poklekne..neko za tren, a nekoga baš uzdrma..
    Kao što sam i napisala u prvom postu na ovoj temi, zar ne misliš da su ljudi koji su uzdrmani na bilo koji način... te pokušavaju probleme da reše (po mom skromnom mišljenju) - linijom manjeg otpora, bili skloni krizama mnogo ranije, pre nego što je ksg započela?
    Citat Aiko kaže: Pogledaj poruku
    slažem se, da nam je samo zdravlja..
    Uz pronalaženje sebe, kroz rad, putovanja - kao što reče zrNce, ko zna šta još, i šta ko voli, ili ima mogućnosti - problema nema, ukoliko ih sami ne napravimo
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  8. #8

    Odgovor: Kriza srednjih godina

    Mislim da bi i drustvo moglo malo da ublazi taj momenat krize koji se javlja kod ljudi od cetrdesete pa na dalje. Kod nas je sasvim normalno da imate prednost bilo gde ako ste mladi i lepi nego kad ste stariji i nemocni.. Pocev od banalnih situacija kakve su red u posti ili kod lekara pa na dalje..
    Ovde, cim nisi obukao minic i nabudzio dekolte, ugasio si ga za mnoge stvari.
    Znaci, em prestaje da miruje kamenje u bubrezima, em se nema para za putovanja (najcesce ni za racune), em te okolina na neki nacin sikanira.. Pa stvarno treba biti jak i ne posegnuti za bromazepamom.
    Treba promeniti svest kod ljudi, a deci od malena utuvljivati u glavu i u skoli i kod kuce da se stariji treba postovati
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  9. #9

    Odgovor: Kriza srednjih godina

    Kolko ja vıdım kriza srednjih godina je vas ve proşla
    Ko je za jednu voznjicu

  10. #10

    Odgovor: Kriza srednjih godina

    Realno, ja nemam para ni vremena za krizu srednjih godina!
    Koliko sam ja upoznata, da bi sprovodio krizu moraš da se besno oblačiš ideš na razne tretmane, da ideš na razne "fešen-selekšen"...
    Dok ja sve što namislim odradim nema tu viška vremena a ni para...

    Mislim u okolini imam te što su se utegli u kožu i voze besne motore (to što nogice ne dohvataju pedale nema veze), ma svašta rade...

    Šalu na stranu, nemam krizu srednjih godina! Volim svoje godine, ponosna sam na sve što sam uradila!
    Jedino bih volela da uhvatim zadnji voz i dobijem jednu malu devojčicu... Fali mi ćerka..

    Eto...
    ...svi mukarci misle da su bogovi...samo im niko nije rekao da su ene ateisti...

  11. #11

    Odgovor: Kriza srednjih godina

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku
    Kao što sam i napisala u prvom postu na ovoj temi, zar ne misliš da su ljudi koji su uzdrmani na bilo koji način... te pokušavaju probleme da reše (po mom skromnom mišljenju) - linijom manjeg otpora, bili skloni krizama mnogo ranije, pre nego što je ksg započela?
    Potpuno se slažem sa tobom da su bii skloni ranije, ali mladost sama po sebi trpi sve i sve se lakše podnosi, pa valjda sve to kulminira u momentu kad ta ista mladost postane prošlost..

    da otvorim temu, potakli su me neki tekstovi koje sam nedavno čitala, a rezultat su istraživanja psihologa..posle sam obratila pažnju na ljude iz svoje okoline i zaista primetila promene u ponašanju u tom nekom srednjem dobu koje su ova teška vremena u kojima živimo, još više stimulisala..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  12. #12

    Odgovor: Kriza srednjih godina

    Obzirom da opsta besparica nas koci da dovrsimo zapocete snove i da se konacno radujemo postignutom, dosli smo do stadijuma kada osecamo da treba izgurati stvari za koje polako gubimo motivacije.
    Postoje dva resenja:
    1. naci mladu zenu, izroditi jos gomilu dece...
    ili
    2 polako se pripitomiti, zaokruziti steceno, usporiti tempo i poceti uzivati blagodeti karijere, stecenih materijalnih dobara i popravljati nivo drustvenog zivota posle godina jurnjave

    Ne znam kako ste vi, meni nekako nedostaje jos dece, nekih 4 komada...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  13. #13

    14 Odgovor: Kriza srednjih godina

    Citat Aiko kaže: Pogledaj poruku
    Potpuno se slažem sa tobom da su bii skloni ranije, ali mladost sama po sebi trpi sve i sve se lakše podnosi, pa valjda sve to kulminira u momentu kad ta ista mladost postane prošlost..



    Ok... Ako ćemo tako, onda su uvek teška vremena, uvek je kriza zbog ovih, ili onih faktora - poznati smo po tome.

    Ne bih da ponavljam ono što je rečeno u prvom postu, ali da li su ksg imale naše bake... deke...? Ljudi nisu bili dokoni, ''rmbačili'' su od jutra do sutra, ne bi li stekli nešto...
    Dokolica je reper... (jedan od)
    Možda je i otuđenost (sve veća i veća) jedan od uzroka,
    ali me svakako niko ne može ubediti da sve to nije u našim glavama.
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  14. #14

    Odgovor: Kriza srednjih godina

    Postoji još kod Bore Stankovića "žal za mlodost..."

    Činjenica je da svako od nas različito reaguje na različite stvari...
    Godine, samo su jedna od tih stvari.

    U mom okruženju svakodnevno viđam ljude koji svoje strahove leče na neki, meni lud način ali ko sam ja da ih osuđujem?!

    Mislim da je jako bitno koliko si zadovoljan svojim životom. Ako jesi, malo šta može da naruši tvoj mikrokosmos a ako nisi... E, onda, onda počinje da se traži način da se nadoknadi propušteno i uradi neurađeno... I, nema veze što nije isto ako nešto radiš sa 20 ili radiš sa 40... Bitno je da se postigne neka lična ravnoteža i nije važno kako to nama sa strane izgleda.

    Bitno je da se kriza prevaziđe sa što manje oštećenja i bez žrtava...
    ...svi mukarci misle da su bogovi...samo im niko nije rekao da su ene ateisti...

  15. #15

    Odgovor: Kriza srednjih godina

    Postoji duhovna i fizicka starost(ili mladost).Okolina razlicito gleda na ljude
    koji su mladji duhovno od fizickog broja godina.Jbg,ali nama se ..uzivamo...

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 04.02.2019, 07:56
  2. Kriza i u mom dvoristu
    Autor bellissima u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 03.02.2015, 21:48
  3. Kriza u kompjuterskoj industriji
    Autor goldie u forumu Spomenar
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 26.05.2010, 12:17
  4. Da li se kriza odrazila na posao?
    Autor maleni u forumu Posao
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 18.02.2010, 21:47
  5. Svetska ekonomska kriza
    Autor campari u forumu Ekonomija
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 09.06.2009, 15:05

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •