Kad mi stane dah
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 19
  1. #1

    Kad mi stane dah

    Noć.

    Vrata na terasi su mi otvorena, i kroz zavesu se uvlači miris...miris šljive i trešnje u cvatu, blago začinjen žbunovima trnjina...pun, slatkast, natapa sve što dodirne, utka se u svaku poru, noseći sa sobom život, nov, tek probuđen...miris proleća...

    ...sa sobom donosi pesmu slavuja, onih najhrabrijih, jer još nema lišća koje bi ih sakrilo od gladnih očiju...postoje, međutim, oni koji ne mogu da se uzdrže, opijeni istim mirisom koji i ja osećam, dozivaju ljubav pevajući...

    ...Mesec je skoro pun, samo mu mali deo fali, kao kad dete štrpne deo kolača, više iz radoznalosti, nego zato što je gladno...slika, zvuk i miris se prepliću, dok selo spava...

    ...e, jedne od ovakvih noći bih voleo da zaspim, nekad, i da se samo prebacim iz običnog u san koji traje zauvek, ako je to moguće...pa ako Bog prima narudžbenice za put u večna lovišta, nek' ovo bude moja...

    ...kako bi izgledala vaša?

  2. #2

    Odgovor: Kad mi stane dah

    Ako sam dobro razumela temu..

    Nikako ne bih volela da budem sama, najvise bih volela da tu bude moja porodica. Ali, znam za bol koji bih im ostavila ako bi bili tu.. pa je lakse onda mozda biti sam nego cekati uz patnju tebi dragih..

    Maj.. ili jun, volela bih da je toplo.. cujem zabe kako krekecu, cak sa Podbare, blizu fudbalskog terena.. koliko ih je samo.. miris drveca mi se sunja po sobi kroz otvoren prozor, golica mi stopala, mazi mi dlanove, ceska mi nozdrve.. jutro je, ne cuje se nista.. samo njegovo uravnotezeno, tesko disanje.. znam da spava teskim snom.. osecam miris njegovog parfema, miris njegovog i mog znoja, pomesanim sa silnim hormonima i poljupcima.. necu da ga diram..
    Iz zvucnika dopire neka lagana muzika.. Blant ili lakse pesme Dipesha.. ispijam casu vode, da zagasim cigaretu, upravo ugasenu.. cekam jos malo i scucurim se pored njega, u njegov zagrljaj, ispod desne miske.. zagnjurim nos u njegov vrat.. poljubim ga u usnu resicu.. necu da ga probudim..

    Eto.. ako da Bog, bicu zdrava.. mozda ga budem imala opet.. pre nego zatvorim oci..
    Krek, krek.. Ne gudra

  3. #3

    14 Odgovor: Kad mi stane dah

    Želela bih da budem sama. Da niko ne vidi, i niko ne čuje...
    Kad utonem u san, da mi se zadži osmeh na usnama.
    Muzika oko mene...
    Tražila bih osmehe, a ne suze...
    i pesmu... jer je ona moj sastavni deo...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  4. #4

    Odgovor: Kad mi stane dah

    Volela bih da sam sama ...
    U jednoj ulici na kraju grada, sakrivenoj izmedju drvoreda starih bagrema.
    U vazduhu miris tek procvetale lipe,sunce se tiho pomalja, skoro stidljivo.
    Neka cudna tisina, nema zvukova, nema graje samo mir i opojan cvrkut pticica.
    Jedno sasvim obicno jutro u kuci mog detinjstva.
    Opet sam tu, zadnji put ...
    Upijam mirise iz vazduha, kroz prozor gledam u krosnje i moje bagrenje,
    misli lete ,secanja naviru kao na filmskoj traci posmatram ceo zivot ...
    Svice ....
    Zbogom,do nekog drugog susreta ...

  5. #5

    Odgovor: Kad mi stane dah

    ...bez bola i patnji...
    mozda u snu, lakom kao svilena esarpa... e bas tako!
    neunistiva zlojebaba!

  6. #6

    Odgovor: Kad mi stane dah

    ...prolece... blagi povetarac nosi miris tek procvetalog cveca na livadi pored moje kuce... zavaljena u naslonjacu na maloj terasi sa pogledom na sunce koje lagano proviruje iz daljine... sklapam oci... slika traje zauvek...
    Citius, Altius, Fortius.

  7. #7

    Odgovor: Kad mi stane dah

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    ...kako bi izgledala vaša?
    Potpuno mi je svejedno kako će biti vreme napolju i hoće li neko upaliti kontejner ili će mi mirisati lipa... bilo bi lepo da ne lije neka kišurina, ipak će neko morati da trči za čitulje, žito i slično... idealni zastoj daha bi bio i onaj u kojem nisam krenula da piškim pa opamprčila o wc školjku u padu, glavom (pa zakuni se da ne odem lepa na onaj svet ) i još posle treba da me vuku kao smotan tepih pored veš mašine dok ne vide gde će me...

    ... sa'raniće me na kraju ovaj sevdah u grudima... pa da se uozbiljim...

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    ...kako bi izgledala vaša?
    Oni što vole da gledaju extreme bungee jumping vrište, onaj što mi je naplatio skok se sledio jer je turio loše gume... da, to je to
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  8. #8

    Odgovor: Kad mi stane dah

    Voleo bih da se to desi na nekom skrovitom mestu i da me nikada ne nađu.Da me tretiraju ako nestalo lice.
    Pa i sahrane su postale kod nas kičerice.Ipak,prihvatljivije su mi od svadbi,ispraćaja u voojsku,ispraćaja u Hag.Bar nema narodnjaka i svi su tužni,ili se bar tako prave.
    A u drugim slučajevima,svi se vesele,a samo sam ja tužan gde popade.I još svi pitaju: "Šta ti je?"
    Ironija povijesne zbilje
    Neka Umre Svako Ko Mrzi Partizan

  9. #9

    Odgovor: Kad mi stane dah

    Samo neka bude brzo,negde na pola koraka...
    Don't tease me if you can't please me!

  10. #10

    Odgovor: Kad mi stane dah

    Ne razmišljam o smrti, a pogotovo nemam romantične misli o njoj..kako god bude, ionako se posle neću više ničega sećati..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  11. #11

    Odgovor: Kad mi stane dah

    Toliko baš nisam morbidna

    ... plus ~ obećala sam deci, dala reč ... da moj dah nikada ne bu' stao.

    a reč je REČ !

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  12. #12

    Odgovor: Kad mi stane dah

    Volela bih da to bude u trenutku kad dostignem maximum na svim poljima zivota...

    Jer je samo tad smrt docekana sa osmehom....
    More than words, is all I ever needed you to show.
    Then you wouldn't have to say, that you love me...

  13. #13

    Odgovor: Kad mi stane dah

    Ne razmisljam o smrti, niti o zadnjem dahu.
    Vise volim da razmisljam o lepim stvarima koje me ocekuju.


  14. #14

    Odgovor: Kad mi stane dah

    Prolece. Svi su izasli iz zimske uspavanosti, spremni za nove zivotne uspehe. Ostao sam im u lepom secanju, sad je vreme da idu dalje. Voleo bih da niko ne bude tuzan, jer ni ja to nisam bio pre poslednjeg daha.


  15. #15

    Odgovor: Kad mi stane dah

    kad te vidim stane mi i srce
    Ono za cim zudimo,a ne ono sto dobivamo, govori o nama kakvi smo.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •