Ostaćemo prijatelji - Strana 3
Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 61
  1. #31

    Odgovor: Ostaćemo prijatelji

    To je fraza.Ja sam sa vecinom bivsih ostao dobar drug ili prijatelj.Razlika od toga je kod mene ovakva:
    Nismo momak i devojka onda smo prijatelji,to znaci kad mi malo zatreba ljubavi njen tel je uvek dostupan tako ja zivim iz dana u dan iz meseca u mesec iz godine u godinu.

  2. #32

    Odgovor: Ostaćemo prijatelji

    Mada se ljubavi obicno zavrsavaju skoro potpunim prekidom svih diplomatskih odnosa, kres kombinacije redom prerastaju u korektna prijateljstva...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  3. #33

    Odgovor: Ostaćemo prijatelji

    Moguće, ali samo u slučajevima kada je i pre ljubavi bilo prijateljstva.

  4. #34

    Odgovor: Ostaćemo prijatelji

    Znali smo da su nam životi isprepletani i da ćemo se viđati na nekim rođendanima i slavama i ako ne ostanemo prijatelji. Dok smo bili zajedno ja sam tvrdila da se može biti prijatelj i nakon veze, on je tvrdio suprotno. Raskidali smo. Rekao je da mu dam samo par dana da se navikne na bol i da će me zvati. Da je ponosan što me je imao, da sam kvalitetan čovek i da ne želi da me izgubi.
    Da, iz naših razgovora su zauvek iščezle neke teme. Ne vraćamo se na nas, ne izgovaramo to ni onda kada pročitamo jedno u drugom da oboje na bivše nas mislimo. O novim životnim izborima pričamo. I tu nekad zaškripi komunikaicija jer ne postavljamo pitanja i ne dajemo odgovore koje bi asocirale na nekad nas.
    To neizgovoreno, a toliko uočljivo, ume da me baci u sumnju da li je naše prijateljstvo farsa.
    A opet, neke druge situacije takvu sumnju apsolutno otklone.
    Danas. Slavlje, frka, muzika, igra, i puno ljudi oko nas. Tri pitanja, tri kratka odgovora, dug pogled, stisak i grljenje. Dugo i snažno. Bratsko i sestrinsko. Grljenje sa "razumem" i sa "znam". Dva bespolna bića koje svi oko njih malo čudno gledaju zbog tih izliva nežnosti i brzo preletanje pogledom između nas i njegove devojke.
    A devojka mi je rekla da je dugo mislila da ima bivšu, sestru i drugaricu koje imaju isto ime. I da joj nije bilo sve jedno kad je shvatila da je to ista osoba. Ali sada zna, od svega, najviše sam mu sestra.

    Danas opet ne sumnjam u kvalitet takvog prijateljstva. Jer i iza prećutanog stoji razumevanje.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  5. #35

    Odgovor: Ostaćemo prijatelji

    Septembar.Opet je pocela skola. Te smedje okice koje kriju nemir, strah...ponosim se tobom, svaki put ti to kazem, ustvari vise sobom, koliko god to prepotentno zvucalo! Sve sto me zadrzi svakog septembra ovde, su tvoje okice pune nemira, straha....da odlazim, zadrze me kada u njima vidim veselje jer ostajem! Koji put nervozno gasim cigaretu, preturajuci po fiokama "secanja", trazeci jedan mali detalj da ostanem..... ne nadjem nista, samo vidim te okice!
    Ponekada pozelim da ti tiho sapnem da odlazim, da ce tisina ublaziti tvoju bol sto me nema, a onda...kisa suza, dan kada si se rodio, sve vreme koje si sa njim i samnom proveo...i ostajem, ali kao sto sam ti obecala..samo onoliko dok ne shvatis da sam tu samo za tebe! Veliki si sada decak da znas da on i ja nismo prijatelji, da smo mama i tata.....tvoji za uvek, da se ne volimo, i da prijatelji mozemo biti samo zbog tebe i tvog boljeg " sutra"!
    I bicu mu prijatelj, samo zbog tvojih nemirnih okica, samo zbog sekunde kada u njima sija sreca, samo zbog tebe.....


    _________________
    Mnoge mrzimo bez ikakvih razloga, a da ih zavolimo, tražimo čvrste razloge!

  6. #36

    Odgovor: Ostaćemo prijatelji

    vrlo je moguce....nekada bila velika ljubav od 100 godinica...sada i dalje mozda ljubav,ali ipak vise prijateljstvo.....
    ....naked in the rain.....

  7. #37

    Odgovor: Ostaćemo prijatelji

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku

    Prijateljstvo posle ljubavi šarena laža ili ne?
    U mom slucaju sarena laza.
    Iako je posle nekih prekida bilo insistiranja sa druge strane na prijateljstvu, kod mene to jednostavno ne ide.
    Secem.
    Ne mogu da glumim i da se pretvaram da sam srecna jer smo ostali prijatelji bez obzira ko je koga u toj vezi tada povredio.

    Nema prijateljstva, nema ni neprijateljstva, kod mene tu vise jednostavno nema nicega, samo kulturan pozdrav u prolazu.

  8. #38

    Odgovor: Ostaćemo prijatelji

    samo tri reči:

    "što da ne?"
    "...polja su cvetna, šume su zelene, ali su najlepše bele pelene..."

  9. #39

    Odgovor: Ostaćemo prijatelji

    Razveli smo se davno - pre 20 godina! Nismo okrivljavali jedni druge, niti smo drugima govorili ruzne reci, ko je kriv, ko nije. Zavrsilo se, kako se zavrsilo... moglo je i gore!
    Prvih par godina smo kontaktirali zbog postbracnih obaveza. Zatim su za mene usledili teski dani. On je bio uz mene da me podrzi. Kada sam bila na ivici prosjackog stapa, On mi je pomagao i kapom i sakom! Sretali smo se na neizostavnim susretima kod prijatelja ili rodjaka i ni jednom reci nismo pokvarili raspolozenje svih prisutnih!
    Napustila sam svoju zemlju i pocela nov zivot u Kanadi. Nedostajao mi je, nedostajala sam mu. Delili smo i dobro i zlo u nasim kontaktima preko telefona ili kada bih odlazila na odmor u Novi Sad.
    U Novom Sadu nemam svoju kucu, stan, nemam krov nad glavom. Njegova kuca je moj dom, jer za drugi ne znam, i u toj sam kuci uvek dobro dosla, ne kao bivsa zena, vec kao covek, kao prijatelj. Svaki put kada dodjem u Novi Sad, boravim kod njega.
    On ima svoj zivot, ja svoj, ali postoji "most" koji nas vezuje sve ove godine, ja to jednostavno zovem prijateljstvo!
    I dalje se vidjamo sa istim prijateljima, sedeljke, zabave, sahrane. I dalje pomazemo jedno drugom. I nikome nije jasna nasa "veza", nase beskrajno prijateljstvo. Ni njemu ni meni nije vazno sta drugi misle ili govore o nama. Nas je izbor bio da bude tako kako jeste. Mozda u pocetku nismo mislili da ce tako dugo da traje... sada znamo, da ce trajati dok nas bude i da niko i nista ne moze da srusi taj "most"!
    neunistiva zlojebaba!

  10. #40

    Odgovor: Ostaćemo prijatelji

    lepo i retko.
    worst day of fishing is better than excellent day at work

  11. #41

    Odgovor: Ostaćemo prijatelji

    Citat ZOE kaže: Pogledaj poruku
    Razveli smo se davno - pre 20 godina! Nismo okrivljavali jedni druge, niti smo drugima govorili ruzne reci, ko je kriv, ko nije. Zavrsilo se, kako se zavrsilo... moglo je i gore!
    Prvih par godina smo kontaktirali zbog postbracnih obaveza. Zatim su za mene usledili teski dani. On je bio uz mene da me podrzi. Kada sam bila na ivici prosjackog stapa, On mi je pomagao i kapom i sakom! Sretali smo se na neizostavnim susretima kod prijatelja ili rodjaka i ni jednom reci nismo pokvarili raspolozenje svih prisutnih!
    Napustila sam svoju zemlju i pocela nov zivot u Kanadi. Nedostajao mi je, nedostajala sam mu. Delili smo i dobro i zlo u nasim kontaktima preko telefona ili kada bih odlazila na odmor u Novi Sad.
    U Novom Sadu nemam svoju kucu, stan, nemam krov nad glavom. Njegova kuca je moj dom, jer za drugi ne znam, i u toj sam kuci uvek dobro dosla, ne kao bivsa zena, vec kao covek, kao prijatelj. Svaki put kada dodjem u Novi Sad, boravim kod njega.
    On ima svoj zivot, ja svoj, ali postoji "most" koji nas vezuje sve ove godine, ja to jednostavno zovem prijateljstvo!
    I dalje se vidjamo sa istim prijateljima, sedeljke, zabave, sahrane. I dalje pomazemo jedno drugom. I nikome nije jasna nasa "veza", nase beskrajno prijateljstvo. Ni njemu ni meni nije vazno sta drugi misle ili govore o nama. Nas je izbor bio da bude tako kako jeste. Mozda u pocetku nismo mislili da ce tako dugo da traje... sada znamo, da ce trajati dok nas bude i da niko i nista ne moze da srusi taj "most"!
    Skoro pa identicna je i moja prica
    S' tom razlikom da nismo zajedno nekih 3,5 godine...
    I u istom smo gradu....ali ja "stranac" ovde (baz igde ikoga) i da je hteo, jednim potezom bi me "unistio"...
    Jedini prijatelj (za sada) u koga imam bezgranicno poverenje, koji me nece ostaviti na cedilu....
    I, imamo mnogo bolji odnos nas dvoje nego 90% ljudi u kvazi brakovima....
    Budi pametan i pravi se lud

  12. #42

    Odgovor: Ostaćemo prijatelji

    Mozhe, ali samo u sluchaju da se ljubav obostrano ugasila, ili josh uvek obostrano tinja.... U sluchaju da jedna strana nastavlja da voli, dok druga vishe ne gaji takve osecaje, prijateljstvo i odrzhavanje kontakata koje ono iziskuje predstavljalo bi muchenje za josh uvek zaljubljenu stranu.
    Ko je toliko jak, da gleda voljenu osobu u naruchju druge? A da nije mazohista? Ili Superman
    E sad, pitanje je i shta se smatra pod "prijateljstvom"?

  13. #43

    Odgovor: Ostaćemo prijatelji

    Citat GuardianAngel kaže: Pogledaj poruku
    E sad, pitanje je i shta se smatra pod "prijateljstvom"?
    Prijateljstvo - u pravom smislu reci: podrska, pomoc, razumevanje, odanost, iskrenost.....
    neunistiva zlojebaba!

  14. #44

    Odgovor: Ostaćemo prijatelji

    Naravno da ćemo ostati prijatelji, nikad nisam imao problem s tim. Prevara, svađa, mogu biti razlozi da više ne budemo u vezi, jer je bolje ne biti u vezi, nego biti u vezi koja nas ne zadovoljava; ali ne mogu biti razlozi da ne budemo prijatelji. Posesivni i ljubomorni ljudi posežu za teškim rečima i delima, nikad nisam bio jedan od njih. Ako se više ne volimo, ne razumemo, ne poštujemo... hajde da se raziđemo mirno, civilizovano, na obostranu korist. Praktičnost.

  15. #45

    Odgovor: Ostaćemo prijatelji

    Ne moramo ostati čak ni prijatelji, ali zašto moramo da budemo stranci? Poneko javljanje i prijatan razgovor zvuči ljudski, odraslo i zrelo. Glasam ZA.

Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Njegovi prijatelji..
    Autor little fairy u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 06.02.2015, 17:19
  2. Ko ne izabere lekara ostaće bez zdravstvenog osiguranja
    Autor makilli u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 27.04.2012, 10:52
  3. Brak i prijatelji...
    Autor makilli u forumu Porodica
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 21.05.2011, 17:23
  4. Prijatelji stari gde ste?
    Autor Mish u forumu Pričaonica
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 12.04.2010, 15:15
  5. Svinje su prijatelji
    Autor ZOE u forumu Životinjsko carstvo
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 31.08.2009, 04:56

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •