Ostaćemo prijatelji
Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 61
  1. #1

    Ostaćemo prijatelji

    Neki to nazivaju „civilizovanim raskidima“. Bez drame (sigurno ne i bez unutrašnje drame) i zajedničkim stavom i namerom: „Ostaćemo prijatelji“.
    Sa mojim bivšima se čujem i viđam. Prijatelji smo. Bez obzira na današnji intenzitet druženja, i dalje su mi oni nekad bliži od ljudi koji mi nikad nisu bili nešto više od prijatelja i nisam imala potrebu da umanjujem intenzitet prijateljstva.
    Ipak...
    Često nazirem pitanja u našim očima za koje nema hrabrosti da se postave, odgovore koji ne žele da se izgovore, prosto postoje teme koje su na određeno vreme ili pak jednom za uvek ostale zabranjene za nas. Jer svako bi takvo načinjanje teme ponovo otvorilo ona mala vrata prošlosti koja ne treba da se otvaraju.
    Uglavnom sam ponosna na nas što smo sačuvali prijateljstvo i ona mi mnogo znače. A opet, desi se, zasmetaju mi ti naši tabui i prosto sebi postavim pitanje da li „mi smo prijatelji“ izgovoramo umesto „nismo neprijatelji“.

    Prijateljstvo posle ljubavi – šarena laža ili ne?
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  2. #2

    Odgovor: Ostaćemo prijatelji

    ...što se mog iskustva tiče, postoje i jedni i drugi slučajevi, i uglavnom zavise od toga koliko su obe strane spremne da prihvate da je razlaz bio jedino dobro rešenje za oboje...

  3. #3

    Odgovor: Ostaćemo prijatelji

    Pre dva dana sam prošla pored moje "prve ljubavi".On je gledao na jednu stranu,a ja na drugu...a prošlo je 14 godina.Ne...sa njim ne mogu nikad biti prijatelj jer oboje nosimo ožiljke te ljubavi.Jednostavno nismo oprostili jedno drugom.

    Verujem da je prijateljstvo moguće samo ako ne postoje ti "ožiljci".
    Ako voli jedan cvet koji se nalazi na nekoj planeti,slatko je noću gledati nebo.

  4. #4

    Odgovor: Ostaćemo prijatelji

    ...prijatelj sam ostao samo sa zenama sa kojima sam imao jedino sex...sve moje ljubavi,sada su na 'zdravo'...jednostavno...prijateljstvo samo po sebi definise vernost,neimanje tajni,lojalnost,pomoc u svakom trenutku,iskrenost,prastanje gresaka...ima li toga u bivsim ljubavima?....ne...zato ostanimo samo poznanici...
    ...hell ain't a bad place to be......

  5. #5

    Odgovor: Ostaćemo prijatelji

    Licno, oba slucaja imam. Sa njih par, sa koliko sam bila, samo sa jednim nisam u kontaktu, ali on je druga prica, djubre na kvadrat i tako dalje.. ali ostali su mi ostali prijatelji.. sa kojima sam zaista u jako, jako dobrim odnosima..
    Samo sto, ja ne znam da generisem prolaznost veze i da bivseg oznacim kao bivseg svakom sam se vracala bar jednom, dvojici se vracam i dan danas kad soliram.. nije to nista ozbiljno, to vise dodje kao izduvni ventil i meni i njemu-njima, ali mimo toga, zaista sam sa vecinom ok
    To je zato sto ne znam da sam sa nekim posvadjana, i ne ide mi da posle veze okrenem glavu, nisam vaspitana tako. Sta je bilo, bilo je, ide se dalje sa osmehom, cak iako se vracam na njih.. sta znam, treba da odrastem valjda
    Krek, krek.. Ne gudra

  6. #6

    Odgovor: Ostaćemo prijatelji

    Ja u ovo ne verujem a i glupo mi je šta će mi priljatelj ko mi je naneo ožiljak na srce.Dosad nikad mi nije uspelo da ostanemo priljatelji.

  7. #7

    Odgovor: Ostaćemo prijatelji

    Prijateljstvo je, ipak, moguće ukoliko je prošlo podosta vremena (mislim na godine) i ukoliko se raskid nije desio na neki jako neprijatan način (mislim na fizički obračun). Normalno...i ako ste zreli i toleranti ljudi spremni da čuju i druge .

  8. #8

    Odgovor: Ostaćemo prijatelji

    ne postoJi ni jedna grande ljubaF u mom zzivotu sa koJom nisam danas u kontaktu....ne rachunam bivsheg muzza jer su nam se putevi skroz razishli....
    jednostavno ni ne zzelim da neko ko mi je biJo sFe nestane iz mog zzivota....ni hirurshkom amputaciJom a ni lobotomiJom....
    s jednim od naJvecih i danas piJem pivo....skoro mi je jedna meni vrlo draga dusha rekla....kako mozzesh,kako ti je istumbao zzivot....meni dodje da ga prebiJem!
    mogu!
    prodje vreme....neke stvari se nikada ne promene....a neko oprosti....postane velik'....

  9. #9

    14 Odgovor: Ostaćemo prijatelji

    Citat zrNce kaže: Pogledaj poruku
    ...skoro mi je jedna meni vrlo draga dusha rekla....kako mozzesh,kako ti je istumbao zzivot....meni dodje da ga prebiJem!
    mogu!
    prodje vreme....neke stvari se nikada ne promene....a neko oprosti....postane velik'....

    Veći i jači od stene.

    Nije moje da praštam,
    jednostavno, život to jako lepo udesi, da zaboravljam ružne, a pamtim samo lepe stvari.
    Potrebno je samo vreme, da prođe bura, da se stišaju strasti, da se razmisli...
    sledi pomirenje sa svojim ''ja'', pa zatim i sa osobom koja je nekada bila sve... baš sve...
    Postoji takvo prijateljstvo...
    Jeste, svako je otišao na svoju stranu, ali se uvek nekako nađemo jedno drugom, i pričamo... dugo ...
    bez ustezanja...
    Poruku je izmenio Goga, 31.07.2009 u 15:40
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  10. #10

    Odgovor: Ostaćemo prijatelji

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...prijatelj sam ostao samo sa zenama sa kojima sam imao jedino sex...sve moje ljubavi,sada su na 'zdravo'...jednostavno...prijateljstvo samo po sebi definise vernost,neimanje tajni,lojalnost,pomoc u svakom trenutku,iskrenost,prastanje gresaka...ima li toga u bivsim ljubavima?....ne...zato ostanimo samo poznanici...

    Nadam se da se kolega neće ljutiti što sam ga citirao

    Ništa ja ovde ne bih menjao

  11. #11

    Odgovor: Ostaćemo prijatelji

    Iskreno, nikada nisam ni poželela da ostanem prijatelj ni sa jednom bivšom ljubavi, tako da ne znam da li je moguće..ostali smo samo poznanici i ništa više od toga..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  12. #12

    Odgovor: Ostaćemo prijatelji

    Za početak, ne smatram da postoji ono što neki zovu sporazumni raskid, civilizovani da, ali sporazumni ne.
    Kao što se i tokom veze ne volimo isto, ili na isti način u isto vreme, tako sam uverena da neko ipak prvi prestane da voli, dok onaj drugi u sebi još nosi određeni plamen veze na isteku...
    I taj drugi je uvek povređen, ostaje sa manjom ili većom ranom na srcu...i nekom tihom čežnjom da vrati i ponovo sklopi deliće prošle veze.
    Ponekad čak i onaj ko ostavi, onaj ko bude jači i prvi shvati da treba prekinuti ono što nije više lepo kao što je bilo, ili opet, ono što je već došlo do kraja i ničemu ne vodi...pokaje se, i u trenucima svojih žutih minuta, kada izbriše iz glave sve one loše delove, poželi negde da se vrati u sve ono lepo što blinka kroz sećanje.

    Ostavljala sam...i bila sam ostavljena...
    Nismo drugovi..jednom sam probala, prvi put...nije uspelo...
    Uvek je bila neka tenzija, prvo pozitivna, a zatim potpuno destruktivna...
    Nakon nekoliko godina sam shvatila da onaj kome sam poklonila srce i onaj koji je uzvratio meni istim, ostaće u nekom delu tog srca zauvek, i biću tu za njega ako zagusti...ali mi svakako ne može biti prijatelj...

    Niti ja njemu to mogu biti...jer sa prijateljima delim stvari, misli, osećanja i sećanja koja sa njim nikako ne bih mogla - ni da ja izgovorim...a svakako neke stvari ne bih volela ni da čujem...
    "Frankly my dear, I don't give a damn!"

  13. #13

    Odgovor: Ostaćemo prijatelji

    Citat Aiko kaže: Pogledaj poruku
    Iskreno, nikada nisam ni poželela da ostanem prijatelj ni sa jednom bivšom ljubavi, tako da ne znam da li je moguće..ostali smo samo poznanici i ništa više od toga..
    Bas tako !
    Kad pukne onda je puklo i ne mogu ja nju dozivljavati kao prijatelja ako smo bili u vezi.
    Nekoj bivsoj se javim kada se sretnemo nekoj ne sve zavisi od "slucaja".

  14. #14

    Odgovor: Ostaćemo prijatelji

    Da li je moguće od kajgane napraviti kuvana jaja ?


    E bash bih volela da vidim to 'prijateljstvo' posle iskrene i prave ljubavi. Slusati ga kako priča o neznostima, sexu, uzivanju sa sadašnjom?
    Prijatelji pričaju o svemu, zar ne?
    Ja to, drage/dragi moji ne bih volela da slušam, ma kako lepo mi završili vezu.



    A normalan i civilizovan odnos posle veze - nije prijateljstvo.
    Toliko je moguće....
    Ćuti i prenesi dalje....

  15. #15

    Odgovor: Ostaćemo prijatelji

    Ne znam. Igrom slučaja, oni koje sam smatrala svojim pravim i velikim ljubavima su već godinama kilometrima daleko. Nisam u prilici da ih srećem, pa...
    E sad, pojam prijateljstva... Nisu svi oni koje smatram svojim prijateljima ujedno i moji najbolji prijatelji kojima pričam sve. Neke osobe zaista smatram svojim prijateljima, iako međusobno ne prevrćemo baš svu svoju intimu. Ako se o takvim prijateljstvima radi, onda ok. Imam lep odnos sa nekima, sa kojima sam pre imala, u emotivnom smislu, nešto površniju vezu. Bilo, pa prošlo. I zaista imam utisak da je to iskren i srdačan odnos, bez zadnjih misli. To provereno umem.
    Vrag odneo šnalu...

Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Njegovi prijatelji..
    Autor little fairy u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 06.02.2015, 17:19
  2. Ko ne izabere lekara ostaće bez zdravstvenog osiguranja
    Autor makilli u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 27.04.2012, 10:52
  3. Brak i prijatelji...
    Autor makilli u forumu Porodica
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 21.05.2011, 17:23
  4. Prijatelji stari gde ste?
    Autor Mish u forumu Pričaonica
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 12.04.2010, 15:15
  5. Svinje su prijatelji
    Autor ZOE u forumu Životinjsko carstvo
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 31.08.2009, 04:56

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •