Emotivne rusevine ...
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 37

Threaded View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #20

    Odgovor: Emotivne rusevine ...

    Citat Erika Yong kaže: Pogledaj poruku
    Nije dovoljno da je žena jaka i da želi da se suprostavi nasilniku,mnogo više je tu u igri,od njihovih želja i mogućnosti.Ja jesam uvek bila jaka,ali sam ipak bila primorana da se potčinim njegovom nasilnom ponašanju,i mogu ti reći da je ta moja jačina samo odmogla,a ne pomogla da preživim sve to.Zašto?Jer sam imala snage a nisam imala mogućnost da sve to prekinem,na najbezbolniji način za moje tada još,maleno dete,pa sam žrtvovala sebe,za rad njenog dobra,dok god sam mogla.
    Procitala sam tvoj post nekoliko puta, od pocetka do kraja.Nekako sam iz tvojih prethodnih postova i nazirala neku tvoju patnju, ali nisam ni pomisljala da si sve ovo pregrmela.
    Ja ipak mislim da je u celoj prici glavni igrac zena, a da se igra vrti oko njene jacine.
    Odrasla sam u jednoj normalnoj porodici, gde nije bilo zlostavljanja i alkohola,
    gde su se problemi resavali razgovorima, bez svadja i tuce, to sam ponela sa sobom kad sam izlazila iz nje.
    Jaka sam, mnogo jaka psihicki i bila bih u stanju ziveti na korici hleba, ako treba,
    ali nikad ne bih istrpela ni jedan samar, a kamoli zlostavljanje godinama.
    Naravno da je materijalni momenat, mnogo bitan, ali po meni bitnija je dusa deteta.Tog malog neduznog bica kojeg ce citav zivot proganjati slike roditelja koji se tuku i koje ce do kraja vuci traume iz detinjstva.
    Zene uvek gledaju da detetu bude bolje.
    A kako one to znaju, sta je najbolje za njih?
    Moja drugarica je citavo detinjstvo provela tako ziveci, otac je tukao majku,majka je to "krila" od nje i pretvarala se da je sve u redu zarad njenog dobra, da ne bude dete samohranog roditelja.
    Nju nije dirao, ali ona je izrasla u osobu, kaja se plasi svakog muskarca, jos se nije udala ,nije ni imala ozbiljniju vezu, samo iz razloga sto se plasi zivota koji bi mogao biti nalik na majcin.
    Poruku je izmenio bellissima, 19.04.2009 u 21:35 Razlog: slovce

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •