Emotivne rusevine ... - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 37 od ukupno 37
  1. #31

    Odgovor: Emotivne rusevine ...

    Citat Erika Yong kaže: Pogledaj poruku
    Nije dovoljno da je žena jaka i da želi da se suprostavi nasilniku,mnogo više je tu u igri,od njihovih želja i mogućnosti.Ja jesam uvek bila jaka,ali sam ipak bila primorana da se potčinim njegovom nasilnom ponašanju,i mogu ti reći da je ta moja jačina samo odmogla,a ne pomogla da preživim sve to.Zašto?Jer sam imala snage a nisam imala mogućnost da sve to prekinem,na najbezbolniji način za moje tada još,maleno dete,pa sam žrtvovala sebe,za rad njenog dobra,dok god sam mogla.
    Procitala sam tvoj post nekoliko puta, od pocetka do kraja.Nekako sam iz tvojih prethodnih postova i nazirala neku tvoju patnju, ali nisam ni pomisljala da si sve ovo pregrmela.
    Ja ipak mislim da je u celoj prici glavni igrac zena, a da se igra vrti oko njene jacine.
    Odrasla sam u jednoj normalnoj porodici, gde nije bilo zlostavljanja i alkohola,
    gde su se problemi resavali razgovorima, bez svadja i tuce, to sam ponela sa sobom kad sam izlazila iz nje.
    Jaka sam, mnogo jaka psihicki i bila bih u stanju ziveti na korici hleba, ako treba,
    ali nikad ne bih istrpela ni jedan samar, a kamoli zlostavljanje godinama.
    Naravno da je materijalni momenat, mnogo bitan, ali po meni bitnija je dusa deteta.Tog malog neduznog bica kojeg ce citav zivot proganjati slike roditelja koji se tuku i koje ce do kraja vuci traume iz detinjstva.
    Zene uvek gledaju da detetu bude bolje.
    A kako one to znaju, sta je najbolje za njih?
    Moja drugarica je citavo detinjstvo provela tako ziveci, otac je tukao majku,majka je to "krila" od nje i pretvarala se da je sve u redu zarad njenog dobra, da ne bude dete samohranog roditelja.
    Nju nije dirao, ali ona je izrasla u osobu, kaja se plasi svakog muskarca, jos se nije udala ,nije ni imala ozbiljniju vezu, samo iz razloga sto se plasi zivota koji bi mogao biti nalik na majcin.
    Poruku je izmenio bellissima, 19.04.2009 u 21:35 Razlog: slovce

  2. #32

    Odgovor: Emotivne rusevine ...

    Mislim da sam uspela naći najbolji način za svoje dete,da "najlakše" prebrodi dešavanja tada,a i niz godina posle.Danas je bezbrižna vesela cura,koja se raduje životu,polako počinje da shvata,zašto su neke stvari morale tako da se dese,ponovo stekla poverenje u mene,imam utisak da sam joj najbolja drugarica prvo, pa onda majka.To me na neki način umiruje,da oprostim sebi,što sam je tada morala ostaviti,i što je umesto pored mene,deo detinstva preživela pored bake,tetke,strica.Bivši muž i dalje pije,ali ga voli,on joj je ipak otac,a ja ne želim da joj kvarim tu sliku i ljubav prema njemu.
    U svakoj takvoj ili sličnoj situaciji ima načina da se deca,kolko god je moguće zaštite od trauma,samo treba u svojoj boli i patnji,žena ipak da bude dovoljno pribrana i ga ga nađe.Ne može skroz,ali većim delom,da.A tu dolazi do ključne stavke,kolko je žena u stvari jaka,da stavi život svoje dece i njihov razvoj u prvi plan,pa tek onda da gleda sebe.
    Poruku je izmenio Erika Yong, 19.04.2009 u 20:46
    Nije teško biti fin ali je nekad glupo...

  3. #33

    Odgovor: Emotivne rusevine ...

    Pošto je ovo, koliko se sećam, bar treća varijacija na istu temu ne bih da se ponavljam i u kontekstu početnog posta bih dodao još sledeće:

    - Ovakve veze nisu, u stvari, nikada ni imale zdrave temelje tako da su bile osuđene na propast od samog početka. Sve slučajne veze (ili bar većina) se završavaju raskidom. Posebno danas, kada se stopa razvoda bliži stopi venčanih. Međutim, u vezama koje su predmet ove teme, ima nečeg meni nejasnog (da ne upotrebljavam neke drastičnije termine). One opstaju u većem procentu nego i neki bolji brakovi, bez nasilja i tortura. I pored objektivnih poteškoća (pre svega materijalnih) partnera u takvim vezama, čini mi se da bi deo tih veza jednostavno tako funkcionisao i da su partneri daleko situiraniji i potpuno nezavisni u materijalnom smislu...

    Ne jednom sam se uverio da postoje i brakovi u kojima su nasilje i patnja modus vivendi. Da se, recimo Ona nije udala za jednog alkoholičara, našla bi nekog drugog. Da On nije našao Nju koju bije, već bi se snašao sa nekom drugom koja je spremna da dobija batine i da ga još pri tome voli kako se već umeju voleti ljudi u takvim vezama...

    Naravno, da sve veze u kojima ima nasilja nisu kao gore opisane i da postoji ko zna koliko žena koje pate pored muževa nasilnika i koje su u očajnoj situaciji iz koje mnoge ne umeju da nađu izlaz. Ali, ipak ostaje gorak ukus koji izazivaju takve veze, a u kojima se ne preduzima ništa da bi se one ili menjale ili raskidale...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  4. #34

    Odgovor: Emotivne rusevine ...

    Citam ovu temu i razmisljam.
    Kako je zivot nepredvidiv i podmetne ti nogu za cas.

    Epilog ove price je da je ova zena sa svega trideset i kusur, sada u psihijatrijskoj ustanovi u Vrscu.Vec mesec dana.Sa nikim ne razgovara i samo place.
    Taj isti njen muz, sad je najveci "pokajnik", kaze par samara ona ozbiljno shvatila

    Kuda ide ovaj svet

  5. #35

    Odgovor: Emotivne rusevine ...

    refleksno, na udarac reagujem udarcem... valjda su onoliki treninzi uticali na to... i stvarno sam extremno za@eban tip po tim pitanjima. prvo ubijam Boga pa onda pitam. ali nikad u zivotu nisam prva pochela tuchu i sl.
    Nikad nisam birala nasilnike niti su me privlachili.
    Nekada davno sam ostavila nekog koga sam mnogo volela.. razloga je bilo mnogo, a jedan od njih je i taj shto sam znala da je jednom udario svoju bivshu devojku i shto sam znala da ko to uradi jednom, u stanju je da ponovi, a nisam zelela da svoj zivot vezem i podredim nekom ko to nosi u sebi.
    Fer borba je nesto drugo, ali tuci slabijeg i dete je bolest.

    da se mom detetu sutradan, ili mojoj Tei i Aniti tako nesto desi u zivotu, ako ne bih mogla drugo, uopste se ne bih libila da platim da tog skota ili prebiju do "vegetacije" ili nesto josh gore. bez zezanja.
    jer, sta vredi da ja nekom nesto objashnjavam na srpskom kad on govori jedino kineski...
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

  6. #36

    Odgovor: Emotivne rusevine ...

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku

    Međutim, u vezama koje su predmet ove teme, ima nečeg meni nejasnog (da ne upotrebljavam neke drastičnije termine). One opstaju u većem procentu nego i neki bolji brakovi, bez nasilja i tortura. I pored objektivnih poteškoća (pre svega materijalnih) partnera u takvim vezama, čini mi se da bi deo tih veza jednostavno tako funkcionisao i da su partneri daleko situiraniji i potpuno nezavisni u materijalnom smislu...

    Ne jednom sam se uverio da postoje i brakovi u kojima su nasilje i patnja modus vivendi. Da se, recimo Ona nije udala za jednog alkoholičara, našla bi nekog drugog. Da On nije našao Nju koju bije, već bi se snašao sa nekom drugom koja je spremna da dobija batine i da ga još pri tome voli kako se već umeju voleti ljudi u takvim vezama...

    ...

    Ako,verujemo dubinskoj psihologiji,a postoje krupni razlozi za to ,ona nas uci, da je covek ''prirodno''sado-mazohisticki ustrojen...Grubo receno,sklon je ,cak veoma sklon,da i svesno,i cesce nesvesno,muci drugog,ali onda svakako i sebe.Ova,izgleda,urodjena sklonost,prisutna kod svakog coveka,moze da bude normalna,abnormalna i patoloska.

    U izrazito losem braku,koji se iz razlicitih razloga godinama odrzava,stvara se patoloska ''klackalica'' izmedju sadistickog muza i mazohisticke zene,ili obrnuto,sa smenjivanjem ili,cesce,zadrzavanjem ovakvih prinudnih uloga.

    Takav bracni par jednostavno ne zeli rastavu,jer na bolestan nacin(nesvesno),uziva u svojim bolesnim ulogama-sadiste ili mazohiste...To je jedan od razloga ,a najcesi kod onih koji zive godinama u paklu,a koji je zapravo njihova neminovnost...(naravno..ovo ne vazi za sve...)
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

  7. #37

    Nasilje nad ženama

    Već izvesno vreme razmišljam o ovoj temi.O nasilju nad ženama se sve češće priča.Otvaraju se centri za pomoć žrtvama ovog gnusnog čina.

    Pitala sam se u koji forum da smestim ovu temu a onda pričitah kratak naslov ispod foruma DRUŠTVO OKO NAS koji glasi : Naša svakodnevnica.Nasilje nad ženama je na žalost naša svakodnevnica.I ako ima mnogo žena koje su skupile hrabrost da se uhvate u koštac sa svim poteškoćama koje ih čekaju kad izadju iz ovakve veze ili braka u kom vlada nasilje, ima još uvek mnogo onih koje nemaju hrabrosti ili ne vide način na koji bi mogle da funkcionišu same.

    Šta vi mislite o samom nasilju nad ženom ili devojkom? Kako ga po vama sprečiti? Kako na vreme izbeći takav život,zapravo da li postoji način da žena prepozna sklonosti ka nasilju kod čoveka sa kojim je u vezi ,dok još nije stupila u brak sa njim i dobila decu?Kako društvo može pomoći ženi da funkcioniše samostalno kad napusti ovakvog čoveka,sem što omogućava izgradnju sigurnih kuća?....Ima mnogo pitanja vezanih za ovu temu ali hajde da pre svega pišemo o onome što nam prvo padne na pamet kad se pomene nasilje nad ženama.
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •