Лажни борци за лажна људска права?
Strana 1 od 6 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 84
  1. #1

    Лажни борци за лажна људска права?

    Ne znam jesam li na odgovarajuci deo foruma postavila temu...
    Nego pre neki dan cini mi se na "Piramidi" da su pricali o ovome i zaista me je ostavilo bez texta...

    Komitet pravnika za ljudska prava Jukom i Helsinški odbor za ljudska prava u Srbiji saopštili su da su Okružnom javnom tužilastvu u Beogradu podneli krivičnu prijavu protiv akademika Dobrice Ćosića zbog "izazivanja nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivnosti".

    U prijavi ove dve organizacije naveden je deo teksta iz Ćosićeve knjige "Vreme zmija - Piščevi zapisi 1999 - 2000" u kome je, kako se navodi, počinjeno krivično delo.

    "Taj socijalni, politički i moralni talog tribalnog, varvarskog Balkana, uzima za saveznika Ameriku i Evropsku uniju u borbi protiv najdemokratskijeg, najcivilizovanijeg, najprosvećenijeg balkanskog naroda - srpskog naroda", naveo je akademik za albanski narod.

    Yukom i Helsinški odbor su zatražile od Okružnog tužioca da u skladu sa svojim ovlašćenjima protiv Dobrice Ćosića po službenoj dužnosti pokrene krivični postupak zbog izvršenja navedenih krivičnih dela.

    Prijavu su u ime svojih organizacija podnele predsednice Yucoma i Odbora Biljana Kovačević Vučo i Sonja Biserko.

    Knjiga dnevničkih beležaka akademika Dobrice Ćosića "Vreme zmija - Piščevi zapisi 1999 - 2000" nedavno je izdao Službeni glasnik.
    "izazivanja nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivnosti" posle svega sta se izdesavalo oni njega tuze za sirenje netrpeljivosti Sta je sa ovom zemljom I da li je doslo vreme da je dozvoljeno pisati samo ono sto odgovara pojedincima?

    Sorry ako je dupla tema
    Everybody Wants to be a Cat

  2. #2

    Odgovor: NVO tužile Dobricu Ćosića

    Ma ekstra,samo napred u toleranciju...šta je sledeće samo pitam se pitam...

  3. #3

    Odgovor: NVO tužile Dobricu Ćosića

    Bas...

    Mada nikako mi nije jasno kako neko vec jednom ne reaguje povodom njih dve jer ovo je bas preslo sve granice... Ne mogu da verujem da niko nema petlju da se suprostavi njima...

    A sto se tice Cosica.. Toliko o slobodi govora... Strasno!
    Everybody Wants to be a Cat

  4. #4

    Odgovor: NVO tužile Dobricu Ćosića

    Citat Wampirche kaže: Pogledaj poruku
    Bas...

    Mada nikako mi nije jasno kako neko vec jednom ne reaguje povodom njih dve jer ovo je bas preslo sve granice... Ne mogu da verujem da niko nema petlju da se suprostavi njima...

    A sto se tice Cosica.. Toliko o slobodi govora... Strasno!
    Nemoj da pametuješ,Ćosić je fašistički pisac,a mi svi netolerantna diskriminišuća stoka i zato će takvi poput njih dve,onog ćelavog i ostalih da nas nauče kako se treba ponašati

    btw,peder,cigan i šiptar su izrazi koje nikad više nećemo smeti da upotrebimo da nas neko još i ne tuži


    kad će više izbori


    toliko od mene,neću više da širim govor mržnje,se ne ljute ovi ''tolerantni''

  5. #5

    Odgovor: NVO tužile Dobricu Ćosića

    Ви очигледно не схватате јевропске вредности: није ширење мржње кад се за Србе каже да су варвари, зликовци, овакви, онакви.
    Кад Шиптари затворе Србе у концлогоре, убијају их редовно и сл, то се може назвати највише етничким несугласицама.

    А свако ко не мисли као перјанице ЦИА у Србији ће бити разапет на крст, користећи сва могућа оружја и оруђа, а јако воле уставе и законе, томе ће највише служити и овај нови закон против дискриминације.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  6. #6

    Odgovor: NVO tužile Dobricu Ćosića

    Sada tek vidjeh da je tužbu podnijela Sonja Biserko. Da u Srbiji ima države tu bi ženu država krivično gonila zbog antidržavnih pamfleta. Ta je žena molila Madeleine da bombarduje Srbiju. Kasnije je u svojim knjigama pisala kako Srbiju treba rasparčati na sitnije dijelove. Tačnu na I je stavila pojavljivanjem u Prištini na dan ilegalno proglašene nezavisnosti Kosova sjedeći sa ratnim zločincem Hašimom Tačijem. Nečuveno je da je takva osoba neka kvaka u Helsinškom Komitetu Srbije.

    Nije ni Dobrića cvijeće ali je licemjerno da spodoba Biserko ima obraza nekoga za nešto prozivati. Strašno je ko je sve na poziciji u zemlji Srbiji.

  7. #7

    Odgovor: NVO tužile Dobricu Ćosića

    I tako,tema krajnje nezanimljiva,možda da je njih neko tužio pa da se digne prašina,ali ovako...

    А свако ко не мисли као перјанице ЦИА у Србији ће бити разапет на крст, користећи сва могућа оружја и оруђа, а јако воле уставе и законе, томе ће највише служити и овај нови закон против дискриминације.
    ma nije yoso,taj zakon je donesen da nas zaštiti od nas samih,zamisli sutra da kažeš nekom ameru da Milosrdni Anđeo je bio akt agresije npr...cccc,sram nas bilo,lepo će da nas zaštite od naših pokvarenih misli,a ukoliko se neko usudi i da ih iznese dobiće tužbu i srazmerno težini misli biće prinuđen da isplati budžet neke manje države tužiteljima koji to rade za njegovo dobro,ako nema malo će u kazneno-popravnu ustanovu,pa da vidi kako treba da se razmišlja
    Poruku je izmenio Uprolazu, 09.04.2009 u 22:26

  8. #8

    Odgovor: NVO tužile Dobricu Ćosića

    ...tema je 'vec vidjeno'...valjda je zato muka vise ljudima da pisu...
    ...btw...deklarisan sam kao demokrata...medjutim,jos uvek mislim svojom glavom...tako da mi je ta tuzba krajnje muchna i ogavna...blago recheno...povraca mi se na bulju...
    ...hell ain't a bad place to be......

  9. #9

    Odgovor: NVO tužile Dobricu Ćosića

    Citat Uprolazu kaže: Pogledaj poruku
    Nemoj da pametuješ,Ćosić je fašistički pisac,a mi svi netolerantna diskriminišuća stoka i zato će takvi poput njih dve,onog ćelavog i ostalih da nas nauče kako se treba ponašati

    btw,peder,cigan i šiptar su izrazi koje nikad više nećemo smeti da upotrebimo da nas neko još i ne tuži


    kad će više izbori


    toliko od mene,neću više da širim govor mržnje,se ne ljute ovi ''tolerantni''
    Citiram ovaj post kao školski primer govora mržnje, netolerancije i ratnohuškačenja (novi izraz, sam sam ga izmisliJo ) .

    Predlažem da se autor istog kazni sa 25 po goloj goozi (al' krajnje tolerantno odrađenih )...

    ...sa njim, i Dobrica Ćosić...

    ...i Sonja Biserko...

    ...i takooo...

  10. #10

    Odgovor: NVO tužile Dobricu Ćosića

    Doziveli smo da neki Yukom i neki Helsinški odbor napadaju jednog genija poput Dobrice Cosica.Covek je rekao ono sto misli i bio je iskren.Nije on jedini koji tako misli ali ljudi se plase da to javno kazu.

  11. #11

    Odgovor: NVO tužile Dobricu Ćosića

    Citat Uprolazu kaže: Pogledaj poruku

    cigan


    kad će više izbori


    toliko od mene,neću više da širim govor mržnje,se ne ljute ovi ''tolerantni''
    kaze se rom, a to znaci covijek...i sretna sam sto ne zivim u vrijeme pavelica, jer bih se sigurno brckala negdje po jasenovcu...
    nattydread is coming to dinner

  12. #12

    Odgovor: NVO tužile Dobricu Ćosića

    Citat nattydread kaže: Pogledaj poruku
    kaze se rom, a to znaci covijek...i sretna sam sto ne zivim u vrijeme pavelica, jer bih se sigurno brckala negdje po jasenovcu...
    ne,postoji rom,postoji cigan...postoji albanac postoji šiptar...

    postoji čovek postoji nečovek(cigan,šiptar,itd...to ti samo drugačiji naziv za tu ljudsku karakteristiku,da odvoji jedne od drugih,ništa više)

    postoje i beli cigani,zar ne?

  13. #13

    Odgovor: NVO tužile Dobricu Ćosića

    postoje ljudi...
    nattydread is coming to dinner

  14. #14

    Odgovor: NVO tužile Dobricu Ćosića

    Citat nattydread kaže: Pogledaj poruku
    postoje ljudi...

    klasična zabluda naivnih

  15. #15

    Odgovor: NVO tužile Dobricu Ćosića

    Citat Uprolazu kaže: Pogledaj poruku
    klasična zabluda naivnih
    drago mi je sto ne mislimo isto
    nattydread is coming to dinner

Strana 1 od 6 123 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •