Лажни борци за лажна људска права? - Strana 5
Strana 5 od 6 PrvaPrva ... 3456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 75 od ukupno 84
  1. #61

    Odgovor: Лажни борци за лажна људска права?

    Citat Morpheo kaže: Pogledaj poruku

    Ljudska prava su utvrdjena univerzalnom konvencijom o ljudskim pravima. Ona, dakle, ili postoje, ili ne postoje.

    Koje od pomenutih (postojecih) ljudskih prava je lazno?
    LM...misliš: ta prava se poštuju ili se ne poštuju ?
    Usput...postoji ista takva deklaracija koja "granice u Evropi smatra nepovredivim" pa se ipak mnogi od tih istih drznuše da ovoj zemlji otimaju postojbinu. Toliko o konvencijama i deklaracijama.
    Povodom druge rečenice:
    - Ukoliko shvatimo da se naša prava (podržana svim mogućim papirima ) ne poštuju, onda ispada da mi imamo lažna ljudska prava. A svetska zajednica je ne mali put pokazala da je prava pripadnika jedne države ni najmanje ne zanimaju.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  2. #62

    Odgovor: Лажни борци за лажна људска права?

    Aha Znaci, ako neko krsi prava ljudska prava, onda ta prava nisu prava nego lazna? Bas lepo, da sam juce umro, ovo ne bih znao.

    Tom istom logikom, istinitost neke tvrdnje nije odredjena time da li je tvrdnja tacna ili nije, vec time ko je tu tvrdnju izgovorio ili stavio na papir.

    Idem da se sunovratim u provaliju, ceo zivot zivim u lazi

  3. #63

    Odgovor: Лажни борци за лажна људска права?

    Nisam bash ni chuo da se termin "lazzna prava" koristi, ali dobro, postavljach je zzeleo da iskazze svoj stav, a ne samo da pokrene temu...
    Problem je malo sa konciznoschu. Ako onaj ko pita ne spori da je osnovno ljudsko pravo pravo na zzivot i tako dalje, ali smatra da recimo pravo na javno iskazivanje seksualnog opredeljenja ne bi trebalo da postoji ili ne bi trebbalo da bude na listi osnovnih ljudskih prava, u tom sluchaju on ga mozze nazvati lazznim, i to je kao naslov razumljivo, chak i ako nam kao stav nije prihvatljiv.

    Medjutim ako se radi o pravima oko kojih se ne mozzemo sporiti, bash kao shto je pravo na zzivot, a neko smatra da su ugrozzena , onda se ne mozze rechi da je ugrozzeno lazzno pravo na zzivot ili da neko brani lazzno pravo na zzivot. Onda je to lazzna borba, namerno ili nenamerno izneta lazzna tvrdnja o ugrozzenosti osnovnih dakle ne lazznih ljudskih prava.

    Istina je da se nekad stvari moraju razvlachiti u sitna crevca da bi smo bili sigurni da prichamo o istim stvarima, i da ogranichimo prostor za budaljenje...
    Skupshtina raspravlja po dva dana gde je zarez u nekom zakonu, pa im sve to i dalje ne ide od ruke.....

  4. #64

    Odgovor: Лажни борци за лажна људска права?

    Citat Morpheo kaže: Pogledaj poruku
    Ne bavim se rezanjem drvene gradje, pa cu bukovu sumu preskociti.

    Umesto bukove sume, upotrebicu zdrav razum i tracak logike. Ljudska prava su utvrdjena univerzalnom konvencijom o ljudskim pravima. Ona, dakle, ili postoje, ili ne postoje.
    Da znaš da bi stvarno mogao da ih upotrebiš...uostalom možda da imaš moć dedukcije(ali ne paranormalne)

    P.S.
    Bukva ne mora da podrazumeva drvnu građu

    Idem da se sunovratim u provaliju, ceo zivot zivim u lazi
    Ne,živiš u matrixu

  5. #65

    Odgovor: Лажни борци за лажна људска права?

    @Uprolazu,ae ne spamUj temU,i ne prichaj nebuloze ..kakaw matriks,kakwa kojeshta goworish,idi popij nesto,shta pametujesh,i sta pokusawas s tim,da budes neki centar,a weze nemas sto goworis..blagog pojma ,znachi...sto ti se desawa ae koliko pishesh,reko bi chowjek da znas,a samo prljash teme
    sto se teme tiche,ne widim istinske borce za ljudska prawa,nazalost..sto se tiche naseg podneblja..

  6. #66

    Odgovor: Лажни борци за лажна људска права?

    Morpheo

    Možda ja nisam bio jasan...ali napomenuh "poštuju ili ne poštuju".
    Sa gledišta svetskih moćnika ispada da ljudi ovog podneblja nemaju prava (tj. na nas se ne odnose) što vodi samo ovim solucijama:
    - ili nismo ljudi,
    - ili su sva ta prava samo laž ( jer zakon jačeg negira mnoge civilizacijske zakone).
    Paradox je u tome što nam instaliraju one "koji se bore za ljudska prava", a ti isti ne priznaju prava ljudi ovih prostora.
    Ili, kako ja shvatih, lažni borci (jer se ne bore za ono kako se deklarišu), "lažna prava" (ona koja ne možemo da ostvarimo iako imamo sve moguće papire i dokaze).
    Dakle...ne u smislu da nemamo prava, već da se ista ne poštuju upravo od najvećih zagovornika istih!
    P.S. A da drndamo neku drugu vunu ?
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  7. #67

    Odgovor: Лажни борци за лажна људска права?

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Nisam bash ni chuo da se termin "lazzna prava" koristi, ali dobro, postavljach je zzeleo da iskazze svoj stav, a ne samo da pokrene temu...
    Problem je malo sa konciznoschu. Ako onaj ko pita ne spori da je osnovno ljudsko pravo pravo na zzivot i tako dalje, ali smatra da recimo pravo na javno iskazivanje seksualnog opredeljenja ne bi trebalo da postoji ili ne bi trebbalo da bude na listi osnovnih ljudskih prava, u tom sluchaju on ga mozze nazvati lazznim, i to je kao naslov razumljivo, chak i ako nam kao stav nije prihvatljiv.

    Medjutim ako se radi o pravima oko kojih se ne mozzemo sporiti, bash kao shto je pravo na zzivot, a neko smatra da su ugrozzena , onda se ne mozze rechi da je ugrozzeno lazzno pravo na zzivot ili da neko brani lazzno pravo na zzivot. Onda je to lazzna borba, namerno ili nenamerno izneta lazzna tvrdnja o ugrozzenosti osnovnih dakle ne lazznih ljudskih prava.

    Istina je da se nekad stvari moraju razvlachiti u sitna crevca da bi smo bili sigurni da prichamo o istim stvarima, i da ogranichimo prostor za budaljenje...
    Skupshtina raspravlja po dva dana gde je zarez u nekom zakonu, pa im sve to i dalje ne ide od ruke.....
    Mislim da možemo reći da se pod borce za lažna ljudska prava mogu svrstati i oni koji ih zloupotrebljavaju(tačnije smatraju da samo jedna strana u konfliktima ima ljudska prava,što i ne bi bilo tolikp čudno da se taj neko ne izdaje za neutralnog i velikog pravednika).

    elem,sve u svemu,tema je odavde krenula...valjda će sad nekome pojmovi postati malo jasniji,da ne pričamo o tome kako Hašima Tačija ne smatraju za nekoga ko je kršio ljudska prava,već ga predstavljaju za primer svima(lično smatram da bi trebalo da se državni organi pozabave njima budući da je njihova borba za ljudska prava,toleranciju i protiv diskriminacije te pojmove i dovela na loš glas,a Srbiju je puno koštala,i tek će je koštati...)

    Komitet pravnika za ljudska prava Jukom i Helsinški odbor za ljudska prava u Srbiji saopštili su da su Okružnom javnom tužilastvu u Beogradu podneli krivičnu prijavu protiv akademika Dobrice Ćosića zbog "izazivanja nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivnosti".

    U prijavi ove dve organizacije naveden je deo teksta iz Ćosićeve knjige "Vreme zmija - Piščevi zapisi 1999 - 2000" u kome je, kako se navodi, počinjeno krivično delo.

    "Taj socijalni, politički i moralni talog tribalnog, varvarskog Balkana, uzima za saveznika Ameriku i Evropsku uniju u borbi protiv najdemokratskijeg, najcivilizovanijeg, najprosvećenijeg balkanskog naroda - srpskog naroda", naveo je akademik za albanski narod.

    Yukom i Helsinški odbor su zatražile od Okružnog tužioca da u skladu sa svojim ovlašćenjima protiv Dobrice Ćosića po službenoj dužnosti pokrene krivični postupak zbog izvršenja navedenih krivičnih dela.

    Prijavu su u ime svojih organizacija podnele predsednice Yucoma i Odbora Biljana Kovačević Vučo i Sonja Biserko.

    Knjiga dnevničkih beležaka akademika Dobrice Ćosića "Vreme zmija - Piščevi zapisi 1999 - 2000"nedavno je izdao Službeni glasnik.

  8. #68

    Odgovor: Лажни борци за лажна људска права?

    Citat Uprolazu kaže: Pogledaj poruku
    Mislim da možemo reći da se pod borce za lažna ljudska prava mogu svrstati i oni koji ih zloupotrebljavaju(tačnije smatraju da samo jedna strana u konfliktima ima ljudska prava,što i ne bi bilo tolikp čudno da se taj neko ne izdaje za neutralnog i velikog pravednika).

    Ispravka - lazzne borce za ljudska prava, kao shto rekoh.

    Srbi su neprikosnovena vechina i prava Srba kao gradjana Srbije i od strane Srbije ne bih nazvao ugrozzenim, mada se neko mozzda osecha ugrozzenim, na primer upravo pravima manjina. Po meni manjine tj njihova prava sada zaista nisu ugrozzeni, a krshenje nekih ljudskih prava na nacionalnoj osnovi je mozzda sporadichno i nikako organizovano, bar koliko ja znam. POstoji jedan negativan odnos prema manjinama, koji jeste posledica svega shto se desilo, bez obzira na sve, neshto shto svakako ne bi trebalo da bude pravilo i karakteristika. Ne mislim da u Srbiji vlada ksenofobija, niti da je to nekakvo obelezzje Srba, ali ksenofobije ima, a kao shto vech rekoh negde, dovoljna je samo jedna budala za tragediju po bilo kojoj osnovi... U toku dana mozzete sresti sto ljudi ali ako samo od dvoje chujete kako recimo sve albance treba pobiti ili proterati onda to ostavlja sliku o zzivotu albanaca u Srbiji. Sa druge strane, 1000 ljudi mozze uchestvovati u pravednom odbrambenom ratu, dvojica su dovoljna da naprave zlochin i masakr kojim ne samo ljaga pravednu borbu nego je defakto chini nechim pootpno suprotnim, ako se ta dvojca ne imenuju i ako ostali svesno stanu iza njih.
    Ako vas zgazi pijani ili lud vozach, niste stradali od celog saobrachaja ni od svih vozacha, ni od fabrike Zastava, vech od jedne spodobe sa imenom i prezimenom. Zato krivica mora biti individualna, zato i prava u drushtvu moraju biti ljudska, prava pojedinca na zzivot pa makar on hodao naglavachke.


    Ljudi iz jednonacionalnh sredina ponekad tezze shvataju ili mogu da pojme da je jedan Madjar, Hrvat ili Albanac lojalan drzzavi Srbiji, moze da dozzivljava stvarnost potpuno isto kao i oni jer je dozziveo sve ono shto i oni i buduchi da je chovek i deli iste vrednosti sredine, da mozze biti patriota. Zato izmedju ostalog ja smatram da nacionalizam nije dobra solucija narochito tamo gde vechina osigurava identitet pojedinca. Biti nacionalno ugrozzen tamo gde si okruzzen svojim narodom, gde je na vlasti tvoj narod i mozzda nikada nisi ni video nekoga ko nije tvoje nacije je psihoza.


    Ako smatrate da je biti nacionalista jedna ljudska vrlina i vrednost, onda time svome sugradjaninu Madjaru govorite da je manje vredan jer nije nacionalista u svom domenu. E onda zamislite da jeste nacionalista...Neskriveni Madjarski/Hrvatski/shtatijaznamkoji nacionalista koji zzivi u Srbiji, e... tek to bi bio zanimljiv prizor. Patriotizam bii trebalo da je univerzalna vrednost, visha vrednost, koja se nekad brka sa sebichnim nacionalizmom (poshtenje bi danas moralo biti srzz patriotizma, jer nam se drushtvo raspada upravo zog nedostatka istog, a ne zbog nekih agresora sa strane). Ako je patriotizam duh porodice, nacionalizam bi bio pubertetski ispad nekog adolescenta sa problemom identiteta...



    Organizacija dakle koja bi se ovde bavila iskljuchivo pravima Srba u Srbiji kucala bi na otvorena vrata, ali svakako prijala mnogim ushima. To je idealno mesto za populistichke politichare i hohshtapleraj, jer je jeftin nachin za podilazzenje vechini tako shto joj se ide niz dlaku. Zato i imamo tih organizacija kolko hochesh, eno ih u skupshtini. Naravno, ako vam je cilj da govorite potpuno suprotno, zarad para,iduchi niz dlaku nekom van zemlje, to nije nishta manji hohshtapleraj i ako je samo to i novac motiv, a uz to govorite i neistine, onda je to svakako neprijateljsko delovanje protiv sopstvene drzzave, shto je naravno nezakonito i u Holandiji i u Somaliji.

    Ja zapravo i ne znam koliko je recimo istupa N.Kandich imala u kojima su Srbi bili naznacheni kao zzrtve, nemam pojma. Najbitnije je dakle da li podatke koje objavljuje tendenciozno falsifikuje, izmishlja ili prosledjuje znajuchi da su lazzni. To je vazznije od matematike - da li je, ako su podaci o Srpskim zlochinima istiniti, isti broj podataka objavila i o Srpskim zzrtvama. Da bi uopshte smela da nastavi da radi, ne sme da lazze i ne sme da sakriva dokaze. Ako pak lazze i obmanjuje javnost o Srpskim zlochinima, preuvelichavajuchi ih i izmishljajuchi, onda mi nije vazzno shta che pored toga da radi, jer neche popraviti situaciju tako shto che lagati i o Albanskim. Ako smatrate da hoche onda imate problem sa moralom)

    Sa druge strane, drzava je ta koja treba da pokrene istragu o svakom sluchaju bez obzira na sve - da li im je neko dostavio 100 sluchajeva krshenja Albanskih prava, a ni jedan o krshenju Srpskih prava to nije bitno. Medjutim, drzzava bi iz starta trebala da radi ono shto tvrde da rade NVO. Drzzava je ta koja treba da istrazzuje zlochine od starta, ove i one bez obzira. To je medjutim teshko, to vuche odgovornost, to vuche negativne poene na izborima, a pritisak sa strane postoji. Da se drzzava pita sve bi to bilo gurnuto pod tepih,a Radovan Karadzich bi pecao negde kod Krchedina...Tako da im je najlakshe imati te zzrtvene babe koje se ionako trte da to rade. Tako bar izgleda da se neshto radi po pitanju ratih zlochina, plus eto imamo i NVO, sloboda govora ovo ono. Uostalom, delovanje koje NVO je konkretno dovelo do hvatanja nekog optuzenika?

    Nasuprot NVO, ili pored NVO imamo Rasima Ljajicha, po meni jednog od retkih neukaljanih, radnih i ako je to uopshte moguche poshtenih ljudi i politichara. Uvek korektan, uvek na terenu, bez velikih govorancija, i ono malo shto zbori zbori mudro i odmereno. Njemu je osecham uvaljeno da se bakche sa prroblemom "hashkih begunaca", ali ja smatram da ni tvrdi desnichari nemaju shta da mu prigovore. Oni najtvrdji imaju... zove se Rasim. Zato verovatno nikada neche biti perspektivan kandidat za predsednika, iako kao lichnost deluje za dva koplja ispred svih Velja, Dragana i Vojislava ... I da se zove recimo Denis imo bi veche shanse

    ...anyway...

  9. #69

    Odgovor: Лажни борци за лажна људска права?

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Ja zapravo i ne znam koliko je recimo istupa N.Kandich imala u kojima su Srbi bili naznacheni kao zzrtve, nemam pojma. Najbitnije je dakle da li podatke koje objavljuje tendenciozno falsifikuje, izmishlja ili prosledjuje znajuchi da su lazzni. To je vazznije od matematike - da li je, ako su podaci o Srpskim zlochinima istiniti, isti broj podataka objavila i o Srpskim zzrtvama. Da bi uopshte smela da nastavi da radi, ne sme da lazze i ne sme da sakriva dokaze. Ako pak lazze i obmanjuje javnost o Srpskim zlochinima, preuvelichavajuchi ih i izmishljajuchi, onda mi nije vazzno shta che pored toga da radi, jer neche popraviti situaciju tako shto che lagati i o Albanskim. Ako smatrate da hoche onda imate problem sa moralom)
    Ne treba ona da se bakće ničim,tačnije bilo bi licemerno da počne da priča o zločinima nad srbima kad svi znamo da je previše dobra sa onima koji su te zločine i izvršavali...znači neko mora da odreaguje na njene aktivnosti iz države,a ne da se bave tribinom koja ima političke stavove(može da se bavi tribinom koja izaziva nerede,ali tribinom koja ima političke stavove?OMGWTF???uostalom koji su?nedamo kosovo),i tu se uostalom i vidi zrelost našeg predsednika i svih ostalih ispod njega...da ne spominjemo što nam država sponzoriše iz budžeta kviriju(kakav je to NVO?u vreme ekonomske krize vlada odvaja pare za šarlatane koji se kriju iza ljudskih prava i ugroženosti,a pokazuju istovremeno na RTS-u svoj bezobrazluk u full-u...ma ajte molim vas)

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Sa druge strane, drzava je ta koja treba da pokrene istragu o svakom sluchaju bez obzira na sve - da li im je neko dostavio 100 sluchajeva krshenja Albanskih prava, a ni jedan o krshenju Srpskih prava to nije bitno. Medjutim, drzzava bi iz starta trebala da radi ono shto tvrde da rade NVO. Drzzava je ta koja treba da istrazzuje zlochine od starta, ove i one bez obzira. To je medjutim teshko, to vuche odgovornost, to vuche negativne poene na izborima, a pritisak sa strane postoji. Da se drzzava pita sve bi to bilo gurnuto pod tepih,a Radovan Karadzich bi pecao negde kod Krchedina...Tako da im je najlakshe imati te zzrtvene babe koje se ionako trte da to rade. Tako bar izgleda da se neshto radi po pitanju ratih zlochina, plus eto imamo i NVO, sloboda govora ovo ono. Uostalom, delovanje koje NVO je konkretno dovelo do hvatanja nekog optuzenika?
    Ko je sedeo na proglašenju ''nezavisnosti'' južne pokraine?Kao građanin Srbije koji daje sebi za pravo da komunicira sa predstavnicima EU,itd.,kao vođa jednog NVO-a,i kao neko ko se trpa u sva državna pitanja mislim da bi trebala da snosi odgovornost za svoje postupke i izjave...

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Nasuprot NVO, ili pored NVO imamo Rasima Ljajicha, po meni jednog od retkih neukaljanih, radnih i ako je to uopshte moguche poshtenih ljudi i politichara. Uvek korektan, uvek na terenu, bez velikih govorancija, i ono malo shto zbori zbori mudro i odmereno. Njemu je osecham uvaljeno da se bakche sa prroblemom "hashkih begunaca", ali ja smatram da ni tvrdi desnichari nemaju shta da mu prigovore. Oni najtvrdji imaju... zove se Rasim. Zato verovatno nikada neche biti perspektivan kandidat za predsednika, iako kao lichnost deluje za dva koplja ispred svih Velja, Dragana i Vojislava ... I da se zove recimo Denis imo bi veche shanse

    ...anyway...
    Rasim?Ovo neka predizborna propaganda?
    Šala,nije loš lik,ali uostalom,kao što si već rekao,zove se Rasim,a Srbija nije Amerika pa da su je osnovali različiti narodi doseljeni na očišćeni prostor,te samim tim se asimilirali u ''Amerikance''...a ako bi hteo da nekoga mađara npr. asimiliram u Srbina onda bi mu žestoko ugrozio ljudska i sva druga prava...jer u evropi su nacije koje imaju svoje nacionalne indetitete već vekovima,dok je Amerika zemlja svaštara koja ima svačijeg po malo,a najviše britanskog...i ne može niko da mi prodaje Američki sistem u evropi jer ga ne kupujem...
    EU,ujedinjena evropa bez granica,kosovu dati nezavisnost,svejedno tu opet neće biti granice?pa kad je neće biti šta će im nezavisnost?

    I da se razumemo-zakon je takav da svim građanima Srbije omogućava da se kandiduju na izborima,a sad što neću glasati za Pastora to je moj izbor i time ne vređam ni jednog mađara...

    Mada opet,mora da se primeti stav svih demokrata sa ovog foruma-ma to su izlapele babuskere,šta li već...pa je l' se babuskeri daje da vozi kola npr?Ni u ludilu da neko otvoreno kaže za njihove postupke da se protive interesima Srbije(na demokratski/partijski/ opredeljene mislim)...
    Poruku je izmenio Uprolazu, 15.04.2009 u 00:21 Razlog: da ne bude predizborna propaganda:smeh:

  10. #70

    Odgovor: Лажни борци за лажна људска права?

    Rasim?Ovo neka predizborna propaganda?
    Šala,nije loš lik,ali uostalom,kao što si već rekao,zove se Rasim,a Srbija nije Amerika pa da su je osnovali različiti narodi doseljeni na očišćeni prostor,te samim tim se asimilirali u ''Amerikance''...a ako bi hteo da nekoga mađara npr. asimiliram u Srbina onda bi mu žestoko ugrozio ljudska i sva druga prava...jer u evropi su nacije koje imaju svoje nacionalne indetitete već vekovima,dok je Amerika zemlja svaštara koja ima svačijeg po malo,a najviše britanskog...i ne može niko da mi prodaje Američki sistem u evropi jer ga ne kupujem...
    EU,ujedinjena evropa bez granica,kosovu dati nezavisnost,svejedno tu opet neće biti granice?pa kad je neće biti šta će im nezavisnost?
    Kakav Americhki sistem, kakve asimilacije? Ja pricham o choveku Rasimu Ljajichu, a ti o najnebitnijem i nanjizzzem kriterijumu po kome se o choveku mozze suditi.

    Kao shto rekoh samo poshtenje je kriterijum, sve ostalo je sranje. A poshtenje podrazumeva dosta stvari pride.


    I da se razumemo-zakon je takav da svim građanima Srbije omogućava da se kandiduju na izborima,a sad što neću glasati za Pastora to je moj izbor i time ne vređam ni jednog mađara...
    Nechesh, valjda zato shto ti se njegov program ne svidja, a ne zato shto je Madjar.

    Mada opet,mora da se primeti stav svih demokrata sa ovog foruma-ma to su izlapele babuskere,šta li već...pa je l' se babuskeri daje da vozi kola npr?Ni u ludilu da neko otvoreno kaže za njihove postupke da se protive interesima Srbije(na demokratski/partijski/ opredeljene mislim)...
    Pa tvoji stavovi i kriterijumi su po meni stetniji po interese Srbije, al ti nisi tJema Ne shto si ti narochito bitan, vech shto su oni uvrezzeni tako medj narodom...
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 15.04.2009 u 00:42

  11. #71

    Odgovor: Лажни борци за лажна људска права?

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Kakav Americhki sistem, kakve asimilacije? Ja pricham o choveku Rasimu Ljajichu, a ti o najnebitnijem i nanjizzzem kriterijumu po kome se o choveku mozze suditi.

    Kao shto rekoh samo poshtenje je kriterijum, sve ostalo je sranje. A poshtenje podrazumeva dosta stvari pride.
    Ja o čoveku Rasimu Ljajiću ništa loše nisam rekao,ali predsednik da bude nema šansi i šta sad?
    Možda bi bilo bolje da otkucam joj da,divno,kakav predivan čovek,oću ga za predsednika iako je to čisto laprdanje...

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Nechesh, valjda zato shto ti se njegov program ne svidja, a ne zato shto je Madjar.
    Ja dole nisam napisao zašto neću glasati za njega,već da time što neću glasati za njega ne vređam nijednog mađara...

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Pa tvoji stavovi i kriterijumi su po meni stetniji po interese Srbije, al ti nisi tJema Ne shto si ti narochito bitan, vech shto su oni uvrezzeni tako medj narodom...
    Sad si mi otvorio oči...idem koliko sutra da molim Natašu Kandić da mi oprosti što imam loše mišljenje o njoj...

    ima i onaj ćelavi u vladi,što se busa za ljudska prava,po meni on više šteti nego ne znam ko(u suštini besposleni lopovi,sa vanserijski inteligentnim projektima ciganskih naselja u vukojebini bb recimo )

    Ali kako god,ti si tolerantan,ja sam netolerantan...po pitanju ovih NVO-a pogotovo
    Poruku je izmenio Uprolazu, 15.04.2009 u 01:05

  12. #72

    Odgovor: Лажни борци за лажна људска права?

    Odoste u "avtušu" sa izlaganjima !
    Što se tiče Rasima, ogromna većina ljudi ovde ima pozitivno mišljenje o njemu i što se tiče mene, on je jedan od najpoštenijih političara .
    U principu, zabole me kako se neko zove ako dobro radi posao koji mu je poveren.
    Drugo...nikada ne bih generalizovao sve NVO. Lično poznajem neke osobe koje rade u NVO i daju svoj maximum. Svaka im čast.
    Problem su NVO koje plaćaju , posredno, strane agencije (većinom USA ) i koje imaju potpuno drugačiji pristup. Ogromna većina humanitarnih NVO su zamišljene kao pomoć i to se trude da rade. One koje zadiru u politiku, su najčešće strane ispostave obaveštajnih agencija.
    I da se razumemo...nije stvar Ćosića ono što smeta (sud će reći svoje), već slepilo navedenih persona za očigledne povrede civilizacijskih zakona od strane drugih.
    P.S. Malo mi je degutantno upuštati se u rasprave "od Kulina bana" pogotovo što postoji mogućnost da se nevini ljudi blate.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  13. #73

    Odgovor: Лажни борци за лажна људска права?

    Ma kakva bre "ljucka prava".Svaki covek ima pravo da se bori za sebe na sve nacine.Prava imaju samo maloletnici(da se hrane i stanuju kod roditelja/staratelja...),i oni koji imaju novac(oni imaju prava da otpuste i zaposle koga god hoce...)

  14. #74

    Odgovor: Лажни борци за лажна људска права?

    Интервју - Емир Кустурица
    Черече Србију!
    Не знам зашто они који туже Ћосића не замоле шефове да закупе део Београда па да се људи попут Добрице тамо спаљују и рашчовечују, а да Си-Ен-Ен то директно преноси

    МЕЋАВНИК - Не знам зашто они који туже Ћосића за то што је написао не замоле шефове да закупе део Београда па да се људи попут Добрице тамо спаљују, да се рашчовечују, черече! То би било много ефикасније, а да Си-Ен-Ен то директно преноси! Ето комерцијалне идеје, а и хумане. Тако би народ очистили од његовог, како они мисле, лошег ткива. Ово није могло да се деси за време Тита и касније Милошевића, за време држава које су тврдо држале своје позиције. Ово што раде Добрици је џелатски посао.
    Овако редитељ Емир Кустурица види тужбу коју су против Добрице Ћосића поднеле Соња Бисерко и Биљана Ковачевић-Вучо.
    - Ово личи на ону стару причу: пао Берлин, а људи из оџака бране Немачку. Није им још јављено да државе за коју се боре више нема. Имамо крах либералног капитализма, а у Србији се бојовници с позиција управо таквог капитализма туку с Ћосићем. Тако ће и овде да бране капитализам до последње капи крви, моје или било чије.
    Зашто се овај случај прећуткује у јавности?
    - Ћуте сви. Никада елита овде, будимо реални, није ни функционисала, осим кад би се згадили над својим народом и кад би добијали који динар споља. Један познати писац је у мом стану у Паризу, пијан, на питање пријатељице није ли га стид што узима паре док је Београд бомбардован одговорио: Ма, то и нису неке паре. Ајде да је нападнут неко други, спорнији, конзервативнији, али Добрица, који је симбол социјалне демократије у Србији, прилагодљивости... Сигуран сам да он није националиста, по уверењу и деловању је социјалдемократа. Није случајно да хорде којима још није телефонирано да је либерални капитализам пропао мамузају мртвог коња тако што одабиру ког ће медведа да одстреле...
    Шта мислите о идеји Ћосића о подели Косова?
    - Нисам имао увида у то. Српски народ је доведен у стање атомизације и једино по тој логици могу да схватим да деоба Косова има смисла. У ситуацији кад би неки чак и Шумадију да деле, та деоба могла би да буде интегративна за наш народ.
    Сам Ћосић је, коментаришући тужбу, рекао да су Бисерко и Вучо у улози политичке послуге иностраних канцеларија.
    - Нису оне послуга, то је полиција. Озбиљне канцеларије записују ко је шта и кад рекао. Ово је интелектуални погром.
    РАТОВИ ЋЕ БИТИ СУРОВИ
    Има оних који кажу да је завршено са светом какав смо познавали, са животом који смо живели.
    - Мораће људски его да се коригује. Одгајани смо по родитељском принципу - немој да се истичеш, буди скроман. Предвиђа се да до 2020. две трећине људи на планети неће имати приступ пијаћој води. Ратови ће се водити не за нафту већ за воду. Ако је нобеловка Дорис Лесинг предвидела ратове у којима ће деца бити најгладнија и најсуровија, онда Србија може да буде предност за живот. Ми смо то овде, на Мећанику, већ урадили. Једина права претпоставка нашег опстанка јесте да се човек дубоко усади у природу.
    НАМЕРНО ПРОИЗВОДЕ СТРАХ, НИСМО У СРЕДЊЕМ ВЕКУ

    Живимо у времену страха, људи се буквално плаше како ће опстати...
    - Страх производи онај ко жели да овлада твојим вишковима у производњи и економији. Ово више није средњи век, сад телевизијски сигнал добаци до људи много брже од метка. Међу 50 канала имаш три-четири који генеришу светску вољу. Мада, уопште нисам сигуран да ми тако брзо упадамо у кризу као што нам се намеће.
    У Србији много људи не зна како ће прехранити породицу...
    - Будућност света је тоталитарни режим, државни капитализам, који ће у име економских интереса мањине моћи да остави без посла стотине хиљада људи - и ти не можеш ништа. Зато је то с Добрицом почетак забијања коца у срце и настављање традиције лапота.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  15. #75

    Odgovor: Лажни борци за лажна људска права?

    Изазиваšе националне, расне и верске мржšе" и друга Србија | Политички живот

    "Изазивање националне, расне и верске мржње" и друга Србија PDF
    Слободан Антонић
    четвртак, 23. април 2009.

    Биљана Ковачевић Вучо, у име ЈУКОМ-а, и Соња Бисерко, у име Хелсиншког одбора у Србији, поднели су кривичну пријаву против Добрице Ћосића, због "изазивања националне, расне и верске мржње". Дискриминисана реченица, из његове књиге "Време змија" (стр. 211), гласи: "Тај социјални политички и морални талог трибалног варварског Балкана узима за савезника Америку и Европску унију против најдемократскијег, најцивилизованијег, најпросвећенијег, балканског народа - српског народа".

    "Ми смо имали цео политички, полицијски и војни врх пред Хашким трибуналом, а изостала је било каква, чак и морална осуда, оних људи који су стајали иза тога и још стоје", објаснила је своје мотиве Соња Бисерко. "Ово је прилика да се скрене пажња на нешто што Ћосић није први пут рекао негативно о Албанцима, а то је говорио и о другим народима". И државни секретар у Министарству за људска и мањинска права Марко Караџић, рекао је да "има основа да се посумња да (Ћосић) шири расну и верску мржњу и да ставља у супериорнији положај једну нацију у односу на другу"1.

    Осим због саморекламерства, у коме толико уживају, Биљана Ковачевић и Соња Бисерко очигледно да све ово покрећу и како би судским гоњењем још мало загорчале живот старом писцу. Оне ваљда желе да демонстрирају да је ово време када тзв. друга Србија, са својим адвокатским тимовима, може судски да кињи кога жели чак и због једне реченице записане у дневнику пре десет година. Међутим, ако друга Србија има воље, стрпљења и ресурсе да води правни рат против "патриотске Србије", није јасно зашто је ова, "нормална" Србија толико пасивна и не предузима ништа како би престало вербално терорисање које над овом нацијом спроводе предстаници "друге Србије"?

    Заиста је необично да се од свих адвоката и, уопште, правника, са макар елементарним осећајем за национално, није нашао ни један да поднесе тужбу због "изазивања националне, расне и верске мржње" против разноразних "денацификатора" и "модернизатора"? Примера за тако нешто има много. Није потребно да као неки биолошки отпад загадимо Европску унију, каже, рецимо, Никола Самарџић у једном разговору за "Пешчаник". "Шта ће нам Европска унија ако ће убице из Русије да купују капитал у Србији и да сеју овде свој прљави новац? (...) Шта ћемо у Европску унију када имамо доминантну верску организацију (СПЦ А. С) коју више не представљају духовници, интелектуалци и испосници, него ратни хушкачи, лопови и педофили? () У томе је објашњење њиховог устезања не само да нас приме у своје пуноправно чланство, него и да нас третирају као нормалне људе () Да ли им је потребно и наше смеће? Ја не верујем"2. Ако је она Ћосићева реченица "изазивања националне, расне и верске мржње", шта је онда тек ово? Назвати Србе "биолошким отпадом" и "смећем", представнике руске државе "убицама", а великодостојнике СПЦ "ратним хушкачима, лоповима и педофилима"? заиста леп пример грађанистичке "уљудности" и "толеранције"!

    Тај народ је", каже за Србе и Петар Луковић, "необразован, примитиван, он се не купа, (...) ништа не памти, не зна за кога да гласа и кад гласа увек гласа за погрешног, не уме да чита (). Одвратно ми је, одвратно ми је кад видим овај народ3. Тај смрад крезуби, безпари, без посла, без ичега, он не воли ни паре, јер зна да их нема, а не воли ни Србију, јер ни ње нема, те велике Србије, он воли само свог Путина. Марш бре у пичку материну!, такође је уљудан и толерантан Марко Видојковић4. Народ је колективни кретен, поставља своју дијагнозу Петар Луковић5. Ја не говорим о десет психијатара, говорим о неколико милиона психијатара, по два психијатра на сваког Србина. Један да га држи, а други да му чекићем објашњава како треба да се понаша6. Да ли у овим исказима има бар један елемент за кривични пријаву због "изазивања националне, расне и верске мржње"?

    Пошто су већ Срби такви какви јесу, није ни чудо да друга Србија према њима позива на све облике насиља. Неће у Србији бити ништа боље док се не задиме ломаче свете шпанске инквизиције!, каже Ненад Прокић7. Србија није имала свој грађански рат", жали Никола Самарџић, "као срећније нације, који би допринео појашњењу основних недоумица8. Није ли можда и позивање на насиље - шпанску инквизицију и грађански рат кривично дело? И не заслужује ли оно макар приватну пријаву због кривичног дела позивања на насиље?

    Али, замислите да неко, рецимо, поднесе неку сличну пријаву због кривичног дела клевете против Динка Грухоњића, због његовог чувеног описа Србије, изнетог ирској новинарки: "Тешко је веровати да може да постоји таква концентрација зла на тако малом простору"9. Не би ли се сва новинарска удружења ЕУ и САД подигла да јадног Динка заштите "од националистичког прогона"? Шта би се, такође, десило када би неко опис Републике Српске који даје Теофил Панчић - "гнусна државолика краста", "перверзна творевина", "гломазна цркотина разјапљена насред пута", "срамотни исцедак", "морбидна измишљотина", "настала путем зла и зарад зла"10 прочитао као увреду читаве једне (кон)федералне јединице и свих њених становника, и тужио га за "изазивања националне, расне и верске мржње"? Да ли би то била "оправдана борба против говора мржње", или би ипак то било "угрожавање елементераних новинарских слобода"? И, да ли би се и ватрени позив Соње Бисерко на "укидање Републике Српске"11, могао схватити као "хушкање" и "позив на насиље" - јер се "укидање" РС доиста не може извршити без великог насиља?

    Вероватно би се као клевета или увреда могла схватити и изјава Латинке Перовић, да се у Србији "дешава обнова идеологије фашизма и нацизма до нивоа претензија да он постане владајућа идеологија"12. Фашизам у Србији владајућа идеологија?! Ух, заиста ружна клевета, и према Србији и према нашој јавности. Или изјава Павела Домоњија, да је питање пред којим Србија данас стоји: "Хоће ли Србија бити пристојно уређена, грађанска држава (што ваљда није? А. С), или ће Србија бити расистичка, смрдљива и примитивна балканска мочвара" (што ваљда јесте?!).13 "Расистичка, смрдљива и примитивна балканска мочвара" баш карактерситичан "другосрбијански" опис ове земље!

    Шта тек да кажемо о многобројним увредема на рачун СПЦ и православих верника има ли и ту можда места за кривичну пријаву због "изазивања националне, расне и верске мржње"? Тако СПЦ, каже Сташа Зајовић, "оснивачица" Жена у црном, наводно проповеда да "православни хришћани смеју убијати оне који нису Срби: заповест `Не убиј!` односи се искључиво на Србе, а не и на друге"14. Заиста невероватно неистинита и невероватно увредљива тврдња! А Светлана Лукић, пак, вели да је "у Патријаршији (...) још увек отворен конкурс за прво пристојно људско биће15?! Баш грађанистички тачно и толерантно! А на блогу Б-92 "Квирија", који воде Предраг Аздејковић и Бобан Стојановић видимо фотомонтажу, у којој је глава патријарха Павла стављена на тело неке разголићене певаљке16, или карикатуру злог дерана који мокри (очигледно, симболички, по верницима СПЦ јер се овај блог зове "Српски православни блог") са потписом: А сад и мало свете водице17! Опет грађанистички пристојно и уљудно, нема шта! Али, таква врста "пристојности" заиста заслужује нешто више од јавне осуде.

    Ово је само провизорни избор увредљивих изјава и написа наших "другосрбијанаца", од којих би се неки очигледно могли квалификовати и као "изазивање националне, расне и верске мржње". Наравно, предмет те мржње нису Албанци или Хрвати, већ Срби, али тиме ваљда то кривично дело није ништа мање? Свакако је добро да у нашем јавном говору буде што мање несношљивости и искључивости, али та врста јавне уредности не сме бити једносмерна. Срби, Србија, православни верници, житељи Републике Српске... такође имају право на заштиту од увреда, једнако као и припадници свих осталих етничких и верских група. Навика да се бескрајно ружи ова земља и овај народ једнако је рђава и штетна као и навика да се увредљиво говори о другима.

    Подношење приватне тужбе против Ћосића, зато, представља значајан преседан у нашем јавном животу. Од сада ће се интелектуалци чак и у књигама морати држати "политичке коректности". И даље мислим да је критика пред јавношћу најбољи начин заштите од свих врста вербалног насиља. Али, не можемо имати два аршина један за Ћосића, а други за "другосрбијанце", један за вређање Срба, а други за вређање националних мањина. Ако "друга Србија" тужбом Ћосића уводи суд као ново оружје у борби против свих оних који јој се не допадају, онда треба да зна да се то оружје лако може окренути и против ње. У Србији је можда дошло време да се размисли и о оснивању својеврсне Антидифамационе лиге удружења које ће упорно и систематски подносити пријаве против увреда или мржње изречене према српском народу. Ако пријава против Ћосића треба да игра улогу предохране да се слични "испади" сутра не би поновили, онда нема разлога да се не мисли да и пријаве против "другосрбијанских" вербалних насилника неће имати неки ефекат. Ако већ неко хоће да се иде у том правцу, онда ће се стварно и ићи. Али, где има више разобручености и "прљавог језика" - у "другој", или у "нормалној" Србији? И ко ли ће, онда, у том судском прегањању извући дебљи крај?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

Strana 5 od 6 PrvaPrva ... 3456 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •