Лажни борци за лажна људска права? - Strana 4
Strana 4 od 6 PrvaPrva ... 23456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 84
  1. #46

    Odgovor: Лажни борци за лажна људска права?

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Ja zaista ne vidim u čemu je problem što ovde, na teritoriji Srbije, neko proziva pojedince za koje se sumnja da su odgovorni za zločine ili su nekoga podstrekivali na isti.
    Očigledno je problem to što im resor nije ceo region, nego samo Srbija, pa da se svuda, i sa svima, istom merom, na isti način i sa istim žarom ophode. I sama se slažem sa tim da aršini pravde nisu isti za sve u okruženju. Ali mi pri tom ne smeta što se na našoj teritoriji ona sprovodi prema onima koji jesu odgovorni ili su pod sumnjom, pa se na to ukazuje. Smeta mi što toga nema, ili manje ima, po komšiluku.
    Njihov posao jeste gadan, ali neko mora da ga radi. To mu dođe nešto kao uterivanje tolerancije. Nadam se da će jednog dana celom Balkanu ista biti uterana...

    Uterivanje tolerancije po principu Srbija podnese kontratužbu protiv Hrvatske,a oni odmaH podnesu neku tužbu protiv Srbije?

    Uterivanje po principu podržavanja nezavisnosti kosova?

    Uterivanje po principu zalaganja za nezavisnu Vojvodinu?

    Uterivanje po principu tužba svima koji kažu da je NATO izveo agresiju,a ne samo vojnu intervenciju?

    Mada dobro,ko zna,možda one i njima slične to sve rade zato što im u stvari treba uterivanje pa na ovaj način skreću pažnju na sebe

  2. #47

    Odgovor: Лажни борци за лажна људска права?

    Sud, sud
    SUD BRE
    sud, Sud
    Tuzba, kontratuzba, vansudsko poravnanje.
    "Zavrsena prica"
    A to Gebels, propaganda ovo, predrasude, stereo mono. Pa jos i CIA Mosad, Jasa Tomic, vremenski kontekst. Poji Mile volove na reki,

  3. #48

    Odgovor: Лажни борци за лажна људска права?

    Citat valter kaže: Pogledaj poruku
    Sud, sud
    SUD BRE
    sud, Sud
    Tuzba, kontratuzba, vansudsko poravnanje.
    "Zavrsena prica"
    A to Gebels, propaganda ovo, predrasude, stereo mono. Pa jos i CIA Mosad, Jasa Tomic, vremenski kontekst. Poji Mile volove na reki,
    Pa da,nekom sud,a nekom


    ova teta u Srbiji ne stanuje,to je bar poznato


  4. #49

    Odgovor: Лажни борци за лажна људска права?

    Citat Uprolazu kaže: Pogledaj poruku
    Pa da,nekom sud,a nekom
    Stranka (najbolje ona na vlasti)

    Citat Uprolazu kaže: Pogledaj poruku
    ova teta u Srbiji ne stanuje,to je bar poznato

    "sine ostavi se drkanja
    dovati se knjige da postanes intelektualac, cinjenica znalac..."
    a ne zna iskopat sanac.

  5. #50

    Odgovor: Лажни борци за лажна људска права?

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Njihov posao jeste gadan, ali neko mora da ga radi. To mu dođe nešto kao uterivanje tolerancije. Nadam se da će jednog dana celom Balkanu ista biti uterana...
    Zašto samo Balkanu ? Oni van Balkana svi sveci ?
    Ništa ne iritira više nego selektivna "pravda". Ova zemlja (mislim na bivšu Jugu) je napaćena, njeni delovi nahuškani od strane drugih, naoružavani i obučavani od tih istih, medijski satanizovani, parolama raspamećeni, sitnim dušama vođeni, bombardovani, raseljavani...zarad čega ? Da ionako siromašni postanemo još siromašniji i da nam ti isti huškači postanu "dobročinitelji" i da nas jeftino kupe?
    Gde je tu odgovornost za huškanje, raspirivanje mržnje po mnogim osnovama ? Gde je tu tužba ?
    Ako nešto važi za Balkan...ima da važi za sve.
    Justice for all!!!

  6. #51

    Odgovor: Лажни борци за лажна људска права?

    Citat valter kaže: Pogledaj poruku
    Stranka (najbolje ona na vlasti)
    Vidiš,upravo o tome se i radi...

    Citat valter kaže: Pogledaj poruku

    "sine ostavi se drkanja
    dovati se knjige da postanes intelektualac, cinjenica znalac..."
    a ne zna iskopat sanac.
    mislim da si hteo da kažeš kanal,rov,a i sa rupom ne bi mnogo pogrešio



    samo što su ovo neki novi pioniri,''načitani'' koji su se nagledali svega i sve znaju,pa bi možda da opet budemo svi na prst u bulju kako bi za nekih 50 god. mogli opet da se igramo

    za toleranciju dok ne postanemo svi isti i ugušimo pravo na različito mišljenje...a ko nam na put stane isprozivaćemo ga u utisku nedelje,tribina sa političkim stavom npr(kojim?)

    Ali što se tiče ovih što skaču u stomak državi Srbiji i njenim građanima kad god mogu reći ćemo da treba da su nam svima idolil,kad bi nas više takvih bilo mogli bi na miru da se raspadnemo,a garniture bi pljačkale apsolutno neometano(mada ni sad se nešto ne stide puno)

  7. #52

    Odgovor: Лажни борци за лажна људска права?

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Ja zaista ne vidim u čemu je problem što ovde, na teritoriji Srbije, neko proziva pojedince za koje se sumnja da su odgovorni za zločine ili su nekoga podstrekivali na isti.
    Problem je upravo taj "neko". Problem su krirterijumi tog nekog koji se ponaša, gle čuda, samo u interesu jedne (američke) strane. Zatim, problem su opskurni načini kako se uopšte postaje taj "neko". A, najveći problem je upravo taj što to masi ljudi ni malo ne smeta, što se povinuju svakoj akciji tog "nekog" nekritički, bespogovorno....

    Očigledno je problem to što im resor nije ceo region, nego samo Srbija, pa da se svuda, i sa svima, istom merom, na isti način i sa istim žarom ophode. I sama se slažem sa tim da aršini pravde nisu isti za sve u okruženju. Ali mi pri tom ne smeta što se na našoj teritoriji ona sprovodi prema onima koji jesu odgovorni ili su pod sumnjom, pa se na to ukazuje. Smeta mi što toga nema, ili manje ima, po komšiluku.
    Ne, nije njihov problem što nemaju ingerencije nad ostalim delovima regiona. Komšiluk ima neke svoje NVO i neke svoje Nataše, odnosno karikaturalne predstavnike in zastupnike (kvazi)demokratske društvene svesti


    Njihov posao jeste gadan, ali neko mora da ga radi. To mu dođe nešto kao uterivanje tolerancije. Nadam se da će jednog dana celom Balkanu ista biti uterana...
    Njihov posao, bar na takav način, je izlišan, nedemokratičan i uvek u funkciji političke volje onoga koji daje novac za njihovo postojanje. Valjda je svakom jasno da one troše nečije pare. Ko to daje novac za deo NVO takvog tipa? Pa i vrapci odavno znaju da je glavni finansijer takvih organizacija Amerika. Ona to čak i ne krije previše. Redovna stavka američkog budžeta je i finansiranje organizacija za razvoj demokratije u zemljama za koje oni procene da je to potrebno...

    One ne mogu biti savest društva jer nisu samostalne i nezavisne. One se nameću kao surogat institucijama sistema i postavljaju se iznad države i njenih organa i tako vrše politički pritisak na javno mnjenje i vlast u korist svojih finansijera.

    Da li se neko u ovoj državi (jedinoj u Evropi uz Vatikan koja nema reviziju svog budžeta) zapitao ko ima nadzor nad tim organizacijama, koji su to organi koji sačanjivaju jednu takvu NVO, kako se oni biraju i izmeću koliko kandidata...

    To sa "uterivanjem tolerancije" bi bilo simpatično da nije pogubno, jer se ne može nedemokratskim metodama razvijati demokratija. Nikada. Neki su to zaista preskupo platili....
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  8. #53

    Odgovor: Лажни борци за лажна људска права?

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Problem je upravo taj "neko". Problem su krirterijumi tog nekog koji se ponaša, gle čuda, samo u interesu jedne (američke) strane. Zatim, problem su opskurni načini kako se uopšte postaje taj "neko". A, najveći problem je upravo taj što to masi ljudi ni malo ne smeta, što se povinuju svakoj akciji tog "nekog" nekritički, bespogovorno....
    Ne, nije njihov problem što nemaju ingerencije nad ostalim delovima regiona. Komšiluk ima neke svoje NVO i neke svoje Nataše, odnosno karikaturalne predstavnike in zastupnike (kvazi)demokratske društvene svesti
    Njihov posao, bar na takav način, je izlišan, nedemokratičan i uvek u funkciji političke volje onoga koji daje novac za njihovo postojanje. Valjda je svakom jasno da one troše nečije pare. Ko to daje novac za deo NVO takvog tipa? Pa i vrapci odavno znaju da je glavni finansijer takvih organizacija Amerika. Ona to čak i ne krije previše. Redovna stavka američkog budžeta je i finansiranje organizacija za razvoj demokratije u zemljama za koje oni procene da je to potrebno...
    One ne mogu biti savest društva jer nisu samostalne i nezavisne. One se nameću kao surogat institucijama sistema i postavljaju se iznad države i njenih organa i tako vrše politički pritisak na javno mnjenje i vlast u korist svojih finansijera.

    Da li se neko u ovoj državi (jedinoj u Evropi uz Vatikan koja nema reviziju svog budžeta) zapitao ko ima nadzor nad tim organizacijama, koji su to organi koji sačanjivaju jednu takvu NVO, kako se oni biraju i izmeću koliko kandidata...

    To sa "uterivanjem tolerancije" bi bilo simpatično da nije pogubno, jer se ne može nedemokratskim metodama razvijati demokratija. Nikada. Neki su to zaista preskupo platili....
    Vidim, cela priča je o nevladinim organizacijama, a čini mi se da postoji posebna tema otvorena samo za njih.

    Nego, iskoristio bih priliku da priupitam kolegu Mementa koja je to organizacija u Srbiji (po njegovom cenjenom mišljenju) samostalna i nezavisna (osim uzvišene nam Crkve, naravno ), samim tim i merodavna da bude savest društva? Koja je to demokratska snaga u Srbiji koju bi on sledio? Baš me zanima.


    @ Uprolazu:

    "Stanislave, preterano s..eŠ"

  9. #54

    Odgovor: Лажни борци за лажна људска права?

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    @ Uprolazu:

    "Stanislave, preterano s..eŠ"
    Kome se ne sviđa ne mora da je....khm čita

    I da,baš nam je cool predsednik,možda bi mogao još neki keš da da kviriji,a kandićku u resor za ljudska i manjinska prava,dok bi ove ostale mogle u tužilaštvo za ratne zločine,pa lepo pola Srbije da pohapse,a sa montenegrom bi se već dogovorili da nam izdaju neko ostrvo za odmor osuđenika tucanje kamena.

    Inače,tema nije NVO-i,nego borci za lažna ljudska prava,ne možeš u to svrstati sve NVO-e,pa neću tamo da diskriminišem i NVO-e koji su stvarno humanitarnog karaktera zbog ovih nazovitolerantnima


    Poruku je izmenio Uprolazu, 14.04.2009 u 18:31 Razlog: slovo

  10. #55

    Odgovor: Лажни борци за лажна људска права?

    Lazna ljudska prava? Koja su to?

    Prvi put sam, na ovom forumu, od odredjenih individua cuo za lazna ljudska prava, pa bih one koji su sa tom problematikom ocigledno bolje upoznati od mene zamolio da mi objasne koja su to ljudska prava lazna, i zasto.

    Unapred zahvaljujem na smislenim odgovorima

  11. #56

    Odgovor: Лажни борци за лажна људска права?

    Citat Morpheo kaže: Pogledaj poruku
    Lazna ljudska prava? Koja su to?

    Prvi put sam, na ovom forumu, od odredjenih individua cuo za lazna ljudska prava, pa bih one koji su sa tom problematikom ocigledno bolje upoznati od mene zamolio da mi objasne koja su to ljudska prava lazna, i zasto.

    Unapred zahvaljujem na smislenim odgovorima
    I sam sam nešto "dumao" oko te floskule .
    Na kraju sam zaključio:
    - Prava se UVEK vezuju i za obaveze.
    - "Lažna ljudska prava" su ona prava koja propagira neko nauštrb prava ostalih ljudi (tipa proglašenje arijevske rase, "plave krvi", svetskog policajca, mogućnost odgovornosti nekih ljudi samo matičnoj zemlji, mogućnost secesije iako ne polažem prava na taj deo teritorije...i sl.)
    - Možda ukratko podela ljudi na one sa pravom i one bez prava (zbog toga se te "privilegije" i nazvaju lažnim).
    - Ako "delim pravdu" gledajući ko je koje nacionalnosti onda sam lažan sudija (analogno tome je i Haški sud lažan sud).

    P.S. Samo sam pokušao . Verovatno uvodničar ima svoje viđenje .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  12. #57

    Odgovor: Лажни борци за лажна људска права?

    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    I sam sam nešto "dumao" oko te floskule .
    Na kraju sam zaključio:
    - Prava se UVEK vezuju i za obaveze.
    - "Lažna ljudska prava" su ona prava koja propagira neko nauštrb prava ostalih ljudi (tipa proglašenje arijevske rase, "plave krvi", svetskog policajca, mogućnost odgovornosti nekih ljudi samo matičnoj zemlji, mogućnost secesije iako ne polažem prava na taj deo teritorije...i sl.)
    - Možda ukratko podela ljudi na one sa pravom i one bez prava (zbog toga se te "privilegije" i nazvaju lažnim).
    - Ako "delim pravdu" gledajući ko je koje nacionalnosti onda sam lažan sudija (analogno tome je i Haški sud lažan sud).

    P.S. Samo sam pokušao . Verovatno uvodničar ima svoje viđenje .
    bravo

    Ne postoje u bukvalnom smislu 'lažna ljudska prava' po mom skromnom mišljenju,već je izraz nastao zbog osoba koje zloupotrebljavaju ljudska prava i prave se da su njihovi zaštitnici...tom analogijom dolazimo i do lažne tolerancije npr,pa i Hitler je mogao da kaže da se bori za ''ljudska prava'',eto npr.,fašisti bi se u tom slučaju zalagali za lažna ljudska prava...znači izraz je nastao zbog zloupotrebe isključivo

    U principu mislim da suštinu izraza svi znaju(ono na čega se on odnosi),sad što su bukove šume velike,to je već neki drugi padež
    Poruku je izmenio Uprolazu, 14.04.2009 u 19:14 Razlog: eto npr

  13. #58

    Odgovor: Лажни борци за лажна људска права?

    Citat Uprolazu kaže: Pogledaj poruku
    Kome se ne sviđa ne mora da je....khm čita

    I da,baš nam je cool predsednik,možda bi mogao još neki keš da da kviriji,a kandićku u resor za ljudska i manjinska prava,dok bi ove ostale mogle u tužilaštvo za ratne zločine,pa lepo pola Srbije da pohapse,a sa montenegrom bi se već dogovorili da nam izdaju neko ostrvo za odmor osuđenika tucanje kamena.

    Inače,tema nije NVO-i,nego borci za lažna ljudska prava,ne možeš u to svrstati sve NVO-e,pa neću tamo da diskriminišem i NVO-e koji su stvarno humanitarnog karaktera zbog ovih nazovitolerantnima


    Alo, smaraČ...na pravom si putu da se pretvoriš u ove likove kvazipolitičare, da ih ne imenujem...i već sam ti jednom objasnio (al' si tvrdoglav, ko magarac ) da nemaš pravo da pljuješ bilo koga (šta) a da ne ponudiš alternativu.

    Što će reći: predsednik ne valja, bolji je taj i taj zbog toga i toga, "borci za lažna ljudska prava" su šljam i ološ zbog toga i toga, ali s druge strane imamo, recimo Obraz koji je oličenje duhovnosti i srpstva zbog toga i toga, i tako dalje i tako bliže. Ovako si samo još jedan od neargumentovanih pljuvaČa svega i svačega, što nije ok .

    Nego...predlažem da se posvetiš temi "Koga bi s kim?"...neke devojČice šire svoje pohotne nozdrve i mrdaju svojim malim nosićima (pleonazam, al' ako) pri pogledu na tvoj miJo lick, a ti ih ignorišeš...pretvorićeš se u učesnika gej parade, ako tako nastaviš...

  14. #59

    Odgovor: Лажни борци за лажна људска права?

    Citat Uprolazu kaže: Pogledaj poruku
    U principu mislim da suštinu izraza svi znaju(ono na čega se on odnosi),sad što su bukove šume velike,to je već neki drugi padež
    Ne bavim se rezanjem drvene gradje, pa cu bukovu sumu preskociti.

    Umesto bukove sume, upotrebicu zdrav razum i tracak logike. Ljudska prava su utvrdjena univerzalnom konvencijom o ljudskim pravima. Ona, dakle, ili postoje, ili ne postoje.

    Pominjanje nacista i arijevske rase nema smisla, jer u univerzalnoj konvenciji pravo na pripadnost arijevskoj rasi nije pomenuto. Dakle, ne postoji.

    Koje od pomenutih (postojecih) ljudskih prava je lazno?

  15. #60

    Odgovor: Лажни борци за лажна људска права?

    MIslim da je onaj ko je smishljao naslov "dao malo po emociji" Eh da je moglo da se napishe lazzni, laazni i odvratni, zlikovachkiipodokriljemnochi branitelji lazznih, laazznih, ogavnih i podmetnutih nazoviljudskih nazoviprava to bi bilo taman ...

Strana 4 od 6 PrvaPrva ... 23456 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •