Лажни борци за лажна људска права? - Strana 2
Strana 2 od 6 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 84
  1. #16

    Odgovor: NVO tužile Dobricu Ćosića

    Citat Uprolazu kaže: Pogledaj poruku
    ne,postoji rom,postoji cigan...postoji albanac postoji šiptar...

    postoji čovek postoji nečovek(cigan,šiptar,itd...to ti samo drugačiji naziv za tu ljudsku karakteristiku,da odvoji jedne od drugih,ništa više)

    postoje i beli cigani,zar ne?
    Cigan (ispravno: Ciganin, Rom) i siptar (Albanac) nisu ljudske karakteristike, vec nacionalna pripadnost. Pored toga, ovakav komentar nema nikakve veze s temom.

    NVO tuzile Dobricu Cosica. Pa sta? Na sudu ce optuzbe biti potvrdjene ili opovrgnute, presuda ce biti izrecena, kraj. Za verodostojnost neke tuzbe je najmanje bitno ko je tu tuzbu podneo.

    S druge strane, slazem se da itekako ima osnova za slicnu tuzbu protiv pomenute Sonje Biserko. To, opet, nema veze s ovom temom...

  2. #17

    Odgovor: NVO tužile Dobricu Ćosića

    Citat Morpheo kaže: Pogledaj poruku
    Cigan (ispravno: Ciganin, Rom) i siptar (Albanac) nisu ljudske karakteristike, vec nacionalna pripadnost. Pored toga, ovakav komentar nema nikakve veze s temom.

    NVO tuzile Dobricu Cosica. Pa sta? Na sudu ce optuzbe biti potvrdjene ili opovrgnute, presuda ce biti izrecena, kraj. Za verodostojnost neke tuzbe je najmanje bitno ko je tu tuzbu podneo.

    S druge strane, slazem se da itekako ima osnova za slicnu tuzbu protiv pomenute Sonje Biserko. To, opet, nema veze s ovom temom...
    Ima itekako veze sa temom...nekome su nacionalna pripadnost,a nekome i to,ali i karateristika,aj bolje beži nazad u taj tvoj matrix

    Pa šta?Tužile pisca zato što je napisao knjigu?Šta je sledeće,tužićemo TV zato što je gostovao neko ko nam ne odgovara na njemu?Tužićemo nekog zato što ne misli sistemski?

    Nema veze sa temom?Pa ne znam,ali meni se čini da je ona nedodirljiva,niko je ne tuži,a to mi umnogome liči na ovo pitanje:

    I da li je doslo vreme da je dozvoljeno pisati samo ono sto odgovara pojedincima?
    Pogodi ko su pojedinci...ajmo,svi u toleranciju i protiv diskriminacije dok ne postanemo totalno šupljoglavi i jednolični(ali to je u stvari za naše dobro,nema individualizma koji ne odgovara nekima,zar ne?Odma ćemo ga proglasiti fašistom...)

    al mene zabole uvo,a ljude ne vređam više uopšte ako nije po nacionalnoj osnovi ili sexualnom opredeljenju,nije zanimljivo
    Poruku je izmenio Uprolazu, 11.04.2009 u 20:48 Razlog: lapsus

  3. #18

    Odgovor: NVO tužile Dobricu Ćosića

    Treba razlikovati tuzbu od presude. To nekima ne polazi za rukom, izgleda.

    Treba shvatiti da svako moze da tuzi. Treba shvatiti da to sto je neko nekoga tuzio ne znaci nista, ukoliko se ta tuzba pokaze neosnovanom. To nekima ne polazi za rukom, izgleda.


  4. #19

    Odgovor: NVO tužile Dobricu Ćosića

    Citat Uprolazu kaže: Pogledaj poruku

    Pogodi ko su pojedinci...ajmo,svi u toleranciju i protiv diskriminacije dok ne postanemo totalno šupljoglavi i jednolični(ali to je u stvari za naše dobro,nema individualizma koji ne odgovara nekima,zar ne?Odma ćemo ga proglasiti fašistom...)

    al mene zabole uvo,a ljude ne vređam više uopšte ako nije po nacionalnoj osnovi ili sexualnom opredeljenju,nije zanimljivo
    Zanimljivo je da se protiv jednolichnosti zalazze neko kome se u istoj rechenici gade razlichitosti i "ovi tolerantni" U chemu se sastoji tvoje poshtovanje individualizma dechko? Ti i neko tebi slichan mozzete bez problema da zzivite u istoj zemlji?

  5. #20

    Odgovor: NVO tužile Dobricu Ćosića

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Zanimljivo je da se protiv jednolichnosti zalazze neko kome se u istoj rechenici gade razlichitosti i "ovi tolerantni" U chemu se sastoji tvoje poshtovanje individualizma dechko? Ti i neko tebi slichan mozzete bez problema da zzivite u istoj zemlji?

    ''ovi tolerantni'' su osobe koje samo pričaju o toleranciji,a u stvari su običan šljam,nema ni t od tolerancije u njima samima

    ovako nešto

    ljubav i tolerancija

    Treba shvatiti da svako moze da tuzi. Treba shvatiti da to sto je neko nekoga tuzio ne znaci nista, ukoliko se ta tuzba pokaze neosnovanom. To nekima ne polazi za rukom, izgleda.
    Svako može da tuži,samo je problem što neke osobe izgleda niko ne sme da tuži

  6. #21

    Odgovor: NVO tužile Dobricu Ćosića

    Citat Uprolazu kaže: Pogledaj poruku
    ''ovi tolerantni'' su osobe koje samo pričaju o toleranciji,a u stvari su običan šljam,nema ni t od tolerancije u njima samima
    Znao sam da che biti neshto dobro promishljeno . Prema tome, neko nekoga mozze smatrati nizzim bichem i bolesnikom samo zato shto je rodjen takav kakav je, ali ako neko ukazze da takva prozivka nije u redu on je naravno netolerantan. Josh ako mozze da se upotrebi - a shta su oni nama radili - josh bolje. Prema tome, mozzemo dakle blatiti celu jednu grupu, zaboravljajuchi da je grupa samo skup individua, zarad razmirica koje imamo sa pojedincima...

    Naravno, da bi kvalifikacije bile vrednovane onaj ko ih daje treba da bude kvaliffikovan makar time shto che da nekada negde da pokazze da je poshtovanja vredan (i naravno ne mislim na Chosicha)

    Kako god, ako je Chosich shirio mrznju i inspirisao diskriminaciju to che se i dokazati, a mislim da je najbitniji kontekst cele knjige. Na osnovu jednog pasusa ne mozze se dokazati nikakav zakljuchak. Mozzda je ovakav stav prema Albancima gotovo kao nizim bichima fiktivan stav nekog lika u knjizi, mozzda je samo poshtapalica, metafora, mozzda je samo prikaz tudjeg, a chestog, gledanja na sukob... A i da nije, ako neko osecha da je njome prekrshen zakon onda treba da reaguje. Zakon bi trebalo da kazze da li je to u redu ili nije. Naravno, pravda ne bi trebalo da gleda - "shta su oni" nama radili, koje je nacionalnosti tuzzeni, a koje onaj ko je oshtechen.

    NVOa ima ovakvih i onakvih, i one i ljudi u njima su isto tako predmet kleveta, podmetanja, mrzznje. One koje se bave odbranom gradjanskih prava, trebalo bi da budu savest drushtva, jednog morala koji preispituje odnos vechine nad manjinom, sile nad pravom, gomile nad pojedincem, i po prirodi su predodredjene da budu predmet mrzznje vechine, gomile ili bilo koga kome njihovi stavi smetaju. Ako je motiv neke od njih rushenje i podrivanje drzzave, u smislu namerne destabilizacije drushtva, obmanjivanja ili uznemiravanja javnosti zarad ciljeva nekih sila van granica zemlje... onda bi ona trebala da bude predmet drzzavnih bezbednosnih sluzzbi.

    Generalno, ako se ovo Balkansko zamrshenije ikada bude razmrsilo, to che bez sumnje biti onda kada svaki vid shovinizma i netrpeljivosti bude predmet psihijatrijskih posmatranja, a ne sudskih veshtachenja ili programa NVO.

  7. #22

    Odgovor: NVO tužile Dobricu Ćosića

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Znao sam da che biti neshto dobro promishljeno . Prema tome, neko nekoga mozze smatrati nizzim bichem i bolesnikom samo zato shto je rodjen takav kakav je, ali ako neko ukazze da takva prozivka nije u redu on je naravno netolerantan. Josh ako mozze da se upotrebi - a shta su oni nama radili - josh bolje. Prema tome, mozzemo dakle blatiti celu jednu grupu, zaboravljajuchi da je grupa samo skup individua, zarad razmirica koje imamo sa pojedincima...
    čitaš misli,ili si vidovit?

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Naravno, da bi kvalifikacije bile vrednovane onaj ko ih daje treba da bude kvaliffikovan makar time shto che da nekada negde da pokazze da je poshtovanja vredan (i naravno ne mislim na Chosicha)
    Po čijim normama?

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Kako god, ako je Chosich shirio mrznju i inspirisao diskriminaciju to che se i dokazati, a mislim da je najbitniji kontekst cele knjige. Na osnovu jednog pasusa ne mozze se dokazati nikakav zakljuchak. Mozzda je ovakav stav prema Albancima gotovo kao nizim bichima fiktivan stav nekog lika u knjizi, mozzda je samo poshtapalica, metafora, mozzda je samo prikaz tudjeg, a chestog, gledanja na sukob... A i da nije, ako neko osecha da je njome prekrshen zakon onda treba da reaguje. Zakon bi trebalo da kazze da li je to u redu ili nije. Naravno, pravda ne bi trebalo da gleda - "shta su oni" nama radili, koje je nacionalnosti tuzzeni, a koje onaj ko je oshtechen.
    Kao što sam rekao,Milosrdni Anđeo je bio agresija,UČK je bila teroristička organizacija koja je između ostalog i vršila etničko čišćenje,a to radi i dan danas,Bljesak i Oluja su takođe bila etnička čišćenja...te stvari možda i možemo da oprostimo,ali da ZABORAVIMO NIKAD.

    A ono što ti hoćeš da mi kažeš je da nijedan pisac ne sme to da napiše u svojoj knjizi kroz neku metaforu,a svaki vid rodoljublja je automatski fašizam...

    Nego da zabranimo i Milana Rakića kao fašistu iz prošlosti?

    Na Gazi-Mestanu


    Silni okopnici, bez mane i straha,
    Hladni k'o vas oklop i pogleda mrka,
    Vi jurnuste tada u oblaku praha,
    I nastade tresak i krvava trka.

    Zaljuljano carstvo survalo se s vama.
    Kad oluja prodje vrh Kosova ravna,
    Kosovo postade nepregledna jama,
    Kosturnica strasna i porazom slavna.

    Kosovski junaci, zasluga je vasa
    Sto posljednji beste. U krvavoj stravi,
    Kada trulo carstvo oruzja se masa,
    Svaki les je svesna zrtva, junak pravi

    Danas nam kazu, deci ovog veka,
    Da smo nedostojni istorije nase,
    Da nas zahvatila zapadnjacka reka,
    I da nam se duse opasnosti plase.

    Dobra zemljo moja, lazu| Ko te voli
    Danas, taj te voli. Jer zna da si mati;
    Jer pre nas ni polja ni krsevi goli
    Ne mogase drugom svesnu ljubav dati.

    I danas, kad dodje do poslednjeg boja,
    Neozaren starog oreola sjajem,
    Ja cu dati zivot, otadzbino moja,

    takav naboj nacionalizma u jednoj pesmi,opasno je to...cccc,a da ne pričamo o Knezu Lazaru,koji je to tek ''fašista i nacista'' bio npr...,pa onda Karađorđe,pa tako u nedogled,svih istorijskih ličnosti,a i mnogih pisaca bi mogli da se odreknemo...

    A tek Filipa Višnjića i Vuka Karadžića...pa to na vešala odma

    To kažeš lebe je li?

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    NVOa ima ovakvih i onakvih, i one i ljudi u njima su isto tako predmet kleveta, podmetanja, mrzznje. One koje se bave odbranom gradjanskih prava, trebalo bi da budu savest drushtva, jednog morala koji preispituje odnos vechine nad manjinom, sile nad pravom, gomile nad pojedincem, i po prirodi su predodredjene da budu predmet mrzznje vechine, gomile ili bilo koga kome njihovi stavi smetaju. Ako je motiv neke od njih rushenje i podrivanje drzzave, u smislu namerne destabilizacije drushtva, obmanjivanja ili uznemiravanja javnosti zarad ciljeva nekih sila van granica zemlje... onda bi ona trebala da bude predmet drzzavnih bezbednosnih sluzzbi.
    NVO-a ima raznih,ali i političara na sceni ima svakakvih

    Nego što tako zdušno braniš ove dve i njihove NVO-e?Našao si sew prozvan nečim možda?

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Generalno, ako se ovo Balkansko zamrshenije ikada bude razmrsilo, to che bez sumnje biti onda kada svaki vid shovinizma i netrpeljivosti bude predmet psihijatrijskih posmatranja, a ne sudskih veshtachenja ili programa NVO.
    Vala da znaš,sve bi ja to na psihijatrijsko lečenje,pa kad izvade glavu iz guzice pustiš među ljude(o opsesijama raznim i mitomanima da ne govorimo)


    I još jednu stvar da napomenem:

    NACIONALISTA JESAM,FAŠISTA I ŠOVINISTA NISAM ,i nemojmo odma da vezujemo neke termine za nešto ružno,ili su svi rodoljubi i patriote fašisti?
    Poruku je izmenio Uprolazu, 11.04.2009 u 22:01 Razlog: dodatak

  8. #23

    Odgovor: NVO tužile Dobricu Ćosića

    Hajde da sad ukljucimo i organizaciju Azijska zora, Tamilske tigrove i HAMAS u raspravu o tuzbi NVO-a protiv D.C., hocemo, a???

    WTF , UCK, Milosrdni andjeo, Milan Rakic? Ponekad se pitam da li ljudi citaju teme na koje odgovaraju, ili u njih ukljucuju prvo sto im padne napamet.

  9. #24

    Odgovor: NVO tužile Dobricu Ćosića

    Citat Morpheo kaže: Pogledaj poruku
    Hajde da sad ukljucimo i organizaciju Azijska zora, Tamilske tigrove i HAMAS u raspravu o tuzbi NVO-a protiv D.C., hocemo, a???

    WTF , UCK, Milosrdni andjeo, Milan Rakic? Ponekad se pitam da li ljudi citaju teme na koje odgovaraju, ili u njih ukljucuju prvo sto im padne napamet.
    Ja se ponekad pitam da li ljudi imaju glave pa da vide vezu...uostalom ovde se radi o osobama kojima su Srbi krivi za sve,ali neko da je izvršio zločin nad srpskom populacijom?ma jok,ma ajte,pa šta vam je...ali naravno,sad su krenuli i umetnike da tuže,a uskoro niko ni po forumima najverovatnije neće smeti da piše nešto što ne spada pod njihovu teoriju tolerancije i diskriminacije...

    I onda ćemo još takve osobe zdušno da branimo kao borce za toleranciju,ili šta li već?

    really WTF,OMG etc...

  10. #25

    Odgovor: NVO tužile Dobricu Ćosića

    Citat Uprolazu kaže: Pogledaj poruku

    Nego što tako zdušno braniš ove dve i njihove NVO-e?Našao si sew prozvan nečim možda?

    Da sam svaki put uzeo po dinar kad je neko upotrebi ovakvu foru zato shto sam neshto rekao, do sad bih skupio kolko ochesh KO se zdushno zalazze za koga? To shto ti sebi dozvoljavash da odesh u desni ekstrem ( ili bar rado shto bi rekli "koketirash" sa desnicom), pa ti se sve chini ekstremno levim pa i kad neko samo spushta loptu, je tvoj problem.

    Gde si video M.Rakicha da proziva nekoga ili omalovazzaava nekoga osim shto velicha patriotizam i zzrtvovanje za domovinu? Njegova jedina mana je shto eto mozz da posluzzi kao ukras samozvanim patriotama koji p od patriotizma nemaju. Poshtenje, moral i znanje su po meni vrhunski patriotizam, jer samo poshten, moralan i svestan chovek mozze biti od koristi za drushtvo, i ispunjavache sve ono shto je potrebno da bi doprineo opstanku i napretku drzave. Svaka budala mozze da oduzme zzivot, ali i da pogine...veliko je pitanje - zashto, jer to definishe jesi li ili nisi bio budala, a odgovor je uvek u vezi sa tim kako si zziveo i jesi li zaista bio patriota. Shta me briga shto je recimo na frontu poginuo neko ko je bio sposoban da muchi ili ubije dete, zzenu ili vezanog choveka? Shta me briga shto se takav smatra nekakvim patriotom ili shto su oni nama radili isto to...Da li je on time bio manji idiot, a vechi patriota? Pricha li Rakich o tim stvarima? Ne bih rekao, zato mislim da takva poezija i nema veze sa tim. Kada on pricha o patriotizmu to se odnosi na PATRIOTIZAM, a ne na - shta su oni nama radili ili advokaturu mrzznje.

    A ono što ti hoćeš da mi kažeš je da nijedan pisac ne sme to da napiše u svojoj knjizi kroz neku metaforu,a svaki vid rodoljublja je automatski fašizam...
    To je upravo suprotno od onoga shto sam rekao, a tek od onog shto hochu da ti kazzem ihaaaj...


    Mozzemo se slozziti da je Milosrdni andjeo bila agresija ili barem vojna intervencija vodjena nechijim geostrateshkim i politichkim ciljevima, da li ozbiljnim i dugorochnim ili prosto za jednokratnu upotrebu ... Vojne akcije kao i razne akcije tajnih sluzzbi ma kako bile planirane i obimne ne znache da su uradjene dugorochno i ozbiljno smisljeno, po nekad su i predstave za domachu javnost uz interes koji ima vojna industrija. SAD su imale interes da se meshaju u ove sukobe ili su bar imale razloga da veruju da imaju interes. Intervenisali su oni i ranije i meshali se kojekude pa si ipak pokazalo da im to na kraju nije ishlo u korist ili se intervencija zavrshila povlachenjem i fijaskom. Milosrdni Andjeo nije nikakav stub Amerike, nishta bitno u njihovom poimanju sveta, samo jedna od njihovih "duzznosti" "operacija" ...zapravo nesrazmerno upotrebljena sila radi presecanja situacije u bilo kom pravcu, intervencija zarad intervencije. Da nije bilo povoda ovde, verovatno bi se istresli negde drugde.

    Jedna garnitura napravi sranje onda dodje sledecha. Generalno, mozzda svi rade u interesu njihvih korporacijskih i ekonomskih vladara, ali ono shto ti ne prashtash Klintonu, zzivo zabole ili veze nema sa nekim iz Obamine administracije ili pak bilo kog randomli danas uzetog Amera. Sukob sa NATOom ne treba da se zaboravi ali u smislu da iz njega treba da se izvuku pouke. Ne onakve kave je NATO hteo da nam da, jerbo oni ni sami ne znaju shta bi zzeleli tachno da nam poruche, vech posredne... ispravimo ono shto nam je zaista potrebno da ispravimo, otvorimo chetvore ochi pre nego shto nekoga ugrozimo fizichki, nismo najjachi na svetu, nismo bogom dani , a sila jedva cheka da je prizovemo.

    Jedan od nauka bi mimo svega trebalo da bude - manite se ksenofobije i mrzznje prema razlichitom, zaobidite je u shirokom luku. Manite se bajki, basni i mitova. To bi trebao da je nauk ne 1999te, nego svih poslednjih decenija... Na zalost sporo uchimo.

  11. #26

    Odgovor: NVO tužile Dobricu Ćosića

    Citat hlebmaster kaže: Pogledaj poruku
    mozzemo se slozziti da je milosrdni andjeo bila agresija ili barem vojna intervencija vodjena
    А зашто не би била војна интервенција и агресија уједно?
    Зашто се не би сложили да је била агресија? Шта је друго било, акција помоћи потлаченом народу Србије да схвати колико је зао?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  12. #27

    Odgovor: NVO tužile Dobricu Ćosića

    Људска права ал кад би се зајебавали... ево како људска права виде рецимо босански муслимани:

    Razočarani odazivom građana
    Samo 500 glasova za zajednički ulazak u EU
    Aktivisti Omladinske grupe Helsinškog komiteta za ljudska prava BiH prikupili su danas u Sarajevu oko 500 potpisa građana za peticiju pod nazivom "Put jugoistočne Evrope ka EU, zajedno".
    Koordinator Omladinske grupe Helsinškog komiteta za ljudska prava BiH Naida Softić rekla je da se očekivao mnogo veći odziv građana i da se vjerovalo da je moguće prikupiti više od 2 000 potpisa što nije bio slučaj.

    "Ne možemo reći da smo nezadovoljni, više smo razočarani odzivom građana. Namjeravamo da u dogovoru sa organizacijama koje su u drugim zemljama jugoistočne Evrope prikupljali potpise da ponovimo akciju, ali na nekoj drugoj lokaciji", rekla je ona.

    U peticiji se navodi da "predstavnici civilnog društva iz zemalja jugoistočne Evrope izražavaju zabrinutost u pogledu pristupanja Srbije EU bez razmatranja glavnih neriješenih pitanja u regionu".

    Građani su danas mogli da potpisiju peticiju od 11.00 do 14.00 časova, a njen cilj je da se poruči EU da "otvoreno i ozbiljno promisli o istovremenoj integraciji svih zemalj jugoistočne Evrope".

    "BiH, Makedonija i Crna Gore su otprilike na istom nivou kada je riječ o integracijama u EU. Mi smo iza Srbije i Hrvatske, zato sada tražimo da svi dobiju jednaku priliku. Ne tražimo da se uspori proces pristupanja Srbije EU, već samo da se realnije sagleda situcija i da i druge zemlje regiona dobiju priliku kao i Srbija", naglasila je Softićeva.
    (SRNA)
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  13. #28

    Odgovor: NVO tužile Dobricu Ćosića

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    А зашто не би била војна интервенција и агресија уједно?
    Зашто се не би сложили да је била агресија? Шта је друго било, акција помоћи потлаченом народу Србије да схвати колико је зао?
    Agresija podrazumeva vojnu intervenciju, narochito ako prichamo o 1999toj. Vojna intervencija ne podrazumeva obavezno agresiju, a ja sam rekao "ili barem" jer mogu neshto da 'analiziram' ili o nechemu pricham bez podrazumevanog zakljuchka, bez da unapred najavim zakljucak kako me ne bi taj i taj mrzeo chim pochne da chita, prihvatajuchi zarad daljeg razmatranja chak i tako neverovatno gledanje po kome bi to bila samo vojna intervencija.

  14. #29

    Odgovor: NVO tužile Dobricu Ćosića

    Citat hlebmaster kaže: Pogledaj poruku
    agresija podrazumeva vojnu intervenciju, narochito ako prichamo o 1999toj. Vojna intervencija ne podrazumeva obavezno agresiju,
    Тако је.

    a ja sam rekao "ili barem" jer mogu neshto da 'analiziram' ili o nechemu pricham bez podrazumevanog zakljuchka, bez da unapred najavim zakljucak kako me ne bi taj i taj mrzeo chim pochne da chita, prihvatajuchi zarad daljeg razmatranja chak i tako neverovatno gledanje po kome bi to bila samo vojna intervencija.
    Видиш, мени је то индикативно. Б92 никад не користи термин "НАТО агресија" рецимо, ако се не варам.

    То је све део тог великог НВО-људска права-цивилно друштво тима. Соња Лихт председник УО Политике, Бисерко и Кандићка одређују о чему ће да се прича, кад се педерима не дозволи прес конференција, три дана све телевизије у фрци, најављују тужбе...

    А кад дођемо до НАТО, онда пазимо да их случајно не увредимо. Радован Караџић је "ратни лидер босанских Срба" а Хашим Тачи је "премијер Косова", НАТО агресија су ваздушни напади, а ако неки педер није могао да урла на пројекцији филма, то је проблем број један државе Србије... изврнута стварност...

    Сетих се још једног примера, упад неонациста у зрењанински кафић "Клупче". Власница тог кафића је позната активисткиња "за људска права". У чему се то огледа? Па, доводила је "Мајке Сребренице" у Зрењанин. Жртве злочина, породице жртава, све је то лепо, дивно, ок. Шта је проблем? Па у општини Зрењанин је једно време сваки десети ако не и сваки пети становник била особа избегла са ратом захваћених подручја! На попису 2000 и неке их је било такође неколико хиљада. А њој пало на памет да поред тих људи који ту живе већ 10-20 година, доводи муслиманске жртве рата! Српске нису довољно добре...
    Poruku je izmenio yossarian, 12.04.2009 u 13:09
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  15. #30

    Odgovor: Лажни борци за лажна људска права?

    Ovde samo iznosimo naša viđenja.
    Po mom...navedene persone su instalirane i služe samo da bi se opravdalo sve ono što (po bilo čijim civilizacijskim zakonima) ne bi moglo da se opravda!!! Upravo preko raznih NVO se sve čini da se zataška ili relativizuje SPOLJNE mešanje u unutrašnje stvari jedne suverene države.
    Ono što mene lično iritira je što delovanje tih NVO uopšte ne odgovara nihovom nazivu (čuj "Ljudska prava", ali samo za one koji nisi pripadnici domicilnog naroda).
    Često pomislim da se upravo takve organizacije namerno prave da bi podstakle "drugu stranu" da skrene u extrem i time "potvrdi" navodni razlog postojanja prvih (NVO). Klasična zamena uzroka i posledica.
    Btw...šiptar (čovek) je naziv na kome su insistirali upravo pripadnici albanske nacije na prostoru Jugoslavije. Malo ljudi zna da su oni time hteli da se što više dinstanciraju od albanaca iz Albanije jer su sebe smatrali vrednijim.
    I još nešto...opšta satanizacija Srbije (sankcije i medijska pompa) se nije smatrala kršenjem prava individua ?
    P.S. Da ne bude zabune...trudim se da ne generalizujem, pogotovo to nikada ne radim kada su ljudi u pitanju jer verujem da je krivica individualna (imenom i prezimenom). Ne sporim da postoje trenuci kada većina, iritirana stradanjem, ne etiketira celu jednu naciju kao zločince (bilo je to sa Nemcima, Japancima....etc).

Strana 2 od 6 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •