Ljubav sa osobom, koja je teško bolesna...
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 17
  1. #1

    Ljubav sa osobom, koja je teško bolesna...

    osoba s kojom ste tesko se razbolela
    sta dalje

  2. #2

    Odgovor: ljubav s osobom koja se tesko razboli

    ...ne znam šta dalje...ne prestaješ da je voliš...

  3. #3

    Odgovor: Ljubav sa osobom, koja je teško bolesna...

    Pomozi joj da prebrodi bolest, sad joj trebas vise nego ikad...
    Zelim da ti budem drug u igri, da jedem iz tvog tanjira i da spavam na tvom jastuku...

  4. #4

    Odgovor: Ljubav sa osobom, koja je teško bolesna...

    Ne znam sto da napisem da se ne ponovim sa clanovima koji su pisali ispred mene. Lepo su napisali...

    Po meni kad nekog volis iskreno, onda si sa njom i u dobru i u zlu...
    A kad dodju ti teski trenuci, onda si joj potrebniji nego ikad. Svaka rec poddrske, znak ljubavi da si pored nje i tada, moze samo da joj pomogne...
    Verujem da tada i onome ko je pored bolesne osobe bude malo lakse, kad zna da na bilo koji nacin donosi srecu nekome koga voli, a nalazi se u teskom stanju...


  5. #5

    Odgovor: Ljubav sa osobom, koja je teško bolesna...

    podrska, podrska i samo podrska.

    moram da kazem, zaglavila sam prosle godine u bolnici dva put, bogami bilo je gadno dok nisu iscackali sta je. ok, bilo, proslo, sad je sve u redu. ali eto, taj drugi put kad sam zaglavila, nije bas bilo javno receno, nego onako vise precutno, uopste nije lijep osjecaj kad te napucaju dok lezis unezvjerena i bolesna. ali dobro, i to je proslo.
    nattydread is coming to dinner

  6. #6

    Odgovor: Ljubav sa osobom, koja je teško bolesna...

    Citat egzotic kaže: Pogledaj poruku
    predrasude u ljubawi..(nema weze od chega je bolesna i koliko) pa to je presmijesno...to je he....to je notorna awet od pomisli da to moze da postoji..ljubaw je ljubaw..i swe drugo je strano sto zeli da udje kao neka dilema ili izbor u njoj...time se bawe jadnici koji ulaze u 'ljubaw' kao tako je doziwljawaju a prawe sebi dilemu 'a sta owo a sta ono' a nawodno su u ljubawi..haha pa jel jadno ,jel pateticno jel kretenasto...jeste...recimo wolis je/ga ,a imas predrasudu..ali pazi //WOLIS ono..tako kazes..aoooo...kako onda mozes to reci,a imas predrasudu...ti si onda smijesan,ti si onda pozorisna predstawa..neko ko zeli da time izazowe paznju i diwljenje,a iza zawjese si obican jebac
    owo je iz 'predrasude u ljubawi'..ali i odgowor na owo
    zmachi ..do kraja
    Poruku je izmenio egzotic, 10.04.2009 u 18:42

  7. #7

    Odgovor: Ljubav sa osobom, koja je teško bolesna...

    Dobro se informiši koje su etape koje vas čekaju, što se bolesti tiče, pa se u skladu s tim i pripremi da se borite. Ako ste sami, treba da se organizuješ da svakovnevica bude što manje promenjena i da se ona oseća čovekom - mislim na naizgled trivijalne stvari poput kuvanja, sređivanja prostora u kome se nalazi, njene lične higijene, njenih dodatnih potreba vezanih za to izmenjeno stanje i svih sitnica na koje ćeš nailaziti u hodu, od toga da li joj i šta smeta, šta kada godi...

    Ako nije hospitalizovana, verujem da znaš da postoje (u okviru primarne zdravstvene zaštite) zdravstvene službe koje su vam na usluzi (besplatno) u toku dana. Kada noću ne znaš šta da uradiš, a problem nije za hitnu pomoć (ako nije ništa urgentno, nego se jednostavno ne snalaziš sa simptomatologijom) imaj pripremljene brojeve telefona većih zdravstvenih ustanova u vašem okruženju koje se bave tom problematikom. U noćnoj smeni traži dežurnog lekara da porazgovarate, retko ko će te odbiti.

    Kada je boli, često je dovoljno da si tu, da je držiš za ruku ili ležiš kraj nje dok bol ne umine i da ima svoju terapiju. Pokaži joj koliko je voliš, a ako ima suza - ostavi ih za kasnije, kada nisi ti kraj nje.
    Seti se šta voli od muzike, filmova... i kada su periodi kada joj ne smeta, uživajte zajedno u tome.

    Borite se!

  8. #8

    Odgovor: Ljubav sa osobom, koja je teško bolesna...

    Kada ljudi nekog hoće da pohvale što je ostao uz bolesnu osobu, umeju da kažu: "Svaka mu čast što se žrtvuje". No, to zvuči kao dobrovoljna robija.
    Žrtvovati se nije isto što i biti požrtvovan za, i zbog, ljubavi. U tom smislu to više nije žrtva, nego dar. Dar koji znači biti oslonac, biti podrška, biti glas srca i glas razuma koji jednom životu mogu pomoći da se lakše bori sa tegobama, pa da se i izbori sa njima.
    Ako si ikada u životu poželeo da voliš bezrezevno i do kraja, sad imaš priliku da to i pokažeš.
    Preispitaj se dobro. Ako nisi siguran u svoja osećanja, ako se samo iz sažaljenja trudiš da budeš uz nju, onda je bolji razlaz. Čovek iako izgubi zdravlje, ne gubi dostojanstvo. Foliranje i laž bole i zdrave osobe, a posebno bolesne.
    Ako ima ljubavi, ima i nade. Ne kloni onda. Onda budi hrabar za oboje.
    Vrag odneo šnalu...

  9. #9

    Odgovor: Ljubav sa osobom, koja je teško bolesna...

    Ljubav je dvosmerna magistrala. Dajemo se voljenoj osobi, a onog koga volimo prihvatamo. Zato mislim da su najveći neprijatelji ljubavi sebičnost i samoživost, odnosno naši primarni motivi, iliti primitivizam...

    Ekstremne siutuacije su uvek najbolji testovi naših karaktera i naših ukupnih osobina. To je svima poznato, ali i pored toga većina nas ne zna kako će reagovati kada se dogodi nešto teško, nešto nenadano i radikalno što potpuno menja naše dotadašnje živote. Prava ljubav je u stanju da pobedi i da opstaje u svim uslovima, pa i onda kada je jedan od partnera teško bolestan...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  10. #10

    Odgovor: Ljubav sa osobom, koja je teško bolesna...

    ...u svakom slučaju treba da uradiš ono šta osećaš....radi reda što se uradi ne donese nikad dobro na kraju...

  11. #11

    Odgovor: Ljubav sa osobom, koja je teško bolesna...

    Voliš je i dalje i više....s njim si do izlečenja ili...do smrti.

  12. #12

    Odgovor: Ljubav sa osobom, koja je teško bolesna...

    Posmatrala sam neke ljude koji u slučaju kad im je partner malo ili jako bolestan, prevrću očima, žale se...govore kako je njima teško, kako to sve treba postizati...gledala sam ih blijedo, i nisam mogla da ne pomislim, a ovi koji leže, vjerovatno obožavaju što su bolesni, bespomoćni?

    Onda sam posmatrala svoju majku...od nje nisam manje ni očekivala, ali opet...kada vidiš tu bezuslovnu ljubav, tu želju da nekome pomogneš, do te mjere da bi legao umjesto bolesne osobe...to mi je dalo pravu sliku onoga "u dobru i zlu, u bolesti i zdravlju" ...ne težiti da tvoja voljena osoba ili ti budete bolesni da bi se dokazala ljubav, nego u zdravlju znati da bi ta osoba bila uz tebe svaki min...bilo šta da se desi, to je neprocjenjivo.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  13. #13

    Odgovor: Ljubav sa osobom, koja je teško bolesna...

    Ako nekog stvarno volis ostaces uz tu osobu bila ona bolesna ili zdarava...uz malo truda ljubav ce postati veca,jaca...
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  14. #14

    Odgovor: Ljubav sa osobom, koja je teško bolesna...

    Nisam imao takvo iskustvo,ali sam ubedjen da bi bolest partnera samo ojacalo moju ljubav prema njemu.
    Ironija povijesne zbilje
    Neka Umre Svako Ko Mrzi Partizan

  15. #15

    Odgovor: Ljubav sa osobom, koja je teško bolesna...

    Hipotetichki,ako bi mi se cura razboljela..ne bi mogao da je ostavim...nije ovo lazna suptilnost dok pishem(jer je cesto mnogo toga neiskreno)...jer prvo bojim se Boga..zato gledam da sto manje grijeshim...a svakako da bi se ogrijeshio kad bi se drugacije postavio..i drugo,ipak je volim...vec je ljubav..a to znaci da je nemoguce da bilo sta utiche...
    eto to je neka moja hipotetichka opservacija.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Sex sa osobom sa neta
    Autor Fotografns u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 25.10.2022, 22:55
  2. Sta biste radili sa osobom iznad?
    Autor Wampirche u forumu Chit-Chat
    Odgovora: 1390
    Poslednja poruka: 02.02.2015, 23:44
  3. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 31.07.2011, 14:37
  4. Ko je od vas sa osobom svojih snova?
    Autor Crazy Angel u forumu Ljubav
    Odgovora: 90
    Poslednja poruka: 06.06.2011, 20:35
  5. Žena koja sluša
    Autor kohili u forumu Muška kafana
    Odgovora: 35
    Poslednja poruka: 13.11.2010, 00:01

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •