Najbolje filmske heroine
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 30
  1. #1

    Najbolje filmske heroine

    Iako danas jos uvek zene moraju da se bore za svoja prava u nekim oblastima, kad je rec o filmovima i filmskih uloga, one podjednako su hrabre i znaju da budu opasne...
    Evo liste pet najboljih prema sajtu Female First

    5. Angelina Jolie - Wanted
    U bilo kom filmu da glumi Angelina je opasna, ali uloga koju ima u ovom filmom, dobro obucene atentatorke Fox, je lik zene s kojom ne biste hteli da se zezate. Cak ni malo.
    Najbolja izjava - "Zelim da zaobidjes metak"
    Najbolji momenat - Kad se nagne napolju iz auta koji se krece neverovatnom brzinom i pocne da puca u svog progonitelja.

    4. Michelle Pfeiffer - Batman Returns
    Niko nije ocekivao da ce uloga Catwoman doneti Michelle Pfeiffer priznanje za najbolju filmsku heroinu, a jos manje da ce tako dobro izledati u koznom kostimu zene macke
    Najbolja izjava - "Ja sam zena macka, cuj me kako ricem"
    Najbolji momenat - Skace praveci salto prema nazad, isputi kratko "mjau", a zgrada iza nje eksplodira...

    3. Linda Hamilton - Terminator 2: Judgment Day
    U prvom filmu glumila je zrtvu, dok u T2 konacno je dobila je mogucnost da pokaze sto zna i ume...
    Najbolja izjava - "U ljudskom telu ima 215 kosti. To je jedna."
    Najbolji momenat - Gledajuci je zatvorenu u psihijatriskoj bolnici, greskom, shvatite da Sara Konor nije zena sa kojom zelite da se raspravljate. Uzima noz i udara svog doktora u koleno, a sledeci put kad ga vidi, ona ga pita smeseci se :"Dobro jutro d-r Silberman. Kako je vase koleno?"

    2. Uma Thurman - Kill Bill 1 and 2
    Nekadasnja atentatorka krece u osvetu prema svojim bivsim koleginicama. Krv siklja na sve strane, tela padaju ...tokom dva filma u kojima The Bride trazi svoju osvetu...Ipak ova uloga donela joj je drugo mesto na listi najboljih filmskih heorina
    Najbolja izjava - "Postavljacu ti pitanja. I svaki put kad mi ne odgovoris, preseci cu ti neki deo tela. Obecam ti, to ce biti delovi koji ce ti uvek trebati. Daj mi drugu ruku!"
    Najbolji momenat - Jednostavno. Zakopana ziva u drvenom kovcegu, ona uspeva da se oslobodi. Nesto koje ne znamo dali bi bilo kome uspelo.

    1. Sigourney Weaver - Aliens
    Ripley, moze se slobodno reci prva i jos uvek najbolja filmska heroina, vec 20 godina. Sigourney Weaver je prva zena koja uzima stvar u svoje ruke u akciskom filmu. Neki kazu da kad se film pojavio u 1986 godine, nisi znao ko je strasniji Alien ili Ripley
    Najbolja izjava - "Skloni se od nje kucko!"
    Najbolji momenat - Kad napadne kraljicu Aliena, mehanickom masinom. Iako navijate za Ripley, ne mozete se ne zapitati sta li ce sad snaci Aliena.

    izvor - Female First
    prevod - ja




    Da li vi imate neku svoju omijenu filmsku heroinu? Iz kog filma i zbog cega je izdvajate kao najbolja?


  2. #2

    Odgovor: Najbolje filmske heroine

    Sigurni Viver je za mene simbol prave žene upravo zbog serijala Alien. Vidim da nisam jedini koji je to primetio.
    Dodao bih jednu mladu glumicu na spisak, Kiru Najtli koju sam zapazio u filmu Kralj Artur (poznatija je u Piratima sa Kariba).


  3. #3

    Odgovor: Najbolje filmske heroine

    kira najtli iz pirata sa kariba
    enya u gospodaru prstenova

  4. #4

    Odgovor: Najbolje filmske heroine

    Citat Bombica kaže: Pogledaj poruku
    1. Sigourney Weaver - Aliens
    Ripley, moze se slobodno reci prva i jos uvek najbolja filmska heroina, vec 20 godina. Sigourney Weaver je prva zena koja uzima stvar u svoje ruke u akciskom filmu. Neki kazu da kad se film pojavio u 1986 godine, nisi znao ko je strasniji Alien ili Ripley
    Najbolja izjava - "Skloni se od nje kucko!"
    Najbolji momenat - Kad napadne kraljicu Aliena, mehanickom masinom. Iako navijate za Ripley, ne mozete se ne zapitati sta li ce sad snaci Aliena.
    Ne samo da se slažem nego mislim da je prostor ogroman pre nego dođe na red broj dva uopšte. Rupa čitava.

    5. Angelina Jolie - Wanted
    U bilo kom filmu da glumi Angelina je opasna, ali uloga koju ima u ovom filmom, dobro obucene atentatorke Fox, je lik zene s kojom ne biste hteli da se zezate. Cak ni malo.
    A ovo mi je u najmanju ruku smešno. Jedra Lara Kroft joj je 10 u glavu za atentatorku Fox, koja je danas, sa svojom kilažom, legla Klintu više nego odlično za krhku ženicu u filmu Changelling. Postala je premršava za takvo pištoljanje, nije ni žilava, nego prosto - slaba. Meni bar.

    Ja izdvajam ove devojčice - Kate Backinsale i Rhona Mitra, Underworld i Doomsday
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  5. #5

    Odgovor: Najbolje filmske heroine

    Meni se Kate Beckinsale dopada i u filmu "Van Helsing"... Odlicna je u ulozi Ane Valerius , zene lovac vampira
    Opasno se suprotstavlja vampirima i vukodlacima....
    Poruku je izmenio Bombica, 12.04.2009 u 14:49 Razlog: slovce


  6. #6

    Odgovor: Najbolje filmske heroine

    Citat Bombica kaže: Pogledaj poruku
    Meni se Kate Beckinsale dopada i u filmu "Van Helsing"... Odlicna je u ulozi Ane Valeius , zene lovac vampira
    Opasno se suprotstavlja vampirima i vukodlacima....

    Apsolutno . Mada je meni nenadmašna u Underworldu i nastavku istog (Evolution). Čisto čovek da pomisli "nema veze što je vampir...nek ide život" .

  7. #7

    Odgovor: Najbolje filmske heroine

    ...Dodala bih Charlize Theron...čisto zbog uloge u filmu Monster i njene transformacije koja je odrađena zadivljujuće dobro...

  8. #8

    Odgovor: Najbolje filmske heroine

    Citat Neuhvatljiva_ kaže: Pogledaj poruku
    ...Dodala bih Charlize Theron...čisto zbog uloge u filmu Monster i njene transformacije koja je odrađena zadivljujuće dobro...
    Meni je ova njena uloga ipak vise za u temu "Najbolji od najgorih", jer ovde glumi negativnu ulogu - ubojice i prositutke...
    Ali slazem se da je maestralno odigrala, i to je jedna od najboljih transformacija koju sam videla...


  9. #9

    Odgovor: Najbolje filmske heroine

    Ni ja se ne slažem kako je San uradio listu
    • Angelina Jolie - Wanted
      od 2000-te po mom mišljenju nije snimila ni jedan zglavan film... sve se svelo na zgrtanje para
    • Michelle Pfeiffer - Batman Returns
      Volim da gledam filmove sa Mišel Fajfer
      al' nisam gledao ove nove filmove o betmenu... ne verujem da bi mi se svidela
    • Linda Hamilton - Terminator 2: Judgment Day
      za nju ustvari nemam komentar
    • Uma Thurman - Kill Bill 1 and 2
      verovatno dva najgora filma u kojima je igrala - moje mišljenje

    Uz već pomenute Kate Backinsale i Sigourney Weaver na listu bih stavio
    Šeron Stoun Kao Catherine Tramell (Basic instinct)
    Mila Jovović u petom elementu
    Kari En Mos kao Trinity (Matrix)
    zatim Nikita - sa malog ekrana i velikog platna


    Al pre svih Žang Ziji (Ziyi Zhang) u filmu Kuća letećih bodeža (House of Flying Daggers)

    Poruku je izmenio Bombica, 13.04.2009 u 19:50 Razlog: obrisana vest

  10. #10

    Odgovor: Najbolje filmske heroine

    Džejn Fonda kao Barbarela i Šeron Stoun kao Ellen "The Lady" u Brzi i mrtvi...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  11. #11

    Odgovor: Najbolje filmske heroine

    Citat Arthur Dent kaže: Pogledaj poruku
    Mila Jovović u petom elementu
    zatim Nikita - sa malog ekrana i velikog platna
    Meni bila opasnija u Resident Evil, u elementu mi je još i nežna sva a za Nikitu se slažem, dobro si se setio
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  12. #12

    Odgovor: Najbolje filmske heroine

    A ja sam se sad setila Bridget Fonda u "Point of No Return" (ili negde poznat kao "The Assasin)
    OK ovde tumaci placenog ubojicu, ali lovi lose momke, tako da je mozemo ovde smestiti
    Uvek mi pred oci izlazi scena u kafani kad ide na veceru, pa za poklon dobije pistolj i to joj je prvi zadatak. Najbolje je kad udje u toalet i sazna da tamo nema izlaza, pa mora da se spasava kako zna i ume


  13. #13

    Odgovor: Najbolje filmske heroine

    ursula anders...........
    dreamhunter...

  14. #14

    Odgovor: Najbolje filmske heroine

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Meni bila opasnija u Resident Evil, u elementu mi je još i nežna sva a za Nikitu se slažem, dobro si se setio
    Nisam gledao resident evil... mada mi se svidja par Mila $ Mišel (Rodrigez)

    slažem se da je lik koji je tumačila u petom elementu bio sav nežan
    čak mislim da bi primereniji izraz sav zabunjen
    no to ne menja moje mišljenje da bi je pre stavio na listu od Andjelije ili Linde Hamilton
    dal kao Leeloo, dal' kao... koji god lik je tumačila u resident evilu

  15. #15

    Odgovor: Najbolje filmske heroine

    Citat Arthur Dent kaže: Pogledaj poruku
    Nisam gledao resident evil... mada mi se svidja par Mila $ Mišel (Rodrigez)
    Gledaš jedan, gledao si sve delove Meni je bolja igrica, ali je Mila manje zbunjena

    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Najbolje reklame
    Autor Muckota u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 201
    Poslednja poruka: 06.08.2015, 18:09
  2. Bau Bau - Filmske greske
    Autor Invisibleman u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 07.11.2011, 17:53
  3. Najbolje igre
    Autor Necromancer u forumu Igre
    Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 02.08.2011, 16:06
  4. Filmske kritike
    Autor Muckota u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 21.01.2010, 01:02

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •