I pusaci su ljudi!
Strana 1 od 14 12311 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 201
  1. #1

    I pusaci su ljudi!

    Ako vam je dosadilo da izlazite na ulicu da bi zapalili cigaretu, ako ne zelite da se krijete po toaletima i osecate kao manje vredna ljudska bica - podrzite predlog Zakona koji cuva slobodu izbora svakog pojedinca! Zakon koji je po meri i pusaca i nepusaca! Zaštita umesto zabrane

  2. #2

    Odgovor: I pusaci su ljudi!

    ...sebičnost iznad svega je osnovna karakteristika pušača... zato je zabrana jedino rešenje, i povećanje cena cigareta petostruko ...

  3. #3

    Odgovor: I pusaci su ljudi!

    i narkomani su ljudi itd
    treba kao shto lav reche povecati cene za cigare i zabraniti pushenje u javnim prostorijama
    trujte vi sebe ali nemojte nas ne pushache
    Poruku je izmenio maksimilijan, 13.04.2009 u 20:03

  4. #4

    Odgovor: I pusaci su ljudi!

    opet neki zakon?

  5. #5

    Odgovor: I pusaci su ljudi!

    Citat steva123 kaže: Pogledaj poruku
    ako vam je dosadilo da izlazite na ulicu da bi zapalili cigaretu, ako ne zelite da se krijete po toaletima i osecate kao manje vredna ljudska bica - podrzite predlog zakona koji cuva slobodu izbora svakog pojedinca! Zakon koji je po meri i pusaca i nepusaca! zaštita umesto zabrane
    Плаче ми се, ако вам је досадило да не можете да трујете све око себе, ако људи који седе пола сата поред вас не смрде после тога, подржите предлог Закона који чува слободу избора на тровање и прљање људи око вас...

    Где год погледаш око себе, само кутије од цигарета и пикавци... пре пар дана сам био у Лиманском парку, одвратно...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  6. #6

    Odgovor: I pusaci su ljudi!

    c,c,c...
    "Sloboda jednog čoveka je ograničena slobodom drugih".
    Znači...ukoliko nekome u okolini vašoj smeta ono što radite (da ne pominjemo da mu utičete na zdravlje) onda je potpuno normalno da ne možete bez pardona nastaviti sa tim. Da ne bude zabune...sam sam strastven pušač, ali neki red mora postojati.

  7. #7

    Odgovor: I pusaci su ljudi!

    Jesu i sama sam pusac.
    Ali pazim gde i kada cu zapaliti cigaretu.
    Ne pusim u prostorijama gde se nalaze mala deca ili osobe kojima smeta dim.
    Ne palim cigarete na autobuskim stanicama i ulicom dok hodam.
    Nisam strastveni pusac.
    Postujem druge i ne zameram ako se u necijoj kuci i kancelariji ne pusi.
    Ako svesno vec trujem sebe, necu to raditi drugima.
    Zbog toga se ne osecam manje vrednom ili manje ljudskim bicem.
    I ja sam za to neka poskupe cigarete, pa nek pusi ko ima i moze,
    mozda cu onda prestati

  8. #8

    Odgovor: I pusaci su ljudi!

    Od onog sto sam ukratko procitala na sajtu, mogu reci da ne vidim nista lose u ovom zakonu.
    Ako neko voli za svoje pare da kupuje cigare i truje se, njegovo pravo. To sto je donesen zakon za zabranu, u nikom slucaju ih nece naterati da ostave cigare. Cak mislim i da se cigare poskupe ko sto je neko rekao petostruko i to ih nece spreciti da uzivaju u svojoj strasti (koliko god za nepusace bila nezdrava i odvratna navika)
    Bolje je kao sto je tamo napisano odrediti posebne prostorije, konkretna pravila i da se sprovodi taj zakon, pa ko voli nek izvoli.
    A ne kao kod nas (ovde u MK) doneli zakon za zabranu pusenja, a u kaficima, restoranima itd, napravili neku podelu na deo za pusace i za ne pusace - pola stolova u istojoj prostoriji oznaceni su znakom "zabranjeno pusenje" , a druga polovina ne. Pa pita vas konobar dali zelite u deo za pusace ili nepusace
    A kako da sprecimo dim cigareta da ide u deo za nepusace???

    I da, nisam pusac, a u mojoj kuci otkako se rodio sin, zna se - nije dozvoljeno pusenje, pa ko zeli svoju strast nek zadovoli napolju...
    Tu zakon doneli smo i sprovodimo mi ukucani


  9. #9

    Odgovor: I pusaci su ljudi!

    Citat maksimilijan kaže: Pogledaj poruku
    i narkomani su ljudi itd
    a zar nisu?


    Citat maksimilijan kaže: Pogledaj poruku
    treba kao shto lav reche povecati cene za cigare i zabraniti pushenje u javnim prostorijama
    kao što ti reče da lav reče, ali cene su već povećane i bez prestanka rastu i dalje, stoga ne bini, a u javnim prostorijama je pušenje odavno zabranjeno....

    Citat maksimilijan kaže: Pogledaj poruku
    trujte vi sebe ali nemojte nas ne pushache
    truju te, prijatelju, sa svih strana, mnogo žešće, i tebe kao "ne pušača" i nepušače i nas pušače, svi smo u istoj velikoj pušioni, ali ajde da se još malo delimo, diskutujemo, donosimo raznorazne zakone, mlatimo praznu slamu, dok se u nas nezadrživo uvlači otrov koji će iz nas isterati svaku ljudskost, pa ćemo onda da se delimo po dezodoransima i kremama........

    za 30 god slutim: "Ne mogu da podnesem da ovi što stavljaju noćnu kremu preko dana stoje pre podne pored mene u redu, taj miris je prosto neizdrživ, naša nevladina organizacija učiniće sve da se takvima zabrani da izlaze iz stanova, kada borave između svoja četiri zida, neka se mažu čime hoće"
    Боље је наставити да пијеш, него престати кад не треба.

  10. #10

    Odgovor: I pusaci su ljudi!

    Citat uprolazu kaže: Pogledaj poruku
    opet neki zakon?
    Опет замајавање народа глупостима да се не би бавили битним стварима...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  11. #11

    Odgovor: I pusaci su ljudi!

    Jesam pušač, ali potpuno razumem nepušače jer ima stvarno groznih uživalaca duvana, koji cigaretu vole više od svega, pa i od sopstvene dece..puše u prostoriji gde su deca, na svakom koraku se može videti trudnica sa stomakom do zuba i cigaretom u ustima, nemaju ni malo obzira prema ljudima kojima dim zaista smeta..poznajem puno takvih i volela bih da im se nekako stane na put..ali ne volim kad se svi pušači stavljaju u isti koš i pljuju, jer nismo svi isti..

    ima nas i koji nismo sebični i ne ugrožavamo nikoga..samo sebe i to umereno..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  12. #12

    Odgovor: I pusaci su ljudi!

    "Neki kažu da je 21. vek, vek komunikacija, neki ljudskih prava, ali mi čvrsto verujemo da je ovo vek pametnih i odgovornih ljudi, vek razgovora i dogovora!"

    Ovo mi se svidelo. Nadam se da ćemo uspeti da se dogovorimo.
    Pa, valjda smo ljudi...
    Vrag odneo šnalu...

  13. #13

    Odgovor: I pusaci su ljudi!

    Čik to da kažem ovoj mojoj domaćici,kod koje gostujem...inače bivši pušač,imam utisak da su to gori kritičari pušača,nego oni koji nikad ni dim nisu povukli...

    Kod njih u kući se ne puši,i ja to poštujem,odoh sad na terasu,da zapalim jednu s' merakom

  14. #14

    Odgovor: I pusaci su ljudi!

    Ja priznajem da sam militantni pushach

    Godinama sam se trudio da imam razumevanja prema nepushachima, ali od nepushacha
    nikad nisam dobio uzvracheno to razumevanje.
    Tako da sam odustao...Na mesta gde je zabranjeno pushenje jednostavno ne idem.
    Kada me neko pozove u goste, ja obavezno upitam "A jel se kod vas mozhe zapaliti u kuchi?"
    ako dobijem odrichni odgovor onda jednostavno zahvalim na pozivu i kazhem da nemam
    nameru sedeti celo veche na jednom mestu gde su bitnije zavese, nego dobra atmosfera.
    Chesto sam odlazio u IKEU (koja mi je tu na pet minuta kolima) da bih se najeo izvrsnih
    gomboca od mesa ili pechenog lososa u njihovom restoranu. Od kada su uveli taj debilni zakon
    o zabrani pushenja u restoranima po robnim kuchama, vishe ne odlazim. Neka pederi uguraju sebi
    gomboce u nepushachko, kenkavo dupence. Ne jednom sam odbio posao samo zato shto
    su mi napomenili da se u kuchi ne pushi... ej bre ljudi radim vam kupatilo...na podu je beton,
    zidovi su svezhe malterisani...seche se brusilicom...prashina posvuda a vi mi ovde kenjate
    da se ovde ne pushi? zajebavajte vi nekog drugog ...debili.
    Ili druga situacija...Svi znate kako izgleda gradilishte...nadam se. E sada na takvom mestu
    ti neko dodje i kazhe "majstore nemojte bacati pikavce dole" Pogledash oko sebe i vidish na podu
    komade plochica, beton, komade zhice, zardjale eksere, ostatke od izolacionog materijala...
    I toj budali u celom ovom haosu zaista samo pikavci smetaju?
    Kada vozim nepushacha u svom autu namerno palim jednu za drugom...za osvetu...
    jer i ja moram da trpim kada se vozam sa nekim shmokljanom koji drzhi u kolima pot-pouri sa mirisom
    vanille ili magnolije. Jao smrdeche mi auto..jao jao. Dobro choveche shta ti radish kad na auto putu treba da prdnesh?
    jer stanesh u zaustavnu traku, postavish trougao, upalish sva chetiri zhmigavca i odesh da prdnesh 200 metara od auta?
    Ja razumem da je neko nepushach da mu ne prija cigareta ali ta prenemaganja u fazonu
    jao jao kako smrducka, smeta mi dim (pa onda teatralno kashljucanje) ili
    Jao kako ste nadimili....Pa shta ako smo nadimili? ima prozora-znamo kako se otvaraju.
    Ili josh bolje je kad neko udje u prostoriju pa upita..."Jel ovde neko pushio?"
    "E brate zhena ti je pushila, sve je vilica boli"
    Diskriminiran sam kao pushach! i agresivno se branim. svuda oko mene kenjkavi razmazheni
    foliranti i pederchichi (homoseksualci neka mi ne zamere shto koristim ovaj izraz)
    Sve neki fini momchichi koji piju light jogurte sa biokulturom, glabaju shargarepe, idu na aerobik
    i brishu dupe sebi gumenim rukavicama.
    Trudnice i deca su pod zashtitom naravno...da budem iskren u drushtvu trudnice nikada ne zapalim, ali ostali ... neka izadju napolje ako im smeta.

    Nepushachi neka izlaze na terasu kada hoche da nezapale!

    Znam da ovo sve zvuchi brutalno i primitivno ali verujte mi da ceo taj rat protiv pushacha
    na mene ostavlja isti utisak.
    a sad chu da zapalim...

  15. #15

    Odgovor: I pusaci su ljudi!

    Pušači su su jedan od poslednjih autentičnih izraza izvornog čoveka (pogrešnog nazvanog homo sapiens, umesto, recimo, cupidientis, ili amorientis, odnosno perurbatientis itd.) koji je oduvek bio sklon strastima bar toliko koliko i razumu...

    Već vidim novu generaciju ljudi kako naoružani ogromnim znanjem o omega (bez alfe) kiselinama, antioksidantima, svim vrstama holesterola i triglicerida, zoblje alge i integralne žitarice, a sve u nadi da će za života dočekati mogućnost da se pronađe eliksir večnoga života...

    I ti novi ljudi opterećeni zdravim životom i raznoraznim medikamentima imaće puno više zdravlja, a ljubav i strast će im nekako sve manje biti važni, dok potpuno ne nestanu iz sfera njihovih potreba. Uspešno će unositi u sebe idealnu kombinacije kiselina nezasićenih na trećem i šestom ugljeniku svoga lanca od omega završetka, previđajući jednu stvar, a to je da su puno opasnije kisele kiše i ostala sranja koje nam je donela industrijalizacija, a da ne govorim o evidentnoj rudimentizaciji strasti u nama zbog koje se sve više stvara iskrivljena svest da je sebičnost u stvari ljubav, tako da će iako zdravi i dugovečni ti novi ljudi nepušači biti beznadežno sami i neće i dalje znati zašto su nesrećni...

    Da, i pušači su ljudi. Još....
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

Strana 1 od 14 12311 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Zasto ljudi ogovaraju...?
    Autor dankaBg u forumu Filozofija
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 19.02.2015, 11:22
  2. Poslovni ljudi
    Autor Najgora u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 09.12.2010, 12:10
  3. 100 ljudi ....
    Autor joksi u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 30.08.2010, 19:26
  4. Nasi ljudi u dijaspori
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 30.01.2010, 08:31
  5. 7 najnesrecnijih ljudi na svetu!
    Autor Morpheus u forumu Spomenar
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 06.11.2008, 22:18

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •