I pusaci su ljudi!
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 201

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    I pusaci su ljudi!

    Ako vam je dosadilo da izlazite na ulicu da bi zapalili cigaretu, ako ne zelite da se krijete po toaletima i osecate kao manje vredna ljudska bica - podrzite predlog Zakona koji cuva slobodu izbora svakog pojedinca! Zakon koji je po meri i pusaca i nepusaca! Zaštita umesto zabrane

  2. #2

    Odgovor: I pusaci su ljudi!

    ...sebičnost iznad svega je osnovna karakteristika pušača... zato je zabrana jedino rešenje, i povećanje cena cigareta petostruko ...

  3. #3

    Odgovor: I pusaci su ljudi!





    Vidim u uvodnom postu, VIP - ovci su potpisali peticiju pa razmišljam da li je iko od vas ko se zalaže za istu stvar uradio isto to (na svakom ćošku je bilo moguće, po svim gradovima i selima, pa i u preko 200 Mocart kladionica), ili ste samo nastavili da pušite. Chit - chat ?

  4. #4

    Odgovor: I pusaci su ljudi!

    Citat DrinChe kaže: Pogledaj poruku
    Vidim u uvodnom postu, VIP - ovci su potpisali peticiju pa razmišljam da li je iko od vas ko se zalaže za istu stvar uradio isto to (na svakom ćošku je bilo moguće, po svim gradovima i selima, pa i u preko 200 Mocart kladionica), ili ste samo nastavili da pušite. Chit - chat ?
    Nastavila da pušim i potpisala peticiju.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  5. #5

    Odgovor: I pusaci su ljudi!

    i narkomani su ljudi itd
    treba kao shto lav reche povecati cene za cigare i zabraniti pushenje u javnim prostorijama
    trujte vi sebe ali nemojte nas ne pushache
    Poruku je izmenio maksimilijan, 13.04.2009 u 20:03

  6. #6

    Odgovor: I pusaci su ljudi!

    opet neki zakon?

  7. #7

    Odgovor: I pusaci su ljudi!

    Od onog sto sam ukratko procitala na sajtu, mogu reci da ne vidim nista lose u ovom zakonu.
    Ako neko voli za svoje pare da kupuje cigare i truje se, njegovo pravo. To sto je donesen zakon za zabranu, u nikom slucaju ih nece naterati da ostave cigare. Cak mislim i da se cigare poskupe ko sto je neko rekao petostruko i to ih nece spreciti da uzivaju u svojoj strasti (koliko god za nepusace bila nezdrava i odvratna navika)
    Bolje je kao sto je tamo napisano odrediti posebne prostorije, konkretna pravila i da se sprovodi taj zakon, pa ko voli nek izvoli.
    A ne kao kod nas (ovde u MK) doneli zakon za zabranu pusenja, a u kaficima, restoranima itd, napravili neku podelu na deo za pusace i za ne pusace - pola stolova u istojoj prostoriji oznaceni su znakom "zabranjeno pusenje" , a druga polovina ne. Pa pita vas konobar dali zelite u deo za pusace ili nepusace
    A kako da sprecimo dim cigareta da ide u deo za nepusace???

    I da, nisam pusac, a u mojoj kuci otkako se rodio sin, zna se - nije dozvoljeno pusenje, pa ko zeli svoju strast nek zadovoli napolju...
    Tu zakon doneli smo i sprovodimo mi ukucani


  8. #8

    Odgovor: I pusaci su ljudi!

    Citat uprolazu kaže: Pogledaj poruku
    opet neki zakon?
    Опет замајавање народа глупостима да се не би бавили битним стварима...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  9. #9

    Odgovor: I pusaci su ljudi!

    Jesam pušač, ali potpuno razumem nepušače jer ima stvarno groznih uživalaca duvana, koji cigaretu vole više od svega, pa i od sopstvene dece..puše u prostoriji gde su deca, na svakom koraku se može videti trudnica sa stomakom do zuba i cigaretom u ustima, nemaju ni malo obzira prema ljudima kojima dim zaista smeta..poznajem puno takvih i volela bih da im se nekako stane na put..ali ne volim kad se svi pušači stavljaju u isti koš i pljuju, jer nismo svi isti..

    ima nas i koji nismo sebični i ne ugrožavamo nikoga..samo sebe i to umereno..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  10. #10

    Odgovor: I pusaci su ljudi!

    "Neki kažu da je 21. vek, vek komunikacija, neki ljudskih prava, ali mi čvrsto verujemo da je ovo vek pametnih i odgovornih ljudi, vek razgovora i dogovora!"

    Ovo mi se svidelo. Nadam se da ćemo uspeti da se dogovorimo.
    Pa, valjda smo ljudi...
    Vrag odneo šnalu...

  11. #11

    Odgovor: I pusaci su ljudi!

    Način na koji se ovaj zakon najavljuje je čist oblik savremene i moderne prohibicije.Karakter mu je čisto diktatorski,uz postojani govor mržnje.Svaki promoter sa takvim prezirom govori o pušačima,da svaki misleći i slobodoumni pojedinac prosto poželi da bude jedan od njih.Ja sam npr,već povećao dozu na 4 pakle dnevno.I mnogo mi je lepo.Nisam hipokonder,a svestan sam da je rok trajanja u rukama sudbine.
    Pre godinu dama,čujem na jutarnjim vestima da je Ustavni sud Nemačke proglasio Zakon o zabrani pušenja u kafićima neustavnim i da je u pitanju kršenje ljutskih prava.O toj činjenici sam saznao tada i nikad više.Po naredbi nekih mračnih sila,ova vest je odmah uklonjena.Nije demantovana,već se prosto više nije emitovala.Na Ruskoj televiziji je emitovana nekoliko dana,a čak su organizovani i okrugli stolovi,sa obaveznim pretstavnicima jednog i drugog mišljenja.Kod nas ništa.Ko to vuče konce odozgo i u čijoj smo to mi vlasti.
    A najzastrašujuće je,što smo iz takvog režima izašli krajem 80-ih.On se sada vraća,ali mnogo brutalnije.Ne štiti se bezbednost države,nacije,već se ispunjava nečija bolesna želja,da upravlja tuđim životima.Lobiranje se na našoj političkoj sceni već poodavno odomaćilo iako je to najveće zlo Američke politike,što po nekada i oni sami priznaju.
    Zagovornici Evroatlanskih integracija se bore za Evropu,kao što se SM borio za Veliku Srbiju.Naivni se odmah upecaju,iz nekog neobašnjivog straha postaju samokritični,ali dok im se ne otvore oči.Da li je moguće,da nam se serviraju samo restriktivni zakoni.Drugim rećima,ispada da smo mi bili najslobodnije društvo u svetu,a sa zapad treba samo malo da nas obuzda po sistemu:
    "Ej ljudi,nije vam ovo Socijalizam,da možete da radite šta hoćete.Ovo je uređeno društvo,a mora sve da funkcioniše bolje,nego u Staljinovim kazamatima i gulazima."
    Ja sam takvu demokratiju i slobodu u potpunosti osetio 80-ih godina u Kumanovskoj kasarni,gde sam protiv svoje volje poslat na otsuženje obaveznog vojnog roka.Ali je trajalo jako kratko,pošto se ja za svoja građanska prava borim svim raspoloživim srdstvima.Po istom principu je tada udaljn sa razglasa novi album Riblej Čorbe.A svi koji su pevušili,odjednom su počeli da komentarišu kako je Bora stvarno preterao (ovo se nije odnosilo na njegovo buduće opredeljenje).To je ta kolektivna osuda.Danas mi je muka od pušača,koje su uspeli da ubede.Ne da ostave pušenje,što bi verovatno i bilo poželjno,nego da puše,ali da su svesni da čine nešto strašno nevaspitano,nezapamćeni zločin u istoirji čovečanstva,da ih zbog toga grize savest,ali da nisu dovoljno jaki.Čudno je,kako se primenom sile lako budi samokritičnost,ali da li je ona iskrena.I koliko će dugo trajati.Osvešćenje sledi kad tad,pre ili kasnije.
    Kao što se čuju priče:"Kako smo bili budale i plakali (1980)",siguran sam da će se u buduće pričati:"A zamisli,ja budala poverovao,pa svaki drugi dan na rengen".
    Ironija povijesne zbilje
    Neka Umre Svako Ko Mrzi Partizan

  12. #12

    Odgovor: I pusaci su ljudi!

    Za donošenje jednog zakona je neophodno njegovo argumentovano obrazloženje.Ovde to ne postoji,a pokušava se sa lažima.Naime,postoje statistički podaci i pretpostavke,da pušenje negativno utiče na ,pa da ne nabrajam.Oni se ovde iznose kao nepobitne činjenice,pa se zagovarači zakona prosto utrkuju,da budu što glasniji.Možda su oni to u svojoj lobistikoj ostrašćenosti i prihvatili k srcu,ali bi ipak trebali da oprate pažnju šta govore.Medicina je jako složena nauka i najmanje je napredovala od svih ostalih.Čovek je individua,pa se zakonitosti vrlo oprezno smeju iznositi kao činjenice.
    Dokazi o štetnosti su nepobitni,ali sve zavisi od slučaja.
    Štetnost duvanskog dima je toliko zanemarljiva u odnosu na ostale gasove koji nas okružuju,da je to isto,kada bi zabranili uriniranje u Dunav da se ne poveća vodostaj.Umesto da se bave dodatnom opremom na automobilima,fabrikama,rafinerijama,naredba sa zapada glasi drugačije.A verni psi odmah trče na izvršenje zadatka.
    Zašto ne bi odgovorili Evropi i rekli,ali sada za razliku od njih na stabilnim dokazima,da smo izvukli zaključak o mnogo većoj štetnosti automobilskog dima,pa da tu krećemo i neki korak ispre njih.
    Slepo poštovati njihove naredbe ovoga tipa,po meni je mnogo veće poniženje,nego što je odricanje od Kosova i Srpskih svetinja.
    Da se potsetimo.Pre samo 20-ak godina,lekari su savetovali da se ne treba ići preko 10-ak dnevno,a oni ekstremniji su stidljivo predlagali,da je bolje da se ostavi potpuno.Šta se to u medicini novo otkrilo,pa da se prethodne višedecenijske i vekovne tvrdnje promene iz temelja.Svi statistički podaci koji se iznose,bili su poznati i tada.
    A tek je farsa,kada se govori o PASIVNOM PUŠENJU.Naučno je dokazano,da osoba mora provesti u jako amloj prostoriji uz maksimalnu koncentraciju dima oko 8 sati,što je ravno efektu,kao da je popušio jednu cigaretu.Vezujući se za starije preporuke lekara da je štetno preko 10-ak dnevno.
    Kada sam bio dete,ne sećam se da se neko uzdržavao od pušenja u mom prisustvu.U kući svi nepušači,ali pepeljre na sve strane.Sve sa ciljem da bi se gosti osećali što prijatnije.Možda decu treba i po malo štedeti,ali ih nikako ne treba držati pod staklenim zvonom.Moja prijateljica u Rusiji me kritikuje i stalno otvara prozor.Kaže kako pred njom niko nikada nije pušiko dok je bila dete.Ja joj kažem da su od nje napravili invalida.Ona je prosto dobila nepotrebnu fobiju.Zar nije lepo kada je i nepušač osposobljen,da jednostavno ne obraća pažnju na zadimljenost prostorije.Ipak,ovde prepuštam mogućnost,da je to individualno.
    Moj deda je živeo 82 godine,a pušio od 8 godina života po 3 pakle dnevno.Ovo niko ne pokušava da mi objasni,a jedino to objašnjenje prihvatam kao dokaz.Koliko bi živeo da je bio nepušač.Govorimo o ljudima,a ne kornjačama sa Galapagosa.
    Na kraju,moj životni moto je: "Ne želim da živim 1000 godina."
    Ironija povijesne zbilje
    Neka Umre Svako Ko Mrzi Partizan

  13. #13

    Odgovor: I pusaci su ljudi!

    Citat Digi-Grobar kaže: Pogledaj poruku
    Način na koji se ovaj zakon najavljuje je čist oblik savremene i moderne prohibicije.Karakter mu je čisto diktatorski,uz postojani govor mržnje.
    U jednoj demokratskoj drzavi kao sto je na pr. Kanada, pusiti se moze na dvoristima fabrike, u malom krugu oivicenom zutom trakom na asfaltu, odmah pored kontejnera.
    I u toj demokratskoj drzavi niko se nije setio da se buni protiv krsenja nekih prava?
    A meni samosvestan srpski gradjanin dodje, parkira se pred mojom kucom i istrese celu pepeljaru iz kola na travnjak? Pri tome se zna samo buniti a nije se nikad u sebi zapitao kako bi bilo da popije i kaznu za prljanje ulice?
    Ma tamaniti ih gde se stigne. Neka nauce da se ne pusi kada se zeli, vec kada se ne smeta drugome i kada ne usporava radni proces.
    Jer, da ne zaboravimo, na saniranje pogorsanog zdravlja pusaca se trosi i iz sredstava koje ja izdvajam za zdravstveno osiguranje, te za saniranje mog zdravlja ostane manje sredstava! E, to jeste diskriminacija nepusaca, na svakom potezu, od detinjstva pa tokom zelog zivota!

    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  14. #14

    Odgovor: I pusaci su ljudi!

    c,c,c...
    "Sloboda jednog čoveka je ograničena slobodom drugih".
    Znači...ukoliko nekome u okolini vašoj smeta ono što radite (da ne pominjemo da mu utičete na zdravlje) onda je potpuno normalno da ne možete bez pardona nastaviti sa tim. Da ne bude zabune...sam sam strastven pušač, ali neki red mora postojati.

  15. #15

    Odgovor: I pusaci su ljudi!

    Jesu i sama sam pusac.
    Ali pazim gde i kada cu zapaliti cigaretu.
    Ne pusim u prostorijama gde se nalaze mala deca ili osobe kojima smeta dim.
    Ne palim cigarete na autobuskim stanicama i ulicom dok hodam.
    Nisam strastveni pusac.
    Postujem druge i ne zameram ako se u necijoj kuci i kancelariji ne pusi.
    Ako svesno vec trujem sebe, necu to raditi drugima.
    Zbog toga se ne osecam manje vrednom ili manje ljudskim bicem.
    I ja sam za to neka poskupe cigarete, pa nek pusi ko ima i moze,
    mozda cu onda prestati

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Zasto ljudi ogovaraju...?
    Autor dankaBg u forumu Filozofija
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 19.02.2015, 11:22
  2. Poslovni ljudi
    Autor Najgora u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 09.12.2010, 12:10
  3. 100 ljudi ....
    Autor joksi u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 30.08.2010, 19:26
  4. Nasi ljudi u dijaspori
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 30.01.2010, 08:31
  5. 7 najnesrecnijih ljudi na svetu!
    Autor Morpheus u forumu Spomenar
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 06.11.2008, 22:18

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •