I pusaci su ljudi! - Strana 4
Strana 4 od 14 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 201
  1. #46

    Odgovor: I pusaci su ljudi!

    I odlučite se konačno jesi li nepušači u većoj meri militantni ili se više prenemažu.



  2. #47

    Odgovor: I pusaci su ljudi!

    Citat veverica kaže: Pogledaj poruku
    I odlučite se konačno jesi li nepušači u većoj meri militantni ili se više prenemažu.
    E pa sad, militantnih ima s obe strane...shto se vidi iz ovde prilozhenog.
    Prenemaganje i kenkanje je vishe nekako osobina nepushacha...
    a ko je manje tolerantan i ko se vishe tripuje - to se vidi iz toga ko deli crvene repove

  3. #48

    Odgovor: I pusaci su ljudi!

    Citat veverica kaže: Pogledaj poruku
    Namerno im pališ cigaretu ispred nosa? Divno... A kad nekome skuvaš kafu, a on pije gorku, ti onda namerno sipneš 3 kašike šećera? Kad kupuješ nekome poklon, namerno kupiš ono što znaš da ne voli i čemu se sigurno neće obradovati? Ti si jedna zlica.



    Šta se desilo sa "ko tebe kamenom ti njega hlebom"?
    Ma I'm a bad,bad man...pure reincarnation of evil

    ko tebe kamenom ti njega lebom naravno(ali starim minimum 5 dana)

  4. #49

    Odgovor: I pusaci su ljudi!

    Ja mislim da sam stigao bar na neki drugi kontinent,ako ne i na drugu planetu.Šta mediji mogu uraditi od ljudi,ne mogu da verujem.
    Kod mene su u kući kada sam bio mali bili svi nepušači.Ipak,na vakom stolu je ležala pepeljara i svako je slobodno palio kad je zaželeo.Malo se posle rovetri,i to je to.Ja sam bio dete i svi su pušili preda mnom ne ustručavajući se.Nikada mi to nije zasmetalo pa neću dozvoliti da mi razni belosvetski primeri nameću drugačije mišljenje.
    Mi smo zelja sa svojom tradicijom.Ona može da se kritikuje,menja,ali nikako d adočekuje na nož.Kriv sam eto što smatram da ono što su svi radili do pre 10-ak godina i nisu obraćali pažnju treba tako i daostane.A ne govorim o nekoj tam Kanadi,Nemačkoj jer bibilo i nevaspitano da se mešam u njihovu nasleđenu kulturu.
    Samo da nikada ne zaboravite,da preterana disciplina je odlika fašizma,odnosno, vodi direktno ka njemu.
    U svim tim zemljama koje nabrojiste,postoje i slobodoumni ljudi,kojima mala građanska neposlušnost nije strana.A odakle sad da svi moramo slepo da se držimo zakona.Pa zar nismo zemlja,koja je upravo na principima građanske neposlušnosti oborila fašističku diktaturu.
    Govorite d aniko ne istresa pepeljaru iz kola.E ja ću je istresati baš namerno,i uredno ću platiti kaznu.Jer sam slobodan čovek i neću stege i disciplinu.
    A to mi kao lepo vaspitanoj osobi neće pasti na pamet u tuđem dvorištu.Ulice su zajedničke,neko ih voli čiste,a neko prljave.Meni su čiste sterilne i tu nema ničega lepog.
    Ne pada mi na pamet da se bunim kada je kod nekog zabranjeno pušenje,ali ni da idem kod njega.Mislim da ako želi moje prisustvo,neka pruži toleranciju.U protivnom,neću mu smetati.
    A kda vidim da neko ima dobru nameru,ja se zatim i sam po malo uzdržvam i samnjujem doživljaj.E to je tolerancija na delu.
    A pred decom ću uvek pušiti jer smatram da je štetnost pasivnog pušenja zanemarljiva.Svi koji misle suprotno mogu da teraju svoje,ali ih ja smatram lakovernima i takođe neodgovarajućim za moje društvo.
    Ironija povijesne zbilje
    Neka Umre Svako Ko Mrzi Partizan

  5. #50

    Odgovor: I pusaci su ljudi!

    Citat Digi-Grobar kaže: Pogledaj poruku
    Ulice su zajedničke,neko ih voli čiste,a neko prljave.Meni su čiste sterilne i tu nema ničega lepog.
    Ti onda idi da živiš u Indiji, tamo su ulice poprilično prljave.
    A ako je nešto zajedničko, onda to nije samo tvoje, znaš, postoji razlika.



  6. #51

    Odgovor: I pusaci su ljudi!

    Citat veverica kaže: Pogledaj poruku
    Ti onda idi da živiš u Indiji, tamo su ulice poprilično prljave.
    A ako je nešto zajedničko, onda to nije samo tvoje, znaš, postoji razlika.
    Ne,ovo je zamena teza.Ti idi živi na zapadu,jer ti hoćš da menjaš.Poruka je fantastična.Hoćeš nešto novo,a ja treba da palim,a?
    Ja sam samo za ono što već postoji,ali sam i za male promene.Ipak,za razliku od tebe,ne teram te u Knadu,nego mislim da treba uvažavati i tovje mišnljenje.
    Ali je porazno otkriće,da svi obožavaoci zapdnih vrednosti ustvari vole njihovu fašističku baštinu,a ne prosperitet,slobodan život,umetnost.Da li je najveća vrednost EU i USA gvozdena disciplina.Onda se i pored 30-o godišne borbe za priključene EEZ,a sada Eu moram povući i priznati sopstvenu grešku.
    Pa na Crvenom trgu si mogao da zaradiš i 20 godina robije ako baciš pikavac.Zašto taj primer ne uzimate kao idealno društvo.Pa da onda pitamo Ruse koji su živeli u tom sistemu šta misle o njemu.
    Iskreno ti kažem,zagovaraš nešto,čega uopšte nisi svesna.
    Na zapadu su se te stvari menjale dugogodišnjom edukacijom,a ne zatvorskim i novčanim kaznama.Kazne su uvedene za nas balknce,ali je ovo Balkan,pa se kaznama možemo štiti od najezde npr,Azijata,Afrikanaca.Kada se kazne uvode za ogorman procenat svojih državljana,onda je to teror jedne grupa nad drugom.
    Demokratija podrazumeva toleranciju i dogovor,a ne diktaturu manjine nad većinom.A ogroman broj otpadaka na ulici govori gde je većina.I ko sebi daje za pravo da proglašava svoje mišljenje jedinim ispravnim i donosi zakone protiv te većine.
    Ironija povijesne zbilje
    Neka Umre Svako Ko Mrzi Partizan

  7. #52

    Odgovor: I pusaci su ljudi!

    Pa ako odnos vechine prema "drushtvenoj" imovini ne postoji odnosno ako je - unishti, zaprljaj ili pokradi, onda je normalno da ta vechina treba da se menja. Ali, ima logike kad se kazze ako hochesh da menjash, a ti pali. Zato su svi pametni vechito bezzali odavde da bi negde preko postigli neshto shto im ovde - raznorazne tradicije nisu dozvoljavale.

    Ako neko smatra da je barem ova drzzava potpuno sredjena i da je sve dalje preterivanje i fashizam onda ima problem sa opazzanjem.

    Sve shto nije privatno se raspada ovde danas. Prljavi, smrdljivi prashnjavi grad, raspalih i oronulih fasada, i infrastrukture, mozze se nazvati chistim samo u hardcore strogo centalnim ulicama, a one poprechne koje ih spajaju smrde na mokrachu, prekrivene djubretom i shutom. Daleko od ochiju? To je valjda taj, slobodni, kreativni, umetnichki deo?... Kad smo mi to stigli do sterilnog drushtva iz filma Demolition man, pa da je destrukcija stvar slobode?
    Odrzava se i tamo gde neki Mishkovich recimo zakupi par ektara, pa se seku ushi chistachima koji propuste pikavac...JE l treba neki dikator da postoji da ne bi ziveli na deponiji?


    Edukacija, edukacija ... Nije sve ni u edukaciji. Zar treba dodatno danas edukovati nekoga ko ima 40 godinada bi skontao shta je ok, shta nije?

    Ako neko namerno baca djubre po ulici, jer se time smatra nekakvim pobunjenikom protiv uchmalosti drushtva i nekakvih krutih drushtvenih normi, u drushtvu koje nikada nije bilo uchmalo ili sredjeno, po meni on je oportunista koji je neposlushan onoliko koliko mu je zapravo dozvoljeno ili bar tamo gde nije sprechen fizichki da napravi sranje.

  8. #53

    Odgovor: I pusaci su ljudi!

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Pa ako odnos vechine prema "drushtvenoj" imovini ne postoji odnosno ako je - unishti, zaprljaj ili pokradi, onda je normalno da ta vechina treba da se menja. Ali, ima logike kad se kazze ako hochesh da menjash, a ti pali. Zato su svi pametni vechito bezzali odavde da bi negde preko postigli neshto shto im ovde - raznorazne tradicije nisu dozvoljavale.

    Ako neko smatra da je barem ova drzzava potpuno sredjena i da je sve dalje preterivanje i fashizam onda ima problem sa opazzanjem.

    Sve shto nije privatno se raspada ovde danas. Prljavi, smrdljivi prashnjavi grad, raspalih i oronulih fasada, i infrastrukture, mozze se nazvati chistim samo u hardcore strogo centalnim ulicama, a one poprechne koje ih spajaju smrde na mokrachu, prekrivene djubretom i shutom. Daleko od ochiju? To je valjda taj, slobodni, kreativni, umetnichki deo?... Kad smo mi to stigli do sterilnog drushtva iz filma Demolition man, pa da je destrukcija stvar slobode?
    Odrzava se i tamo gde neki Mishkovich recimo zakupi par ektara, pa se seku ushi chistachima koji propuste pikavac...JE l treba neki dikator da postoji da ne bi ziveli na deponiji?


    Edukacija, edukacija ... Nije sve ni u edukaciji. Zar treba dodatno danas edukovati nekoga ko ima 40 godinada bi skontao shta je ok, shta nije?

    Ako neko namerno baca djubre po ulici, jer se time smatra nekakvim pobunjenikom protiv uchmalosti drushtva i nekakvih krutih drushtvenih normi, u drushtvu koje nikada nije bilo uchmalo ili sredjeno, po meni on je oportunista koji je neposlushan onoliko koliko mu je zapravo dozvoljeno ili bar tamo gde nije sprechen fizichki da napravi sranje.
    Neosorno je da ne živimo u sređeoj zemlji i da je dalje treba sređivati,ali ne i uzimati neprimerene uzore.Npr,zakon o ograničenju rada kafića treba postati aktuelan tek kada se približimo sa procentom zaposlenosti zemljama koje ga imaju.Zašto bih ja bio lišen bančenja do jutra zbog nemačkog naroda koji mora da ustaje i bude svež za posao.
    Ja sam apsolutno za promene i bio sam za njih pre tebe jer sam od uvek stremio zapdnoj civilizacijskoj kolevci,a imam i više godina.
    Ali te promeen koje se tiču ličnog života moraju ići jako polako i u korak sa rastom standarda.Ovako,mi se odričemo nekih navika,pa ma kakve one bile,a za uzvrat ne dobijamo ništa i ne vidimo svrhu toga.To izaziva siguran porast protivnika zapadne civilizacije i pobornika nacional-primitivizma.
    Za prmene,ali mnogo lakše i mnogo psotepenije.
    Ako je zaista lepše piti kafu bez cigarete i uz kolače,to mora da se postepeno privikne.Zamislite da se ustanovi kako su feferone lekovite i na zapadu donesu zakon da ih svako mora pojesti po teglu dnevno,kao što to neko čini tamo daleko u Srbiji.Pa bila bi revolucija.
    A tu uz pušenje,kao oblik kulture se pominje i zakon o vezivanju pojaseva u kolima.A za donošenje tog zakona bilo je 51:49 da više koristi nego što šteti. Prozvođači su lobirali uspešno,a sad mi treba da se vezujemo pod pretnji kazni da pojas glavu čuva.A zapravo,procenat srtnosti u gradskim saobraćajkama govori,da je u 78 procenata u pitanj "zečija smrt",koja nastupa isljučivo kod vezanih.Znači,ni jedan zakon ne treba uzimati zdravo za gotovo i jednostavno prepisivati,pošto postoje umešanosti mnogobrojnih plaćenih lobija.
    Za đubre sam malo karikiirao,ali stvarno ima istine.To što kažeš da treba da se pojavi diktator koji seče uši za propušteni pikavac se slažem,ali samo da uz zapadnu disciplinu koju zahteva ide zapadna plata,pa čak i više od toga,jer na tako nešto nismo privikli,Značimnem aogvora o solidnoj plati,nego ako neko treba da bude pionir discipline i produktivnosti,za početak mora biti više nagrađen nego na zapadu.
    Razlika u prlatama=Razlika i u učinku.
    To je bar normalan rezon pojedinca,koji je uvek na strani svoje sabraće,a protiv monopoizma i tiranije.
    Ironija povijesne zbilje
    Neka Umre Svako Ko Mrzi Partizan

  9. #54

    Odgovor: I pusaci su ljudi!

    Citat Uriel kaže: Pogledaj poruku
    Naravno da che otichi jer mu u stvari i ne smeta toliko to malo dima, koliko ima obichaj da se
    prenemazhe kad je na svojoj teritoriji...dok se pushach kad ga uhvati nikotinska kriza osecha
    izrazito neprijatno, nervozno i rastreseno...
    Cinjenica jeste da kada se zapali u nepusackoj kuci, stan bukvalno zaudara 3 dana i ukucani se sigurno nelagodno osecaju, a ako im posle toga dodje gost, nepusac, jos im je neprijatnije.
    Intereantno je da isti miris isti nepusaci ne osecaju u stanu pusaca. Oseca se dim ali u nekoj drugoj nijansi.

    Naravno da nije sve u dimu...

    A sto se para tice, po nekim analizama pusenje stvara oko 5x vecu drustvenu stetu iskazane novcima od iznosa koji se prikupi preko poreza i akciza od prodaje duvana. Znaci pusenje je drustveno izuzetno stetna pojava. Naravno sada mozemo dalje razvijati tezu da se zbog toga narodi koji manje puse, brze razvijaju i pre ce se otisnuti do Marsa, itd, itd...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  10. #55

    Odgovor: I pusaci su ljudi!

    Citat Digi-Grobar kaže: Pogledaj poruku
    To je bar normalan rezon pojedinca,koji je uvek na strani svoje sabraće,a protiv monopoizma i tiranije.
    Vech sam gore pisao da se ne mogu pravdati lichne slabosti i nedostaci borbom protiv tiranije, svetskih zavera multinacionalnih kompanija. Koji standard i koja borba za slobodu pravda bacanje djubreta po ulici? Ko je krenuo da menja svet i neshto uradio, a da nije pocheo od sebe i od onog shto mu je dostupno? POjedinac na strani sabrache mi zvuchi kao podesna manipulacija, zapravo, ako to nije fazon - ako nisi sa nama- protiv nas si, shto je osnovni model borbe protiv misljenja pojedinca, onda ne znam shta je.

    Shto se tiche vremena rada kaficha, ne verujem da se ogranichenje uvodi zbog toga da neko sutra ne bi ishao mamuran na posao, vech shto se eto u tim kasnim nochnim satima deshava najvishe tih tucha, ubistava, pijanstava, uznemirava javnost glasnom muzikom itd itd... Ne znam da li che se svi ti problemi reshiti takvim ogranichenjima.

    Ako chemo o pojasevima. Ne znam odakle se uvek izvlache neki podesni dokazi i statistike, koji su bash kao i ono - moj deda je zziveo 88 godina i purnjao kao smederevac i nishta mu nije bilo... Tako i ja znam sluchaj da je chovek samo blago chuknuo onog ispred, a zzena koja nije bila vezana pripalila glavom u tablu, ostavshi na mestu mrtva jer joj je nosna kost probila lobanju.


    I pushenje veze nema sa tradicijom naroda, niti je "borba" protiv pushenja neka zapadnjachka novotarija.
    Nadam se da ne misli neko da su Srbi doshli na Balkan sa cigarama u ustima.

  11. #56

    Odgovor: I pusaci su ljudi!

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Cinjenica jeste da kada se zapali u nepusackoj kuci, stan bukvalno zaudara 3 dana i ukucani se sigurno nelagodno osecaju, a ako im posle toga dodje gost, nepusac, jos im je neprijatnije.
    Intereantno je da isti miris isti nepusaci ne osecaju u stanu pusaca. Oseca se dim ali u nekoj drugoj nijansi.

    Naravno da nije sve u dimu...

    A sto se para tice, po nekim analizama pusenje stvara oko 5x vecu drustvenu stetu iskazane novcima od iznosa koji se prikupi preko poreza i akciza od prodaje duvana. Znaci pusenje je drustveno izuzetno stetna pojava. Naravno sada mozemo dalje razvijati tezu da se zbog toga narodi koji manje puse, brze razvijaju i pre ce se otisnuti do Marsa, itd, itd...
    Prihvatam zadah od cigareta,ali samo iz pepeljare i dima,a ne iz evropskih medija. Međutim,diskutantima izgleda da smrdi duvan iz tv i radio rijemnika,a bogami i sa stranica novina.Još ako piren vetrič iz Brisela,zbogom pameti.Glava samo služi za ukras.
    A što se tiče štetnosti od cigareta,ona postoji,ali najmanje destostuko manja od štetnosti od alkohola.Ja sam pušač,nikada u životu nisam probao alkohol,bez ikakvog preterivanja,ali ću se uvek zalagati i protiv te vrste ograničenja.Zadovolja va me da se pooštre kazne za vožnju u pijanom stanju,maltreitranje okoline i svoje poroidice i sl.Ali ni tu nisam za drakonske kazne,već za postepeno povećanje.Međutim alkohol do sada niko ne pominje,a iz moje generacije je odneo više života od svih ostalih poroka zajedno i ratova 90-ij.
    Zašto mi ne pravimosvoje prioritete,već prepisujemo sa zapada.A da li bi nemci od nas prihvatili nepobitne činjenice o štetnosti piva.Da li bi im palo na pamet da zabranjuju birfestival.Pa možda i bi,jer prosečsno imaju dovoljno noca da sebi prušte vikend u neku preokookeansku zamlju i tamošnju pijanku,a zarana bi se odnosila na smrtnike iz Turske,srbije,Bosne,Rusije.A njih u suštini ko šiša.Pa i u istoriji su pokazivali veliku brigu za prava drugih nacija i naroda.
    Paradoks ej,da isti oni koji su gurali u gasne komore,sada tim istim narodima nameću svoje analize štetnosti duvanskog dima.A možda je i greška u pitanju. Možda su nam poturili analize onog dima iz Aušvajca,Dahaua ili već ko zna odakle.
    Ironija povijesne zbilje
    Neka Umre Svako Ko Mrzi Partizan

  12. #57

    Odgovor: I pusaci su ljudi!

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Vech sam gore pisao da se ne mogu pravdati lichne slabosti i nedostaci borbom protiv tiranije, svetskih zavera multinacionalnih kompanija. Koji standard i koja borba za slobodu pravda bacanje djubreta po ulici? Ko je krenuo da menja svet i neshto uradio, a da nije pocheo od sebe i od onog shto mu je dostupno? POjedinac na strani sabrache mi zvuchi kao podesna manipulacija, zapravo, ako to nije fazon - ako nisi sa nama- protiv nas si, shto je osnovni model borbe protiv misljenja pojedinca, onda ne znam shta je.

    Shto se tiche vremena rada kaficha, ne verujem da se ogranichenje uvodi zbog toga da neko sutra ne bi ishao mamuran na posao, vech shto se eto u tim kasnim nochnim satima deshava najvishe tih tucha, ubistava, pijanstava, uznemirava javnost glasnom muzikom itd itd... Ne znam da li che se svi ti problemi reshiti takvim ogranichenjima.

    Ako chemo o pojasevima. Ne znam odakle se uvek izvlache neki podesni dokazi i statistike, koji su bash kao i ono - moj deda je zziveo 88 godina i purnjao kao smederevac i nishta mu nije bilo... Tako i ja znam sluchaj da je chovek samo blago chuknuo onog ispred, a zzena koja nije bila vezana pripalila glavom u tablu, ostavshi na mestu mrtva jer joj je nosna kost probila lobanju.


    I pushenje veze nema sa tradicijom naroda, niti je "borba" protiv pushenja neka zapadnjachka novotarija.
    Nadam se da ne misli neko da su Srbi doshli na Balkan sa cigarama u ustima.
    E vidiš,upravo to da je moj deda živeo 84 godine a do svoje 8-e godine puš po 3 pakle je činjenica.Da mi je drugi deda živeo 82 godine i taođe pušio od malena.Milion takvih rimera iz okruženja em dovodi,da sumnjam,odnosno d apotpuno odbacim istinost iskaza o štetnosti duvanskog dima.Samo neka mi kažu koliko bi moji dedovi živeli da su bili nepušači.Sa druge strane,baba mi je kao nepušač umrala u 62-oj godini.Pouka je više nego očigledna.Za duži život,cigara je lek.Ne uzimam zdravo za gotovo iprotivnim se svim pravilima,ali veiše verujem svojim rođenim očima nego tv-pijemniku.Možda klimatski uslovi zapadne Evrope utiču takođe na šttetnost duvana,ali mi ovde sve govori da je on kod nas lek.
    A što se tiče tradicije,nisu ni Germani doneli na konjima bačve piva,ali ga smatraju svojom tradicijom.Tradicionalizma čine vekovima sticane stvari i ukorenjenja u nacionalne kulture naroda.
    Pariz je uz pristanak čitave Evrope izuzet od zabrane zakona o pušenju zbog tradicije Pariskih Cafea.Ako je pušenje zlo,da li je to Evropa odlučila da žrtvuje grad svetlosti zbog duvanskog dimama.Ne,pametnim ljudima to govori,da je to nečii hir,pa su eto Pariz ipak iz toga izuzeli.A Beograd je imao prvu kafanu u Evropi. Zašto da mi idemo u tradicionalne Pariske kafane,kad je naša tradicija mnogo duža.A i trenutno stanje govori da je Beograd na vrhu gradova sa noćnoim provodom u Evropi.Zašto bi činili bilo šta da ga odatle spustimo.Zašto mi iz tog razloga ne budemo izuzetak iz tih restriktivnih zakona i ne donesemo ih sa velikim promenama u odnosu na one iz bivših fašističkih zemalaj,priviknutih na čvrstu ruku i disciplinu.
    I uemsto da onaj ko misli dobro,krene u dalje legalicacije trave,prostitucije i ostaloga,on sve čini da Beograd utone u staljinistički mrak poretka i discipline.
    Ironija povijesne zbilje
    Neka Umre Svako Ko Mrzi Partizan

  13. #58

    Odgovor: I pusaci su ljudi!

    E, Digi, Digi...

    Znači, kad ti zameniš teze to je u redu, a kad ja to uradim onda nije? Nisam obožavalac zapada, nisam zagovornik kažnjavanja (ni 20 godina robije niti odsecanja ruku prestupnicima) ali ne mislim ni da je mera prosperiteta, slobodnog života i kreativnosti to što će neko prelaziti ulicu van pešačkog prelaza, gaziti travnjake, ući u radnju i uzeti šta mu treba i odbiti da plati ili istresati smeće na ulicu baš namerno da bi pokazao da je slobodan čovek koji neće stege i disciplinu... Ako je to neki izopačen način da pokažeš da treba uvažavati i tuđe mišljenje, onda ok, možda sam glupa pa ne razumem...




  14. #59

    Odgovor: I pusaci su ljudi!

    Citat Digi-Grobar kaže: Pogledaj poruku
    E vidiš,upravo to da je moj deda živeo 84 godine a do svoje 8-e godine puš po 3 pakle je činjenica.Da mi je drugi deda živeo 82 godine i taođe pušio od malena.Milion takvih rimera iz okruženja em dovodi,da sumnjam,odnosno d apotpuno odbacim istinost iskaza o štetnosti duvanskog dima.Samo neka mi kažu koliko bi moji dedovi živeli da su bili nepušači.Sa druge strane,baba mi je kao nepušač umrala u 62-oj godini.Pouka je više nego očigledna.Za duži život,cigara je lek.Ne uzimam zdravo za gotovo iprotivnim se svim pravilima,ali veiše verujem svojim rođenim očima nego tv-pijemniku.Možda klimatski uslovi zapadne Evrope utiču takođe na šttetnost duvana,ali mi ovde sve govori da je on kod nas lek.
    A razmisli o tome koliko pushacha je medju obolelima od raka ? Zapravo koliko pushacha lezzi na onkoloshkoj klinici na pluchnom odeljenju, a koliko nepushacha... Ako hochesh analogiju, moj deda je preziveo drugi svetski rat, bash kao i moj drugi deda - znachi imam prava da sumnjam da rat i nije tako veliko sranje.


    A što se tiče tradicije,nisu ni Germani doneli na konjima bačve piva,ali ga smatraju svojom tradicijom.Tradicionalizma čine vekovima sticane stvari i ukorenjenja u nacionalne kulture naroda.
    Ukorenjena velish? Naravno, nacionalno obelezzje Srba su jelek, opanci i Filip Moris.


    Pariz je uz pristanak čitave Evrope izuzet od zabrane zakona o pušenju zbog tradicije Pariskih Cafea.Ako je pušenje zlo,da li je to Evropa odlučila da žrtvuje grad svetlosti zbog duvanskog dimama.Ne,pametnim ljudima to govori,da je to nečii hir,pa su eto Pariz ipak iz toga izuzeli.A Beograd je imao prvu kafanu u Evropi. Zašto da mi idemo u tradicionalne Pariske kafane,kad je naša tradicija mnogo duža.A i trenutno stanje govori da je Beograd na vrhu gradova sa noćnoim provodom u Evropi.Zašto bi činili bilo šta da ga odatle spustimo.
    Ne treba da se spushta niodkud i da se odbacuju prilike, samo neke stvari treba da se regulishu. I dabome, ako se mozze dovesti u vezu celonochno banchenje sa vechim brojem ubistava, remechenja javnog reda i mira pa i psihichkog stanja mladih (bash mladih), onda treba razmotriti i ogranichenje rada kaficha.

    Zašto mi iz tog razloga ne budemo izuzetak iz tih restriktivnih zakona i ne donesemo ih sa velikim promenama u odnosu na one iz bivših fašističkih zemalaj,priviknutih na čvrstu ruku i disciplinu.
    A shto ne bi smo pride uveli i pushionice hashisha? Za koju desetinu godina to che biti tradicija, a zamisli profit.
    I uemsto da onaj ko misli dobro,krene u dalje legalicacije trave,prostitucije i ostaloga,on sve čini da Beograd utone u staljinistički mrak poretka i discipline.
    Shto se tiche legalizacije prostitucije, reci mi da sam desni konzervativac moralista, al ne bih voleo da mi cherka recimo sutra objashnjava kako je to super karijera, eto chim je legalna.
    Staljinistichki mrak diktature? Mnogo vi pushachi sebi nekako umishljate, kao i resto ljudi koji se protivi bilo kakvim normama) Davanjem para da te truje multinacionalna kompanija, borish se protiv tamo nekih diktata sa zapada i multinacionalnih kompanija? Pa ko ulazze u marketinshke kampanje, plasiranje kroz filmove i reklame, ako ne industrija duvana?

    Shto se tiche piva, kad u njemu nadju: Amonijak, arsenik, polonijum, benzen, butan, kadmijum, cijanid, olovo, ugljen monoksid itd itd i 4000 raznoraznih drugih hemikalija od kojih je 50tak kancerogenih, onda chu da razmisliim i o tome kako i njega treba zabraniti.

    Kada alkoholichari budu lokali svuda oko mene, zalivali me rakijom kad ja to nechu, tochili rakiju svojoj deci 24 sata dnevo i kada ciroza jetre bude dobila razmere epidemije, kao shto je rak plucha onda che i rakija biti na tapetu. Uostalom ni alkohol nije sveta krava pa da ne mogu da se uvoode neki propisi ako moraju.
    To shto ti ne znash nikog ko je umro od raka plucha, ja znam i nekog ko je umro, i kome je izvadjen iz plucha metastazirao na mozgu, i ko se trudi da zbog toga povrati vid.
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 19.04.2009 u 16:57

  15. #60

    Odgovor: I pusaci su ljudi!

    Citat Digi-Grobar kaže: Pogledaj poruku
    Paradoks ej,da isti oni koji su gurali u gasne komore,sada tim istim narodima nameću svoje analize štetnosti duvanskog dima.A možda je i greška u pitanju. Možda su nam poturili analize onog dima iz Aušvajca,Dahaua ili već ko zna odakle.
    Pri tome ne zaboravimo da smrdljivi auto koji vozi nas vecina, bi se trenutno iskljucio iz saobracaja u Nemackoj i nijednom Nemcu ne bi bilo ni na pameti da gundja protiv toga.
    Nasuprot toga ovi nasi bi sasuli paljbu po policiji, branili bi se kojekakvim demokratskim pravima i trazili bi protekciju kod svih ministara, partijskih vodja, uticajnih komsija i slicno.
    Pri tome medju 20 ekoloski najcistijih zemalja sveta pripada i Hrvatska i mnoge evropske zemlje. Gde je tu Srbija, ja pojma nemam. Vidim samo smece, cak da se gomila i u sirem centru glavnog grada.
    Poruku je izmenio yossarian, 19.04.2009 u 17:09 Razlog: skretanje s teme
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

Strana 4 od 14 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Zasto ljudi ogovaraju...?
    Autor dankaBg u forumu Filozofija
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 19.02.2015, 11:22
  2. Poslovni ljudi
    Autor Najgora u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 09.12.2010, 12:10
  3. 100 ljudi ....
    Autor joksi u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 30.08.2010, 19:26
  4. Nasi ljudi u dijaspori
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 30.01.2010, 08:31
  5. 7 najnesrecnijih ljudi na svetu!
    Autor Morpheus u forumu Spomenar
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 06.11.2008, 22:18

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •