Muškarac bez porodice, ili deda - momak!?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 20
  1. #1

    Muškarac bez porodice, ili deda - momak!?

    Savremeni tempo života nameće nove standarde i pojave.Porodični život se menja i doživljava krizu.
    Sve je više brakova koji se razvode, ali i osoba koje ne osnivaju porodicu.
    Nas žene,koje se ne udamo već su nazivali svakakvim imenima i u prošlosti. O tome već i postoji tema. Međutim, šta je sa sve brojnijim usamljenim muškarcima koji su u već nekim poodmaklim godinama, a nikada se nisu ženili?

    Kako njih nazvati? Analogijom bi ih mogli zvati muškim usedelicama ili deda momcima. Šta vi mislite o tome?
    Šta mislite koji je razlog njihovoj usamljenosti i da li se to odražava na njihovo ponašanje?

  2. #2

    Odgovor: Muškarac bez porodice, ili deda - momak!?

    E muškarci su uglavnom pošteđeni kojekakvih pogrdnih izraza..kod mene u Sremu, čovek u godinama, koji se nije nikada ženio, zove se mator momak..

    Razlozi njihove usmljenosti su različiti..znam par ovih matorih momaka, jedan je ostao sam jer je bio i ostao nenormalno vezan za majku i ona mu jednostavno nije dozvolila da se osamostali i osnuje svoju porodicu..drugi je bio veliki probirač, svakoj je nalazio manu i na kraju je došao u neke godine kad više nije mogao da bira..treći je ostao sam zbog nesrećne ljubavi koja je bila branjena od strane i njegovih i njenih roditelja..on je ostao sam, a ona nije..ubrzo se odao alkoholu..četvrti je osobenjak, posvećen nauci i knjigama..nikada nije imao čak ni društvo, a kamoli devojku..

    Sva četvorica su dobri "momci" i sem ovog četvrtog, svi jednako pate zbog samoće i to im je najčešća tema kad stanem da popričam sa njima..i svi se jako boje starosti i još veće samoće koju ona nosi..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  3. #3

    Odgovor: Muškarac bez porodice, ili deda - momak!?

    Nekad se to zvalo "nezenja" i kao klinac sam to posmatrao kao osobu koja je nesputana, koja stalno izlazi i "zivi". Sad kad posmatram likove koji krckaju poslednje parcice cetvrte decenije bas i ne izgleda tako.

    Sigurno je ekonomski momenat bitan, ali se on cesto postavlja i previse u prvi plan jer poznajem nekoliko osoba koje su i stambeno i finansijski obezbedjene, ali se opet ne zene. Naravno, prvo bi trebalo da nadju devojke, ali ni to nije lako kad se nigde ne izlazi, a i ako se izadje to su cisto muska drustva. Takodje, medju mojim prijateljima "nezenjama" dominiraju jedinci koji su uvek cuvani pod staklenim zvonom i koji misle samo na sebe i u njihovom srcu nema mesta ni za roditelje, a kamoli za zenu i dete za koje bi se trebalo ponesto i zrtvovati od svog komotiteta...

  4. #4

    Odgovor: Muškarac bez porodice, ili deda - momak!?

    Kakva je razlika između psa i oženjenog muškarca?
    -Nikakva . Ni jedan ni drugi ne diraju domaćicu, a komšinicu bi rastrgli !
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  5. #5

    Odgovor: Muškarac bez porodice, ili deda - momak!?

    Kako god ga vi zvali njemu je dobro
    P.S.
    i dalje sam slobodan
    Ko je za jednu voznjicu

  6. #6

    Odgovor: Muškarac bez porodice, ili deda - momak!?

    Ja sam postovala stav....pa tako i odluku muskaraca da bude bez porodice jer mi deda-momak tako ruzan izraz
    Ako je nekom dobro da bude singl zasto ne?
    Najveca vlast je vladati sobom.

  7. #7

    Odgovor: Muškarac bez porodice, ili deda - momak!?

    Naravno lado treba poštovati svačije stavove,ali kako je deda-momak ružan izraz u čemu se slažem sa tobom,zar nije i baba-devojka takođe?

    A to da li je neko singl ili ne,svakako je stvar lične volje i izbora.

  8. #8

    Odgovor: Muškarac bez porodice, ili deda - momak!?

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Naravno lado treba poštovati svačije stavove,ali kako je deda-momak ružan izraz u čemu se slažem sa tobom,zar nije i baba-devojka takođe?

    A to da li je neko singl ili ne,svakako je stvar lične volje i izbora.

    Jeste Dugice....ruzan izraz i baba-devojka...Znas to mi zvuci kao podcenjivanje,omalovazavanje....i to samo zato sto nisi kao *ostali*.....A zasto biti isti kao ostali kad smo svi razliciti i imamo razlicite potrebe....

    Danas je sve vise ljudi kako muskaraca tako i zena koji odluce da zive sami.
    Za mene je to sasvim ok AKO im je lepo.
    AKO im nije lepo ...mogu promene status barem je to danas lako
    Najveca vlast je vladati sobom.

  9. #9

    Odgovor: Muškarac bez porodice, ili deda - momak!?

    I kad se još kaže "narodni izraz" ... e to je vrhunac.
    Narod ima toliko raznoraznih fraza i izraza za sve i svašta, od kojih nikome ne pada na pamet da ih prihvati,
    dok ove svi zdušno koriste ... skoro pa u glas ... k'o pačija škola.
    Naravno samo zarad poruge, u trapavom pokušaju da se omalovaži nečiji status.

    Taj deda momak mu dođe čista sprdnja ... k'o i baba devojka, u odnosu na :
    usedelica - (valjda je pandan usedeOC)
    radodajka - (radodajkO)
    RASPUŠTaaLJKA i raspuštenkO ... (jbt k'o s'lanca pušteni )
    (verujem da se mnogi ne razvode prvenstveno iz razloga da im se ne prišije ovaj posledni bljuNtavi dodatak )

    Kao, neka je razvedena devojka/žena valjda "manje vredna" ... ako kažu - raspušta'ljka ...
    stvarno ogavno

    Čis' primitivizam


    Tako da "deda momak" u odnosu na resto "titula", ispade skoro pa cool

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  10. #10

    Odgovor: Muškarac bez porodice, ili deda - momak!?

    Ja to gledam kao na neku anomaliju, nemogusnost/nesposobnost pronalaska trajnog partnera, nesposobnost za zivot...
    Kakvo zadovoljstvo moze biti usamljenosti celog zivota (bio zenskaros ili usamljeni asketa)?
    To ne moze biti motiv!
    Nemati neznost i svu ljubav jedne zene, ne biti oslonac i ne oslanjati se, nikada ne osetiti miris bebe i prve radosti svih bitnih stvari nekoga ko na vas gleda kao na stvoritelja...

    Mislim da je jedini razlog biti sam celog zivota zapravo fatalna pogreska njegovih roditelja u odgajanju licnosti.
    Znam koliko pate oni koji zele da ne budu sami a moraju (invaliditet, estetski izgled, bahata dusa, pogresna profesija ili potpuno siromastvo,...), ne mogu da verujem da neko to svezno bira za ceo zivot. Taj mora da je potpuno zadovoljan sa tobom pa niko mu ne treba ili je potpuno nezadovoljan i misli da nikome ne treba...

    Ne moze to tako, to je nonsens...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  11. #11

    Odgovor: Muškarac bez porodice, ili deda - momak!?

    Kao i uvek, spremni smo (u ovom slučaju spremni ste) da osuđujete nekoga zbog njegovog načina života. Nije mi (a verujem ni vama) sve u životu išlo kako oću ili kako sam planirao, nije moja usamljenost moj izbor ili moja životna želja (a verujem ni mnogim drugim "dedamomcima" i "babadevojkama"), ne verujem ni da je stvar vaspitanja pre splet okolnosti...



    Pozdravlja vas vaš deda momak (mada se više osećam kao dedaujak ili dedastric) i vidimo se na nekoj drugoj temi (kad krenete da napadate nekoga kome je kosa plava, kome su malo veće uši, dugačak nos ... ko nije po vašim ukusima...)

  12. #12

    Odgovor: Muškarac bez porodice, ili deda - momak!?

    nije to napad to je psiholosko caskanje...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  13. #13

    Odgovor: Muškarac bez porodice, ili deda - momak!?

    @ slavkos

    Niko te ovde nije prozvao na bilo koji način,ali kao postavljač teme osećam da sam dužna da ti se izvinim,mada i sam znaš da se ti i ja nismo nikad ni vređali,bar koliko je meni poznato.

    Tema je postavljena nasuprot temi o baba-devojkama (meni lično ružan izraz),i nešto se ne sećam da si tamo reagovao na način na koji to činiš ovde,al' ok.

    Ajde da razgovaramo ne samo o tom nazivu za koji smo donekle i izneli svoj stav,nego i o uzroku,a možemo i o posledici.

    Nisam ja mišljenja da su ljudi koji su u braku,obavezno zadovoljni svojim životom,često su usamljeniji nego što se to čini na prvi pogled.

    Eto nije ni meni išlo sve kako ja 'oću...pa ništa...i dalje se okreće .

  14. #14

    Odgovor: Muškarac bez porodice, ili deda - momak!?

    ima i onih koji imaju para, stambeno i na svaki drugi nachin obezbedjeni, inteligentni, obrazovani, josh ih sluze i zdravlje i potencija pa se nadaju da ce to vechno potrajati, nesvesni da ce im ochi uvek ostajati na tudjoj deci.
    ako tome dodamo da takve mushkarce ih obichno jure i stizu zene koje oni sami nikad nece poshtovati niti pozeleti za majku svoje dece, a suvishe su lenji i samoljubivi da bi se potrudili oko neke koja bi im stvarno neshto znachila, onda uopshte ne chudi sto zive samachkim zivotom, s godinama otupeli shto se tiche pravih osecanja.
    A chak i ako u taj njihov svet udje devojka koja se razlikuje od onih koje ga okruzuju i "zapreti" da postane previshe bitna, beze glavom bez obzira.

    jbg... za neke stvari u zivotu treba imati i hrabrosti.


    ovo je samo jedan od primera...
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

  15. #15

    Odgovor: Muškarac bez porodice, ili deda - momak!?

    i Nikola Tesla je bio deda-momak
    Ko je za jednu voznjicu

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Momak/devojka sa estrade
    Autor Mish u forumu Kad sam bio mali...
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 17.03.2012, 15:50
  2. Samohrani roditelji ili jednoroditeljske porodice
    Autor makilli u forumu Porodica
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 27.08.2011, 15:24
  3. Ja vragolan, i moj deda
    Autor Mish u forumu Porodica
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 06.10.2009, 17:15

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •