Umete li da oprostite? - Strana 5
Strana 5 od 8 PrvaPrva ... 34567 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 75 od ukupno 109
  1. #61

    Odgovor: Umete li da oprostite?

    Oprostit mogu, al zaboravit nikad..
    Nije svako ko luta izgubljen..

  2. #62

    Odgovor: Umete li da oprostite?

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Ima li uopšte svrhe praštati ljudima do kojih vam nije posebno stalo...ili onima do kojih jeste a unapred znate da će to što ste oprostili biti zloupotrebljeno?
    Gde je granica kada "okretanje drugog obraza" predje u mazohizam?

    Praštate li, i kada?
    Pa postoje ljudi koje žele da ti gurnu prst u oko,sipaju so na ranu itd.. Ja im oprostim,mira svog radi..Sebe radi.. ali oni nikada više neće dobiti moje "dobar dan"

    Dok postoje oni koji te uvrede nenamerno,ili u afektu... tada pređem i okrenem obraz.. jer znam da ne misle tako.. Imam veliki prag tolerancije,ali kada shvatim da je neko zlo bez ikakve tendencije za promenom.. jednostavno ga udaljim,ili ako ne mogu da ga udaljim - podignem zid! I Ćao

  3. #63

    Odgovor: Umete li da oprostite?

    Do nedavno sam imala filosofiju da se treba "izdici" nad tudjom zlobom, zaviscu, zlonamernoscu, ljubomorom....i ostalom mizerijom ljudskih osobina.... razmisljala sam da to vise govori o njima - nego o meni. Pravila sam se da me nisu povredili (uglavnom i nisu - jer to rade meni nebitni ljudi....ali ti takvi "skacu po zivcima") .....
    Nisam im dozvoljavala da se slade mojim "bolom". IGNORISANJE je bio moj recept.

    Naravno da se ne moze preci preko svega...... i ne treba!!!

    Sa godinama sam samo odlučnija da ne treba gubiti energiju na preispitivanje:" zašto je to neko uradio/la?" ........ vec razmisljam:"Vala neces vise"!!!

    Mogu da oprostim............. tesko zaboravljam.

  4. #64

    Odgovor: Umete li da oprostite?

    Mislim da je ignorisanje osobe koja vas je uvredila, najbolja stvar. A najgora za osobu koja to doživljava. Ponašati se onako prema osobi koja to, po vašim kriterijumima zaslužuje, je najveća kazna za tu osobu. Ponašati se prema nekome kao da ga nema, pogađa pravo u centar.
    Prvi utisak uvek vara

  5. #65

    Odgovor: Umete li da oprostite?

    Onaj koji ne ume da prasta taj je vec izgubio

  6. #66

    Odgovor: Umete li da oprostite?

    Umem da oprostim ali sam veeeliko zlopamtilo. Sve to ja čuvam u fijokicama svog uma i vadim po potrebi
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  7. #67

    Odgovor: Umete li da oprostite?

    i oprostim i zaboravim - ponašam se kao da se ništa nije desilo..
    i uvijek su mi gadni i ljigavi bili oni koji govore - oprostim , al ne zaboravljam..
    koji ga ku*ac onda opraštaš - da mu ga/joj nabijaš na nos, je l...
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  8. #68

    Odgovor: Umete li da oprostite?

    Mogu da oprostim kad ga vidim na vešalima da se ljulja...

  9. #69

    Odgovor: Umete li da oprostite?

    Umem da oprostim i volim da oprostim vise zbog sebe same a ne zbog drugih jer su mi dusevni mir i dobro zdravlje itekako vazni. Ako to ne uradim sva ta bol, gorcina, zlovolja... ostaju u meni, a koji ce mi ocin?! Oprostim i teram dalje. I naravno, "mere opreza" su na snazi neko vreme prema onima koji su me povredili .
    If you are not willing to risk the unusual, you have to settle for the ordinary

  10. #70

    Odgovor: Umete li da oprostite?

    Retko se ljutim,u pravom smislu te reči,jer uvek pokušavam da shvatim zbog čega je došlo do pogrešnog tumačenja stvarnosti,dešifrovanja poruka odaslatih mi od osobe u odnosu na koju osećam gorčinu,ili neku vrstu izneverenosti.Kada započne taj proces analaziranja ''pogrešne procene'',obično napipem priču i nemam potrebe da se ljutim,jednostavno osećam tugu.

    Umesto besa,osećam tugu.Zamenila sam ove osećaje,tačnije,ukinula sam vladavinu besa.Barem se nadam.U svakom slučaju,ukoliko pišete od ovakvih osećanja sa negativnom predznakom možete samo ''profitirati'',naravno ne u smislu mogućeg unovčenja talenta za opisivanje emocionalnih stanja,već je u pitanju posedovanje ''materijala'' za priču.

    Da,zaključak je da opraštam.Nekako unapred.
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  11. #71

    Odgovor: Umete li da oprostite?

    Znam da oprostim ali me neke stvari stvarno nerviraju. Kad mi neko stalno soli pamet, i misli da je u pravu za sve što kaže i za sve što uradi. I kad ne prihvata tuđe mišljenje. To ne razumem, ali ne moram baš sve da razumem.
    Prvi utisak uvek vara

  12. #72

    Odgovor: Umete li da oprostite?

    U zavisnosti sta treba oprostiti... Ipak mislim da nisam u stanju sve oprostiti...
    ...Postoje u nama neke neprevodive dubine...
    ...Postoje u nama neke stvari neprevodive u reci...
    ...Ne znam...

  13. #73

    Odgovor: Umete li da oprostite?

    da umem da oprostim, ali neumem da zaboravim....

  14. #74

    Odgovor: Umete li da oprostite?

    uglavno svima sve na kraju oprostim
    Oni su mali ali su veliki, odnosno, hoću reći, nisu vie mali ali su dosta veliki da ne budu mali

  15. #75

    Odgovor: Umete li da oprostite?

    Znam, hocu i prastam
    Mnoge mrzimo bez ikakvih razloga, a da ih zavolimo, tražimo čvrste razloge!

Strana 5 od 8 PrvaPrva ... 34567 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Umete li da date veštačko disanje?
    Autor memento u forumu Zdravlje
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 09.08.2016, 13:31
  2. Šta ne umete, a voleli biste da umete?
    Autor miha u forumu Pričaonica
    Odgovora: 288
    Poslednja poruka: 08.05.2015, 13:58
  3. Kome ne umete da kažete NE?
    Autor Lady S u forumu Pričaonica
    Odgovora: 88
    Poslednja poruka: 07.03.2014, 12:49

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •