Ključ sreće - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 43 od ukupno 43
  1. #31

    Odgovor: Ključ sreće

    shvatiti da ni jedan novi dan nije obecan i onda u potpunosti uzivati u svakom poklonjenom trenu...
    Tajne su tu zato da ih neko nasluti...Postoji reč koja vredi tek kad se odćuti...
      Vrh

  2. #32

    Odgovor: Ključ sreće

    uzivati u svakom novom danu i voleti i biti voljen
    p.s. ovo trece i ne mora
    Najveca vlast je vladati sobom.
      Vrh

  3. #33

    Odgovor: Ključ sreće

    Ključ sreće se nalazi u i našem genetskom materijalu koji sa nam predali naši preci. Kada to kažem, mislim prvenstveno na osobine naše ličnosti u najširem smislu. Neki ljudi nikada ne mogu biti srećni, a neki se, opet, uvek osećaju nesrećnim. Pošto to nije isto, ne biti srećan i biti nesrećan, potrudite se da bar dobro zarađujete, jer ako ste nešto od navedenog, lakše je biti nesrećan, ili nebiti srećan, ako vam je život komforan....

    Srećnima ionako to nije važno da se osećaju srećnim...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!
      Vrh

  4. #34

    Odgovor: Ključ sreće

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Pošto to nije isto, ne biti srećan i biti nesrećan, potrudite se da bar dobro zarađujete, jer ako ste nešto od navedenog, lakše je biti nesrećan, ili nebiti srećan, ako vam je život komforan....

    Srećnima ionako to nije važno da se osećaju srećnim...
    ovo je valjda prvi put da imam osjecaj da te nisam bas najbolje shvatila sto zelis reci, ocito srecu definiramo drugacije.

    kako stara japanska poslovica kaze: "Sreca dolazi onima koji joj se smijese."
    Tajne su tu zato da ih neko nasluti...Postoji reč koja vredi tek kad se odćuti...
      Vrh

  5. #35

    Odgovor: Ključ sreće

    Citat Savannah kaže: Pogledaj poruku
    ovo je valjda prvi put da imam osjecaj da te nisam bas najbolje shvatila sto zelis reci, ocito srecu definiramo drugacije.

    kako stara japanska poslovica kaze: "Sreca dolazi onima koji joj se smijese."
    Manje više sve te definicije sreće imaju istine u sebi. Ali, pokušajmo se zapitati, zašto ih se onda svi i ne pridržavamo? Pa zato što se mnogima ne smeje, u konkretnom slučaju. Treba imati genetski potencijal da se sa osmehom krećemo kroz život.

    Zatim, vrlo važan faktor za osećaj sreće su i konkretni uslovi u kojima se nalazimo, a koji se, opet, mogu ponekad drastično promeniti. Nekada ne primećujemo nešto, ili smatramo nevažnim, da bi u nekim promenjenim, ili ekstremnim uslovima, ti isti detalji kod nas izazivali osećaj jake sreće. To se dobro može uočiti u Cvajgovoj "Noveli o šahu".
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!
      Vrh

  6. #36

    Odgovor: Ključ sreće

    Nikad se ne nerviram. Dobro ne baš nikad,ali vrlo vrlo retko i to kratko traje.
    Time se nekako i rukovodim kroz sve u životu.
    Svi se nerviraju jer imaju neki problem.
    Ali zašto to raditi?
    Ako imaš problem a taj problem ima rešenje - zašto se nervirati,rešiće se.
    Ako imaš problem a taj problem nema rešenje - zašto se nervirati,ionako se neće rešiti.

      Vrh

  7. #37

    Odgovor: Ključ sreće

    Citat PersonaGrata kaže: Pogledaj poruku
    Ako imaš problem a taj problem ima rešenje - zašto se nervirati,rešiće se.
    Ako imaš problem a taj problem nema rešenje - zašto se nervirati,ionako se neće rešiti.

    Mislim da je tu negde suština. Realan odnos prema problemima. Često se desi da se čovek zadubi u neki problem, toliko da on nadiđe sve drugo što mu se dešava. Takvo stanje može preći i u naviku, pa su to one večito zabrinute osobe, koje se osećaju isprazno ako nemaju o čemu da brinu. Uz to se posebno vezuje i osećaj samosažaljenja, ili uloga večite žrtve, koju neki prosto sa ponosom igraju celog života. Kao da je sreća samo za fićfiriće, dok su valjani ljudi namršteni i tmurni.
    Ne pristajem na to. Gledam da udesim sebi i onima koje volim. Živim život po svojoj meri, krojim ga što je više moguće samostalno, i trudim se da se neželjene zakrpe bar uklope u opšti ton, da se "slažu"...
    Mnogo toga činim da bi se osećala dobro, da bih se realno, pa na kraju i zasluženo, mogla nazvati srećnom. Ne bih se ja baš pouzdala samo u gene, ili neku zvezdu odozgo, mislim da mnogo zavisi od stava i činjenja. Optimista na zadatku...
    Vrag odneo šnalu...
      Vrh

  8. #38

    Odgovor: Ključ sreće

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Pošto to nije isto, ne biti srećan i biti nesrećan, potrudite se da bar dobro zarađujete, jer ako ste nešto od navedenog, lakše je biti nesrećan, ili nebiti srećan, ako vam je život komforan....
    ja jasno vidim razliku izmedju "ne biti srecan" i "biti nesrecan"....

    negde ,u nekom pismu,Crnjanski je napisao :"....nisam ni srecan,ni nesrecan...nego `nako,..neveseo"...

    to je opis vecine ljudi....
    Ploviti se mora i bez broda ..
      Vrh

  9. #39

    Kako da nam svi dani budu sjajni?

    Oblacno je!Hladno i sumorno!Sta da uradimo da na kraju dana zadovoljno kazemo~e,danas je bilo super...
      Vrh

  10. #40

    Odgovor: Kako da nam svi dani budu sjajni?

    Kazu da je drogiranje odlichan nachin...


    ...ako ne to, barem opijanje do besvesti...


      Vrh

  11. #41

    Odgovor: Kako da nam svi dani budu sjajni?

    Posto~reci drogi NE~onda da krenemo na alkohol!A mozda fino crno vino se ne vodi kao alkohol
    Poruku je izmenio Goga, 24.10.2008 u 21:13 Razlog: citat
      Vrh

  12. #42

  13. #43

    Kako se osecati fenomenalno

    "Dok prolazimo kroz sve sto nam zivot priredjuje, neophodno je da imamo neki svoj kutak mira. Ja sam postupio po jednostavnom savetu koji sam procitao u jednom clanku i napokon sam nasao svoj unutrasnji mir.
    U clanku je pisalo: "Da biste postigli unutrasnji mir, morate zavrsiti sve stvari koje ste zapoceli."
    Onda sam pogledao po kuci i video sve stvari koje sam zapoceo, a nisam zavrsio...
    I pre nego sto sam jutros krenuo, dovrsio sam flasu crvenog vina, flasu pelinkovca, flasu rakije, kutiju valijuma, stanglu cokolade i jedan dopola
    potroseni dzoint.
    Osecam se FENOMENALNO!"
    Poruku je izmenio Goga, 20.11.2008 u 19:00 Razlog: korekcija
    "Zivot je ono sto ti se desava dok ti pravis planove za zivot"
      Vrh

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Privesci za ključeve
    Autor SQUAW u forumu Pričaonica
    Odgovora: 68
    Poslednja poruka: 25.12.2011, 17:17

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •