GSA tužila Centar "Sava" - Strana 5
Strana 5 od 5 PrvaPrva ... 345
Prikaz rezultata 61 do 72 od ukupno 72
  1. #61

    Odgovor: GSA tužila Centar "Sava"

    Citat squaw kaže: Pogledaj poruku
    aplauz. Sigurno je nekog impresioniralo tvoje izlaganje. Ja recimo vidim da si se opet overĐorđirao demagogija na mestu. Ti se sa ovom temom sprdaš i čekaš da neko nešto ozbiljno napiše kako bi izvrtao tuđe reči i verglao svoje. Što bre ne napraviš blog ovde kod nas pa ne kažeš sve što imaš bez da drugima stavljaš u usta ono što nisu rekli? Specijalno kad pročitam da ja pišem da niko ne sme da misli da gej nije ok (ili uopšte, da mislim da neko ne sme nešto da misli)?
    Ти кад пишеш нешто, то пишеш зато што тако мислиш.
    Ја кад пишем нешто... то је зато јер сам се оверЂорђирао, јер сам демагог, јер се спрдам с темом, јер волим да изврћем туђе речи, јер волим другима да стављам у уста нешто што нису рекли...
    Па, не слажем се.

    strašno. Nego, daj da se sprdam i ja sa ovim 1 2 i 3. 1 je tačno, ostatak su tvoje pošalice i nebulozni zaključci neizvodivi iz 1, posebno 3. Tom logikom možemo da kažemo i:

    1. Svi u dss su kao aligrudić
    2. Koštunicina žena je član dss-a
    3. Aligrudić je koštunicina žena
    1. Ја нисам рекао да су сви у ДСС као Алигрудић. Ти јеси рекла да је међу педерчинама највише (латентних) гејева.
    2. Добро.
    3. Из 1 и 2 следи да је Коштуницина жена као Алигрудић, не да је Алигрудић. С друге стране, ако ти устврдиш да је међу педерчинама највише гејева, узмимо да је то 75%. ИЗ тога следи да је 75% педерчина из редова геј популације. Ако су 75% педерчина гејеви, то значи да 75% педерчина долази из геј популације. Не видим грешку.

    Иначе, ово спрдање са Алигрудићем и Коштуницом показује још једну црту прогеј понашања - ако ти је саговорнику педерисање одвратно, спомињи му га што чешће, и доводи у везу особе и институције које он поштује с хомосексуализмом.

    nacisti se ne diskriminišu, nacizam kao i bilo koji oblik organizovanja radi vršenja nasilja ili ugrožavanja fizičkog integriteta i ljudskih prava se sankcioniše.
    Само што овде нисам причао ни о каквим нацистима, већ о хомофобичној геј популацији чије право на слободу мишљења се не поштује.

    to nije nikakav postulat, to je objašnjenje za histerično ponašanje pojedinaca. Ne reaguje dok se ne nalazi ugroženim, obzirom da su mu i zvanični razlozi ugroženosti izmišljeni i nerealni, pravi su dakle u njemu. I nije etiketiranje, jer ja razumem nečiju latentnu homoseksualnost i to nije ništa loše, ja podržavam i da neko najzad dođe u kontakt sa svojim osećanjima i da nađe unutrašnji mir. Tek tada će moći da oprosti drugima što su isti kao on jer neće mrzeti sebe.
    Омиљени модел у тоталитаризму је физичко онемогућавање неистомишљеника - лепо их побијеш, протераш и затвориш ако не мисле "шта треба", и мирна Босна.
    Ако то баш није могуће, онда га етикетираш. Ако се неко усуди да мисли да геј није ок - прогласићемо га фашистом, нацистом, радикалом, педерчином, хомофобичним гејом, латентним гејом, а његово мишљење прогласиш за последицу његовог латентног хомосексуализма и мржње према себи.
    Резултат је - нико нормалан не може да мисли да геј није океј. Ако мисли, није нормалан. Постоји 30 објашњења зашто тако мисли, али ниједно није да је то једноставно његов став до ког је дошао на неки прихватљив начин и из неког прихватљивог разлога.

    ko kaže da treba da budeš protiv geja u sebi? Treba da ga prihvatiš i neće biti nasilja, ako gej postoji. Ako postoji želja za otvorenim nasiljem prema gejevima to je strah od geja u sebi plus ljubomora što neko ima hrabrosti da rizikujući život kaže nešto što nasilnik ne sme. Plašiš se tuđe slobode jer je superiorna. Onaj ko živi bez konflikta sa svojim ja nema razloga da se oseća ugroženim.
    С којим правом можеш да тврдиш да неко не треба да буде против геја у себи? Сви ми имамо своју мрачну страну, своје настране пориве. Ако неко мисли да геј није океј, онда ће сматрати да такве пориве код себе треба да угуши. Међу људима се јављају разни сексуални пориви, према животињама, педофилија, садизам, мазохизам, копрофагија, инцестуозне тежње... и већина људи сматра да такве пориве код себе треба сузбијати. Ако неко мисли да хомосексуалност спада у такве пориве и мисли да треба да сузбија код себе трагове таквих порива - то је његово неотуђиво право.

    Као што нико нема право да ставове који му се свиђају прихвата априори а ставове који му се не свиђају објашњава медицинским разлозима.

    [*] jok, jok . Čime i kojim to nasiljem oni prete?
    Подстицање на насилно рушење уставног поретка је кривично дело. У подстицање спада и подршка шиптарским терористима на Косову.

    [*] silovanje koga? Uroša? Čudno kako jedan trn sprdnje u tuđem oku smeta, balvani nož žica srebrenica, ubij ubij pedera, ubij zakolji da šiptar ne postoji itd ne smeta.
    Добро, кад ти се свиђа, то је спрдња. Кад ти се не свиђа, то је балван. Па и директор САВА центра се мало шалио... а они хоп, 10 милиона. Па де је ту смисао за хумор...

    [*] građani srbije su uvređeni po verskoj osnovi čim su krenuli u školu, samo ako žele.
    Ово претпостављам имплицира да је сама наука увреда религији. Можда физика или биологија? Али исто тако ја могу да устврдим да је биологија, која познаје мушки и женски пол, увреда хомосексуалцима, па зато немају право да се љуте када их неко други после тога вређа. Али не, гејеви су заштићени као бели медведи. А верници... а добро, њих свакако све вређа... па мало више или мање није битно... не вреди то 10 милиона.

    [*] da, tako su i đaci u Šumaricama pohađali nastavu sa koje su ih nacisti izvukli i streljali, dakle, đaci su krivi što su išli na nastavu.
    Бесмислено је поредити ђаке у Шумарицама са гомилом перверзњака који организују маршеве којим вређају морал већине грађана Србије. Боље их упореди са маршем чешких неонациста кроз јеврејски кварт.
    Но свеједно, марш неонациста у НС пре пар година је забрањен јер је постојала опасност да дође до ремећења јавног реда и мира. Зашто би онда држава усред економске кризе трошила новац на обезбеђење високоризичног непотребног марша перверзњака?

    [*] naravno desničari su pozvani da određuju šta je antisrpsko i ko se sa kime slaže.
    Све педерске организације за које сам ја чуо слажу се са разноразним Наташама Кандић, Соњама Бисерко, вређају одбрамбену борбу српског народа, подржавају српске непријатеље и њихове верзије о догађајима деведесетих.

    [*] pa? Pederčine su uz to dobile i mesta u skupštini.
    Њихово право не обухвата агресивну кампању за промену мишљења грађана.

    [*] da, i jednog dana će sve da nas okupiraju, maznu naša tela i vrate se kući na mars.
    Њихов лоби је узео политичаре који треба да служе свим грађанима под своје.

    [*] ko je kome šta naredio? Kome je neko od njih ugrozio način života time što je živ?
    Свако ко се не сложи с њима постане мета медијских, судских, политичких и сваких других напада.

    Све у свему, јако пуно разумевања за све оно што они раде а вређа велики број грађана Србије.
    А за несугласицу једног човека с њиховим лобијем... 10 милиона за душевни бол.
    Мали несразмер.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  2. #62

    Odgovor: GSA tužila Centar "Sava"

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Ти кад пишеш нешто, то пишеш зато што тако мислиш.
    Ја кад пишем нешто... то је зато јер сам се оверЂорђирао, јер сам демагог, јер се спрдам с темом, јер волим да изврћем туђе речи, јер волим другима да стављам у уста нешто што нису рекли...
    Па, не слажем се.
    Pa žao mi je ja se slažem.

    1. Ја нисам рекао да су сви у ДСС као Алигрудић. Ти јеси рекла да је међу педерчинама највише (латентних) гејева.
    2. Добро.
    3. Из 1 и 2 следи да је Коштуницина жена као Алигрудић, не да је Алигрудић. С друге стране, ако ти устврдиш да је међу педерчинама највише гејева, узмимо да је то 75%. ИЗ тога следи да је 75% педерчина из редова геј популације. Ако су 75% педерчина гејеви, то значи да 75% педерчина долази из геј популације. Не видим грешку.
    Mhm, onaj deo koji zastupaš, a ne onaj protiv kojeg si.

    Иначе, ово спрдање са Алигрудићем и Коштуницом показује још једну црту прогеј понашања - ако ти је саговорнику педерисање одвратно, спомињи му га што чешће, и доводи у везу особе и институције које он поштује с хомосексуализмом.
    Evo sad čitam ponovo, ma sad mi je čak i potpuno logično, kakvo sprdanje.

    Само што овде нисам причао ни о каквим нацистима, већ о хомофобичној геј популацији чије право на слободу мишљења се не поштује.
    Pa celu grupu karakterišu ista obeležja. Homofobi koji se ne ponašaju kao nacisti ovde nisu u priči niti su predmet tužbi (što je tema )

    Омиљени модел у тоталитаризму је физичко онемогућавање неистомишљеника - лепо их побијеш, протераш и затвориш ако не мисле "шта треба", и мирна Босна.
    Ако то баш није могуће, онда га етикетираш. Ако се неко усуди да мисли да геј није ок - прогласићемо га фашистом, нацистом, радикалом, педерчином, хомофобичним гејом, латентним гејом, а његово мишљење прогласиш за последицу његовог латентног хомосексуализма и мржње према себи.
    Naravno, ako nekom krene da uskraćuje ljudska prava koja sebi ne uskraćuje ja ga obično nazovem i imbecilom, idiotom, plonkerom i tupadžijom.

    Резултат је - нико нормалан не може да мисли да геј није океј. Ако мисли, није нормалан. Постоји 30 објашњења зашто тако мисли, али ниједно није да је то једноставно његов став до ког је дошао на неки прихватљив начин и из неког прихватљивог разлога.
    Pusti me tvojih rezultata i izvlačenja zaključaka preko mojih leđa, još jednom ti kažem. Svako normalan može da misli šta hoće. Nema prava da drugome uskraćuje prava koja su njemu omogućena. Nema prava da sudi. I priča nije dovoljno ravnopravna. Gej se buni zbog nasilja i netrepeljivosti, a homofob zato što mu gej kvari vidik. Ako te neko prebije od batina zato što mu se ne sviđa kako sediš u fotelji jel si ti onda istom merom netolerantan i smatraš da je idiot ili je njegovo pravo da te ugazi jer koristi svoje ljudsko pravo da misli? Da li je pravo na vršenje nasilja starije od prava na život ravnopravno sa društvom u kome živi?

    С којим правом можеш да тврдиш да неко не треба да буде против геја у себи? Сви ми имамо своју мрачну страну, своје настране пориве. Ако неко мисли да геј није океј, онда ће сматрати да такве пориве код себе треба да угуши. Међу људима се јављају разни сексуални пориви, према животињама, педофилија, садизам, мазохизам, копрофагија, инцестуозне тежње... и већина људи сматра да такве пориве код себе треба сузбијати. Ако неко мисли да хомосексуалност спада у такве пориве и мисли да треба да сузбија код себе трагове таквих порива - то је његово неотуђиво право.
    Prvo, to nije isto. Ovo što nabrajaš su patološke sklonosti ka ugrožavanju drugih i svode se samo na to, ako izuzmemo mazohizam. Nije ničije neotuđivo pravo da to suzbija kod drugih, a moj je savet samo da ne suzbijaš homoseksualnost u sebi, ako je imaš, jer sledi konflikt ličnosti iz kojeg opet sledi nasilje prema drugima. Ne postoji način da suzbiješ svoje porive ma kakvi oni bili, ali ako to pređe u patologiju onda to treba da se leči. Homoseksualnost ne potpada pod tu priču jer ne ugrožava nikoga.

    Као што нико нема право да ставове који му се свиђају прихвата априори а ставове који му се не свиђају објашњава медицинским разлозима.
    Nije poenta u prihvatanju, nego u medicinskim razlozima.

    Подстицање на насилно рушење уставног поретка је кривично дело. У подстицање спада и подршка шиптарским терористима на Косову.
    E sad oplakah Pre nego što su se tako izjasnili, manje ste ih mrzeli?

    Добро, кад ти се свиђа, то је спрдња. Кад ти се не свиђа, то је балван. Па и директор САВА центра се мало шалио... а они хоп, 10 милиона. Па де је ту смисао за хумор...

    ...
    Moram nekako da skratim uvek ovo citiranje, izvinjavam se

    Klanje i ubijanje celog jednog naroda ili grupe na koje konstantno pozivaju razularene gomile idiota na koje ne reaguje niko zvanično je daleko od nekog beznačajnog transparenta u kojem se pominje neki pojedinac, pa to je bre meni toliko smešno, kao da si uzeo neku sliku ovde sa paparaca našeg i mlatiš sa njom i vičeš silovanjeeeee silovanjeeeeee Ako je to krivično delo, slažem se da se to istraži ali tu je taj nesrazmer koji ti ne vidiš. Sve i kad bi prethodno nasilje nad homoseksualcima moglo biti opravdano ovakvim jednim "zločinom" nesrazmer je očigledan čak i da im se pobroje sve prikačene pritužbe.

    Ponašanje desničara je klasičan trijumf i iskorištavanje svake eskalacije. Primer je ponašanje prema gejevima - vrlo rado ćemo pozivati na ubijanje nekoga ko je gej, prebiti ga ili se praviti da nismo videli kada to uradi neko labilniji od nas, a onda kad se oni pokušaju organizovati (to je ta konferencija za štampu, koja je tema ) da kažu nešto u odbranu ili pokažu bilo kakav znak reakcije onda je to razlog za svako nasilje prema njima. Svoje nasilne postupke pravdati reakcijom na nasilje je takođe nasilje, nad pravdom i razumom.

    Ja ne mogu i neću da pričam sa tobom jer ti ufiksiraš da pišeš u ime neke većine kao da si u najmanju ruku anketu sproveo. Ili ti te idiote smatraš većinom? Po tebi se podrazumeva da nekom ko farba jaja i slavi slavu obavezno smeta nečije postojanje ili konferencija za štampu, tužba. Odakle ti pravo da drugome osporavaš pravo zato što nije kao ti? Odakle ti pravo da nekome govoriš o krizi i da ima bitnijih problema (koji, pritom nisu iste prirode uopšte) od toga što neko želi svoje pravo na koje ima pravo? Ko si ti da govoriš u ime vernika i u ime države? O kom moralu pričaš, kojoj perverziji? Čiji moral zastupaš, kakva većina? Jesi li ti zreo za život u društvu ili si zreo za život u onakvom društvu kako si ti zamislio da društvo treba da bude? I mene nerviraju mnogi, idioti naročito, pa šta? Shvataš li da tvoje viđenje društva nekog ko ne čini ništa loše čini nesrećnim?

    + što sve što čitam već si pisao na svim temama, samo menjaš te koji te "ugrožavaju". Pa mislim, izvini što ću da trošim dugmiće i noktiće ove moje lepe da pišem nešto što ne čitaš već ti služi za izvrtanje.

    Dovoljno je i ovo zdravog razuma na temi
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  3. #63

    Odgovor: GSA tužila Centar "Sava"

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Pa celu grupu karakterišu ista obeležja. Homofobi koji se ne ponašaju kao nacisti ovde nisu u priči niti su predmet tužbi (što je tema )
    zaključak-svi su homofobi,osim ako nisu homoseksualci,onda su dobri i primereni građani kojima treba dati odštetu

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Naravno, ako nekom krene da uskraćuje ljudska prava koja sebi ne uskraćuje ja ga obično nazovem i imbecilom, idiotom, plonkerom i tupadžijom.
    Naravno,ako je nečije mišljenje da biti peder nije nešto što je prelepo,on je debil,a da,i latentni je
    Nego to može i da se pogleda iz drugog ugla,pa da ispadne...

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Pusti me tvojih rezultata i izvlačenja zaključaka preko mojih leđa, još jednom ti kažem. Svako normalan može da misli šta hoće.
    Naravno,jedino što pederi i njima naklonjeni određuju ko je normalan

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Nema prava da drugome uskraćuje prava koja su njemu omogućena. Nema prava da sudi. I priča nije dovoljno ravnopravna. Gej se buni zbog nasilja i netrepeljivosti, a homofob zato što mu gej kvari vidik.
    Naravno,dok je neko protiv parada kojekakvih,on je latentni po defaultu
    A da,parola Vazelin za Uroša!!! je vid mirnog bunta i samim tim nije ugrožavanje i vređanje nikoga,nije čin nasilja...dok je parola ubi pedera akt nasilja
    Mislim da bi Uroš trebao da tuži nekoga za duševni bol...

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Ako te neko prebije od batina zato što mu se ne sviđa kako sediš u fotelji jel si ti onda istom merom netolerantan i smatraš da je idiot ili je njegovo pravo da te ugazi jer koristi svoje ljudsko pravo da misli? Da li je pravo na vršenje nasilja starije od prava na život ravnopravno sa društvom u kome živi?
    Imaš 3 opcije:
    1.Da uzmeš nož i nabodeš mamlaza(ako te je prebio,pretpostavljam da mu ne možeš ništa drugo,jer da možeš ne bi te prebio,zar ne?A između dobijanja batina i prebijanja ima razlike)
    2.Da prijaviš slučaj policiji,pa da oni istraže slučaj i rebnu kaznu
    3.Da zaboraviš na celu stvar i sačekaš svojih 5 minuta

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Klanje i ubijanje celog jednog naroda ili grupe na koje konstantno pozivaju razularene gomile idiota na koje ne reaguje niko zvanično je daleko od nekog beznačajnog transparenta u kojem se pominje neki pojedinac, pa to je bre meni toliko smešno, kao da si uzeo neku sliku ovde sa paparaca našeg i mlatiš sa njom i vičeš silovanjeeeee silovanjeeeeee Ako je to krivično delo, slažem se da se to istraži ali tu je taj nesrazmer koji ti ne vidiš. Sve i kad bi prethodno nasilje nad homoseksualcima moglo biti opravdano ovakvim jednim "zločinom" nesrazmer je očigledan čak i da im se pobroje sve prikačene pritužbe.
    Znači kad neko viče ubi pedera,to je akt nasilja,dok kad neko viče silujte Uroša,to je akt dobročinstva?
    Inače,pojedinačne slučajeve nasilja nad nekom populacijom ćemo pripisati celoj jednoj populaciji jer su vikali ubi šiptara/pedera/nešto treće,a to mu dođe isto kao da su to i uradili,dok parola silujte ga je samo naivni vid 'dobročinstva',i nije sama po sebi opasna

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Ponašanje desničara je klasičan trijumf i iskorištavanje svake eskalacije. Primer je ponašanje prema gejevima - vrlo rado ćemo pozivati na ubijanje nekoga ko je gej, prebiti ga ili se praviti da nismo videli kada to uradi neko labilniji od nas, a onda kad se oni pokušaju organizovati (to je ta konferencija za štampu, koja je tema ) da kažu nešto u odbranu ili pokažu bilo kakav znak reakcije onda je to razlog za svako nasilje prema njima. Svoje nasilne postupke pravdati reakcijom na nasilje je takođe nasilje, nad pravdom i razumom.
    Naravno,konferencija za štampu nije mogla da bude održana bilo gde drugde osim u Sava Centru,a budući da im nije dat prostor u zakup oni treba da dobiju 11 000 000 odštete,zbog radi čega?Duševnog bola?Više nego smešno...


    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Ja ne mogu i neću da pričam sa tobom jer ti ufiksiraš da pišeš u ime neke većine kao da si u najmanju ruku anketu sproveo. Ili ti te idiote smatraš većinom? Po tebi se podrazumeva da nekom ko farba jaja i slavi slavu obavezno smeta nečije postojanje ili konferencija za štampu, tužba. Odakle ti pravo da drugome osporavaš pravo zato što nije kao ti? Odakle ti pravo da nekome govoriš o krizi i da ima bitnijih problema (koji, pritom nisu iste prirode uopšte) od toga što neko želi svoje pravo na koje ima pravo? Ko si ti da govoriš u ime vernika i u ime države? O kom moralu pričaš, kojoj perverziji? Čiji moral zastupaš, kakva većina? Jesi li ti zreo za život u društvu ili si zreo za život u onakvom društvu kako si ti zamislio da društvo treba da bude? I mene nerviraju mnogi, idioti naročito, pa šta? Shvataš li da tvoje viđenje društva nekog ko ne čini ništa loše čini nesrećnim?
    A ti si sprovela anketu?
    Kakva prava se ovde osporavaju?Pravo na odštetu od 11 000 000 dinara na račun duševnog bola?Izvini,ali mene duša zaboli kad čujem da će neko da dobije pare od javnog preduzeća(koje je inače toliko veliko i moćno,da to neće ni osetiti?) za glupost
    Nego to mi dade ideju,moraću da nađem nekoga da ga tužim(možda i kažem da sam derpe,pa ako ima keša i odalami me,mu pokupim sve na račun duševnog bola)
    I da,otkud jednoj manjini(osim ako nisam dobro obavešten,ali gay populacija je u manjini u Srbiji) pravo da potroši koliko budžetskih sredstava da bi imali paradu?Inače,ta parada je u Srbiji događaj visokog rizika,ma ko šta pričao...

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Dovoljno je i ovo zdravog razuma na temi


    To nije nikakav postulat, to je objašnjenje za histerično ponašanje pojedinaca. Ne reaguje dok se ne nalazi ugroženim, obzirom da su mu i zvanični razlozi ugroženosti izmišljeni i nerealni, pravi su dakle u njemu. I nije etiketiranje, jer ja razumem nečiju latentnu homoseksualnost i to nije ništa loše, ja podržavam i da neko najzad dođe u kontakt sa svojim osećanjima i da nađe unutrašnji mir. Tek tada će moći da oprosti drugima što su isti kao on jer neće mrzeti sebe.
    Ko se oseća ugroženim i zbog čega?
    Ako ćemo tom logikom,mislim da bi svi i trebali da se osećaju ugroženim od strane gay populacije,budući da dobijaju 11 000 000 odštete,a sutra može da se desi da neki dobije batine u kafanskoj tuči i onda to pripiše netrepeljivosti prema LGBT populaciji...

    I da,zloupotreba zakona je striktno vezana za neke tamo ''latentne homofobe koji nisu normalni'',dok dobri,fini i pošteni građani koji su homoseksualci na to i ne pomišljaju...oni su tako fini,dobri i ugnjetavani...mhm
    Poruku je izmenio Uprolazu, 05.05.2009 u 15:55

  4. #64

    Odgovor: GSA tužila Centar "Sava"

    Citat Uprolazu kaže: Pogledaj poruku
    zaključak-svi su homofobi,osim ako nisu homoseksualci,onda su dobri i primereni građani kojima treba dati odštetu
    Je li, intelektualac, odakle ti crpiš svoje zaključke? Iz kog etra? Kako izvodiš ta značenja? Kad kažem homofobi koji se ne ponašaju kao nacisti to znači da ima homofoba koji se ne ponašaju kao nacisti. Iz toga nikako ne sledi da su svi homofobi, šta god ti podrazumevao pod tim svi osim homofoba samih.

    Naravno,ako je nečije mišljenje da biti peder nije nešto što je prelepo,on je debil,a da,i latentni je
    Nego to može i da se pogleda iz drugog ugla,pa da ispadne...
    Gde piše da je biti peder neka estetska kategorija? To što je neko peder lepo je taman toliko kao i to što neko nije. Pozivanje na linč pedera, likovanje nad linčevanjem i ugrožavanjem života i prava, nije estetska kritika, pa da mi nečiija procena u tom smislu smeta. Kada kažem da je neko debil i plonker onda mislim na onog ko poziva na linč gejeva, ko smatra da gej ne sme da živi svojim punim životom slobodno, već isključivo u izolaciji, i ko smatra da je normalno prebiti čoveka zato što ukazuje na to da mu je sloboda ugrožena.

    I šta može da ispadne iz drugog ugla? Da sam ja latenti homoseksualac? Zar ti ne zvuči malo glupo da bih odobravala i borila se za slobodu tuđeg javnog izjašnjavanja pri tome krijući šta sam i to čak i ovde gde je anonimnost gotovo garantovana? A opet, kad vidim kako razmišljaš, nije ni čudo šta si u stanju da nakucaš

    Naravno,jedino što pederi i njima naklonjeni određuju ko je normalan
    Pa ne, ti imaš isključivo pravo da odrediš i sudiš jer ti eto možeš da potegneš motku ili nož, kako beše pročitah... Naravno da imaju pravo da smatraju nekoga normalnim, a nekoga nenormalnim. I dalje nemaju pravo da biju tebe na ulici zato što eventualno smatraju da nisi normalan.

    Naravno,dok je neko protiv parada kojekakvih,on je latentni po defaultu
    Ima ozbiljnih indicija za verovanje u tako nešto. Objašnjavala sam već logiku. A naročito kad je neko u histeriji kao ti

    A da,parola Vazelin za Uroša!!! je vid mirnog bunta i samim tim nije ugrožavanje i vređanje nikoga,nije čin nasilja...dok je parola ubi pedera akt nasilja
    Poziv na izvršenje krivičnog dela je krivično delo takođe, ali je očigledan nesrazmer između krivičnih dela jer silovanje i nije isto što i ubistvo. Vazelin za Uroša nikada neće dovesti do silovanja Uroša samo po sebi, jer izjave homoseksualaca nisu pokazale tendenciju da budu praćene i poštovane od strane zatvorskog življa, dok su homoseksualci itekako bili prebijani i linčovani.

    Mislim da bi Uroš trebao da tuži nekoga za duševni bol...
    Naravno da može, pa neka presavije tabak.
    Imaš 3 opcije:
    1.Da uzmeš nož i nabodeš mamlaza(ako te je prebio,pretpostavljam da mu ne možeš ništa drugo,jer da možeš ne bi te prebio,zar ne?A između dobijanja batina i prebijanja ima razlike)
    2.Da prijaviš slučaj policiji,pa da oni istraže slučaj i rebnu kaznu
    3.Da zaboraviš na celu stvar i sačekaš svojih 5 minuta
    1. Dakle, opcija jedan je daleko razumnija od pisanja bezazlene parole ili bezazlenog mitinga zvanog parada?
    2. I tako, neko te prebija, ugnjetava i kinji, a ti prijavljuješ policiji ide život dan za danom i svima lepo... ili nije?
    3. Pet minuta? Pa ti odobravaš spaljivanje kože s leđa i prebijanje nekog ko je samo bio prisutan na tribinama... Kako zamišljaš da svojih pet minuta čeka i sačeka neko čija je glava non-stop u torbi, ako samo pomisli da svetu pokaže ko je zaista. Valjda treba da radi na tome da se stvari u glavama pokrenu sa mrtve tačke. I parada nije ništa drugo do to. Inače do tih 5 minuta može da čeka vekovima.
    Znači kad neko viče ubi pedera,to je akt nasilja,dok kad neko viče silujte Uroša,to je akt dobročinstva?
    Opet si pobrkao uzrok i posledicu, hronologiju događaja, kao i srazmer i pravi mogući efekat poziva na izvršenje i krivičnog dela.
    Inače,pojedinačne slučajeve nasilja nad nekom populacijom ćemo pripisati celoj jednoj populaciji jer su vikali ubi šiptara/pedera/nešto treće,a to mu dođe isto kao da su to i uradili,dok parola silujte ga je samo naivni vid 'dobročinstva',i nije sama po sebi opasna
    Organizovanje grupe radi pozivanja na zločin, radi činjenja zločina je zločin sam po sebi. Ako si deo grupe koja je učinila krivično delo, a sam nisi ubio, prebio nikoga takođe kršiš zakon. Poenta okupljanja gotovo svih koji koji najavljuju antigej okupljanja je - prebijanje i ubijanje pedera i uskraćivanje prava na slobodan život... Poenta okupljanja homoseksualaca nije da iko bude prebijen niti da pozivaju da neko bude prebijen. Poenta je da se pokaže narodu da oni nisu nikakvi devijantni bolesnici. Ako je Uroš uvređen ovakvom parolom onda može da tuži autora ili organizatore. Ako je nedvosmisleno zbog toga došlo do silovanja, tim pre.

    Inače, pozivi na ubijanje šiptara, pedera itd je zaista nešto normalno i svakodnevno? Pa kakvi smo to navijači - Srbi, ljubitelji svega što nije šiptarsko, pedersko ili nešto treće ako nam pozivi na istrebljenje nisu milozvučni? Valjda se nekako podrazumeva da predstavnici određenih manjina treba da žive u konstantnom strahu i čak da budu srećni što još nisu poklani?

    Naravno,konferencija za štampu nije mogla da bude održana bilo gde drugde osim u Sava Centru,a budući da im nije dat prostor u zakup oni treba da dobiju 11 000 000 odštete,zbog radi čega?Duševnog bola?Više nego smešno...
    A što da ne baš u Sava Centru? I baš je poenta u tome da se održi tamo. Zamisli da si pripadnik manjine u nekoj drugoj zemlji gde su ti kao građaninu garantovana sva prava sve dok ta prava ne zaželiš i da koristiš. Zamisli da ti kažu - Skup "Vratimo građanska prava ovom Uprolazu", nema šanse da se održi tamo gde građanska udruženja drže skupove. Šta je to nego diskriminacija i otvoreno ponižavanje i uskraćivanje građanskih prava? E baš jeste poenta da se ta konferencija odrzi baš u Sava Centru. Jer, odustajanje od toga znači odustajanje od ideje skupa.

    A ti si sprovela anketu?
    Ne prisvajam većinu.

    Kakva prava se ovde osporavaju?Pravo na odštetu od 11 000 000 dinara na račun duševnog bola?Izvini,ali mene duša zaboli kad čujem da će neko da dobije pare od javnog preduzeća(koje je inače toliko veliko i moćno,da to neće ni osetiti?) za glupost
    Nego to mi dade ideju,moraću da nađem nekoga da ga tužim(možda i kažem da sam derpe,pa ako ima keša i odalami me,mu pokupim sve na račun duševnog bola)
    Javno preduzeće? Zar ti to ne govori nešto? Javno preduzeće je u službi javnosti, a javnost su i SPS i udruženje ljubitelja hoblovanog parketa i ratni invalidi i klub ljubitelja Voje Doktora Koštunice i homoseksualci. Svi oni imaju prava da drže svoje konferencije i okupljanja u javnom objektu inače je na snazi polna segregacija, koja je nezakonita kao i bilo koji drugi vid diskriminacije.

    I da,otkud jednoj manjini(osim ako nisam dobro obavešten,ali gay populacija je u manjini u Srbiji) pravo da potroši koliko budžetskih sredstava da bi imali paradu?Inače,ta parada je u Srbiji događaj visokog rizika,ma ko šta pričao...
    Bilo koja manjina ima svoja zakonska prava. Ako je to što su manjina samo po sebi značajno za to onda to pitanje može da se postavi za bilo koju manjinu. Odakle pravo manjinama da se uopšte spominju negde po zakonima i Ustavu, kad su manjina? Da li su pare koje su namenjene manjinama namenski potrošene ili su uzete i potrpane u džepove je druga priča i spada u privredni prestup. Ako je vlada ta koja je dala pare manjinama, a vladu smo praktično izabrali mi, onda će njena odgovornost biti preispitana na sledećim izborima.

    Ko se oseća ugroženim i zbog čega?
    Ako ćemo tom logikom,mislim da bi svi i trebali da se osećaju ugroženim od strane gay populacije,budući da dobijaju 11 000 000 odštete,a sutra može da se desi da neki dobije batine u kafanskoj tuči i onda to pripiše netrepeljivosti prema LGBT populaciji...
    Ma ne, potpuno je normalno inače prebiti nekoga zato što je sudskom presudom dobio neke pare zbog odštete? Ili to postaje normalno tek kada je u pitanju peder?
    I da,zloupotreba zakona je striktno vezana za neke tamo ''latentne homofobe koji nisu normalni'',dok dobri,fini i pošteni građani koji su homoseksualci na to i ne pomišljaju...oni su tako fini,dobri i ugnjetavani...mhm
    To - da ti znaš šta homoseksualci pomišljaju i planiraju nam je odavno poznato.
    Kao što rekoh tužna je ćinjenica da su ljudi aplaudirali razbijenim glavama homoseksualaca, kada je pokušan prošli pride. To nije nikakvo normalno i nenormalno ponašanje, to je divljačko i necivilizovano ponašanje ljudi niske i sužene svesti. Homoseksualci paradom samo traže da ih ljudi ne smatraju objektima iživljavanja već da se prihvate kao normalni članove zajednice što oni i jesu.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  5. #65

    Odgovor: GSA tužila Centar "Sava"

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Je li, intelektualac, odakle ti crpiš svoje zaključke? Iz kog etra? Kako izvodiš ta značenja? Kad kažem homofobi koji se ne ponašaju kao nacisti to znači da ima homofoba koji se ne ponašaju kao nacisti. Iz toga nikako ne sledi da su svi homofobi, šta god ti podrazumevao pod tim svi osim homofoba samih.
    Iz tvog pisanja na ovoj temi(tačnije premeravanja čija je ćuna veća sa yossom,što mi nikako nije bilo jasno)
    Ukratko,homofobi se dele na homofobe naciste i homofobe koji nisu nacisti,a inače su u jednom trenutku svi koji nisu gay ispali homofobi...

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Gde piše da je biti peder neka estetska kategorija? To što je neko peder lepo je taman toliko kao i to što neko nije. Pozivanje na linč pedera, likovanje nad linčevanjem i ugrožavanjem života i prava, nije estetska kritika, pa da mi nečiija procena u tom smislu smeta. Kada kažem da je neko debil i plonker onda mislim na onog ko poziva na linč gejeva, ko smatra da gej ne sme da živi svojim punim životom slobodno, već isključivo u izolaciji, i ko smatra da je normalno prebiti čoveka zato što ukazuje na to da mu je sloboda ugrožena.
    Pa ko brani gayevima da žive slobodno?Imaju svoja prava kao i svi drugi,a što se parade tiče,ne znam kakve to veze ima sa bilo čim,pogotovo što je to parada gay ponosa...mislim da većina manjina nema parade ponosa,što ne znači da su oni manje ponosni na to šta jesu...treba da budu sigurniji u sebe...
    Tražiš prava za šiptare u Srbiji inače?Pa oni imaju sva prava,jedino što još hoće i deo zemlje da nam otmu...

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    I šta može da ispadne iz drugog ugla? Da sam ja latenti homoseksualac? Zar ti ne zvuči malo glupo da bih odobravala i borila se za slobodu tuđeg javnog izjašnjavanja pri tome krijući šta sam i to čak i ovde gde je anonimnost gotovo garantovana? A opet, kad vidim kako razmišljaš, nije ni čudo šta si u stanju da nakucaš
    kako god...dobra riba,a gay...pa popaliti ih,šta napraviše

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Pa ne, ti imaš isključivo pravo da odrediš i sudiš jer ti eto možeš da potegneš motku ili nož, kako beše pročitah... Naravno da imaju pravo da smatraju nekoga normalnim, a nekoga nenormalnim. I dalje nemaju pravo da biju tebe na ulici zato što eventualno smatraju da nisi normalan.
    ,m'da...svi mi imamo svoje mišljenje o mnogo čemu...
    Ukratko,koje se to parade u Srbiji održavaju koje propagiraju budalaštine?Osim ovog gay pride-a?
    I samo nemoj da mi spominješ guču,itd...tamo te niko ne pita ko si i šta si

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Ima ozbiljnih indicija za verovanje u tako nešto. Objašnjavala sam već logiku. A naročito kad je neko u histeriji kao ti
    Ja u histeriji?pre će biti u dosadi pa nečim vreme da se skrati mora...



    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Poziv na izvršenje krivičnog dela je krivično delo takođe, ali je očigledan nesrazmer između krivičnih dela jer silovanje i nije isto što i ubistvo. Vazelin za Uroša nikada neće dovesti do silovanja Uroša samo po sebi, jer izjave homoseksualaca nisu pokazale tendenciju da budu praćene i poštovane od strane zatvorskog življa, dok su homoseksualci itekako bili prebijani i linčovani.
    Izjave homoseksualaca nisu pokazale pretenziju da budu poštovane od zatvorskog življa?Otkud to možemo da znamo ti ili ja?
    Kad je homoseksualac linčovan skorije?Mislim zato što je bio to što je bio?
    Izjava ubi ne kaže prebi...

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Naravno da može, pa neka presavije tabak.
    1. Dakle, opcija jedan je daleko razumnija od pisanja bezazlene parole ili bezazlenog mitinga zvanog parada?
    Ne,skineš se go i šetaš ulicom,na pitanje šta to radiš ti kažeš protestvujem

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    2. I tako, neko te prebija, ugnjetava i kinji, a ti prijavljuješ policiji ide život dan za danom i svima lepo... ili nije?
    Policija reaguje,ti si miran/na

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    3. Pet minuta? Pa ti odobravaš spaljivanje kože s leđa i prebijanje nekog ko je samo bio prisutan na tribinama... Kako zamišljaš da svojih pet minuta čeka i sačeka neko čija je glava non-stop u torbi, ako samo pomisli da svetu pokaže ko je zaista. Valjda treba da radi na tome da se stvari u glavama pokrenu sa mrtve tačke. I parada nije ništa drugo do to. Inače do tih 5 minuta može da čeka vekovima.
    Opet si pobrkao uzrok i posledicu, hronologiju događaja, kao i srazmer i pravi mogući efekat poziva na izvršenje i krivičnog dela. Organizovanje grupe radi pozivanja na zločin, radi činjenja zločina je zločin sam po sebi. Ako si deo grupe koja je učinila krivično delo, a sam nisi ubio, prebio nikoga takođe kršiš zakon. Poenta okupljanja gotovo svih koji koji najavljuju antigej okupljanja je - prebijanje i ubijanje pedera i uskraćivanje prava na slobodan život... Poenta okupljanja homoseksualaca nije da iko bude prebijen niti da pozivaju da neko bude prebijen. Poenta je da se pokaže narodu da oni nisu nikakvi devijantni bolesnici. Ako je Uroš uvređen ovakvom parolom onda može da tuži autora ili organizatore. Ako je nedvosmisleno zbog toga došlo do silovanja, tim pre.
    Ko će to da ubija pedere?
    Samo patetišeš bezrazložno pokušavajući da opravdaš skup koji ne pokazuje ništa...
    Inače,policija rešava pitanja pojedinaca bez razlike kojoj manjini pripadaju...naravno ovo ne važi za navijače,oni nemaju prava i niko na njih ne reaguje adekvatno,samo im bubrege odvaljuju

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Inače, pozivi na ubijanje šiptara, pedera itd je zaista nešto normalno i svakodnevno? Pa kakvi smo to navijači - Srbi, ljubitelji svega što nije šiptarsko, pedersko ili nešto treće ako nam pozivi na istrebljenje nisu milozvučni? Valjda se nekako podrazumeva da predstavnici određenih manjina treba da žive u konstantnom strahu i čak da budu srećni što još nisu poklani?
    Ko to u Srbiji živi u konstantnom strahu?
    Od čega?Pa na ulici kad vidim dve osobe istog pola da se drže za ruke,ni ne obraćam pažnju...a viđao sam btw

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    A što da ne baš u Sava Centru? I baš je poenta u tome da se održi tamo. Zamisli da si pripadnik manjine u nekoj drugoj zemlji gde su ti kao građaninu garantovana sva prava sve dok ta prava ne zaželish i da koristiš. Zamisli da ti kažu - Skup "Vratimo građanska prava ovom Uprolazu", nema šanse da se održi tamo gde građanska udruženja drže skupove. Šta je to nego diskriminacija i otvoreno ponižavanje i uskraćivanje građanskih prava? E baš jeste poenta da se ta konferencija odrzi baš u Sava Centru. Jer, odustajanje od toga znači odustajanje od ideje skupa.
    Konferencija za štampu može da se drži svuda,to sam imao na umu...ukoliko je to trebao da bude kongres gay populacije,zna se tarifa i slobodan termin,kongresi nisu na ulicama...

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Javno preduzeće? Zar ti to ne govori nešto? Javno preduzeće je u službi javnosti, a javnost su i SPS i udruženje ljubitelja hoblovanog parketa i ratni invalidi i klub ljubitelja Voje Doktora Koštunice i homoseksualci. Svi oni imaju prava da drže svoje konferencije i okupljanja u javnom objektu inače je na snazi polna segregacija, koja je nezakonita kao i bilo koji drugi vid diskriminacije.
    A da,ipak je donet zakon protiv diskriminacije,naplatiće se 11 000 000 dinara,za čega?
    Budalaština kao što sam već i rekao,mada će biti zanimljivo videti odbranu na sudu Sava Centra...inače,direktor SC-a je pripadnik SPS-a,prijatelja DS-a,nemoj sad da ih naturaš drugima...

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Bilo koja manjina ima svoja zakonska prava. Ako je to što su manjina samo po sebi značajno za to onda to pitanje može da se postavi za bilo koju manjinu. Odakle pravo manjinama da se uopšte spominju negde po zakonima i Ustavu, kad su manjina? Da li su pare koje su namenjene manjinama namenski potrošene ili su uzete i potrpane u džepove je druga priča i spada u privredni prestup. Ako je vlada ta koja je dala pare manjinama, a vladu smo praktično izabrali mi, onda će njena odgovornost biti preispitana na sledećim izborima.
    Ne,onda ta vlada posle narednih izbora ide u zatvor kao i oni kojima su pare date zbog zloupotrebe i teške pljačke,kao što se onda i svi zakoni koje je donela preispitaju...tako bi bar trebalo da bude


    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Ma ne, potpuno je normalno inače prebiti nekoga zato što je sudskom presudom dobio neke pare zbog odštete? Ili to postaje normalno tek kada je u pitanju peder?
    Nezadovoljstvo je apsolutno normalno izraziti,pa ma ko da pljačka javno preduzeće za budalaštinu...

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    To - da ti znaš šta homoseksualci pomišljaju i planiraju nam je odavno poznato.
    Kao što rekoh tužna je ćinjenica da su ljudi aplaudirali razbijenim glavama homoseksualaca, kada je pokušan prošli pride. To nije nikakvo normalno i nenormalno ponašanje, to je divljačko i necivilizovano ponašanje ljudi niske i sužene svesti. Homoseksualci paradom samo traže da ih ljudi ne smatraju objektima iživljavanja već da se prihvate kao normalni članove zajednice što oni i jesu.
    I,nisam bio u pravu?

    Iz prošlog pride-a ništa nije naučeno?

    A da,ti što su aplaudirali preko noći su promenili mišljenje
    Veruj mi,ako ti neko kaže da podržava gay pride povedi ga na isti,pošto će ma koliko se dobar pravio da se dobro nasmeje njegovom sprečavanju.Bar nisam licemeran pa da ti tvrdim kako podržavam neke šlj. manifestacije po meni...

    I upravo ispade maltene cela Srbija da ima nisku i suženu svest

    Homoseksualci imaju svoja prava,ono što traže je parada isključivo njihova i njihovog 'ponosa' kojim će da mlate drugima ispred nosa valjda,šta li već...btw,ili si ponosan na to šta si,ili nisi...ili imaš samopouzdanje,ili ga nemaš...ili se osećaš moćan u rulji(,neko stalno to pokušava da nabije na nos posetiocima sportskih događanja),što po meni ima za cilj ova parada u stvari...znači 1. godine prošla,onda ćemo da je ustalimo,i svake godine će biti sve radikalnija

    Vidi,moje je pravo da ako neću da pričam sa nekim,jednostavno i ne pričam,ako neću muškarci i žene u gaćama da mi šetaju ulicama,treba nešto i da preduzmem po tom pitanju,zar ne?
    Svako treba da krene od sebe i uradi šta misli da treba za bolje sutra
    Poruku je izmenio Uprolazu, 06.05.2009 u 00:37 Razlog: par slova

  6. #66

    Odgovor: GSA tužila Centar "Sava"

    Pročitah sve...da kao nov shvatim ko u koje svirale duva.

    Osnovna priča je TUŽBA , zbog navodnog "kršenja prava". Ko ima imalo mozga shvatio bi da i centar Sava (kao i njegov direktor) imaju diskriminaciono pravo...da iznajme nekome prostorije ili ne! Svoju odluku nisu dužni da objašnjavaju jer se rukovode svojim procenama, svojom logikom i svojim prihodima i rizicima.
    Primer:- Sutra najavi hrvatski muzičar Thompson da želi da održi koncert u Sava centru. Rukovodioci centra odbiju. Thompson ih tuži za "diskriminaciju".

    Ono što je SKWO navela je baš ono čime je potvrdila ciljeve koje su navodili sagovornici (Yossa i Uprolazu) MORA BITI BAŠ U SAVA CENTRU. Zašto? I zašto bi Sava centar morao da prihvati svaku ponudu o zakupu, pres konferenciji, koncertu...etc ? Zar stavom da Sava centar MORA nešto, se ne krše prava te ustanove da sama bira manifestacije pod svojim krovom ?
    Pitanje:
    - Zar najavu koncerta Thiompsona u Sava centru ne bi mnogi doživeli kao namernu provokaciju ? Ko ima pravo da zameri rukovodiocima centra ako , po svojim procenama, žele da izbegnu konflikte pod svojim krovom ili eventualnu štetu svoje imovine ?
    - Zar se policija ne oslanja na sopstvene procene rizika kada daje dozvolu za neke javne manifestacije ? Nekim klincima je zabranjena svirka na keju ispred restorana...zar su trebali da tuže policiju zbog toga (jer sviraju hard rock a ne narodnjake ) ?
    - Zar se i tebi SKWO ne čini da je ovaj događaj namerno provociranje...a ne neka borba za prava ? Evo...da i ja sa svojim drugarima tužim Sava centar jer neće da nam dozvole koncert u njemu .

    P.S. Narod kaže: zasviraj pa za pojas zadeni. Ko ne zna da zadene za pojas...sam je kriv.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  7. #67

    Odgovor: GSA tužila Centar "Sava"

    Dobro jutro momci

    4Sivi

    Ovde bi Tompson mogao proći bolje, ako ništa makar sa više poštovanja, pošto bambusi imaju to međusobno razumevanje. A što se tiče diskriminacije videćemo po zakonu da li je važnije od prava na nediskriminaciju.
    Zašto mešaš policiju u priču? Ako policija uđe u lokal i kaže - muzika kući i nema galame više, onda nema galame, jer se verovatno ometa javni red i mir. Kakve to veze ima sa Sava Centrom i homoseksualcima i ovom tužbom? Kakve veze ima koncert Tompsona sa tim što građani ove zemlje hoće da ostvare neko svoje pravo? Policija je jedno i sa tužbom nema veze, a neki čika iz Sava Centra (koji je btw samo direktor, ne vlasnik) je drugo, ako mu je zakonom dato pravo da određuje ko mu se sviđa ko mu se ne sviđa oni prosto neće dobiti tu tužbu i gotovo, šta se potresate onda ako mislite da ste u pravu?
    Ne, ne čini mi se i sramota bi me bilo da nazovem provokacijom borbu za svoja prava. Šta bi tebi i tvojim drugarima rekli ne znam, ali idi pa probaj da dogovoriš termin, ako te neko uvredi, podnesi tužbu, tvoja stvar.

    4Uprolazu

    Mislim, nemam ja vremena ni volje da lečim tvoju "dosadu", nađi neki posao, besomučno nagvaždanje da bi privukao pažnju može da ti prođe u dva posta, ne više, posle spamuješ, a ja kad budem htela da čujem mišljenje slično tvom pustiću vodokotlić da šušti. Da premeravam ćunu sa nekim isto nema potrebe, moja je najveća, to bi bar ti trebao da znaš

    Imaju zakon o diskriminaciji i zašto parada? Pa evo zašto - vidiš kako se poštuje zakon A i svaki zakon treba da podiže svest. Nekima je svest još u petama. Ako ti neko do sad nije rekao, a ja verujem da jeste i da je tebi to jasno, samo vrištiš o nekim gaćama i golotinji bezveze, možda sebe ubeđuješ da si u pravu tako, niko se ne bi skinuo go na ulici, mahao golom guzicom i taslačio, a svako ko bi to učinio već krši zakon i narušava javni red, bio on gej ili hetero. Drugo, i da samo žele da šetaju (što i žele) iz čista mira jednog dana u godini, imaju na to pravo, kao i svi ostali koji ne čine ništa loše i ne krše zakon. Ili misliš da je u redu da imaju sva prava, osim nekih prava? To ti nekako bolje zvuči, a?

    Konferenciju za štampu će svako da drži tamo gde želi, ako se to zove javni prostor koji za to i služi, i ako će sve to uredno da plati kad dobije termin, kao i svi ostali. Nisu ga dobili, dobili su uvredu, zato tužba i jeste na mestu.

    Sa tvojim shvatanjem "kretanja od sebe" ti nisi hrabar već agresivan, histeričan i glasan samo, ništa više. Tako je i Hitler krenuo od sebe da reši jevrejsko pitanje. To što se ti osećaš nedodirljivim kad divljaš i želiš nekog da povređuješ na utakmicama i ulicama ne poštujući zakone - za to je kriv sistem i dugogodišnje neprocesuiranje raznoraznih. Kad budete svi mardeljisali, biće malo drugačije.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  8. #68

    Odgovor: GSA tužila Centar "Sava"

    Dobro veče.

    [QUOTE] U saopštenju GSA se navodi da je dva dana pre planirane konferencije, Hinić elektronskom poštom i telefonom obavestio "Medija centar" da otkazuje prostor.

    Direktor Centra "Sava" Dragan Vučićević je, kako se navodi u saopštenju, rekao da se zna gde se "pederi skupljaju po gradu, pa neka onda idu tamo da drže konferencije".
    Izvor B92
    [QUOTE]

    Ajmo redom:
    - Da li ja grešim...ili se mnogi prave slepi (samo da bi verglali svoju priču) pa ne vide da je regularnim načinom (el. poštom i telefonom) otkazan zakup, a da je sporna rečenica izjava jednog čoveka ? Ako je neko povređen (tom navodnom rečenicom), zašto ne presavi tabak protiv Vučićevića?
    Nego....presavija tabak protiv institucije ...koristeći kao razlog neformalnu (jer nigde se ne pomenu da je ta rečenica deo obaveštenja o otkazivanju zakupa) rečenicu jednog funkcionera te institucije ?

    SKWO...videh u tvojoj prvoj rečenici "pošto bambusi imaju to međusobno razumevanje"....čistu toleranciju . Misliš da se mnogo razlikuje od, navodne, Vučićevićeve ? I...sad neko presavije tabak i tuži Vojvodinacafe i traži 1 000 000 dinara nadoknade "za psihičku bol"?
    Policiju sam "mešao" u priču jer je takođe jedna od institucija (kao i Sava centar) koja daje obobrenja za održavanje nekih skupova (a pominjala se neka parada). Ukoliko bi procenila da postoje određeni rizici ona ima prava da taj skup zabrani. Onda bi, opet, sledila tužba ?
    Provokacijom nazvah IZRIČITU ŽELJU da se pres konferencija održi BAŠ u SAVA CENTRU, ne samu pres konferenciju (u tom smislu navedoh i Thompsona).
    Zašto sve ovo pisah ?
    Samo kao ilustraciju da je sve ovo NAMERNO INCSENIRAN CIRKUS, a ne borba za bilo čija prava. Pravo tog udruženja na pres konferenciju niko ne osporava (ja prvi na to gledam kao da je u pitanju i pres konferencija pčelara), samo je svakome jasno da mesto za to je stvar dogovora (ugovora, zakupa, termina...) i samim tim nešto što je poslovna politika imaoca prostora. Nezvanične, lične, izjave više govore o toj ličnosti nego o instituciji.

    P.S. SKWO...da ta institucija odbije zakup sale za koncert...pa da posle, nezvanično, njen direktor prokomentariše "da se zna gde u gradu se sluša ta muzika, pa nek idemo tamo da sviramo" ....misliš li da bi bilo koji tužilac smatrao da imamo osnov za tužbu ?
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  9. #69

    Odgovor: GSA tužila Centar "Sava"

    Ajmo redom, nemoj pisati o slepima i verglanju u množini kad pišeš o meni, shvatam da si hteo nekako da uviješ, al' odvilo se. Jer, ne vidim nikog osim vas trojice koji pišete isto na smenu i mene ovde

    Jesam li ja rekla da neko nekog ne sme da tuži, ako ima osnova za tužbu negde? Neka me tuži Tompson i svi bambusi njemu slični koji se pronalaze u ovom bambusi. I ne samo to, sve pevaljke koje sam nazvala skrndeljima, bolidi iz Velikog brata, može i Goca Tržan jer sam rekla da đuska kao paraplegičarka, degenerici, idioti, mombrili i huligani i slični. Nisam ja tolerantna kao livada sa cvećem, ne, ako se tolerancija u tome ogleda.

    Drugo, da je policija rekla da ne može da se održi skup, ne može da se održi skup - ok. I ne znam da li bi sledila tužba, ali u svakom slučaju država i direktor nije isto.
    Što se tiče provokacije, kakve svrhe ima recimo konferencija o slobodi i pravima crnaca ako podrazumeva podređivanje kjukluksklanovcima?
    Poenta jeste što očigledno pčelari kao grupa imaju neka prava, a neka druga grupa ima ista prava osim što ih nema.
    Ako je problem tužba protiv institucije koju ličnost predstavlja, da li to znači da bi bilo sve u redu da je tužen samo direktor? Naravno da ne, ako pogledaš postove ovde to je i vrlo vrlo jasno.

    p.s.: Sivi, ne ovo je specifična grupa i postoji sumnja da se radi o diskriminaciji, a ne prostoj odluci o neprimerenosti.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  10. #70

    Odgovor: GSA tužila Centar "Sava"

    SQUAW...kad pomenuh mnoge...nisam mislio samo na nas 3-4 što pisasmo na ovoj temi, već na mnoge koji "drndaju istu vunu" . Slepilo se odnosilo na ČINJENICU da je sporna izjava data na neformalan način, od strane jednog pojedinca (koji ima ime i prezime). Odgovornost, ukoliko postoji, je lična ne institucionalna (i sama si rekla da mogu TEBE da tuže...ne Vojvodina cafe ).

    Ono sa crncima i KKK ne razumeh (mislio sam da pričamo o našoj državi i našim zakonima ).

    Možda si pravnik....jer rečenicu "Poenta jeste što očigledno pčelari kao grupa imaju neka prava, a neka druga grupa ima ista prava osim što ih nema." si izrekla kao da imaš dokaze da neko nema prava (a zakon postoji).
    P.S. Ja se u svom izlaganju držah činjenica...ne "utisaka". Nekako...mi se tvoje izlaganje činilo pre kao utisak nego poštovanje očiglednih činjenica ( na koje sam pokušavao da ukažem). Nego...da li misliš da bi i bend mogao da se pozove na sumnju da postoji diskriminacija ?
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  11. #71

    Odgovor: GSA tužila Centar "Sava"

    Izvini, ja kontam pričaš sa mnom, pošto ne znam gde se drnda vuna, pa i one svirale i vergl prisvojih, naročito što vergl i ja spomenuh kolegama sa teme, pa kontam možda si hteo da prebaciš loptu... šta znam, no nije ni bitno

    Pa mislim na kraju će da ispadne da se oni bune zato što nisu hteli da iskoriste pravo da dođu u SC

    Da li imam dokaze? Zvuči kao da ti imaš dokaze da su održali konferenciju. Činjenica je da nisu ako ćemo o tome, jer su sprečeni, ako po zakonu imaju pravo (a imaju), to je onda još više razlog za tužbu.
    Ovde ne diskriminiše država nego društvo, a to nije isto, i to jedan predstavnik društva konkretno imenom i prezimenom, koji je to što je uradio uradio ispred institucije na kraju krajeva.
    Ja sam, možeš da javiš Tompsonu, preuzela ličnu odgovornost Nisam znala da je to baš problem, ta pravna nejasnoća... Znači sve bi bilo u redu da je tužen direktor, pitam još jednom? Eeeee onda ništa, izvinjavam se.



    Što se tiče benda, ako je u pitanju seksualna orijentacija benda, onda da. Ako je muzika u pitanju, onda ne. Stvarno se ne sećam da je nekome zabranjeno da drži koncert u SC.

    KKK je paralela, mogla je biti smeštena gde god postoje ugrožene manjine, pošto je pitanje principa.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  12. #72

    Odgovor: GSA tužila Centar "Sava"

    Pokušao sam da iščitam većinu postova na ovoj temi. Izdalo me strpljenje u trenutku kada sam video da se ponavljamo, uvek, iznova, do u beskraj. Primetio sam četiri tendencije: iskreni šovinizam, odglumljeni šovinizam (kao, da bih izgledao opasno), odglumljenu toleranciju (da bih ispao in) i iskrenu toleranciju. Kao i svaki normalan čovek, ja bih voleo da se ne uklapam u tendencije i tipove, ali ovde mi je najbliže ovo četvrto. Morao bih tu da se stavim, jer nije mi jasno, ako je skup već "nevažan", zašto uprava Sc-a nije mogla jednostavno da ne obraća pažnju na tu "nevažnost", pusti ljude da održe konferenciju i da se sve zaboravi. Niko ne bi ni znao da je to održano. Ta nevažno je sasvim. Ovako se digla prašina. Sad je, bogami, važno, uši nam probijaju time. Jednostavno nemamo takta. Sami sebi vruće krompire bacamo u ruke.
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

Strana 5 od 5 PrvaPrva ... 345

Slične teme

  1. Sta znaci "Nezavisnost" i "Suverenitet"?
    Autor Skidatch_Mraka u forumu Politika
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 29.03.2012, 18:30
  2. "Nova" i "stara" dijaspora
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 10.10.2008, 10:20
  3. Od "Keca" do "Petice"
    Autor swba u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 19.12.2006, 08:29

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •