Da sam muzičar...
Prikaz rezultata 1 do 14 od ukupno 14
  1. #1

    Da sam muzičar...

    Kad bi imali neki neverovatan muzički talenat, kojom bi vrstom muzike voleli da se bavite?
    Da li bi ste voleli da pevate ili da svirate?
    Ko bi vam bio uzor?
    Šta bi za vas, kao muzičara, bio vrh karijere?
    I kako bi se zvala vaša grupa?
    Vrag odneo šnalu...

  2. #2

    Odgovor: Da sam muzičar...

    pih, bio tamo, i propala mi ta karijera...
    Eto, sad ce dobiti kompleks...

  3. #3

    Odgovor: Da sam muzičar...

    Da sam muzičar, što je zbog mog totalnog pomanjkanja sluha nemoguće, bio bih, svakako, džezer.

    Sastav bi se zvao, recimo, Overdose, ili, možda, Thonk. U svakom slučaju naziv benda bi bio sablažnjiv gotovo kao i kvalitet muzike koju bi svirali.

    Nikada ne bih bio pevač niti frontmen, a svirao bih tenor saksofon. Na repertoaru bi bio džez izvornog tipa sličan onom koji se svira u Nju Orliansu, sa snažnim elementima bluza, čisto zbog toga da bi tugaljivi tekstovi bili dovoljno uverljivo shvaćeni od pijane i naduvane publike, koja je, što je poznato, vrlo rafiniranog ukusa...

    Vrh karijere bi bio da svirkom po barovima, ulicama i ponekim sahranama obezbedim dovoljnu količinu pića za dnevnu upotrebu, nešto klope i ponekad žensku za druženje kombinovanog tipa uz viski, bluz, mariju jovanu, itd. u prolaznoj sobi na spratu, ali i da zaslužim besplatnu sahranu na lokalnom groblju i krst sa natpisom:

    Ubila ga je ljubav prema umetnosti i izvornom džezu!
    Poruku je izmenio memento, 29.04.2009 u 14:08 Razlog: slovce
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  4. #4

    Odgovor: Da sam muzičar...

    Citat MaNemoj kaže: Pogledaj poruku
    pih, bio tamo, i propala mi ta karijera...
    Pa, nema veze, tema se svakako odnosi na to šta bi bilo kad bismo bili talentovani...

    Volela bih da je sve ovo moje maltretiranje instrumenata, koje ja od milja nazivam sviranjem, dovoljno da me prime u Gogol Bordello. Naime, volela bih da sam pankerka. Oni, svakako prave toliku buku, da moje tandrljanje ne bi jako smetalo... I volela bih da sa njima "odradim" neku veliku turneju... Joj, to bi baš bilo...

    I volela bih da umem da cepam gitaru ko Angus Young, i sve onako s nogama da radim...

    Da imam grupu, zvala bi se možda "Evolucija ovulacije", ili "I šta sad?". ili "Glasno noći..." Ako bih pevala, volela bih da to zvuči nešto kao kombinacija Josipe Lisac i Nine Simon... Ni manje, ni više...
    Vrag odneo šnalu...

  5. #5

    Odgovor: Da sam muzičar...

    Da sam kao klinka nastavila da drombuljam gitaru i da vezbam, ko zna gde bih sad bila..

    Volela bih da sviram ili gitaru ili bubnjeve, samo sto bubnjeve nisam toliko vezbala kao gitaru, ustvari, nisam ih uopste vezbala ne verujem da bih bila frontmen grupe, osim ako mi ne zapadne da sviram i pevam naravno, bio bi to onako jedan lep rock 'n' roll, da se drmamo i ljuljamo, skacemo i achemo, volimo i ljubimo.. i tako ne bi bilo hipicki, vise treskavci 70-ih i 80-ih pisala bih mjuzu za nase tekstove, samo sto bih onda morala prvo note da naucim (nikad ih nisam naucila). Imala bih avangardnu gitaru, cupastog oblika, sa izduzenim krajevima ka vratu, nesto slicno kao sto je ima Princ, bila bi ljubicasto-crno boje i imala bi natpis "Sex on the stage" ne bih vozila kola, vozila bih motor, neku Hondicu, veliku i brzu i crnu
    Bend bi mi se zvao "I tako dalje" ili bih nastupala pod svojim imenom, u slucaju da nemam bend, osim prateceg a... mozda i nabacim pseudonim samo ne znam koji
    A glas.. pa, nesto na ovaj ni nemam prituzbi, samo da bi mogao biti malo jaci, ali dobro, nisam ga vedzbala nikad, samouko sam celjade.. a volela bih kad bih mogla da mu pridodam notu Arete Frenklin.. samo malo

    I volela bih da umem da cepam gitaru ko Angus Young, i sve onako s nogama da radim...
    Ja znam, ja znam, ja znam pre par godina sam nesto svirala drustvu i kad sam pocela da im sviram "Balkan" od Azre (inace, tu pesmu valjda i onaj sto ne zna da svira moze da nauci u mahu ), skocila i drmaj nogicama, skaci po sobi i urlaj samo sam brzo skomolala, dosla do pola pesme i lipsala, nisam mogla da nastavim ni da sviram ni pevam e, to mi fali. Njegova kondicija
    Krek, krek.. Ne gudra

  6. #6

    Odgovor: Da sam muzičar...

    Hm...

    ...o ovome nisam razmišljao dugo vremena...recimo da bih bio jako srećan da sam nešto kao Milan Mladenović. Čak ne moram ni da sviram gitaru, bilo bi mi više nego dovoljno da napišem pesme koje generacijama ljudi prenose ljubav, i bol, i suze u najizvornijem, tek naslućujućem, stidljivozračećem obliku. Da pevam.

    A grupa bi mi se zvala Vesna. Bez šale, imao sam taj trip u srednjoj školi da, ako ikada budem imao grupu (realno, nije bilo šanse za to, al' ako slučajno... ), će se zvati po bogniji proleća. A i na ruskom vesnA znači proleće. A i moja najbolja drugarica iz srednje škole se zove tako.

  7. #7

    Odgovor: Da sam muzičar...

    Nisam u snovima išla baš toliko daleko da smislim i ime benda (mada, eto izazova), ali sam nekako potajno maštala o sviranju saksofona i nekoj laganoj džez varijanti... Onda se u neko doba pojavila Candy Dulfer sa "Lily was here"... Pa eto, da ne puštam mašti previše na volju, možda bi se svirka sa Sindy i Hansom Dulferom mogla nazvati vrhom te moje muzičke karijere...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  8. #8

    Odgovor: Da sam muzičar...

    grupa bi bila neobichna meshavina rage,pinka floyd,guns and roses,ac dc,billy idol und phil collins cini vam se nemoguce i meni takodje
    ja bi pisao tekstove za grupu,svirao gitaru i bijo frontmen i normalno uzeo najveci procenat od prodaje albuma
    voleo bi da sviram gitaru kao tom morello ili angus young ili da pevam kao axl rose
    grupa bi se zvala ubedljivo najbolji ili na ingliskom the very best
    najvecim uspehom bi smatrao saznanje da je poruka koja je bila u tim pesmama dospela do fanova i svoju sahranu sa desetinama hiljada uplakanih fanova i predsednikov govor o tome kako sam zaduzhio naciju,pokazao bolje lice svoje zemlje......

  9. #9

    Odgovor: Da sam muzičar...

    Ja bih pjevala, sigurno a vrsta muzike bi bila reagge ili neki sentiši. Neka opuštajuća u svakom slučaju.

    Uzor - UB40

    Kako bi se grupa zvala? Hm, nisam o tome nikada razmišljala i doista mi ništa sada ne pada na pamet. Za tako nešto bi mi trebalo vremena da smislim.

    A vrh karijere bi bio u nezaboravnim pjesmama koje ne poznaju zub vremena.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  10. #10

    Odgovor: Da sam muzičar...

    Ako bih birala (vec postojecu) grupu...onda bih pevala u Nightwish...ali ne ova nova...Hajdi vec ...Kao Tarja

    ...kao srednjoskolci se zanosili da napravimo nesto poput EKV (ja bi svirala klavijature, jerBO sam i zavrsila to...)....do imena stigli nismo....

    ...a volela bih i da sam 'sam svoj majstor' tj. da sam solo....neshto poput Marine Arsenijevic....
    Budi pametan i pravi se lud

  11. #11

    Odgovor: Da sam muzičar...

    Pevala bih, za sebe pre svega, za one koje najviše volim, po internim druženjima, pa onda možda i u nekim više javnim ambijentima. Pevala bih jazz, po klubovima, za ljude koji tu muziku vole, i koji su tu zbog muzike. Mesta zamišljam kao neke londonske podrume uz ugušeno svetlo i neke stare fotografije na zidovima. Ne bih bila svetski poznata, ne bi mi to bilo glavno zanimanje, to bih radila zabave radi i služilo bi mi kao filter. Bend, bend bi se zvao, pih pojma nemam, morala bih da smislim, možda bi neko drugi dao ime bendu .
    A za sviranje, e tu stoji jedna stara, neostvarena, nezaboravljena želja koja se zove klavir.
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  12. #12

    14 Odgovor: Da sam muzičar...

    Pop - rock, svakako.
    Uža specijalnost bi mi bile perkusije, kao i pevanje bek vokala.
    Bio bi to bend, sa mnogo članova, devet.. deset... minimum.
    Negovalo bi se višeglasno pevanje, glavni vokali bi bili izuzteno kvalitetni.
    Fali mi još neko za gitaru, bas gitaru, klavir i klavijature, uz bubnjeve i nezaobilazni saksofon. Samo toliko za početak.
    Negovao bi se ''stari'' zvuk, poput Suncokreta, u izmenjenim aranžmanima. Opet je naglasak na veoma jakim i dobrim vokallima i višeglasnom pevanju.
    Opus pesama bi imao širok dijapazon. Baš onakvih, koje i topLe i najtvđa srca. Koje mogu da dopru do gotovo svačije duše.

    Možda bi se bend zvao ''herc'' , sada mi je palo na pamet.

    Lepo sam se izmaštala od jutros
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  13. #13

    Odgovor: Da sam muzičar...

    Moja muzika bi pozivala na ples .
    Da sam ja muzičar ,...ta muzika bi morala biti vesela i razdragana , uz koju ne može da se
    cool-ira za šankom. Na koncertima bi bilo zbranjeno stajati džaba, tj. ne djuskati, a takve pojave bi se smatrale
    provokacijom i bile bi nemilosrdno sasečene u korenu .
    Tri cice,... beck vocal-a u belim suknjam bi lagano plesale kao andjeli u pozadini , po savršeno uvežbanoj koreografiji.
    Mada bi elektronika nosila energiju muzike, ne može se ozbiljno svirati bez bubnjeva . A ni jedna strofa se ne sme
    ponoviti u pesmi, sem refrena,...eventualno. Vesela garderoba i vesele boje bi bile prepoznatljiv image, uz skakanje,
    ples i energiju.
    Vrsta muzike , ...to bi se zvalo electro-dance-hippie-rock
    Kad sve to saberem i oduzmem, to bi trebalo ovako da zvuči;


    Stereo Mc's - Connected

    UFUFUF... kao da sam tamo , a već sam ih dva puta gledao!
    Poruku je izmenio zrNce, 25.01.2010 u 08:45 Razlog: tubic ....
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  14. #14

    Odgovor: Da sam muzičar...

    Retke su zeMske koje lupaju bubnjeve... e da sam muzicar, ja bih cepala bubnjeve. Uvek su me odusevljavale solo partije poznatih bubnjara. To bi bila vrsta muzike ala Led Zeppelin
    Grupa bi se zvala #1 Rule
    neunistiva zlojebaba!

Slične teme

  1. Muzičke vesti
    Autor SQUAW u forumu Muzika
    Odgovora: 240
    Poslednja poruka: 04.06.2014, 15:13
  2. Muzičar sa najjačom aurom...
    Autor SQUAW u forumu Muzika
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 28.08.2012, 00:02
  3. Muzička pitalica
    Autor makilli u forumu Muzika
    Odgovora: 357
    Poslednja poruka: 25.09.2010, 01:20
  4. Muzički kanali
    Autor Muckota u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 12.08.2010, 10:31
  5. Muzička škola
    Autor Mish u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 13.06.2009, 02:57

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •