Kako formirate mišljenje o drugima?
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 42
  1. #1

    Kako formirate mišljenje o drugima?

    Da li:

    gledate isključivo kako se taj neko ponaša prema vama (mogućnost da se opečete je u domenu visokog rizika)

    oslanjate se na mišljenja drugih i opasujete se zidovima dozvoljavajući jaaako malom procentu da prođe preko njih i uopšte dobije priliku da se predstavi (mogućnost da se opečete gotovo da ne postoji)

    kombinujete prvi sa drugim načinom (mogućnost da se opečete je negde na sredini skale, zavisno od vaše procene)?

    Kao mlađi, preferirao sam prvu varijantu, gotovo uopšte ne obraćajući šta drugi govore o nekome, što se baš i nije pokazalo preterano pametnim. Danas sam otprilike za treću, s tim što mi je jako bitno ko iznosi svoje mišljenje o drugome, i gledam da ga čujem sa više strana. Ne prihvatam svakoga. Obraćam pažnju na to kako se ponaša prema drugim ljudima, znajući da će se, pre ili kasnije, tako poneti i prema meni.

    Postoji li, možda, četvrta ili peta varijanta?

  2. #2

    Odgovor: Kako formirate mišljenje o drugima?

    Pre nego što uopšte dođem u situaciju da se neko "ponaša prema meni" i da me to dotiče, sa pristojne razdaljine i sa rezervom, otvorim dobro oči i uši. Ne slušam i ne posmatram druge, nego baš tu osobu. Pratim one male reči, izgovorene ili ne, i sitne gestove. I gradim stav prema toj osobi.
    Čujem ja i mišljenja drugih o nekom. U zavisnosti ko ga iznosi, uzimam ih ili ne uzimam u obzir prilikom preispitivanja onog stava kojeg sam sama izgradila.
    Nekad, ali samo nekad, kada se oko nečeg dvoumim, pitaću osobe čije mišljenje uvažavam o njegovom stavu prema toj osobi.
    Ma kakvo mišljenje izgradila o nekom, najčešće nikog ne odbacujem u startu i retko se brzo i bezrezervno otvaram. Dajem šanse i sebi i drugima da mi je procena pogrešna (isključujem samo one koji su mi svakim gestom i svakom rečju svrstani u tzv. polusvet).
    Jesam li se opekla?
    Jesam.
    To mi se dešava doduše sve ređe što se valjda objašnjava iskustvom.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  3. #3

    Odgovor: Kako formirate mišljenje o drugima?

    ... prvo ih idealizujem, posle ih dijagnostifikujem, nakon toga ih sistematizujem i katalogizujem a onda produzzim dalje .....

    & underpaid......

  4. #4

    Odgovor: Kako formirate mišljenje o drugima?

    Na osnovu utisaka koji na mene ostavi reč, napisana ili izrečena, misao nedorečena, neki postupak koji se načini u određenoj situaciji. Kako odrediti, tj. kako biti objektivan prema nekome? Treba isključiti sve predrasude, sve ono što bi moglo da utiče na pogrešnu sliku o određenoj osobi.
    Na žalost, dogodi se da na osnovu pogrešne procene, steknemo loš utisak o nekome. Često se kaže da je prvi utisak presudan. Ipak, sve se može ispraviti, pa i taj prvi utisak. Jedno je kada se takav utisak stekne samo na osnovu ovih virtuelnih slova a sasvim je drugačije kada pričaš sa nekim, kada je sve u RL.
    Prvi utisak uvek vara

  5. #5

    Odgovor: Kako formirate mišljenje o drugima?



    Životinjski.
    InsTHINGktivno
    "po njuhu".... iz daleka.
    Osetim "miris" ... a bogme i "smrad".
    Do zbližavanja može.. i ne mora doći (misli se iskljuchivo na prvi sluchaj.. jerbo od drugog mi njuh instinktivno bezhi ).
    One koji nisu ni zamirisali ni zasmrdeli - njet računam vrednima bilo kak'ih "osechanja", te ih (bez razmišljanja) šaljem
    - na deponiju.

    Instinkt i njuh su retko dobili po piCH..po njuSHci.



    But... razmišljanja su umela da dobiju po "mislima"
    fRst bliskost.. ovo-ono.. tamte-vamte.. idimi-dođimi.. tralala.. umeju neretko da rezultiraju fatal eRRorom .. &.. udaljavanjem.



    Zato ja mnogo volem (hranim, mazim, negujem i čuvam) tog svog primalaAnimala.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  6. #6

    Odgovor: Kako formirate mišljenje o drugima?

    vidim te i znam dA li mi se svidjas ili ne
    kad god sam se oglusila o svoj instinkt,kad god je rezon pokusavao da dokaze da je intuicija u krivu,zajebala sam se
    reci "na papiru" donekle stvore sliku,ali dok ti ne vidim oci ne znam koliko mi se svidjas
    a ako mi se svidi pogled,mozes da budes i drzavni neprijatelj broj !
    moj si ,pa sad ,kakav god da si
    Ploviti se mora i bez broda ..

  7. #7

    Odgovor: Kako formirate mišljenje o drugima?

    Ne zurim da o nekom formiram misljenje...
    Neko mi se dopadne na "prvu loptu" (ono sto nema mnogo veze sa zdravorazumskim razmisljanjem - "instinktivno")... a vreme pokaze da li sam se prevarila...

    Dobra je ona fora sa "zasticivanjem"...... nema te metode koja ce te zastititi, kad nekog zgotivis bez obzira sto vidis "sto mana"...... cak i ako slutis, da ces jednom TI biti taj koji ce biti opecen...

    Drugi ljudi retko imaju uticaja na moje misljenje, jer bi u tom slucaju vazilo pravilo:"Prijatelj moga prijatelja je i MOJ prijatelj... i njegov neprijatelj je i moj neprijatelj" - a u RL to nije tako crno-belo...

  8. #8

    Odgovor: Kako formirate mišljenje o drugima?

    Jedno je sigurno, tuđe sugestije mi ne znače ništa...ja svoje mišljenje formiram sama.

    A iz godine u godinu, to radim sve vještije. Prvi dojam mi je uvijek najvažniji...od čega zavisi? Od mnogo toga, od blagog nasmijanog pogleda ili lažnih, žmirkajućih očiju...od mlohavog, nezainteresovanog stiska ruke, do junačkog "ništa ne shvatam olako, pa ni rukovanje" stiska.

    Od načina na koji se osoba ophodi prema drugim ljudima...vaspitanje, oholost, simpatičnost...mom budnom oku malo šta promakne, i sve se to smjesti u jedan folder...i ubrzo donosim zaključak da li je ta osoba vrijedna moga vremena, mojih misli...

    Rijetko griješim, a nije da se nisam opekla. Stvar je u tome da sam se opekla u slučaju onih koji su pored mene preko 20 godina, valjda sam vremenom spustila sve štitove, i nekima nije bilo teško da me tako ranjivu bocnu.

    Što se tiče pisanja...kao na ovom forumu...mogu da steknem dojam da li je osoba elokventna, emotivna, zanimljiva...ali ne mogu da vidim kako se ponaša u svakodnevnoj varijanti. U slučaju foruma mogu samo nekoga da gotivim ili ne, rijetko da će neko zadobiti moje potpuno povjerenje...
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  9. #9

    Odgovor: Kako formirate mišljenje o drugima?

    Citat ELA kaže: Pogledaj poruku
    pravilo:"Prijatelj moga prijatelja je i MOJ prijatelj... i njegov neprijatelj je i moj neprijatelj"
    e da..
    ovo može bit, al' ne mora da znači. (uglavnom NE znači)


    i ovo "njuh" odradi

    odvoji ružicu ... od (bezmirisnog) trnja i eventualnih (smrdi)buba koje uz nju (često) idu.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  10. #10

    Odgovor: Kako formirate mišljenje o drugima?

    Gledam sve, cjelokupni dojam. Onaj vizualni ali i onaj moj instiktivni.

    Naravno, u samom startu se stekne neki dojam o osobi koji nužno ne mora biti točan i dobar. Stoga ne treba previše bazirati po njemu. On je vodilja ali ne i stvarno mišljenje.

    Dakle.. Uzimam si vremena koliko god smatram da mi treba da čovjeka ocjenim koliko god pravilno mogu. Gledam ponašanje, sposobnost slušanja, način humora, reakcije na provokacije.. A da bih to sve spoznala, treba vremena.

    Čovjek je kompleksna osoba da bi se moglo formirati mišljenje u roku 5 minuta.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  11. #11

    Odgovor: Kako formirate mišljenje o drugima?

    Citat little fairy kaže: Pogledaj poruku
    Čovjek je kompleksna osoba da bi se moglo formirati mišljenje u roku 5 minuta.
    Meni su nekad dovoljne i 2 sekunde da shvatim da je nekom smrad nad smradovima.

    A nekad se desi i da je 20 godina kratak period da spoznaš kakav je neko.

    Rekla bih da je vrijeme relativan pojam kod formiranja mišljenja.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  12. #12

    Odgovor: Kako formirate mišljenje o drugima?

    ... a zar nije u sushtini potpuno nebitno kakav je ko... zashto procenjivati?.... neko je dobar za neshto, neko drugi za neshto drugo.... mcm, nije kao da chu nekom dete da poverim na chuvanje pa mi treba sto posto poverljiva osoba, niti chu kome da dam milku evricha da mi pridrzzi dok skoknem po leba....

    ... eto, npr, sa nekim bi verovatno bilo zanimljivo 'raniti golubove u parku, pa bi se mozzda iznenadio da ima neku zanimljivost da ti ispricha iz svog jednorechnog zzivota.. i tako na miru i bez shtresa posmatrati sunce kako pada za horizont....

    ... s nekim drugim bi dan oko kotlicha kratko sipkajuchi neko vince, bio proveden u grohotnom smehu....

    ...opet s nekim mozzesh dushu da poklopish al ne bi mogo sudove da peresh, krevete da raspremash i depresiju da provedesh....

    sve dok se ni za koga chvrsto ne vezujesh svi su na svoj nachin i u svom domenu ok. pa i onaj shto je pobio chetrdeset devojaka i pobac'o ih u onu reku, je valj svojoj familiji.

    ebezzga. taki je zzivot.

    ...jedino kad se neko stvarno dokazze ko slina treba ga piknut' chisto da ti zalud ne troshi kiseonik u okruzzenju.
    Poruku je izmenio maski, 14.02.2010 u 19:25
    & underpaid......

  13. #13

    Odgovor: Kako formirate mišljenje o drugima?

    Uf.... formiranje mišljenja...

    Prvi utisak me uvek drži jako dugo. U prvih par reči mi se osoba dopadne ili ne dopadne, i to je teško promeniti. Znam da mi to može doneti mnogo problema, često i jeste, ali drugačije ne umem da funkcionišem. Ako ste mi se dopali, možete na glavi da mi sedite, nema problema. Ako niste - pomoći vam nema, pa da ste i sama majka Tereza. Može se to promeniti tokom vremena, ne kažem da ne može, ali dokaz da ste drugačiji mi mrate upakovati u ogroman paket da bih vam poverovao.

    Na osnovu čega donosim taj prvi zaključak? Iskreno - nemam pojma. Vidim kako ljudi jasno klasifikuju te prve utiske, pa je nekome važna reč, nekome stav, glas, stisak ruke... i čudim se. Ne ide mi to. Jednostavno - instinkt.

    A šta drugi govore? To ima jako malo (ako uopšte) uticaja na formiranje mišljenja o nekome. Najviše verujem sam sebi.

  14. #14

    Odgovor: Kako formirate mišljenje o drugima?

    Ljude obično cenim po delima, mada neki s žvakom mogu da prodju,... al samo da prodju.
    Nemam ja tu nešto da formiram mišljenje o nekom, sam ga on formira,...na meni je samo da zaključim
    dal mi se svidja il ne.
    Nisam od onih što dele lekcije, kod mene je jednostavno; il možemo , il ne .
    Naravno da se informacije skupljaju iz različitih izvora, pa stavljaju na razmatranje.
    Mada,... obično provalim čoveka na prvu loptu, retko pogrešim.
    Odeća, obuća, stil, govor tela,...ma ne mora ni da progovori sve mi je jasno .
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  15. #15

    Odgovor: Kako formirate mišljenje o drugima?

    skeniram ga i zakljucim

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vaterpolo - kakvo je vaše mišljenje o ovom sportu?
    Autor greco u forumu Sportska centrala
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 16.01.2016, 15:04
  2. Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 04.02.2015, 18:28
  3. Kako lazu muskarci, a kako zene
    Autor LaraKroft u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 84
    Poslednja poruka: 22.05.2012, 15:35
  4. Volim da razmenim mišljenje sa...
    Autor SQUAW u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 55
    Poslednja poruka: 23.07.2010, 21:50
  5. Nasa ljubav pomoci ce drugima da vole sebe
    Autor diktatorka u forumu Filozofija
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 25.05.2010, 11:35

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •