Drugarica Jovanka Broz - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 34 od ukupno 34
  1. #31

    Odgovor: Drugarica Jovanka Broz

    Preprodaja Jovankinih dijamanata


    Navodno državna imovina završila je u rukama kockara, pa je čak jedno vreme bila u zalagaonici da bi joj se danas izgubio trag.




    Zlatni privezak sa dijamantima koji je dospeo do skopskog kockara. Na pozadini (desna slika) piše Tito







    Tajna zlatnog priveska sa čak 320 dijamanata, koji je bivši jugoslovenski predsednik Josip Broz Tito poklonio svojoj supruzi Jovanki posle povratka sa jednog od putovanja iz Afrike, izgleda da u skorije vreme neće biti otkrivena.
    Video kamera - nagrada



    Skupoceni privezak je bio ostavljen u zalagaonici jednog beogradskog kazina, odakle ga je pre četiri godine za 15.000 evra otkupio za javnost anonimni skopski biznismen sklon kocki.


    Otimačina blaga



    Za ovaj deo nakita bivše prve dame SFRJ verovatno se nikada ne bi ni čulo da nije bilo Slobodana Ugrinovskog, predsednika i osnivača partije Savez Titovih levih snaga u Makedoniji, kome je skopski biznismen ponudio da otkupi zlatni privezak Brozovih kako bi mogao da otplati svoje kockarske dugove.


    Čim je saznao šta se nalazi u rukama skopskog hazardera, Ugrinovski je informisao Jovanku Broz da jedna osoba poseduje privezak sa dijamantima, na čijoj je poleđini ugraviran prepoznatljiv potpis Tita. Pošto se ona nije mogla setiti tog priveska, zatražila je da joj se pošalju fotografije. Nekoliko dana kasnije te 2006. godine Ugrinovski je nekoliko slika zlatnog priveska sa 320 dijamanata poslao Jovanki Broz. Ubrzo je od nje iz Beograda dobio odgovor iz koga se nije moglo razaznati da li se zaista radi baš o tom nakitu.


    "Jovanka je rekla da je od Tita na poklon dobila veći broj privezaka i broševa, da misli da je imala nešto slično, ali da sa sigurnošću ne može potvrditi da se radi o tom privesku sa slike" priseća se Ugrinovski.


    Ogrlica od zlatnih listića i filigranska zlatna narukvica dostojni evropskih dvorova


    izvor

    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

  2. #32

    Odgovor: Drugarica Jovanka Broz

    Citat tetkaD kaže: Pogledaj poruku
    Navodno državna imovina završila je u rukama kockara...
    KakVa crna navodno državna, to je njena lična imovina... ali
    ni malo me ne čudi da je navodno državna imovina, navodne države, završila (k'o što i sada završava) u rukama kockara.
    Čudi me da je SloPčetu Miloševskom (srpskom kockaru hazarderu) taj komad promakao dugim prstima inače bi on to odmah okačio o vrat navodne lepše polovine.. dodavši na poleđini "svojoj maci od njene kuce"


    Citat tetkaD kaže: Pogledaj poruku

    Ogrlica od zlatnih listića i filigranska zlatna narukvica dostojni evropskih dvorova


    Žena dostojna Sveta..
    lepa, ponosna, časna, svesna, dostojanstvena (čak ni muka koja je usledila je nije uprljala i unizila)
    za razliku od svih (maca, kokošAka, gusAka, patAka i ćurAka) koje su posle nje (u bilo kom kontekstu) nosile lentu
    "Prva Dama" :
    Jugoslavije1/Jugoslavije2/Jugoslavije3/Jugoslavije4/Jugoslavije5/UjedinjeneSCG/i najzad SretneSlobodneSoloSrbije ()





    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  3. #33

    Odgovor: Drugarica Jovanka Broz

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku

    Žena dostojna Sveta..
    lepa, ponosna, časna, svesna, dostojanstvena (čak ni muka koja je usledila je nije uprljala i unizila)
    za razliku od svih (maca, kokošAka, gusAka, patAka i ćurAka) koje su posle nje (u bilo kom kontekstu) nosile lentu
    "Prva Dama" :

    ]
    Jes " vala tako je.

    Pre nekog vremena je bila emisija o njoj u kojoj je govorila..uz prikazivanje slika i snimaka
    iz njenog zivota.

    I u tim poodmaklim godinama i posle svih godina u kojima je bila u nemilosti i izolaciji
    ostala je dostojanstvena , lepo govori ....toplom bojom glasa u kojem se ne oseca
    ni malo mrznje ili ozlojedjenosti....

    Dama
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  4. #34

    Odgovor: Drugarica Jovanka Broz

    Pa ta druga polovina gore pomenutog,a ti to lepo nazva ga bravo nije bila sposobna da nosi tako nešto.Zlo mi je da je i zamislim sa tako divnim nakitom gde stoji uz gore pomenutog,a cvet joj je taman bio dosta.
    Zaista je Jovanka bila dostojna svog nakita i nosila ga je dostojanstveno,šteta što smo bili u nekom periodu sazrevanja,barem moja generacija pa nismo ni primećivali tu lepotu kako bi sada mladi nazvali buržujskog nakita.
    Ni nesećam se šta je nosila,no eto sada imam prilike dok guglamda sve natenane primetim i proučim.
    Sećam se zasigurno skromnih haljina,kostima ponekad u bundi ahhhhhhh,a sva ta garderoba čini mi se beše u stilu one moje Koko Šanel.Đavo bi ga znao prođe mnogo godina možda i grešim.
    Ajd sad vi mlađi setite se



    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Odgovora: 234
    Poslednja poruka: 13.09.2011, 20:17
  2. Drug ili drugarica kojeg mrzite?
    Autor Josipovic u forumu Tinejdžerski kafić
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 23.01.2009, 05:04

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •